For All Mankind
powrót do forum 1 sezonu

Po pierwszych dwóch odcinkach byłem bardzo pozytywnie nastawiony. Zapowiadał się świetny serial pokazujący "od kuchni" jak wygląda eksploracja kosmosu, bez zbytniego patosu i efekciarskich wybuchów. Niestety podbój kosmosu w tym serialu jest tylko tłem, zdecydowana większosc odcinków to opera mydlana z wszystkimi obowiązkowymi tematami dnia dzisiejszego (z dyskryminacja kobiet i homoseksualistow na czele). Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale te watki są po prostu mało ciekawe i nic nie wnoszą. Większość postaci jest papierowych, z przypisana jaka jedna cechą, ktora ma je definiowac. Swoja drogą bardzo bawi mnie takie ukazanie swiata, w ktorym nie ma absolutnie ani jednej pozytywnej postaci bialego heteroseksulanego mezczyzny:) Mezczyzni w tym serialu to nieudacznicy, alkoholicy, szowinisci, brutale, homofobowie, łgarze itd. Za to wszystkie kobiety sa dzielne, madre, zaradne itd. Tata Latynos jest super troskliwy i do rany przyloz. I tak dalej. Szkoda, bo potencjał byl, a wyszla wydmuszka, w ktorej malo eskploracji kosmosu a duzo przynudzania i przyciezkiej propagandy.

ocenił(a) serial na 7
waylander

muszę przyznać, że mnie zniechęciłeś... a miałem się zabrać za ten serial :P

ocenił(a) serial na 9
tHe_mRuWa

Śmiało oglądaj. To na prawdę świetny serial.

true_brzoza

dla wielbicieli telenowel i oper mydlanych

ocenił(a) serial na 5
waylander

twoje zdrowie - za mało kosmosu, za dużo dramy

szatan667

żeby ta drama była chociaż na jakimś poziomie. "M jak miłość" to przy tym dzieło sztuki.

waylander

Jest dokładnie tak jak napisałeś. I przy 7 odcinku 2 sezonu zamiast lepiej robi się jeszcze gorzej. Jeszcze mniej kosmosu, jeszcze więcej niekończących się dialogów, więcej niepotrzebnych pełnych patosu wątków. O ile 1 sezon zachęcił mnie do tego serialu to 2 sezon im dłużej oglądam tym bardziej mnie nudzi.

fenio_px

dokladnie. az sie niedobrze robi. Widzimy ze Ruskie cos kombinuja ale ch.. z tym wazniejsze rzeczy dzieja sie na ziemi w sprawnie LPG . :)

waylander

Mam dokładnie to samo odczucie. Dzielne i nieomylne kobiety i zagubieni faceci. Walka o równouprawnienie płci ze złymi białasami w średnim wieku. Szkoda tylko że własnie dzieki tym białasom ludzie dokonali najwiecej odkryć ale co tam poprawność polityczna wie swoje.

waylander

Początek 2 sezonu. To że aresztowali Wałęsę i Polska nie obaliła komunizmu, to jedno. Ale to, że zabili nam papieża w 1981, to już kurde skandal.

8azyl1szek

To skandal(bez ironi)nie ogladam wtedy tegn.

ocenił(a) serial na 5
waylander

Jestem własnie po I sezonie. Miałem napisac krótką reckę i wypunktować wszystkie absurdy. Dziękuje że robić już tego nie musze - Twoja recenzja to 100% tego co sam chciałem pokazać. Barwo!;D

waylander

O to, to, tez poczulam sie oszukana, bo serial klamie o czym jest. Naawet to geopolityczne alternatywne tlo jest spartaczone, bo ograniczaja sie to jakichs ekspresowyh migawek zz wiaomosci gdzies tam i to wszystko. Dopiero konowka 2s jest taka jaki ten serial powinien byc od poczatku. Zamiast oklepanych, wyumanych dram malzenskich i innych na ziemi, dramy na Ksiezycu, konflikty polityczne, zagrozenia wynikajace z ekspleroatacji kosmosu. Ale zle jest, ze nawsazali tego na koniec w takiej masie, zamiast po trochu w kazdym odcinku. Roze tematy ziemskie, spoleczne, powinny by tlem do tych w kosmosie, aa prywatne rozkminy o tym czy o tamtym jjaakichs parek, nawet glownych bohaterow w ogole wyciete. Jak na wersje alternatywna naprawde jest to marne, bo to, zze eruskie pierwsi byli nic tu nie zmienia, wszystko jest prawie tak jak bylo z robnymi szzegolikami, nadal sa grlupie prroblemy rasowe i inne, no by nie mozzna by bylo potolic do wspolczesnych lgbt itp jak ih sie widzie, obudzilo sie i inne propagandy skopiowane zywcem od nas juz. Trzymanie sie dobrze ruskich na wshodzie powinno miec duzo wieksze skutki w tej rzeczywistosci niz sobie tam bajdurza, a oni dalej wmawiaja, ze problemy techniczne, zaacofanie, a Amerykanie power na zaachodzie.

alisspl

no bo nie mozna bylo nie popitolic do wspolczesnych lgbt itp., ze ich sie widzi - mialo byc

waylander

No nie, Ed jest w porzadku, byl jedynie ojcem co sobie nie radzil jaki ma byc, ale byl dobry i jako facet, maz i ojciec. Serio, to jego zona okazala sie okropna dziw... nie mam dla niej grama sympatii po 2s. No i uraduje cie, po ostatnim odcinku 2s wg tworcow wyszlo, ze kobiety to jednak idiotki, nie nadajace sie na wymagajace stanowiska, dowodzenie itp. Praktycznie zadna tam nie wykonala rozkazzu, kazda robila co chciala w kryzysowej sytuacji i jeszczze glupio, no ale scenarzysci kazali, ze glupie pomysly na hormonach i sercu wypala... Margo tylko tam sie ostala logicznym mysleniem, ale niestety jej tez zaserwowano zzglupienie na punkie faceta i tyle. Naiwna, bo nie zna penisa, to ja ponioslo - tez nie za feministyczne poejscie tworcow. Niby chcieli pokazzac te girl power, a wyszlo, ze kobiety osmieszaja... pewnie specjalnie, a jakies tam inne baby albo inni woke upy wzieli to za dobra monete jak ostatnie ciapoki i zatwierdzili.

ocenił(a) serial na 8
waylander

Całkowicie się nie zgadzam. Kosmosu jest pełno. Wszyscy nim żyją lub kształtuje ich życie. To film o przemilczanej górze lodowej ceny wyścigu w kosmos, której jedynym widocznym wierzchołkiem są same loty. Do tego bardzo ciekawa historia alternatywna, zabawnie punktująca i dekonstruująca wydarzenia historyczne. Mnóstwo smaczków z epoki wymieszanych z utrzymanymi w konwencji odstępstwami. Postacie także się rozwijają, zmieniają, popełniają i naprawiają błędy. Z pewnością nie są jednowymiarowe.
Oglądam już drugi raz i coraz bardziej doceniam. Owszem, są denne momenty ale zazwyczaj całkiem ciekawie mówiące o epoce i realiach.
To po prostu nie jest serial o samym kosmosie, tylko o jego cenie.
Potrzebujesz widać czegoś innego.

ocenił(a) serial na 8
waylander

bo to nie jest film o eksploracji kosmosu. a wszyscy sfrustrowani widokiem i rolą kobiet i lgbt powinni jeszcze raz rozkminić co naprawdę może oznaczać tytuł For ALL Mankind ;)

ocenił(a) serial na 7
waylander

Po prostu masa zlewaczałego feminizmu zepsuje każdy serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones