PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=365605}

The Killing

Forbrydelsen
8,1 7 108
ocen
8,1 10 1 7108
6,5 4
oceny krytyków
Forbrydelsen
powrót do forum serialu Forbrydelsen

Żeby było śmieszniej (jak to u nas), amerykańska wersja serialu, właśnie "The Killing", ma w
Polsce tytuł "Dochodzenie". Konia z rzędem temu kto odgadnie tok rozumowania mędrca
odpowiedzialnego za tłumaczenie tytułów. Nawiasem mówiąc duńskie "Forbrydelsen", to nie tyle
"zabijanie', co "przestępstwo" (ang. "the crime")

ocenił(a) serial na 8
eltoro10000

dokładnie o tym samym pomyślałam jak się o tym dowiedziałam. ale coż... jeśli z ang wolno tłumaczyć jak się chce, to co kto by spoglądał na taki duński...

ocenił(a) serial na 7
eltoro10000

właśnie. zastanawiałem się co z duńskiego znaczy ten tytuł. co dosłownie znaczy...
idiotyzmem jest puszczanie jakiegoś obcobrzmiącego tytułu pod jego zmienionym zangielszczonym brzmieniem. "takie rzeczy to tylko w erze", ale jak widać nie tylko :)))

eltoro10000

Ciekawe czy tłumacznie serialu na j.polski jest zgodne z prawdą i odzwierciedleniem j.duńskiego! Bo też mogli się znaleźć jacyś tłumacze mędrcy!

ocenił(a) serial na 9
eltoro10000

"Forbrydelsen" - przestępstwo
"The killing" - Drabet

Czyli pomieszanie z poplątaniem.

eltoro10000

HAHAHAHAH :D :D :D :D

ocenił(a) serial na 9
eltoro10000

We Francji też leci pod tytułem "The killing", może więc to sprawka producenta lub kogoś innego ze strony duńskiej

tatitta

Hbbkj

tatitta

Francuzi zawsze tłumacza po swojemu. Np. Holandia - Francuzi mówią - Pay bas - kraj na dole. Można ?

ocenił(a) serial na 9
agunia29

Ale w tym przypadku również w Polsce ma ten sam tytuł, więc nie jest to wymysłem Francuzów. I nawiasem mówiąc pays bas nie oznacza wcale kraju na dole, tylko niski kraj ze względu na położenie poniżej morza. Holandia to tylko 2 z dwunastu prowincji i kraj nazywa się Netherlands

ocenił(a) serial na 9
tatitta

Poniżej poziomu morza miało być..

ocenił(a) serial na 9
eltoro10000

Serial dostępny na Viaplay bez polskiej wersji językowej z napisami w przypadkowym tłumaczeniu, Szkoda kasy na wykupienie dostępu do Viaplay!!!

Krzysztof_Bajer

Ja ściągałem, zdaje się,na torrentach, ale było to dziewięć lat temu. Z napisami, bo nie cierpię lektorów i dubbingów. Sam serial mi się podobał, bo to "moje" klimaty.

ocenił(a) serial na 9
eltoro10000

Dzięki! Właśnie chodziło mi o film w tym klimacie, a nie chciałem ściągać. Cóż, trzeba będzie pokombinować ;)

ocenił(a) serial na 9
Krzysztof_Bajer

na CDA premium masz wszystko z lektorem

ocenił(a) serial na 9
Boskigrom

Dzięki!

ocenił(a) serial na 9
eltoro10000

Tytuły nie są tłumaczone tylko nadawane przez dystrybutora w danym kraju za aprobatą producenta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones