PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94333}
7,9 37 937
ocen
7,9 10 1 37937
6,9 7
ocen krytyków
Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie
powrót do forum serialu Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie

Przez ostatni sezon Futuramy mam na myśli odcinki z 2012 i 2013 roku, czyli od ,,The Bots and the Bees" do ,,Meanwhile" ( http://theinfosphere.org/7ACV01 ).

Jako dobrą jakość rozumiem nie pomijanie żadnych kwestii, nie wstawianie polskich akcentów, emotikonek (o zgrozo), dobrą translację gier słów i ogólnie wszystko co jest związane z tłumaczeniem, nie z przeinaczaniem, tak jak to zrobiono w odcinku Lrreconcilable NdNdifferences, gdzie zamiast twarzy J.J. Abramsa mieliśmy twarz Kuby Wojewódzkiego, wspomnienie Foremniak znikąd czy jakiegoś polskiego randoma zamiast Josha Whedona.

gortat

Żeby stwierdzić czy nie pomijają kwestii musiałbym zobaczyć te odcinki od początku. :V
Ale tak swoją drogą, to zaciekawiłeś mnie z tym Wojewódzkim, w jakiej to wersji było? Lektor? Dubbing? Drugi lektor?

donmaslanoz14

Cały czas chodzi mi o napisy. W ,,A Clockwork Origin" zamiast czaszki Manfreda Manna mamy czaszkę Wojciecha Mana. Więcej nie pamiętam bo już dawno porzuciłem jakiekolwiek tłumaczenia :-). Pamiętasz chociaż czy było w nich coś rażącego?

gortat

Przy ostatniej (7) serii nie stwierdziłem by tak głupio tłumaczyli, a przynajmniej rzadziej niż wcześniej. Nie jest to tłumaczenie dosłowne, ale zgadza się kontekst. Z grą słów jest niezwykle trudno, ale w ostatniej serii raczej próbują to tłumaczyć dosłownie, nie nawiązują do polskiej pop kultury. Ostatnia seria jest naprawdę dobra i po przeżyciu poprzednich z tą nie ma problemu. (też mnie niesamowicie irytowały te wtrącenia z polskiej pop-kultury)

exe13

Doszedłem do wniosku, że lepiej puszczać znajomym z angielskimi napisami jako podpórką bo niektórych rzeczy nie idzie tłumaczyć, np.:
'I wanna know what's in your genes. *Igner chuckling* Genes with a 'G' *slap*'.

7 serię zacząłem doceniać dopiero teraz, własciwie to 7-B bo pierwsze 13 odcinków jest tak wypranych z jakiegokolwiek stylu, że nie da się tego oglądać. I w sumie mam to gdzieś, że na półce będzie to dziwnie wyglądać bez przedostatniego sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones