High Score: Złota era gier

2020
High Score: Złota era gier
6,4 1 780
ocen
6,4 10 1780
380
chce zobaczyć
powrót do forum serialu High Score: Złota era gier
 • Shyne ocenił(a) ten serial na: 1

  Na Netflix pojawił się serial dokumentalny przedstawiający historię gier komputerowych. Pomyślałem, fajnie, obejrzę sobie, bo uwielbiam takie retro tematyi. W połowie pierwszego odcinka Netflix wtłacza do głowy widza zupełnie niepotrzebną opowieść o biednym, czarnoskórym twórcy konsoli, który został okradziony ze swojego pomysłu przez Atari. Powiało propagandą politycznej poprawności, ale spoko, oglądam dalej. Odcinek drugi - w pewnym momencie przedstawiona jest historia gracza, chłopca, który chciał być dziewczynką i obecnie, w dzisiejszych czasach, po zmianie płci, jego marzenie się spełniło. Odcinek trzeci - historia gier przygodowych i fabularnych. Nagle pojawia się nieważna, nikomu niepotrzebna opowieść o grze "Gayblade", skupiającej się na wątkach homoseksualnych, będąca podobno światłkiem nadziei dla biednych homoseksualistów, żyjących w tamtych "mrocznych" czasach, w których byli oni traktowani okrutnie. Odcinek czwarty - znowu wątek LGBT - tym razem historia czarnoskóego geja, który marzył o tym, by być futbolistą, ale nie mógł nim zostać właśnie przez to, że był gejem. Powiedziałem DOŚĆ, nacisnąłem przycisk STOP i kolejnych odcinków nie mam zamiaru już oglądać, a przy okazji nabieram coraz większej ochoty na zaprzestanie płacenia abonamentu Netflix. Nie, żebym miał cokolwiek do osób homoseksualnych, ale taka prymitywna propaganda, psująca wszystko dookoła, mająca na celu chyba tylko wkurzanie i skłócanie ludzi, jest naprawdę żałosnym zjawiskiem współczensych czasów

 • lamp79 ocenił(a) ten serial na: 1

  Shyne To co robi Netflix jest już poprostu słabe. Ja przerwałem oglądanie jak pojawił się ten niepotrzebny wątek w 3 odc

 • Koneser_Patryk ocenił(a) ten serial na: 7

  lamp79 Polecam, obejrzeć jeszcze czwarty chociażby w celach naukowych, można się przy okazji pośmiać z tych absurdów.

 • dws_07 ocenił(a) ten serial na: 8

  Shyne za dużo oglądasz telewizji skoro wszędzie to widziałeś. Ja nawet nie zwróciłem uwagi bo bardziej skupiłem się na tematyce serialu.

 • Shyne ocenił(a) ten serial na: 1

  dws_07 Już jakieś siedem lat temu odłączyłem antenę od swojego telewizora. Jeżeli nie widzisz w tym serialu problemu z wpychaniem na siłę wątków LGBT to jest to bardzo dziwne.

 • shlizer ocenił(a) ten serial na: 4

  dws_07 to zależy jak do serialu podchodzisz.. ja zrozumiałem, że tematyką serialu jest przedstawienie historii gier i najważniejszych dla branży momentów albo ludzi, a dostałem np. odcinek o grze, o której nawet w Stanach nikt nie słyszał.. już nie wspomnę o tym, że zalatuje to takim kłamstwem, że się w głowie nie mieści, bo ta genialna gra nawet na wiki pojawiła się dopiero po emisji serialu i żadne cache nie są w stanie znaleźć o niej wzmianki przed tej daty..

 • joker1980 ocenił(a) ten serial na: 8

  dws_07 Też kompletnie nie zarejestrowałem jaką kto miał orientację czy kolor skóry, bardziej zainteresowała mnie historia gier i ciekawostki z czasów kiedy powstawały. Może to dlatego, że dla mnie LGBT czy osoby o innych kolorach skóry to ludzie jak wszyscy inni, a jak ktoś ma na tym punkcie uprzedzenia to pewnie wszędzie to widzi.

 • mechanix ocenił(a) ten serial na: 1

  joker1980 Jestem czarnym gejem i pracuje w EA sports też nie dostrzegłeś 4 albo 5 odcinek albo gay blade, gra o walczących ciotkach...... WTF

 • DonDaron ocenił(a) ten serial na: 9

  Shyne Serial jest dobry ale tylko dla ludzi zainteresowanych tematem i dojrzałych. To NIE jest serial o grach. To jest dokument o przejściach i historii branży gier wideo a także jej wpływie na historie. Wątek Rasizmu i homoseksualizmu jest znikomy jednak bardzo ważny dla całości.
  Poza tym jeżeli ktoś wyłączył w pierwszym odcinku jak tylko te wątki się pojawiły to uważam, że nie ma prawa oceniać aby tylko pokazać, że jest rasistą i homofobem.
  A tak btw to nie netflix zrobił ten dokument tylko Great Big Story no ale przecież nie mieliście czasu i energii sprawdzić ponieważ musicie pisać w internecie jak to nienawidzicie rzeczy których się boicie i nie rozumiecie.

 • piotr.kochan ocenił(a) ten serial na: 2

  DonDaron Wątek rasizmu i homoseksualizmu jest znikomy? Chyba oglądaliśmy 2 różne materiały.

 • Shyne Świat się zmienia. Podejrzewam że ~50-70 lat temu temu ludzie tak samo mocno narzekali gdy w filmie główną rolę miała kobieta czy czarnnoskory. Jeżeli ktoś czuje dyskomfort z powodu czarnego czy geja w tym serialu to jest tylko jego problem. Świat nie składa się w 100% z białych mężczyzn.