PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324560}

When They Cry – Higurashi

Higurashi no Naku Koroni
7,8 6 372
oceny
7,8 10 1 6372
Higurashi no Naku Koroni
powrót do forum serialu Higurashi no Naku Koroni

To scena z mojego najnowszego odkrycia w świecie anime. jako dziecko uwielbiałem kreskówki Wilk i zając (dla
niewtajemniczonych to taki Tom i Jerry bloku wschodniego), Tom i Jerry i oczywiście wszystkie animki wytwórni
Warner Brothers. uwielbiałem patrzeć jak w komiczny sposób kreski pastwią się nad sobą w coraz to bardziej
wymyślny i nie mniej śmieszny sposób, w opozycji do kreskówek Sympatyka III Rzeszy Walta, które były przesłodzone
do zemdlenia i tak ciepłe ze czasami serce krwawiło łzami.
Teraz trafiłem na coś z mojego dawnego gustu. "Higurashi no naku koro ni" ten tytuł na długo zapamiętam. Anime
zrobione po kosztach i to widać. Historie rozkręcają się powoli, czasami nie byłem pewien czy to nie jest odcinek o
niczym. Jednak fabuła klucząca wokół klątwy w miasteczku. Klątwa, w którą wierzą tylko mieszkańcy tego miejsca,
która ochroniła ich miasto od zalania, ale każdego roku zabiera za sobą dwie ofiary w ten sam dzień. Jedna śmierć i
jedno zaginięcie. Anime podzielone jest na historie niechronologicznie i nie logicznie. Każda z nich odkrywa rąbek
tajemnicy o jednym z mieszkańców, będących ofiarą lub oprawcą. Mimo flegmatycznej akcji zadziwiające zwroty akcji
genialnie popychały mnie do obejrzenia kolejnego odcinka i kolejnej historii.
Niema co się więcej rozpisywać lubisz anime oglądaj, nie lubisz współczuję. Pozycja godna obejrzenia.

Opinia opublikowana także na:
http://artitheart.blogspot.com/2014/02/krew-i-piach.html

art6y1

oh widzę mój sojusznik w hejtowaniu na Disneya xD W dzieciństwie bardzo go lubiłam ale teraz nie mogę patrzeć na to wszystko, rzygać mi się chce :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones