PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842182}

Iwan Groźny z Treblinki

The Devil Next Door
6,9 5 951
ocen
6,9 10 1 5951
Iwan Groźny z Treblinki
powrót do forum serialu Iwan Groźny z Treblinki

Tak śpiewał upadły anioł Azazel w filmie Fallen (1998). Miłośnik Rolling Stones. Nie ważne czy Netflix ukorzy się przed faktami i dokona poprawek lub "skasuje" serial. Stało się.

Co znajdziecie w napisach końcowych?: "THIS FILM WAS PRODUCED WITH THE SUPPORT OF THE MINISTRY OF CULTURE AND SPORT - THE ISRAELI FILM COUNCIL". Żydowskie lobby ma czas i środki na taką walkę. Z punktu widzenia Polaka który dożywa średnio 72 lat (Polka 80 lat) wydaje się to wiecznością która jest dostępna tylko dla stułbiopławów i jak widać czystego zła.

PS: Zobaczcie wpisy użytkowników na temat serialu na IMDB. Strumienie rzewnych żydowskich łez.

PoppinTom

Chodzi Ci o mapę z lat 80-tych o którą tyle szumu narobił nasz rząd?

ocenił(a) serial na 1
perun_6

Niby mieli umieścić informację iż Polska była wtedy pod okupacją, później zobowiązali się do zmiany map itd. ale nie wiem ile prawdy w tych słowach bo nie miałem czasu weryfikować tych doniesień. Może na dzisiaj coś się zmieniło?

To było celowe działanie a nie przypadek lub niewiedza czy przeoczenie. Idealnie wpisuje się w żydowskie roszczenia wobec Polski i nagonkę wokół nas. Czy twórcy sami by się zreflektowali gdyby nie reakcja Polaków...wątpię. Czy serial został zdjęty do czasu poprawek?...nie. Przez dobre trzy miesiące w zamierzony sposób okłamywał tysiące widzów. Typowa propagandowa chałtura i przykład wojny informacyjnej.

PoppinTom

Osobiście obejrzałem serial tylko dla materiałów z rozpraw sądowych i tylko to jest jedyną jego wartością. Resztę wypowiedzi pomiędzy tymi materiałami przemilczę.

ocenił(a) serial na 1
perun_6

Zgadzam się. Ty będziesz milczał a za nas wypowie się Finkelstein. Mi to pasuje.

PS: Będę z zaciekawieniem obserwował jaką ocenę wystawisz rzeczonemu serialowi.

PoppinTom

Cóż takiego powiedział o nas Finkelstein w tym filmie?

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Nie nadążyłeś za naszą rozmową a co więcej wyciągnąłeś pochopne wnioski z których narodziło się bzdurne w kontekście serialu pytanie. No chyba, że faktycznie gdzieś się tam pojawia Finkelstein i mi umknął xD. Polecam wykłady WAI (np. J. Kosseckiego) które tłumaczą jak prowadzi się dziś wojnę. A wszystko najlepiej zacząć od pojęć podstawowych jak wojna hybrydowa i dokumentu:

https://www.filmweb.pl/film/Dezinformacja-2009-510158

PoppinTom

Znam film i do niego chciałbym się odnieść. Czy oprócz wspomnianej nieszczęsnej mapy (bezapelacyjnie niewłaściwej), znajdujesz w nim jakiekolwiek wątki, które można uznać za wrogie i niesprawiedliwe wobec Polaków? A jak przedstawiono sądownictwo izraelskie, wystarczająco "propagandowo'?

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Reszta ujdzie. Jest w polityce taka świetna zagrywka której byliśmy świadkiem jakiś czas temu na naszym politycznym podwórku. Gdy Sknerus McKwacz (wiadomo o kogo chodzi ;) próbował przeforsować trzy ustawy a udało mu się tylko jedną i wszyscy gratulowali sobie zwycięstwa. Jednocześnie nikt nie zauważył, że jedna przeszła. Tutaj mechanizm jest ten sam, poświęcam gońca zdobywam w finalnym rozrachunku hetmana i kończę...szach-mat.

PS. Ja oczywiście zweryfikuję swoją ocenę ale dopiero po ponownym obejrzeniu całości do tego czasu jest to dla mnie pała z możliwością poprawki a od "finalnej" oceny i tak odejmę 2-4 gwiazdki za tą akcję z mapą.

PoppinTom

Podaj tytuł komiksu z tą historią Sknerusa. Za dzieciaka zaczytywałem się w tych komiksach.

ocenił(a) serial na 1
forek23

XD...chodziło mi o prezesa PISu a nawiązuję tu do trzech ustaw o sądach najwyższych z przed kilku lat.

PS: Giganty i numery Kaczora Donalda z gadżetami detektywa, to było to.

PoppinTom

No dokładnie :) Historie w Gigantach były najlepsze. Do tej pory mam kilka numerów, a także parę zeszytów z serii Donald i spółka. Ciekawe czy coś są warte.

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Liczyłem, że ty albo twój przedmówca zdementujecie lub potwierdzicie to jak wygląda na dzisiaj sytuacja z błędami w serialu. Nie zamierzam opłacać już Netflixa a wy najprawdopodobniej obejrzeliście serial w ostatnich dniach. Więc?

odcinek 1:
5:18 [mapa] i "a death camp called Treblinka in P."
9:58 "1.7 mln Jews were annihilated in P."
14:50 "he was a Nazi concentration camp guard in P."

odcinek 2:
0:21 "the Treblinka camp in P."
1:43 "Treblinka extermination camp in P."

odcinek 3:
9:52 "to the Nazi death camps in P."
11:03 [mapa]
19:51 [mapa]

odcinek 4:
4:23 [mapa]
37:44 "German death camps in P." (prawie dobrze)

odcinek 5:
10:27 [mapa]

PoppinTom

Przy mapach dodano napisy mówiące o tym, że Polska była wówczas okupowana przez Niemcy. Nie wiem, czy zmieniono coś w samej ścieżce tekstowej, może nie. Natomiast nie bardzo wiem, dlaczego nie satysfakcjonują cię "nazistowskie obozy śmierci w Polsce". To prosty opis.

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Naziści to nie zielone ludziki z ciemnej strony Księżyca. Ten zwrot zawitał w wypowiedziach szczególnie polityków na stałe i jest wykorzystywany do oddzielenia nazistów i Niemców. Powszechna, zła praktyka. Tak samo zwrot "w Polsce", o jakiej Polsce tu mowa? Jak już to:

"na ziemiach państw okupowanych"

"na terenie Galicji" (nazwy dystryktów Gen. Guberni)

"na terenie Generalnego Gubernatorstwa"

"na zajętych ziemiach okupowanej II RP"

W trakcie II WŚ nie straciliśmy podmiotowości (zdolność do posiadania praw, obowiązków, czynności prawnych) w stosunkach dyplomatycznych co próbuje się przekuć na twierdzenie iż obozy powstawały za naszym przyzwoleniem. W tej sprawie nie można odstąpić nawet na krok, bo później w książkach od historii będą pisać:

"Rząd Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie zlecał budowę obozów zagłady".

PoppinTom

Jaka Polska? Okupowana. Ja nie na wątpliwości, ty tak? Zaś naziści to rzecz jasna hitlerowskie Niemcy. Też wydaje mi się to dość oczywiste. Jeśli ktoś tego nie wie, nie h zetknie do jakiej netowej encyklopedii. Konia z rzędem temu, kto znajdzie tam rozwinięcie, wyjaśniające, że naziści to Polacy, którzy zaatakowali Niemcy, żeby wymordować Żydów.

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Historię piszą zwycięzcy i w każdej chwili można ją "zdefiniować na nowo". To co sugerujesz to myślenie życzeniowe a zatrzęsienie osób myślących płytko i powierzchownie (czyt. debili i tych którzy chcą nam przypiąć łatkę sprawców) osiąga pikę w ostatnich latach więc musimy dbać o zachowanie historii w rzetelnej formie. Zbywanie tego twierdzeniem iż ty nie wyobrażasz sobie innej jej wersji i tym iż na razie nie ma takich wpisów w encyklopediach i podręcznikach nic nie znaczy.

Pierwszy lepszy filmik z YT:
https://www.youtube.com/watch?v=RJEL8hZFm0E

Ciekawe czy zdołałbyś przekonać tych z filmiku?

PoppinTom

Na razie nie ma? Nie xbywam, tylko stwierdzam fskt. To kiedyś niby będzie, że nazistowska Polska wyniszczyła Żydów w obozach zagłady? Nie sądzę. Oczywiście, tych wierzących w spiski i poddających się manipulacjom nigdy nie zabraknie. Ale takich żadna definicja nie przekona.

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Czego tyczy się to pytanie:
"Na razie nie ma?"

Ten fakt który stwierdzasz nie dla wszystkich jest oczywisty np. w powyższym filmiku miałeś dowód a nadal twierdzisz, że nie miał miejsca i nie istnieją osoby obwiniające nas o masowe czystki.

Niemcy, Rosja, Żydzi (np. Moshe Kantor) i wielu innych prowadzi rewizjonizm historyczny i nie ukrywają tego.

Robisz nadzwyczajną ilość błędów ortograficznych i składniowych. Masz płacone ze obronę serialu czy wysuwam pochopne wnioski co do twojej narodowości innej niż Polska? Hmmm

PoppinTom

Nie popadaj w paranoję i nie wietrz wszędzie spisków. Po Twoich wypowiedziach, widzę, że masz mocnego hopla na tym punkcie.

Co do "w Polsce", to Polska istnieje od czasów Mieszka i nie wiem, czemu w dokumencie mieli by pisać inaczej. Na terenie Galicji? Nieźle mnie rozbawiłeś.

Odnośnie filmiku który podlinkowałeś, to nóż się w kieszeni otwiera słuchając takiego idioty, lecz w przypadku tego serialu nie popadajmy w skrajność.

ocenił(a) serial na 1
perun_6

Wietrzenie spisków w przypadku Netflix to nie przejaw szaleństwa a wyuczonej przezorności dla ich produkcji. Wielokierunkowa propagandowa tuba z czerwonym logo.

Co do Polski można się kłócić ale im dokładniej coś opisane tym lepiej. Galicja? Bardzo fajne i co ważniejsze niemal neutralne określenie. Do umiejscowienia obozów i gett na mapie w sam raz. Jak bym napisał "byłej Galicji" to też by było źle? Po IWŚ takie określenie nadal funkcjonowało i było używane jako kraina historyczna, jego używanie nie skończyło się w 1918r.

PoppinTom

Swoje błędy wypatrz mistrzu, ok?

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Czy ty właśnie odpowiedziałeś na komentarz po pół roku? xD

PoppinTom

Zgadza się. Zawiadomienie o twoim wpisie pojawiło się właśnie z takim poślizgiem.

Bez zmian: skoro zwracasz uwagę na moje błędy, sam powinieneś być bezbłędny, żeby miało to jakiś sens.

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Taki poślizg (o ile nie kłamiesz) można potraktować jako błąd nadający się do zgłoszenia ale i tak z tym nic nie zrobią...więc nie warto.

No to sprawdzam, proszę o wskazanie tych błędów. Nie mogę się żadnych doszukać .

PoppinTom

Zbędne spacje lub ich brak, brak znaków przestankowych, narodowość polska, nie zaś narodowość Polska.

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Przecież jest z dużej litery? Chyba, że mam coś z oczami. A z tą interpunkcją to dał byś spokój, podaj konkrety bo nie czuję wagi tych błędów.

PoppinTom

Narodowość polska - właśnie tak jest właściwie.

ocenił(a) serial na 1
zweistein

Chyba mam nawrót dysortografii.

użytkownik usunięty
zweistein

Polski antysemityzm wobec Żydów to nie kwestia 2WS tylko, bo istniał dawno przed nią. Przedwojenna endecja była antysemicka, nawet po wojnie w PL mordowano ocalałych Żydów. Poczytaj równiez o nagonce z 1968 roku kiedy z PL wyjechało dziesiątki tysiecy Żydów. zanim zaczniesz sie ponownie kompromitowac publicznie.
Nikt nie zmieni historii i nie zakłamie ze w czasie 2WS polacy zabili wiecej Żydów niz Niemców.

użytkownik usunięty
PoppinTom

Nie niemcy, a nazisci intelektualny ciemniaku.
W obozach zagłady słuzyli oprocz Niemcow, Austriacy, Ukraińcy i inne nadodowosci.
A Hitler nie był Niemcem, tylko Austriakiem.
Tyle tytułem twojego histerycznego pyerdiolenia niepopartego zadnymi dowodami. ze "Niemcy"i tylko Niemcy.

ocenił(a) serial na 8
PoppinTom

Debil

użytkownik usunięty
PoppinTom

Nikt ci nie bronił i polakom zrobic filmu o Iwanie wczesniej, z poprawnymi mapami. Pyerdolenie Morawickiego to polaczkowe, wscibskie poprawianie innych nie widząc belki we włąsnym oku ktora polega na tym, ze polacy z okolic Treblinki sami wydawali żydów dla zysku i dorabiali sie sowicie na istnieniu obozu zagłady. Pociągi z Żydami do Treblinki prowadził polski maszynista.

ocenił(a) serial na 1

Nikt w rozmowie wyżej nie twierdzi, że Polacy są kryształowi.

1. Poproszę źródło tej informacji o wydawaniu żydów dla zysku przez polaków, chętnie doczytam.

2. Czy ta informacja o polskim maszyniście nie pochodzi przypadkiem z niemieckiej, agitacyjnej produkcji: "Nasze matki , nasi ojcowie" (2013)... jeśli nie to też poproszę o źródło tej informacji.

użytkownik usunięty
PoppinTom

1. Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski. Tom I i II [Barbara Engelking, Jan Grabowski]
Zagłada Żydów w Krakowie [Aleksander Bieberstein]
Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści (2006)
Sąsiedzi. Historia zagłady żydowskiego miasteczka (2000)

2. Nie. Gawkowski Henryk był maszynista pociagu, a rozmowe przeprowadził z nim Claude Lanzmann przygotowując film, Shoah. całosc materiału dostepna jest na stronie United States Holocaust Museum ushmm.org

ocenił(a) serial na 1

Ad.1. Dwie z tych pozycji znam pozostałe kojarzę tak...pi x drzwi. Na Temat Engelking, Grossa i innych podobnych im KŁAMCÓW wypowiadała się wielokrotnie, niezawodna Ewa Kurek...przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=yPUjqp5mMQs

Ad.2. Nie chce mi się weryfikować prawdziwości tych informacji...ale, załóżmy iż odpowiadają faktom. Czyli, teraz można wprowadzać narrację, że Polacy wywozili Żydów do obozów? To jest KABARET dla gawiedzi (o przepraszam gojów) nie retoryka. Żegnam.

użytkownik usunięty
PoppinTom

Nie obchodzi mnie twoja subiektywna i niepoparta naukowymi argumentami opinia na temat Tomasza Grossa. Powołujac sie na smietnik zwany youtube, gdzie znajdziesz filmiki udowadniające ze ziemia jest płaska, robisz z siebie tylko id/iote.

"Nie chce mi się weryfikować prawdziwości tych informacji" Moze połóż sie do grobu zatem.

ocenił(a) serial na 1

Nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, żałosne erystyczne chwyty i Doktor Ewa Kurek pośrednio przyrównana do płaskoziemcy a Gross do naukowca...śmieszek mi się trafił xD

Za mało płacą i stąd ta frustracja? Przecież dostali już pierwszy przelew za nieuprawnione roszczenia związane z Ustawą 447.

Idź człowieczku swoją drogą, niedziela jest...
https://imgur.com/z2wRJlD

użytkownik usunięty
PoppinTom

Pochwal się swoimi osiagnięciami naukowymi. Jak Tomasz Gross jest wybitnym historykiem, a ty co najwyzej histerykiem.
Uprawnione, bo kamienice przedwojennye nie były wasze. Wracaj do szkoły intelektualny impotencie.

ocenił(a) serial na 1

Teraz mam już pewność z kim mam do czynienia, szkoda mojego...

ocenił(a) serial na 1
PoppinTom

PS:Gdyby ktoś nie łapał żartobliwego obrazka to usunięty użytkownik miał nick: btc5 ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones