PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38203}
6,6 21 740
ocen
6,6 10 1 21740
7,3 3
oceny krytyków
JAG Wojskowe Biuro Śledcze
powrót do forum serialu JAG - Wojskowe Biuro Śledcze

1 sezon

ocenił(a) serial na 10

Mam pytanie do ostatniego odcinka sezonu 1. Odcinek gdzie zabito tą babkę z marynarki która podobna była do Mac (gana przez C. Bell). Kończy się że aresztują Harma a początek 2 sezonu nic tak naprawdę nie wyjaśnia, bo dostają zadanie odzyskania Deklaracji Niepodległości.
Czy któś to rozumie?

użytkownik usunięty
szymekaja

wie ktos od jakiego odc gra w tym serialu C. Bell ??

ocenił(a) serial na 10

pojawia się w ostatnim odcinku 1 sezonu ale jako Mac pojawia się od pierwszego odcinka w drugim sezonie, ale to można wywnioskować z poprzedniego posta:)

użytkownik usunięty
szymekaja

ok dzieki

ocenił(a) serial na 8

chciałem dodać do obsady ale system nie pozwala doadać jej ponownie ale jako inną rolę

ocenił(a) serial na 9
szymekaja

Też mnie to nurtuje.

ocenił(a) serial na 10
szymekaja

Właśnie chciałam zadać to samo pytanie ... i naprawdę niech ktoś odpowie bo nie wyrobię... !!!

ocenił(a) serial na 10
trixon1

wyjaśnia się w połowie 2 sezonu

ocenił(a) serial na 10
szymekaja

Thanks :)

ocenił(a) serial na 10
szymekaja

a w którym odcinku...bo obejrzałam cały 2 sezon i chyba przeoczyłam...?

ocenił(a) serial na 8
szymekaja

to była jakaś taka sytuacja, że ostatni odc 1 sezonu został wyemitowany w Stanach, a w Europie nie... albo odwrotnie :)
W każdym razie jak ruszyli z 2 sezonem, o zaczęli go kręcić tak, jakby tamten odc w ogóle nie istniał...
a wyjaśnienia pojawiają się dopiero w 19 odcinku 3 sezonu - "Death Watch"

ocenił(a) serial na 10
Umiar

w 3 czy w 2? Bo wydaje mi się że jednak w 2

ocenił(a) serial na 8
szymekaja

bardzo możliwe, że w 2 też są jakieś nawiązania - nie pamiętam dokładane, ale ostateczne rozwiązanie tematu jest na pewno dopiero w 19 odc 3 sezonu - specjalnie odpalałem, żeby sprawdzić :)

ocenił(a) serial na 10
Umiar

niedawno obejrzałam cały 2 sezon i NIC o tym nie było ...

ocenił(a) serial na 10
trixon1

Zgadza się że to w 3 sezonie, a kilka dni temu był właśnie ten odcinek na TVN 7

użytkownik usunięty
Umiar

O! Może ktoś tutaj mi pomoże... Zna ktoś tytuł piosenki która leci w tle, gdy Harm siedzi w ciemnym pokoju w swoim mieszkaniu i przegląda zdjęcia tej swojej zmarłej dziewczyny? Chodzi oczywiście o odcinek "Deatch Watch". W tle oprócz piosenki pada też deszcz. Ni jak nie da się tego puścić przez wyszukiwanie po dzwieku, a wpisując słowa też nie mogę się tego doszukać. Proszę o pomoc! Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
szymekaja

Na wstępie - zwróciliście uwagę, że 1. sezon znacząco różni się od pozostałych? Nie tylko w warstwie fabularnej (w 1. sezonie więcej akcji rozgrywa się poza salą sądową niż na niej, natomiast w dalszych sezonach rozgrywki na sali sądowej dominują nad resztą), ale i technicznej - przyjrzyjcie się napisom (tytuły odcinków) i liternictwu używanemu w 1. sezonie, a w dalszych:
1. sezon:
http://tshlw.com/pics/sdw/uvs080708-027.JPG
dalsze:
http://www.tshlw.com/pics/gs/gs11.jpg

Jest jeden bardzo prosty powód, który wyjaśnia wszystkie te zawiłości - zmiana stacji nadawania. 1. sezon (lata 1995–1996) był emitowany przez NBC, natomiast dalsze przez CBS (lata 1997–2005). Choć dziś ciężko w to uwierzyć, NBC zdjęła serial z anteny z powodu niskiej oglądalności (79. miejsce w rankingu), nie emitując ostatniego odcina - 1x22 "Skeleton Crew". Poza NBC i Donaldem P. Bellisario produkcją JAGa od samego początku zajmowała się Paramount Television, która później przekształciła się w CBS Television Studios <-- to wyjaśnia skąd CBS zainteresował się wznowieniem serialu. Heh, chyba im się opłaciło, skoro produkowali serial przez 9 kolejnych lat xD

Odnośnie zawiłości pomiędzy końcówką 1. sezonu a początkiem 2:
Ten odcinek z cliffhangerem (1x22) miał być w założeniu wstępem do 2. sezonu (tak jak to ma później miejsce choćby pomiędzy 3. a 4. sezonem), no ale taka, a nie inna decyzja NBC skomplikowała wszystko. "Skeleton Crew" nie został wyemitowany, więc oficjalnie 1. sezon zakończył się na "Aresie" (1x21), wobec czego CBS nie mógł wznowić serialu od dokańczania wątków, które jakby w ogóle nie istniały. Postanowiono zostawić tę kwestię w spokoju i zacząć nowy sezon z nowymi głównymi postaciami od nowa. Sprawę oczywiście komplikował fakt, że Sarę MacKenzie grała ta sama aktorka, która wcielała się wcześniej w zamordowaną Diane Schonke w tym nieszczęsnym 1x22 ^^
Tu możecie posłuchać wyjaśnień tej sytuacji:
http://www.youtube.com/watch?v=iSF1rTPVfd0
Ponownego występu Catherine Bell nie zostawiono bez echa, dlatego przy pierwszym spotkaniu Harma i Mac Rabb ma deja vu. Chyba już wtedy myślano nad wyjaśnieniem tej całej sytuacji, ale ostatecznie odbyło się to dopiero w 3x19 "Death Watch".

Mam nadzieję, że moje powyższe wyjaśnienia okażą się pomocne w nurtującej Was kwestii zrozumienia dlaczego tak się to wszystko potoczyło ;)

ocenił(a) serial na 6
Lane

Zdecydowanie pomocne, dzięki.

ocenił(a) serial na 7
Lane

I ja dziękuję, wiele mi to wyjaśniło.

Lane

Dzięki :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones