PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874618}

Katla

6,5 6 140
ocen
6,5 10 1 6140
Katla
powrót do forum serialu Katla

Hejo z tą wyliczanka z bronią nie dopatrzyłam się tego czy zginęła prawdziwa grima czy jej klon?

użytkownik usunięty
Wiktoria_Lignowska

Mi się wydaje że klon. Sceny z prawdziwa Grimą są pokazane w lustrzanym odbiciu.
U prawdziwej Grimy po prawej stronie czoła jest cienki kosmyk włosów. Przy ostatniej kuli tego kosmyka nie widać.
W błąd może wprowadzać sytuacja przy piątej próbie gdzie jest pokazane że prawdziwa Grima bierze pistolet a po naciśnięciu spustu pokazane jest że ma jasnoniebieskie paski od koszulki a niebieska koszulkę nosi klon. Nie wiem czy to nie pomyłka.

No i wszystkie klony znikają, Ása topi się, młodego topią rodzice, Gunhild znika po wyjaśnieniu choroby syna, chora ze zdrową wjeżdżają w wulkan.

I mi się zdaje że może druga Grima to wytwór jej wyobraźni bo przecież Kjartan widzi tylko jedna Grime w kuchni

użytkownik usunięty

U prawdziwej Grimy po jej lewej stronie czoła jest cienki kosmyk włosów. Przy ostatniej kuli tego kosmyka nie widać.

ocenił(a) serial na 6

Też prawda

użytkownik usunięty
Wiktoria_Lignowska

Też prawda z czym?

ocenił(a) serial na 8

Właśnie. Też myślę, że klonu Grimy mogło nie być. Problemy psychiczne, nie branie tabletek.. Tutaj jest ciekawa sprawa.

ocenił(a) serial na 8
Wiktoria_Lignowska

Zginął klon. Było 6 strzałów. Ostatni należał do klona.

ocenił(a) serial na 7
jadziodzia

Też tak uważam, ale kolory koszulek się nie zgadzają.

ocenił(a) serial na 7
Wiktoria_Lignowska

Prawdziwa miała beżową koszulkę i to ona oddaje ostatni strzał, zatem wydawałoby się, że to ona zginęła. Natomiast rewolwer jest 6cio strzałowy, zaczynała prawdziwa, prób było sześć, więc ginie klon. Coś tu jest popieprzone.

Wiktoria_Lignowska

Też po 1 razie nie wiedziałem kto zginął, ale po kilku powtórkach wydaje mi się, że sobowtór. Tak jak napisał gacojug prawdziwa Grima ma kosmyk włosów, a strzelająca go nie ma, choć jest mylący przed ostatni strzał z kolorem koszulki.

nowszystkojestzajete

Ogólnie jest coś w tym niby pomylone albo zamiar twórcy serialu, bo ten ostatni strzał należy do klona i ta broń ma 6 slotów i ta która się zabija ma koszulkę tej prawdziwej Grimy. Wtedy broń musiała by mieć 7 slotów na kulę. Coś mi tu nie pasuje. Ogólnie ostatnia scena to ta Grima, która gra sobie na fortepianie i uśmiechnięta i zadowolona i po tym sceną gdzie zakopane jest ciało tej drugiej Grimy. Moim zdaniem jednak to klon przeżył. A ta wciąży co znikła ze szpitala nie wiadomo czy się zabiła czyli jest niewiadomą. Czekam na drugi sezon i mam nadzieję że tam bedzie to wszystko wyjaśnione.

ocenił(a) serial na 7
_MoviesFan_

Spoiler. Uważam, że wszystkie inne klony były prawdziwe, a klon Grimy był wytworem jej wyobraźni na szok jaki doznała po powrocie siostry. W końcu tylko ona zdaje się ją widziała (?) Zabijac de facto klona, pokonała chorobę psychiczną.

Wiktoria_Lignowska

Ciekawe właśnie co to był za zamysł twórcy. Ogólnie to prawdziwa była przeżyć, bo broń jest sześciostrzałowa i prawdziwa zaczynała, więc klon powinien oddać strzał. Ale przy 5 wystrzale następuje zamiana koszulek. Kiedy prawdziwa Grima sięga wtedy po broń ma swoją beżową koszulkę ale gdy już strzela ma niebieską koszulką, natomiast kosmykiem bym się nie sugerował bo on raz pojawia się a raz znika i to u prawdziwej jak i klona.

Wydaje mi się, po prostu, że ta zamiana koszulek ma symbolizować "wygranę" prawdziwej Grimy albo po prostu celowo wprowadzić zamieszanie.

ocenił(a) serial na 6
konki1337

Po obejrzeniu byłem pewny, że zginęła prawdziwa, ale później poczytałem co inni sądzą i obejrzałem jeszcze wiele razy. I faktycznie zrobili zamieszanie z montażem, no i ostatni strzał powinien oddać klon. Więc teraz skłaniam się ku tej wersji że zginął odmieniec tak jak inne i wtedy film na większy sens.

Wiktoria_Lignowska

Na 100% zmarł klon załadowana kula trafia kiedy grima w niebieskiej bluzce bierze broń do ręki a to klon grimy miał niebieską bluzke, w każdym przypadku to klon który miał coś pokazać ginie.

drechu500

Po czym to stwierdzasz.

ocenił(a) serial na 6
fuuuu

Po jednorazowym obejrzeniu wydawało mi się że zginęła prawdziwa...

użytkownik usunięty
Wiktoria_Lignowska

Oczywiście, że ginie klon, widać w pewnym momencie dość wyraźnie kawałek niebieskiego ramiączka na krótko przed wystrzałem. Poza tym 6 strzałów - parzyste strzały oddawał klon, nieparzyste prawdziwa.

ocenił(a) serial na 9

Zginęła rajdzie Grima, klon strzelanina razy pod rząd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones