PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=854497}

Klątwa Ju-on: Początek

Ju-On: Noroi no Ie
6,1 2 132
oceny
6,1 10 1 2132
Klątwa Ju on: Początek
powrót do forum serialu Klątwa Ju-on: Początek

Skończyłem oglądać i powiem że to prawdziwy japoński horror. Jeśli chodzi o klatwe to jedyne co jest podobne to nazwa. Nawet mitologia jest inna, ale dla mnie to dobrze bo w końcu coś nowego. Jest tu dużo wątków i powiem szczerze że z niektórymi sie pogubiłem więc muszę jeszcze raz zobaczyć by fabularne sobie ułożyć w głowie. Jestem mega fanem japońskich horrorów wiec uwielbiam takie no chore filmy. Jesli chodzi o klimat to taki sam jak orginala klatwa. Jest no dosc brutalny, wiec lepiej zeby kobiety w ciąży go nie oglądały . Sam serial jest na jeden wieczór bo to 6 odcinków po 30 minut. A jak wam się podobał i jakie są wasze odczucia ?

ocenił(a) serial na 7
Marcin33321

A jest "straszny" czy tylko brutalny?

ocenił(a) serial na 6
xdoppelgangerx

Właśnie też obejrzałem strachu tam nie ma , natomiast jest typowo japońska brutalność

ocenił(a) serial na 6
Marcin33321

6,5 - Na plus klimat, montaż, muzyka i przede wszystkim wizja, która sprawia wrażenie spójnej. Niestety 6 krótkich odcinków to zdecydowanie za mało - NIEDOSYT! W ogóle w drugim odcinku, gdy doszło do gwałtu to te licealistki zapytały się jej czy wie dlaczego to robią - ktoś wie mniej więcej? Ale mam nadzieję, że dostaniemy drugi sezon bo historia naprawdę ma potencjał.

ocenił(a) serial na 6
IceOrangePL

Ja myślałem, że chodzi o to jaką ogólnie dziewczyna i jej matka miały reputację, że puszczalskie itp.; że to jakaś nauczka czy coś, chociaż sam nie wiem

ocenił(a) serial na 7
Marcin33321

@Marcin33321 piszesz, że jesteś fanem japońskich filmów tego typu. Polecisz coś? Chcę więcej takich rzeczy, bo rzeczywiście mam niedosyt.

winonangela

Ja z tych japońskich to pamiętam oprócz tego jeszcze The Ring, Shutter (albo to Tajlandia), Reinkarnacja. Ale więcej tego mają.

ocenił(a) serial na 8
Marcin33321

Świeżo po seansie...cóż mogę napisać. Cieszy mnie, że serial posiada mroczny i duszny klimat, podobny do pierwszych telewizyjnych części ,,Ju-On'' z 2000 roku. Natomiast czuję niedosyt z powodu praktycznie braku powykręcanej i zakrwawionej sylwetki Kayako oraz małej ilości strachu. @Marcin33321 - zapraszam na blog Skośnooki Strach :) Recenzje filmów, gier, książek...artykuły - wszystko o azjatyckiej grozie.

sakebi

A ja już miałem dość tej sylwetki ogranej już do mdłości nie tylko w kontynuacjach, ale także w idotycznych komediach, więc jeje oszczędne dawkowanie mi się bardzo spodobało.

sakebi

Dokładnie ,te wersję z 2000 roku to jest najbardziej chory twór jaki widziałem w horrorach szczególnie sławny "poród" do dzisiaj trauma. A mało kto wie że są w ogóle te tv wersję z 2000 roku i bardzo mało ludzi to oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones