PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698093}

Mały Quinquin

P'tit Quinquin
7,1 1 811
ocen
7,1 10 1 1811
7,8 10
ocen krytyków
Mały Quinquin
powrót do forum serialu Mały Quinquin

Ciekawe jest to, że wszystkie postaci męskie w filmie wyglądają jak potomkowie związków kazirodczych i mają podobnie niskie IQ. Kobiety (szczególnie nastolatki) są zaś ponadprzeciętnie ładne i wykazują różne talenty. Nadzieją dla takiej społeczności byłaby domieszka świeżej męskiej krwi. I tu pojawiają się imigranci, którzy są jednak prześladowani za kontakty z lokalnymi kobietami.
Mordercą jak dla mnie nie jest w tym filmie żadna fizyczna osoba lecz stan ducha lokalnej gawiedzi - pogrążonej w marazmie lecz wrogo nastawionej do jakichkolwiek zmian. Ofiarami zaś padają ludzie, którzy próbują się wyrwać z tego marazmu, łamią reguły i burzą dotychczasowy porządek.

ArEZ

Tym bardziej, że jeden z dialogów mówi wprost o wyższości moralnej kobiety nad mężczyzną, coś o tym , że kobieta pochodzi od Boga a facet od diabła, o ile dobrze pamiętam...
Doceniam i zgadzam się też z Twoja interpretacją dotyczącą samego "mordercy", swoją drogą, nie oceniając samej teorii, muszę pochwalić, że bardzo rzadko zdarza mi się tu przeczytać coś równie sensownego a jednocześnie dającego do myślenia, czasem jednak warto tu zajrzeć...;)

ArEZ

Mój błąd, ten cytat o pochodzeniu kobiety od Boga a mężczyzny od diabła pochodzi z wiernego ogrodnika (The Constant Gardener) którego oglądałem jakoś w podobnym czasie co małego Quinquina i najwyraźniej ten cytat idealnie mi przypasował do Twojej uwagi o gorszej jakości populacji męskiej w miasteczku Quinquina /choć swoją drogą sam tytułowy bohater mimo wady słuchu i specyficznej urody robił wrażenie całkiem bystrego;)/.
W każdym razie pomyliłem się, sorry. Co oczywiście nie zmienia mojego entuzjastycznego wrażenia na ten typ wypowiedzi:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones