PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210910}

My-Hime

Mai-Hime
7,5 160
ocen
7,5 10 1 160
Mai Hime
powrót do forum serialu Mai-Hime

To jedno z najlepszych anime jakie do tej pory widziałem. Na początku nie przypadło mi do gustu, pomyślałem: jakoś przeżyje te 26 odcinków. Po 2, czy 3 epizodzie moje nastawienie całkowicie uległo zmianie. Po pierwsze sympatia do głównej bohaterki, nastepnie tyle tajemnic do rozwiązania, wspaniałe moce i.......Kagutsutchi. Po prostu nie mogłem wytrzymać, by nie obejrzeć dalszego ciągu, szlag mnie trafiał i normalnie biłem swoje rekordy w ilości obejrzanych odcinków w jednym dniu... Troche raziła mnie animacja, ale w końcu jakoś sie przemogłem, muza mi sie spodobała a fabuła wciągnęła, czego więcej można chcieć? Nie spodziewałem się, że My Hime tak mnie wciągnie, przy tym Anime się denerwowałem, cieszyłem i żałowałem, że to tylko 26 odcinków. Na szczęśie jest Mai Otome, może nie fascynuje aż tak ale również jest super. Mniej dramatycznie, bardziej komediowo. Nie jest tak wciągające, ale zainteresuje widza na pewno ;) ;) ;) Każdy fan ANIME musi zobaczyć Mai Hime i Mai Otome które naprawdę warte są uwagi...

ocenił(a) serial na 7
luzzik

To było jedno z pierwszych anime, jakie widziałam i dlatego mam wielki sentyment do tego tytułu. Na początku irytowała mnie kreska, ale później jakoś przywykłam. Bardzo ciekawe postacie. Trochę przesadzili z końcówką, ale mimo wszystko polecam!

użytkownik usunięty
Miyu83

Ostatni odcinek - powiedzmy, że pierwsza połowa wzruszająca, druga przecukrzona.

użytkownik usunięty
luzzik

Powiem tak. Rozkręca się powoli. Od środka pnie się w górę błyskawicznie. Pod koniec myślałem, że zaraz przebije Puella Magi Madoka Magica (po prawdzie pod względem postaci ją przebija, choć nie antagonisty). Ale wiecie po czym się poznaje najlepsze anime? Nie po tym jak zaczynają, ale jak się kończą. I w tym jednym Madoka miała końcówkę bardziej spójną i logiczną oraz nieprzesłodzoną. Ale i tak się wybawiłem, choć około 10 odcinka myślałem, że Mai Hime podzieli los Magical Girl Lyrical Nanoha: Strikers. Ale nie. Jeśli lubisz Magical Girls to Mai Hime należy obejrzeć i to koniecznie (podkreślam to słowo) przed Puella Magi Madoka Magica. Być może kolejność oglądnięcia wpłynie na wasze preferencje. Bowiem po seansie Mai Hime, Puella Magi Madoka Magica traci sporo ze swego nimbu oryginalności.

użytkownik usunięty

Dokładnie! Podobny początek, nawet Natsuki przypomina Homurę. Całe to ostrzeganie przed zostaniem magical girl wydaje się znajome dla tych, którzy oglądali "Madokę". Ja też obejrzałam "Mai Hime" po "Madoce", ale bynajmniej nie to mi zepsuło smak, tylko właśnie cały ten cukier-puder na koniec. Rozumiem, że trzeba było trochę spuścić z tonu, bo ile angstu można wytrzymać, ale nie musieli przeginać w drugą stronę...
A i skojarzenie z "Nanohą" nie jest przypadkowe. Nie dość, że połączenie magii z techniką, to jeszcze zalew słodkości, i to nie tylko w "Strikers".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones