PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713317}

Projekt Manhattan

Manhattan
7,3 1 315
ocen
7,3 10 1 1315
Projekt Manhattan
powrót do forum serialu Projekt Manhattan

W 3 odc. jeden z bohaterów mówił, o polskim wieśniaku z karabinem, przez którego zginęło wielu
Amerykanów - chyba w 1939. Zastanawia mnie o kim mówiono. Ktoś wie?

ocenił(a) serial na 7
Oxzinski

cos zle zrozumiałeś, gosc mówił że piewszą ofiarą wojny był polski wieśniak z karabinem ;)

Ralph_S_

Yyyyy... masz rację. Źle zrozumiałem - chyba, że miałem lipne tłumaczenie...

Cytat:
- Pierwszą ofiarą tej wojny był polski wieśniak z karabinkiem we wrześniu 1939 r.. Cztery lata i kilka milionów pogrzebów temu. Prawie 40.000 z nich to Amerykanie.

ocenił(a) serial na 9
Oxzinski

Jeśli chodzi o polski akcent to Charlie Isaacs prawdopodobnie odgrywa rolę Stanisława Ulama.

dominik_rau

Teraz mówili nawet o Mari Curie. Ach... polska się trochę opuściła od tych czasów.

ocenił(a) serial na 9
Oxzinski

Fajnie by było jak by tylko "trochę" się opuściła :) Ale serial ciekawy i terminologii technicznej używa w miarę poprawnie, dlatego polecam.

ocenił(a) serial na 9
dominik_rau

Isaacs to raczej Richard Feynman

ocenił(a) serial na 8
Didi69

To nie Feynman IMO. Tamten miał dużo większe poczucie humoru i bardziej obrazowo opisywał problemy.

konrad_84

Oglądnąłem właśnie serial i Charlie to osoba inspirowana Faynmanem. W książce Pan raczy żartować, panie Faynman opisuje anegdoty występujące w serialu, ale oczywiście Amerykanie przerobili i zmienili całkowicie sens zdarzeń.

ocenił(a) serial na 8
zerosix

Chyba, że tak. Te przeróbki wywołują mylne wrażenia.
BTW ciekawe, czy ten serial zakończy się detonacją Gadżeta, czy Hiroszimą i Nagasaki?...

Oxzinski

to taka metafora była :)

ocenił(a) serial na 8
Oxzinski

Chodziło o Grzegorza Brzęczyszczykiewicza z Chrząszczyżewoszyc w powiecie Łękołody.

ocenił(a) serial na 6
Oxzinski

Chyba chodzi o Franka Dolasa ;) :D

Oxzinski

Gdyby nie Stanisław Ulam to ten cały projekt nie skończyłby się przed końcem wojny...


"
Cytat:
- Pierwszą ofiarą tej wojny był polski wieśniak z karabinkiem we wrześniu 1939 r.. Cztery lata i kilka milionów pogrzebów temu. Prawie 40.000 z nich to Amerykanie."

A ile to Polacy? Miliony, przy których 40.000 to garstka. A teraz pytanie jaki procent ludności kraju stanowi te kilka milionów dla Polski, a jaki te kilkadziesiąt tysięcy dla USA? Tak patrząc na sprawę, to prawie żaden Amerykanin nie zginął...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones