PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=852549}
7,3 1 569
ocen
7,3 10 1 1569
Martwa góra. Tragedia na przełęczy Diatłowa
powrót do forum serialu Martwa góra. Tragedia na przełęczy Diatłowa

Mam swoją teorię na ten temat. Przede wszystkim powinniśmy skończyć z przepłacaniem tych naszych pseudo gwiazd, którzy przez swoje wysokie zarobki, zaczynają się czuć kimś zupełnie wyjątkowym, stają się całkowicie odklejeni od naszej rzeczywistości. Taki Sztur junior na ten przykład. Aktor żaden. Nic nam nie daje w postacii kultury i sztuki, ale milioner i propagandysta. Słabe, chwilami wręcz żenujące występy w żałosnych psedo - filmach. Opowieści o niczym, przetkane umoralniającymi pogadankami dla kretynów.

A przecież historii takich jak ta z przełęczy Diatłowa, nie brakuje też w Polsce.
Trzeba skończyć z dofinansowywaniem tego środowiska, które w zamian wciska nam miernotę i produkty filmopodobne.

ocenił(a) serial na 8
Flashlight_Beam

Nie chcę wywoływać kupo-burzy, ale poddałeś na ten przykład negatywnej ocenie środowisko aktorskie. A ono samo w sobie nie tworzy tego przemysłu. To duża machina, od producentów, dystrybutorów, poprzez twórców (reżyserów, aktorów, itp, itd), aż po koniec tej góry lodowej czyli nas - odbiorców. I niestety producenci - czyli często ministerstwo kultury (obojętne jakiej by nie było opcji politycznej), sami wybierają tematy, które wg nich mają potencjał się sprzedać, albo które mają odpowiednio ukierunkować ogół odbiorców. I właśnie sami godzą się na realizowanie wielce reklamowanych szmir. Ba... opłacają tych "znienawidzonych" aktorów. Zaś w większości telewizji lecą tasiemce dla zaspokojenia niskich potrzeb i gustów populizmu, A publika kinowa masowo leci na byle świeższą, śmiechu wartą kupę (przykład kontynuacji kogel mogel).
I to jest obraz degrengolady. Brak charyzmy wśród twórców i brak talentów (przeważnie). Oczywiście to co tu napisałem, to tez jest taki stereotyp. Bo od każdej reguły są wyjątki. Nieraz wybitne. Tylko co z tego, kiedy na co dzień dostajemy i przeważa właśnie bylejakość.

Flashlight_Beam

Rosjanie potrafią i tak i nie. Ja dosłownie ubóstwiam serial "Mistrz i Małgorzata", ale wielu zachwytów nad ich różnymi produkcjami nie podzielam. A u nas to raczej nie jest problem w aktorach, tylko w strukturze producenckiej. Przecież ktoś by się w końcu znalazł, żeby sprawnie zagrać. Mądrych ludzi do napisania dobrego scenariusza też nie brakuje. A i kaski na jeden dwa filmy by się jakoś uzbierało. Problem leży gdzie indziej i pozostaje widzom trzymać kciuki, aby został w końcu rozwiązany.

Flashlight_Beam

Jakie społeczeństwo - takie filmy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones