PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677140}

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Miraculous, les aventures de Ladybug et Chat Noir
7,5 4 012
ocen
7,5 10 1 4012
Miraculum: Biedronka i Czarny Kot
powrót do forum serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

ten serial zrzyna pomysły z innych seriali?

ocenił(a) serial na 4
roman876

Oto jedna z postaci ,która wygląda identycznie co Czarny Kot

http://vignette1.wikia.nocookie.net/m__/images/7/71/Felicia_Hardy_%28Earth-616%2 9_from_Amazing_Spider-Man_Vol_3_5_001.jpg/revision/latest?cb=20160308225536&path -prefix=marvel%2Fpl

ocenił(a) serial na 9
roman876

No dobrze przyznaje Marvela znam tylko z filmów i seriali a o postaciach czytam tylko jeśli naprawdę mnie zaciekawią :-)
Ale jeśli bardzo chcesz wiedzieć to już sama manga ma swoje początki w XII wieku a rozwinęła się "na poważnie" na początku XIX wieku (tj rok 18** tak gwoli jasności :-) ).
Ale jeśli bd się kłucić kto od kogo jaką postać i kiedy podpatrzył to weźmy też pod uwagę inne kultury mity legrndy czy wierzenia bo naprawdę ponad połowa znanych mi bohaterów owych filmów i seriali się na nich wzoruje (i nie mam tu na myśli tylko charakteru ale też wygląd zewnętrzny).

ocenił(a) serial na 4
Tindela

Po pierwsze to kłócić,a nie kłucić i wcale się nie kłócę.Mi nie chodzi o całe anime tylko o ten serial.Ok widać że nie przekonam was że czarny kot to żeńska wersja Marvela,a co takiego powiesz o biedronce.To przecież Spider-Man

ocenił(a) serial na 9
roman876

No tak ale we wcześniejszej wiadomości napisałeś "Marvel powstał..." więc i ja się do do mangi całościowo ;-)
I racja nie to ó/u... Wtopa :-P ;-)
A co do Biedronki masz rację już w 1 odcinku stwierdziłam że porusza się kropka w kropkę (gra słów zamierzona :-D ) jak nasz Pajączek :-)
I mam nadzieję że się nie gniewasz... Tak fajnie mi się z tb przekomarza ;-)

ocenił(a) serial na 4
Tindela

Za co mam się niby gniewać?Za prowadzenie dyskusji na temat serialu?Nie nie gniewam się

ocenił(a) serial na 9
roman876

Cieszy mnie to :-)
Raz na forum dziewczyna mnie zjechała za to że nie podzielam jej opini więc wołałam się upewnić ;-)

ocenił(a) serial na 4
Tindela

Ja taki nie jestem spokojnie :)

ocenił(a) serial na 9
roman876

Właśnie... Oglądałeś już może "Legion Samobójców"?
Planuję się wybrać do kina już od premiery ale jakoś nie mogę się zmóc (wiesz jak często jest, zwiastun GENIALNY a film okazuje się klapą...)

ocenił(a) serial na 4
Tindela

Tak i Jakoś mnie nie przekonał.Zapowiadało się fajnie,ale niestety wyszło jak wyszło.Jedyne co ratuje ten film to Harley Quinn oraz Deadshot i tyle.Nie ma co oglądać filmów DC.DCEU ma 3 filmy i wszystkie 3 są klapą.

ocenił(a) serial na 9
roman876

Tylko 3...? Myślałam że więcej, przecież są Batmany i Supermeny o pozostałych jak Kobieta Kot, Hex i Zielona Latarnia nie wspomnę ;)

A Harley Quinn "pokochałam" już po obejrzeniu 1 zwiastuna :) tak samo jak El Diablo ;)

ocenił(a) serial na 4
Tindela

Podobno DCEU zaczyna się do Man of Stell(Człowieka ze Stali)potem jest Batman v Superman i właśnie Legion samobójców.Potem jest serialowy Flash,Arrow i Supergirl.Reszty seriali nie pamiętam,ale to chyba wszystko

roman876

A ten blondas wygląda jak męska wersja Kobiety-Kot lub Black Cat z Marvela. (ciekawe, że zapożycza nawet jej imię)
A serialu jeszcze nie widziałem jakbyś pytał.

ocenił(a) serial na 4
MrLuigi5577

Właśnie o tym mówię, ale oczywiście niektórzy twierdzą że gadam bzdury

ocenił(a) serial na 1
MrLuigi5577

Wyjąłeś mi to z umysłu, to była moja pierwsza myśl o Kocie gdy pod koniec stycznia po raz pierwszy zobaczyłem zwiastun tego czegoś, choć później myśl ta mi umknęła...

ocenił(a) serial na 4
MrLuigi5577

Podobno teraz mają wyjść nowe odcinki i tym razem mamy zobaczyć jak stali się superhero.

MrLuigi5577

No ba, na pierwszy rzut oka myślałem, że w Miraculum Czarny Kot to też dziewczyna (jak się dowiedziałem, że to facet, to byłem co najmniej nieźle zszokowany).

ocenił(a) serial na 6
roman876

Jednym z absurdów bajki czy Sailor Moon jest to, że po przemianie zostaje ta sama fryzura czy głos. W SM dziewczyny nawet nie miały masek. A nikt nie wiedział kim są.
To facet już nie może mieć\lubić\przemieniać sie w kota bo to babskie? Steoretypowe myślenie. Wiem, że faceci to debile, ale już bez przesady z tymi kotami.
Czy wzorowali sie na Spider-Manie? Moż tak, moż nie. To tylko bajka i niektórzy nie mają widać innych problemów i przeżywają jak mrówka okres.
Wątek miłosny oklepany, ale cóż.

ocenił(a) serial na 4
Ingrid_Fox

No wiesz w Marvelu działa to tak że nie wszyscy kryli swoją tożsamość np F4 czy Iron Man.Taka Black Cat ok miała tą samą maskę co nasza Marinette,ale nie walczyła przy tych kogo znała.Czasem inni znajomi naszych bohaterów sami domyślali się kim oni są i tak twierdzę że facet nie powinien przebierać się za kota bo to babskie.Jakie to piękne że niektórzy z was bronią tego serialu i chcą udowodnić że tu nie ma żadnego zżynania,ale niestety już po samym intrze czuć Spider-Mana.

ocenił(a) serial na 6
roman876

Nie bronie bajki. Czytanie ze zrozumieniem sie kłania. Napisałam przecież, że moż zrzynali a może nie. Możliwe, że sie wzrowali. Mam to gdzieś bo serie Marvela są lepsze a to tylko bajka. Nie będę robić z igły wideł. Marvel wytoczył jakiś proces? O czymś nie wiem. Bawi mnie tylko szok i beznadziejność.
Akurat to fajne, że zmienia sie w kota. Nie będę pisać czy łamie schematy czy nie. Uwielbiam koty, te prawdziwe i wszelkie ich górowanie nad służalczymi psami na tak. Nawet w takiej formie. Psy w sumie też lubię. Jakby jakaś tam dziewczyna zamieniała się w psa to też by na mnie nie robiło wrażenia jak na tobie.
Oczywiście, że może lubić czy posiadać. Z psami tak samo.

roman876

Black cat nie walczyła przy znajomych? w serialu Spiderman (1994) Felicia Hardy(ak. Czarny kot) walczyła ramię w ramę z Spidermanem, a ten jej nie poznawał.

ocenił(a) serial na 4
Ingrid_Fox

Jeszcze chce dodać że nic nie mówiłem o tym że facet nie może mieć ani lubić kotów

roman876

Jak dla mnie, ten film przyciąga i odrzuca zarazem! Serial, tak, jest do bólu schematyczny (Sailor Moon/Czarodziejka z Księżyca) i oklepuje standardy z superbohaterami, jak powyżej wspomnieli koledzy. Oglądałoby się ten serial bez problemu... gdyby nie delikatnie zwariowana przyjaciółka głównej bohaterki (stereotyp wścibskiej i irytującej dziennikarki) i typowa "bad girl" - Chloe, która jest fanką Biedronki. To serial schematów i stereotypów i to jest przykre..., bo szczere NIE zostania superbohaterem (odc. 25) przez obojga bohaterów jest fajne. Jest to raczej gratka dla fanów japanistyki i gattunku magic girl, niż przeciętnego oglądacza :-/ Oczywiście, jest to moje subiektywne zdanie.

ocenił(a) serial na 8
roman876

Podziwiam, że znaleźliście tu Marvela - ja odnalazłam jedynie Sailor Moon. Podobna relacja głównych bohaterów - walczą razem oraz nie znają swoich tożsamości "cywilnych", warto zwrócić uwagę że obydwie główne bohaterki nawet podobnie się czeszą, oraz fakt że w każdym odcinku jest pokazana cała transformacja... Jest tego więcej ale nie chce mi się pisać.

ocenił(a) serial na 4
MadziQ3692

Nie tylko Marvela,jest tu również DC :)

ocenił(a) serial na 8
roman876

To jeszcze lepiej :P

roman876

a mi się wydaje że Biedronka jest zbyt sexowna jak na bajkę dla dzieci :)

ocenił(a) serial na 4
RadoslawKamil

Czy ja wiem.Trochę przesadziłeś.

ocenił(a) serial na 4
RadoslawKamil

Czy ja wiem.Trochę przesadziłeś.

roman876

Nie przejrzałem tych wszystkich waszych profesjonalnych opinii bo mi szkoda czasu. Widziałem kilka fragmentów bajki bo moja kilkuletnia córka jest fanką tej postaci i owszem widać tu zrzynę chociażby z czarodziejki z księżyca i co z tego? Córce się podoba i czeka z niecierpliwością na kolejne odcinki, a tu jakiś kolo o nazwie Roman876 komentuje jak bardzo serial jest gówniany. Co Ty tu w ogóle robisz na tym forum chłopie? Nie jesteś aby trochę za stary na takie klimaty?

ocenił(a) serial na 4
hornet

Jeśli chcesz znać moją opinię to nie. Uważam,że animacje są dla każdego,a komentuje,bo od tego jest forum. Chyba logiczne,w końcu nie wszystko musi nam się podobać prawda? Poza tym nie chce być nie miły,ale po ciul komentujesz ten post z tekstem,że córce się podoba.Mam tą wypowiedzią zmienić opinię na temat tej produkcji czy coś?
Po co mam brać i udawać na temat danej animacji że wszystko jest ok jak tak nie jest? Chcę się podzielić na forum o tym co sądzę to robię to.
Pozdrawiam :)

roman876

Serio? Mam Ci tłumaczyć jak dziecku że jest coś takiego jak grupa docelowa danego programu do którego jest kierowany? Jeśli masz 10 albo nawet 12 lat to spoko. Mogę ci wybaczyć to wymądrzanie się. Ale jeśli masz trochę albo sporo więcej to tylko niepotrzebnie się ośmieszasz.

ocenił(a) serial na 4
hornet

Ech....Pozwolę sobie już że nie uczestniczyć w tej konwersacji,bo tylko marnuje czas.

roman876

Tak se tłumacz...

ocenił(a) serial na 4
hornet

Okej. Nie ma problemu. Życzę dobrej nocy :)

roman876

Wzajemnie

ocenił(a) serial na 8
roman876

Dlaczego to miałoby nazywać się zżynaniem? To nie zżynanie tylko jawna i zamierzona inspiracja. Jest to show, które nawiązuje praktycznie do wszystkiego od legend, przez inne seriale, aż po popkulture.

Biedronka jest inspirowana Spidermanem, Carapace to połączenie Wojowniczych żółwi ninja i kapitana Ameryki, Rena Rouge to nawiązanie do Japońskich mitycznych duchów, a Czarny Kot (tak samo jak Czarna Kota) to nawiązanie do Cat Women.
Czyli wszyscy główni bohaterowie nawiązują do innych, a to tylko początek bo tak jest z każdym kolejnym dodawanym do serii, każdy do czegoś nawiązuje:
Pegaz- film Matrix
Bunnyx- Alicja w Krainie Czarów
Viperion- mitologia Grecka
Roi Singe- Sun Wukong oraz Son Goku
Mayura- japoński folklor

I tak jest nie tylko z bohaterami, ale także i ze złoczyńcami. Pare przykładów:
Frightingale- Harley Quinn
Dark Owl- Batman
Bakerix- Asterix i Obelix
Kwamibuster- Ghost Busters
Gamer 2.0- Mortal Combat
Party Crasher- grupa muzyczna Village People
Rogercop- Robocop

I tak możnaby było naprawde w nieskonczoność. Nic nie nest ukrywane, wręcz przeciwnie, nawet poświęcono o tym cały odcinek. Mowa tu o Animaestro, w którym złoczyńca przemieniał się w animowane postacie.
Pojawił się Dragon Ball, Sailor Moon i wiele innych.

Już teraz mamy informacje, że nadchodzący film z Miraculum będzie połączeniem Spidermena Uniwersum i Krainy Lodu

To co show robi to nie wada, tylko zaleta

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones