PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630116}

Niesamowity świat Gumballa

The Amazing World of Gumball
7,8 7 887
ocen
7,8 10 1 7887
Niesamowity świat Gumballa
powrót do forum serialu Niesamowity świat Gumballa

Z odcinka na odcinek jest coraz lepszy. Dobrze że zmienili dubbing i animacje, bo wcześniej nie był taki dobry. O niebo lepsze niż jakiś tam wujcio czy clarence lub steven jakiś. Najlepszy odcinek to szczeniaczek, ze śmiechu można lać. ='D

ocenił(a) serial na 10
Thorson

Zgadzam się

ocenił(a) serial na 9
fanseriarli10

tak: gryźć, gryźć, robić małe żółwie, dalej gryźć... (nie dokładnie tak to szło, ale rozwałka) Tylko dlaczego to jest dla dzieci? A odcinek Sweaters? No niesamowity, jak gościu zdejmuje z siebie kolejne swetry, rozwalające, odcinek o sensie życia, miodzio, czy banan na siłowni nieustannie wyciskany, po prostu łał. Lub odcinek z dyrektorem, który ma dyplom namalowany na ścianie, po prostu każdy tekst osłabia, chyba pierwszy odcinek, jaki widziałem, i się zainteresowałem, a jestem już stary, poziom ironii, abstrakcji, czarnego humoru, kpiny, naśmiewki z konwencji filmowych i tysiąc innych drobnych smaczków, bezcenne, niejednokrotnie można się popłakać. Co biorą ludzie piszący takie scenariusze? Też chcę.

ocenił(a) serial na 10
Vilki

To były głównie odcinki z drugiego i początku trzeciego sezonu a większość z nich wtedy była słaba a ogółem odcinki są nawet fajne

ocenił(a) serial na 7
Thorson

IMO Zwyczajny Serial lepszy, ale prawda, Gumball jest pełen humoru i po prostu niezły . :D

użytkownik usunięty
Thorson

Kiedyś ten serial był całkiem fajny. Te ostatnie odcinki są dla mnie coraz nudniejsze i mniej pomysłowe, polski dubbing jest o wiele gorszy (do Gumballa można się jakoś przyzwyczaić, ale dubbing Larry'ego czy Panny Simian to jakaś tragedia), a na dodatek z rodziny Watersonów zrobili jakąś patologię:

Gumball - z sympatycznego gapy zrobili nagle jakiegoś egoistycznego snoba, który nie raz zachowuje się jak dupek
Anais - zrobili z niej większego filozofa jak w pierwszej serii i ciągle gada nie wiadomo co
Nicole - z troskliwej matki jakąś pyszałkowatą kobietę, która zawsze pokazuje każdemu (nawet swoim dzieciom) że jest najlepsza
Richard - teraz jest większym debilem jak był i to by było na tyle w jego przypadku
Darwin - tylko on jakoś trzyma poziom, choć podobnie jak Anais zaczyna coraz częściej filozofować

Generalnie fani Gumballa są podzieleni na tych co wolą 1 sezon, bo główni bohaterowie byli sympatyczniejsi (zwłaszcza Gumball, który w przeciwieństwie do kolejnych sezonów był naiwny, zawsze wesoły i miły) i tych, którzy uważają pozostałe sezony za lepsze, bo są śmieszniejsze.
Ja należę do tej drugiej grupy. Pierwsza seria była tylko głupkowata a pozostałe mają też genialny humor i mnóstwo nawiązań do pop kultury. Dzięki zmianie charakteru postaci serial jest jeszcze zabawniejszy (sceny z wściekłą Nicole i ironiczne teksty Gumballa).

użytkownik usunięty
NewJoker

Zależy jak na to patrzeć. Jeśli mówimy o fabule i przygodzie, to nie polecam. Jeśli chodzi o nieprzewidywalne i "bogate" (choć czasem prostackie) dowcipy, czy też o różnego rodzaju zagadki (jak ta z obrazami mamy banana Joe czy jak mu tam), to polecam.

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Czytałem poprzednie komentarze i widzę, że znasz się trochę na tej bajce. Wiesz może co to za odcinek, gdzie WatterSonowie doprowadzają do takiej demolki, że całe El more się na nich wpienia: Potwór (ten co się zrodził w piekarniku),Hektor, Larry,Policja itd. Na końcu Gumball z rodziną kuli się przed wkurzonymi mieszkańcami i mówi: Tylko jakiś magiczny guzik nie z tego świata może nas uratować (czy jakoś tak) i kończy się odc. (napisy). Widziałem ten odcinek tylko raz, a chcę go jeszcze obejrzeć. Z góry dzięki.

__Pawelko__

Ten odcinek to Finał (The Finale) :-)

Jakbyś miał teraz albo kiedyś jakiekolwiek pytanie dot. tej kreskówki to wal śmiało - tylko ją oglądam i wiem o niej wszystko ;-)

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

Ok, wielkie dzięki.

ocenił(a) serial na 8
__Pawelko__

Ten potwur to Kenneth

użytkownik usunięty
Thorson

Zgadzam się na równi stawiam z Pora na przygodę obecnie 2 najlepsze pozycje do oglądania na CN.

użytkownik usunięty

Ja bym wypchnął Zwyczajny Serial, ale koniecznie po angielsku i w HD (ale nie wiem czy to jeszcze puszczają po polsku).

Thorson

W pełni się zgadzam. Tak jak Adventure Time i Regular Show z czasem straciły nieco na jakości i świeżości(szczególnie AT, ostatnią rzeczą związana z tą kreskówką która naprawdę mnie zainteresowała była mini seria Stakes) tak Gumballa cały czas ogląda mi się równie przyjemnie, i podobnie jak NewJoker wolę te nowsze odcinki. Wiele z nich jest bardzo pomysłowych(jak chociażby "zglitchowany" odcinek) a Gumball moim zdaniem świetnie się spisuje w roli nieco ironicznego dupka :p Tym bardziej, że czasami przez to wydaje się być jedyną logicznie myślącą osobą w całym otoczeniu(jak w odcinku The Fridge albo The Sweaters).

CleoAir

On jest wbrew pozorom bardzo inteligentny. Nie mądry jak siostra, ale inteligentny. Widać to nawet po tym, że używa bardziej zaawansowanego słownictwa niż jego rówieśnicy. Poza tym jest mistrzem ironii i np. w odcinku The Bus (jeszcze nie wyemitowanym w Polsce) jako jedyny od początku wiedział co jest grane.

ocenił(a) serial na 10
Thorson

Ja generalnie ciesze się, że po którymś sezonie zmienili styl rysowania, bo te jajowate oczy były okrutne, a czasami wyglądali jakby mieli zeza. A i głos babci Jojo w odcinku "Mężczyzna" jest NAJLEPSZY! <3

craw

Chodzą pogłoski, że twórcy wrócą do starego stylu z owalnymi oczami. Oby nie ...

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

No niee... to było beznadziejne, kreska jak i animacja...

ocenił(a) serial na 10
NewJoker

No niee... to było beznadziejne, kreska jak i animacja...

craw

Znaczy na pewno nie będzie to taki styl jak w pierwszym sezonie tylko co najwyżej taki jak w drugim (czyli tylko oczy owalne). No i na razie nie jest to nic potwierdzonego ;-)

NewJoker

Imo, Gumball kończy się na 6 sezonie. Przynajmniej jego twórca Ben, postanowił na nim zawiesić swoją działaność. Co o tym myślisz? Jak dla mnie w sumie spoko, wole to, niż by dostał cancela. Chociaż istnieje szansa, że serial będzie kontynuowany bez Bena.

Macintosh

Też uważam, że lepiej tak zakończyć serial niż czekać na jego anulowanie przez stację. No i przynajmniej nie będzie ciągnięty na siłę mimo braku pomysłów.
Niestety zapowiadanego filmu raczej nie zrobią :-(

NewJoker

Sprawa jest jeszcze w toku. Mam nadzieje, że wyjdzie. Chociaż..szczerze mówiąc, nie wiem czy formuła Gumballa pasuje do filmu takiego na półtorej godziny. :p
Ale zobaczymy. Jak na razie czekam do następnego odcinka.

Macintosh

Ben powiedział, że "wątpi" żeby film powstał, czyli faktycznie nie wyklucza takiej możliwości.

Też mi się wydaje, że ciężko zrobić film z takiego sit-comu animowanego. Ale bardzo bym chciał żeby spróbowali :-)

NewJoker

Czyli jest tak jak myślałem. Ben opuszcza ekipę ale Gumball trwa nadal :v

Macintosh

Zgadza się: http://tvseriesfinale.com/tv-show/amazing-world-gumball-may-not-ending-says-cart oon-network/

ocenił(a) serial na 8
Thorson

Fakt. Obok ,,Pora na przygodę" i ,,Shin-chan" Najfajniejsza kreskówka^_^

Thorson

Noo sorry ale zgodzę się jedynie że serial jest dobry, jednak to co zrobili z dubbingiem w drugim sezonie zmusiło mnie do oglądania w oryginale. Nowy głos Gumballa w drugim sezonie po prostu wkur*** a to i tak lekko powiedziane, irytuje w ch*uj.

ocenił(a) serial na 10
Pallantides

Dla mnie Gumball to jeden z najlepszych seriali na CN, i w ogóle jedna z najlepszych kreskówek jakie widziałem kiedykolwiek.
A co do głosu Gumballa, faktycznie w niektórych odcinkach jest inny, myślałem że mi się wydawało, może to był właśnie drugi sezon, może Miłosz udzielający głosu przeszedł mutacje ? :)

natan_

Najlepsza kreskówka ever

ocenił(a) serial na 9
Thorson

Szkoda że sezon 6 będzie ostatnim :(

sandinista2600

Ben odchodzi, ale CN najprawdopodobniej zrobi kolejne sezony bez niego :-)

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

Zobaczymy co mu wyjdzie. Przed nami jeszcze sezon 6 ;)
Dość często okazuje się, że lepiej stworzyć nowy tytuł niż przekazać istniejący nowym twórcom bo dużo się na tym traci.

sandinista2600

To jest właśnie paradoks kolejnej kontynuacji ulubionego serialu: z jednej strony super, że będą nowe odcinki a z drugiej szkoda by było żeby serial się wypalił zanim zostanie zakończony.

ocenił(a) serial na 9
NewJoker

Raczej kreskówka będzie "szła dalej". Nie tylko Ben za wszystko odpowiada - są jeszcze scenarzyści, animatorzy itp. A patrząc na popularność tej kreskówki to raczej CN nie będzie miało Gumballa w nosie i może znajdą kogoś dobrego na mijesce Bena ;).

TheMangle17

Jak to śpiewał perfect trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym.

ocenił(a) serial na 10
sandinista2600

Kiedyś widziałem info, że CN ma zamówione jeszcze 40? odcinków, więc to nie będzie ostatni sezon

Thorson

Zgadzam się, ale "Steven Uniwerse" to ty szanuj :)

Thorson

Zgadzam się, jeden z lepszych seriali, animacja ładna, można się pośmiać :)

ocenił(a) serial na 1
Thorson

Aktualnie każdy nowoczesny serial animowany jest na poziomie de...lizmu.
I w tej kreskówce jak i w tych nowoczesnych z odcinka na odcinek jest jeszcze bardziej de...lny

Thorson

Gumball to ewidentnie najlepszy serial dzisiaj na CN, szkoda że jedynie Gumball i Steven Universe może się chwalić że jast dobry, teraz to każde "nowe" odcinki jakiś starych serialów są słabsze od poprzednich, jedynie Gumball i SU trzyma poziom, albo jest jeszcze lepiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones