PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833866}

Nowy wspaniały świat

Brave New World
6,5 9 406
ocen
6,5 10 1 9406
5,5 4
oceny krytyków
Nowy wspaniały świat
powrót do forum serialu Nowy wspaniały świat

Jeden z najlepszych seriali o utopijnej wizji przyszłości z anulowanym drugim sezonem w październiku 2020, WTF?!

Chomone

Boją się buntu Epsilonów.

Chlipi667

W punkt :D

ocenił(a) serial na 8
Chomone

Nie wiem jakie były powody anulowania ale jak dla mnie to zakończenie 1 sezonu jest na tyle satysfakcjonujące że kontynuacja może tylko popsuć to co wyszło w 1 sezonie.

ocenił(a) serial na 4
Chomone

nie wiem czy to najlepszy serial o utopijnej przyszłości, ale z pewnością zawiódł swój główny target - ludzi którzy czytali i cenią oryginał. Jak dla mnie dobrze że nie robią drugiego sezonu, najlepiej niech zapomną o BNW na jakieś 10 lat i niech się zabierze za temat ktoś, kto nie uważa się za mądrzejszego niż Huxley

ocenił(a) serial na 6
sol82

Za 10 lat to to możemy mieć w rzeczywistości.

ocenił(a) serial na 8
sol82

Cóż, mnie ten serial kupił od początku do końca, więc już kupiłem książkę, nie umiem się doczekać lektury.

ocenił(a) serial na 8
Chomone

Lewicowi recenzenci zniszczyli ten serial więc nie dostał kontynuacji.

ocenił(a) serial na 8
Meldondg_Lord

Dlaczego "lewicowi" ? prawicowi pisali że jest super?

ocenił(a) serial na 1
Meldondg_Lord

Serial spłyca przesłanie i wątki książki której nazwę przyjął. Jest tylko wykorzystaniem znanego tytułu do stworzenia tandetnej, nie trzymającej się kupy historii, która spluwa na dziedzictwo książki. Można nie lubić tego serialu niezależnie od upodobań politycznych.

ocenił(a) serial na 9
punio7

To ty spluwasz, ja nie. Pewnie nie słyszałeś, że tworzywo może być różne, ba, niezależne od twórcy, głównego nurtu itd.

ocenił(a) serial na 1
taxipompey

Więc dlaczego nie utworzyli własnego niezależnego dzieła tylko podpisują się pod czyimś tworem? Jeżeli używasz czyjejś twórczości to również obliguje Cię to do zachowania ducha i przesłania. W przeciwnym wypadku wychodzisz na ignoranta, który liczy na łatwą reklamę swojego marnego dzieła, które bez tego nie miało by szans na rozgłos. Czym właśnie jest ten serial.

Meldondg_Lord

O co chodzi z tymi lewackimi recenzentami , co im się nie podobało ?

Chomone

I dobrze, z każdym kolejnym odcinkiem był coraz gorszy i bardziej bezsensowny. Strach pomyśleć, na co wpadliby w drugim sezonie. Oby Huxley doczekał się kiedyś lepszej ekranizacji

ocenił(a) serial na 6
Chomone

Chyba chodziło Ci o dystopijną wizję przyszłości ;p.

ocenił(a) serial na 8
viatori

Nie, nie chodziło mi o żaden pseudointelektualny termin użyty po raz pierwszy kilkadziesiąt lat później po tym jak Huxley dorzucił swoją powieść do powstałego 400 lat wcześniej gatunku literackiej utopii.

ocenił(a) serial na 6
Chomone

Pseudointelektualny to jest ten Twój wpis Hipokryto.^^

ocenił(a) serial na 8
viatori

Używasz słów których znaczenia nie rozumiesz, nie tylko w przypadku rozróżnienia utopia/dystopia.
"Hipokryzja - zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych."


ocenił(a) serial na 6
Chomone

Prawdopodobnie masz rację ale dam Ci dobra radę na przyszłość, jeśli będziesz się Trzymał sztywnych ram i definicji, to życie da Ci popalić, wiem z doświadczenia.;)

ocenił(a) serial na 8
viatori

Mi już dało wystarczająco :) Ale dzięki za radę, trzym się!

Chomone

Jeżeli to jest jeden z "najlepszych"... no to słabo z gatunkiem w ostatnich latach. Nie wiem czemu myślałam, że to będzie raczej wierna adaptacja, każdy kolejny odcinek to coraz większe rozczarowanie... Ot, powiastka bez budowania napięcia ze wstawkami nagości tu i tam bo można. Stracony czas wg mnie, a przede wszystkim stracony potencjał. Nie dziwię się, że drugi sezon anulowany.

Żeby nie było, że tak negatywnie to powiem, że kostiumy i sceneria bardzo dobre.

ocenił(a) serial na 8
CatherinePL

"Jeżeli to jest jeden z "najlepszych"... no to słabo z gatunkiem w ostatnich latach."

Tak, tyle że z gatunkiem sci-fi na ekranie nigdy nie było inaczej niż słabo.

Chomone

Ale wiesz że książka Haxleya którą inspirował się serial to antyutopia, jedna z dwóch najbardziej znanych (obok Orwella)? Dlaczego więc kłócisz się z kimś, kto wytknął Ci określenie przedstawionego tam świata jako utopii? Chyba że dla Ciebie świat przedstawiony w serialu/książce to świat idealny, ale w takim wypadku chyba źle zrozumiałeś przesłanie :)

ocenił(a) serial na 8
Kuczko

"Ale wiesz że książka Haxleya którą inspirował się serial to antyutopia"

Jesteś w błędzie, pomijając błędny zapis nazwiska, Huxley nigdy nie nazywał swojej powieści popularnym w jego czasach słowem "kakotopia" pochodzącym z roku 1715, będącym synonimem dystopii i antonimem utopii. Ani nie używał zawierającego błąd semantyczny terminu "antyutopia", który został po raz pierwszy użyty 22 lata przed publikacją Brave New World i przyjął się słabo w literaturze anglosaskiej. Huxley nazywał swoją powieść zgodnie z tradycją literacką mianem utopii, dodając że jest to utopia "negatywna". Synonimiczne traktowanie przedrostka "anty" i słowa "negatywny" to błąd językowy tak powszechny w języku potocznym, że czasem zostaje zaakceptowany przez słowniki, tyle że "antyutopia" jest nie przeciwieństwem słowa "utopia" a "protopia".

"Dlaczego więc kłócisz się z kimś, kto wytknął Ci określenie przedstawionego tam świata jako utopii?"

Ponieważ każda eutopia i dystopia to utopia. Pierwotne greckie znaczenie pozyskane od Anglików w XVI wieku słowa Utopia: gr. miejsce, którego nie ma - zachowało się w polu semantycznym j.polskiego: Utopia «zamiar niemożliwy do urzeczywistnienia»

Chomone

Tematyka ciekawa i na czasie ale samo wykonanie mało dynamiczne, przeciągnięte niektóre momenty. Ogólnie męczący i niewykorzystany potencjał. Cieszę się, że nie ma drugiego sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones