PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666215}
7,7 101 353
oceny
7,7 10 1 101353
6,5 15
ocen krytyków
Orange Is the New Black
powrót do forum serialu Orange Is the New Black

Mogłabym się rozpisać dlaczego tak uważam, ale w tym momencie nie mam słow jak piękny był ten sezon.

ocenił(a) serial na 10
Sendera1

Ja też właśnie skończyłam. Wyłam na końcu strasznie. Boję się mega o dziewczyny i nie mogę sobie wyobrazić co będzie w 6 sezonie. Wszystkie będą w maksie? Nie wierzę, że rozdzielą te dwie latynoski. A może mimo wszystko spełnią ich żądania. MUUUSZĘ WIEDZIEĆ!!!!

ocenił(a) serial na 8
zukvska

Też mnie właśnie ciekawi jak to będzie wyglądać w nastepnym sezonie. Jeśli przeniosą ich do różnych więzień wtedy zrobi się totalny burdel w fabule - parę nowych więzień i masa nowych bohaterów (przynajmniej tak mi się wydaje)...

ocenił(a) serial na 10
zukvska

Ja też nie moge się doczekać 6 sezonu i boje się o flaritze, nickorello i vauseman, ale troche mnie uspokaja to że dwoe ćpunki spaliły wszystkie akta

ocenił(a) serial na 10
zukvska

Final byl niesamowity. I ta piosenka w tle cos pieknego... kiedy bedzie 6 sezon wiadomo cos ?

ocenił(a) serial na 7
Sendera1

Najgorszy sezon do tej pory. Po skończeniu obniżyłem ocenę serialu z 8 na 7...

ocenił(a) serial na 10
uberzuber

Dlaczego?

ocenił(a) serial na 6
zukvska

Absurdalny (co jeszcze można by wybaczyć ze względu na komediowy charakter całości) i co gorsza, przeraźliwie nudny. Przestałam oglądać w połowie plus obniżona ocena.

homilka

dokładnie - właśnie skończyłem oglądać sezon 5 i jestem tak negatywnie zaskoczony, że szok. Już ostanie odcinki przewijałem bo nie dało się tego oglądać. A poprzednie sezony były kapitalne - takiego regresu się nie spodziewałem. To że absurdalny to jedno - nawet nie wspominam, bo zwalam to na konwencje serialu, ale największy problem stanowi to, że rozciągnęli watek buntu na całe 13 odcinków a poszczególnych epizodach, chyba na siłę, zaserwowano nam kiepskie, wydumane historyjki, powielające cały czas te same schematy itp. Wcześniej był świetny humor, dziewczyny zaskakiwały a teraz ? Najfajniejsze postaci prawie nie widać, jakieś epizody grają, reszta wymyślona jakby scenarzyści przechodzili poważny kryzys twórczy - wszyscy.

ocenił(a) serial na 7
dewille

Dokładnie mam podobne odczucia jak łykałem 4 sezony jeden za drugim to tutaj w piątym czekam na mini finał ,spaprali strasznie epizod buntu i konsekwencji za niego .Dziewczyny tak mataczyły że miałem odczucie że robią to na swoją niekorzyść :(

ocenił(a) serial na 8
uberzuber

Dlatego, że to sezon pt. na siłę.

ocenił(a) serial na 8
uberzuber

Wlasnie zastanawiam sie czym ta podnieta ? Jestem na 4 odcinku i zastanawiam sie czy nie zakonczyc zeby sobie nie zepsuc caloksztaltu.

uberzuber

dokładnie - jak można ten sezon nazwać choćby udanym ?? Rozwleczony na całego wątek buntu, w między czasie jakieś ponaciągane historyjki, bohaterki udają głupie już do przesady. Już nawet nic nie piszę o wiarygodności czy chociaż jej odrobinie - strażnicy dają robić ze sobą wszystko, nawet kiedy jeden jest sam na sam z osadzoną. Ale dobra - to pomijam bo taka konwencja tego serialu... Pierwsze 3 sezony obejrzałem w 3-4 dni - były kapitalne. Czwarty też był OK, ale ten to jakaś masakra. Ledwo przemęczyłem do końca. Najfajniejsze postacie grają tutaj jakieś epizodyczne role, reszta powiela wcześniejsze schematy do zerzygania ale najważniejsze, ze bez pomysłu i bez tego humoru który był wcześniej. Wątek buntu powinien się zamknąć w max połowie serialu a tak rozciągnęli go na 13 odcinków w których wymyślono na siłę jakieś historie..

ocenił(a) serial na 8
dewille

Sezon 5 nie jest udany pod żadnym względem. Najgorszy sezon, zepsuł efekt pierwszych czterech. Momentami trzeba było przewijać odcinki, gdyż nie dało się już tego oglądać. Przesadzili z przeciągnięciem buntu na 13 odcinków. Czasem warto zmniejszyć ilość odcinków, żeby efekt był porównywalny do poprzednich sezonów.

ocenił(a) serial na 8
uberzuber

Zgadzam się sezon piąty był nudny pełen absurdów, w porównaniu z czterema poprzednimi był najsłabszy.

uberzuber

Jak dla mnie też straszna kiszka ten 5 sezon. Na parę postaci już nie mogę patrzeć psychiatryk i silne leki.

ocenił(a) serial na 7
uberzuber

5 sezon to kompletna porażka i świetny przekład na to jak można spieprzyć całkiem dobry serial :-(

ocenił(a) serial na 7
poldo

dokładnie, 5 to dno, oglądam na siłę z nadzieją że coś się zmieni

uberzuber

mi też ten sezon nie przypadł do gustu

ocenił(a) serial na 7
uberzuber

Nom, politycznie poprawna, lewacko-feministyczna nuuuuuuda.

ocenił(a) serial na 8
szatan667

Że co? xD

uberzuber

Tak! Z trudem przebrnęłam ten sezon, ale jestem uparta i wiedziałam, że bunt się kiedyś musi skończyć. Sezon 6 i 7 znów spoko. Ale w piątym te wątki niby to komediowo-horrorowo-kryminalno-cośtam - porażka. Z Rudej zrobili jakiegoś debila,co jest niewybaczalne :D a całość zbyt rozwleczona. Męczyłam się strasznie i to nie chodzi o przekonania, że kobiety nie powinny się buntować czy coś xd tylko o to, że było to po prostu żałośnie napisane.

ocenił(a) serial na 8
uberzuber

zapewne chcesz być oryginalny i nietuzinkowy ;-)

Sendera1

wszystko fajnie, ale jak oni nie byli odwodnieni w tych kiblach to ja nie wiem... wiem, ze to wszystko kilka dni trwalo, ale i tak po 24h juz slabo z czlowiekiem.. i to jeszcze w smierdzacym toitoi i jeszcze sie caputo bardziej osuszyl papierosem... smierdzi mi to...

użytkownik usunięty
FireBurnMeInside

Co do odwodnienia to racja, jednak papieros wbrew pozorom nie wysusza, tylko wręcz przeciwnie. Owszem, w gardle jest suszej, ale organizm otrzymuje poprzez wdychanie dymu nieco wilgoci.

ocenił(a) serial na 7

Maciek, nobla powinieneś dostać........

Sendera1

Niestety, podobnie jak ktoś tu wyżej uważam, że to najgorszy sezon tego serialu. Ciągnięty na siłę, nużący i pełen zapchaj-wątków, które spokojnie mogły trwać po 1 - 2 odcinki, a nie po 13. Na początku spodziewałam się, że bunt potrwa ze 2, góra 4 odcinki, a następnie pokazane zostaną konsekwencje i reakcje na taki obrót wydarzeń. To byłoby sensowne i wielka szkoda, że twórcy serialu nie poszli w taką stronę.
Na niemiłosiernych dłużyznach ucierpiały także rewelacyjne dotąd charaktery kobiece. Albo ich działania w tym sezonie w ogóle nie pasują do wykreowanych wcześniej postaci (jak w przypadku Red) albo też są nijakie, bezbarwne i przez szereg odcinków nie mają żadnego znaczenia dla fabuły. Trzeba naprawdę położyć sytuację, żeby w serialu o więźniarkach względnie atrakcyjnym wątkiem był motyw biurwy, która dla ratowania własnej skóry udaje osadzoną. Niestety nawet ten wątek nie zostaje do końca rozwiązany.
Szkoda, naprawdę szkoda. To był wcześniej naprawdę niezły serial.

ocenił(a) serial na 10
occllo

ja akurat wiedzialam, ze caly sezon to beda 3 do 5 dni, czytalam kiedys wywiad z aktorka grajaca Taystee i grubo przed premiera ona to zdradziła, niemniej jednak jestem w polowie sesonu, wiec nie moge ocenic calosci, sa nudne momenty ale ogolnie oglada sie fajnie:)

ocenił(a) serial na 8
Sendera1

W ogóle czy ktoś jeszcze zauważył małą nieścisłość w końcówce ostatniego odcinka? Po liczeniu wieźniarek strażnik mówi że brakuje 10 osadzonych (tych które były w basenie). Ale przez dziurę w płocie zwiała jeszcze Pensatucky i Cheng (tak się chyba nazywała ta chinka). W prawdzie wśród aresztowanych była jeszcze Linda, ale to i tak brakować powinno 11 dziewczyn, a nie 10. Ktoś mógłby to wyjaśnić?

ocenił(a) serial na 10
olciek

też to zauważyłam... specjalnie jest pewnie że brakuje 10 żeby o tamtych dwóch nie wspominać i ich nie szukać... idk

ocenił(a) serial na 6
olciek

Edit.. nie umiem czytac

ocenił(a) serial na 6
olciek

Sophie Burset wyszła wcześniej. Może liczący o tym zapomnieli.

olciek

a czy to nie jest czasem tak, że przecież policzyli tą z MCC więc dlatego twierdzą że im brakuje 10 kobiet? bo ona tak jakby zastępuję Cheng lub Pensatucky? Bo wciąż nikt nie potwierdził, że przecież ona nie jest osadzoną tylko kobietą z MCC. Caputo ani Fig jeszcze w tej sprawie nie interweniowali. Więc jest liczona jako normalna więźniarka :) Myślę, że Cheng dorwą bardzo szybko, a Pensatucky będzie się gdzieś ukrywać z Donutem i to Ona będzie tą najdłużej poszukiwaną.

ocenił(a) serial na 7
olciek

na pewno policzyli Lindę jako więźniarkę, więc to by była jedna dodatkowa a druga to może albo Burset, która wyszła i poddała się wcześniej albo zapomnieli o Marii, która wyszła z zakładnikami?

olciek

Rzeczywiście jest to mała nieścisłość, ponieważ 10 osadzonych jest w basenie: Piper, Alex, Red, Frieda, Flores, Crazy Eyes, Cindy, Taystee, Gloria i Nicky. Doggett i Chang wyszły poza terytorium Litchfield. Łącznie dwanaście osób, ale Linda jest liczona jako więźniarka więc brakuje im jedenastu osadzonych.

ocenił(a) serial na 10
Sendera1

Też mnie powalił. I zastanawia mnie, czy będzie w ogóle 6 sezon? Jakoś tego nie widzę... Chyba nawet lepiej, jakby już nie było, skoro wszystkie są rozdzielone. Jeju ale ten sezon to...... 2 much emocji.........

ocenił(a) serial na 8
defetystka

Kohan ma kontrakt na 7 sezonów, więc na pewno 6 sezon będzie :)

Sendera1

czy ktoś wie, czy można obejrzeć gdzieś ten sezon z napisami (polskimi lub angielskimi)? teraz wszędzie widzę z lektorem :/

zubel

wow, masz rację, dzięki wielkie! pozdrawiam ciepło :)

Sendera1

Absolutnie fantastyczny sezon!

ocenił(a) serial na 8
Sendera1

jak dla mnie 5 sezon to porażka, na siłę robiony, dłużyzny, niby miał być smieszny ale jest żałosny :/ a szkoda

ocenił(a) serial na 7
Sendera1

ktoś tu wcześniej napisał, że sezon absurdalny. Zgodzę się z tym, bo wydaje się, że twórcy świadomie poszli w stronę groteski - dlatego ten sezon całkiem inny od wcześniejszych w każdej właściwie warstwie. Dla mnie jest to na plus, bo aktorzy fajnie się w tym odnaleźli - właściwie wszyscy (więźniarki, zakładnicy, pojedyncze osoby z zewnątrz jak choćby osoba gubernatora itd.). Na minus, jak to z groteską, ciągłe naciąganie sytuacji parodycznych przez 13 odcinków mogło momentami nużyć. Ale ogólnie majstersztyk. Może tylko mi się wydawało, że tym razem wątki retrospektywne słabsze... pół gwiazdki w górę...

ocenił(a) serial na 9
Sendera1

Rzekłaś siostro. Najlepszy.

Sendera1

Zgadzam się w 100%! Sezon 5 był perfekcyjny. Najlepszy jak do tej pory. Wzruszający, mądry i dowcipny. Właśnie tego szukam w przemyśle filmowym i serialowym;-)

ocenił(a) serial na 9
Lilianna

a dla mnie był właśnie najsłabszy.

Peter_1987

ten sezon to porażka i duże rozczarowanie - szczególnie po kapitalnych pierwszych trzech i dobrym czwartym. Co do mądrości, to nie wiem czy taką produkcje jak OITNB można w ogóle w kategoriach rozważać, ale ostatnio odcinek pokazał bezmierną głupotę Taystee i jak jej któraś powiedziała chorą ambicję czy chęć dominacji... Dostały wszystko (jeden z głównych absurdów tego sezonu) - wszystkie żądania chcieli spełnić. Łącznie z zarzutami dla tego strażnika, z tym, że jak jej tłumaczono - sprawy karno-sądowe nie są w gestii zarządu więziennictwa czy nawet gubernatora, tylko stanowe i zwyczajnie nie zmienią prawa ani z dnia na dzień ani w ogóle, ale dopilnują, żeby postawiono zarzuty, a później normalny proces. To nie - ta się uparła a konsekwencje tragiczne spadną na nie wszystkie... W ogóle w sezonie 6 powinni ją za to napiętnować.

ocenił(a) serial na 9
Sendera1

Liczyłem, że w końcowej scenie, kiedy wstawały, powiedzą do siebie "stand up", czyli slogan, którym netflix niejako promował 5 sezon. Według mnie to nawiązanie byłoby idealnym zwieńczeniem 5 sezonu

Sendera1

Nie wiem jak cały sezon, ale wiem, że do napisów końcowych w 11 odcinku dołączona jest jakaś genialna piosenka. Kojarzy ktoś tytuł?

ocenił(a) serial na 9
ednaa

Czy chodzi może o Luisa - Under the Wild Skies?

mayonaka

Tak, dziękuję pięknie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones