Pan Selfridge

2013
Pan Selfridge
7,4 1 096
ocen
7,4 10 1096
1 878
chce zobaczyć
{"type":"film","id":673917,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Mr.+Selfridge-2013-673917/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Pan Selfridge
  • mangan_89 ocenił(a) ten serial na: 8

Pojawia się na tym forum sporo opinii na temat kiepskiej gry aktorskiej tytułowego bohatera. Ja natomiast mam wrażenie, a właściwie po obejrzeniu całego sezonu wręcz pewność, że to nie Jeremy Piven ma problemy z odgrywaniem roli pana Selfridge, tylko pan Selfridge ma problemy z odgrywaniem roli wiecznie zadowolonego z siebie, nie zważającego na porażki i wciąż przepełnionego optymizmem Amerykanina.
    Czy ktoś kto obejrzał serial do końca ma podobne zdanie? Ciekawa jestem czy coś sobie uroiłam czy jednak jest coś na rzeczy :)

• abigail_ ocenił(a) ten serial na: 8

mangan_89 Masz rację.
    Myślę też, że taki był zamysł - pokazać nie tylko inny akcent, ale także swobodę zachowania, operowania słowem, sloganami i tego amerykańskiego optymizmu jako kontrast dla angielskiej powściągliwości, pewnych skostniałych zasad i zachowań.
    Ale czasem właśnie ta maska zadowolonego Selfridge'a opadała pokazując go jako człowieka, który też może być smutny, mieć gorszy dzień czy po prostu być na kogoś zdenerwowany.
    Dla mnie -bardzo dobrze zagrana postać.

• RomekOdBrygidy ocenił(a) ten serial na: 8

abigail_ Zgadzam się z Wami w 100%. W sumie gdyby nie Piven, to bym nie wiedziała o istnieniu tego serialu. Postać Selfridge'a to realizacja "amerykańskiego snu" na Wyspie. Gość ogarnął marzenia, ale nie do końca ogarnia swoją rodzinę - czyli będzie miał co robić w 2. sezonie. ;)