PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 055
ocen
8,6 10 1 128055
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Mam prośbę, ktoś mi może nakreślić fabułę 3 sezonu... Tommy "współpracuje" czy raczej jest na usługach Rosjan, z którymi robi interesy dotyczące zakupu czołgów, tak? Rosjanom czołgi są potrzebne, żeby...?
Jednocześnie chce ich oskubać do zera?

Nie bardzo jednak wiem, jaka jest rola tego księdza i czy to jest ta sama osoba, z finałowego odcinka poprzedniego sezonu, która mu mówiła, że Churchill ma dla niego zadanie do wykonania?

ocenił(a) serial na 6
JOANNA108

Streszcze to co ja zalapalem do tej pory.
W 1 odcinku Blindersi nawiazuja kontakt z Rosjanami. Zabijaja falszywego informatora zgodnie z poleceniem ksieznej Tatiany, a zatem za zgoda Chruchilla. W koncu w finale 2 sezonu jest wyraznie powiedziane, ze Churchill ma misje dla Thomasa. Sam Churchill chcial, aby Blindersi dostarczali bron "białym", czyli przeciwnikom komunistow (czerwonym) w rosyjskiej wojnie domowej (1917-1923).
W 2 odcinku Thomas spotyka ksiedza Hughesa, ktory jest czlonkiem Economic Leauge. Organizacji, ktorej celem mialo (rzekomo?) byc unikniecie rewolucji w Anglii, przy czym rzad tego kraju uznaje ich za wrogow. W sklad tejze organizacji oprocz ksiedza-pedofila wchodza ludzie zwiazani z biznesem i poltyka.
W 3 odcinku Thomas oferuje ksieznej mozliwosc zabicia ksiedza, ktory, wedle relacji informatora, jest podwojnym agentem. To znaczy wspolpracuje z bolszewikami. Jak wiadomo z 4 odcinka ksiadz uchodzi z zyciem, bo o zamachu na swoje zycie zostal powiadomiony. W odpowiedzi Thomas, korzystajac z koneksji Ady, spotyka sie z przedstawicielami bolszewikow i wyznaje im, ze Economic League chca uzyc kradziezy czolgow jako pretekstu do zerwania kontaktow miedzy Rosja a Wielka Brytania.

Chyba cos w tym stylu:)

ocenił(a) serial na 10
Qjaf

O to mi chodziło... teraz będę to powoli analizowała, bo na Świeżaka teraz szybko przeczytałam. Dziękuję serdecznie, biedny Tommy, ale z fragmentu następnego odcinka widzę, że stanie na nogi...

ocenił(a) serial na 6
JOANNA108

Zeszlotygodniowy odcinek byl iscie kuriozalny, wiec mam nadzieje, ze dzis wszystko sie (prawie) wyjasni. Bo final za tydzien.

ocenił(a) serial na 10
Qjaf

Jak to, już koniec za tydzień?

ocenił(a) serial na 6
JOANNA108

Dzis na BBC o 22 czasu polskiego bedzie 5 odcinek 3 sezonu. A z tego co pamietam sezon skladal sie z 6 odcinkow dotad.
Oczywiscie planowane sa 4 i 5 sezon :)

ocenił(a) serial na 10
Qjaf

Wszystko już wyszukałam, już zapomniałam, że to co dobre szybko się kończy :)

ocenił(a) serial na 10
Qjaf

To ja polecę od początku chyba sezonami :)

ocenił(a) serial na 6
JOANNA108

Powiem szczerze, ze do tej pory sezon 2 najbardziej mi sie podobal. 3-i jest dosc zawily, no ale licze na ciekawsze rozwiazanie akcji:)

Pozdro!

ocenił(a) serial na 10
Qjaf

Mi się wszystkie odcinki podobają :)

ocenił(a) serial na 10
JOANNA108

To samo miałam po obejrzeniu 5 odcinka. Nie wiem o co tam już chodzi. Być może dlatego, ze nie wszystko zrozumiałam po angielsku. Bardzo to wszystko enigmatyczne. Sezon 2 też według mnie był o wiele lepszy. Ogólnie 1 i 2 były wspaniałe, zafascynowaly mnie. Ten zapowiadał się dość dobrze. Zobaczymy co pokażą w 6 odcinku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones