Piraci

2014
Piraci
7,9 25 542
oceny
7,9 10 25542
18 075
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":654281,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Black+Sails-2014-654281/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Piraci
  • mitrus80 ocenił(a) ten serial na: 9

"Black Sails" i "Marco Polo" to obecnie dwie najlepsze produkcje "kostiumowo-historyczne". Jedyny minus że trzeba długo czekać i chyba będę musiał sobie przypomnieć 2 ostatnie odcinki poprzedniego sezonu, tym bardziej że na napisy trzeba było długo czekać i oglądałem po angielsku, a akurat ten serial ne jest jak "Spartacus" i jednak sporo tam się gada ważnych rzeczy. Dodatkowo czołówka wymiata, na równi (może nawet lepsza) z Vikings i Last Kingdom. Kto jeszcze nie sprawdził tej pozycji naprawdę polecam.

• christne1313 ocenił(a) ten serial na: 8

mitrus80 Bardzo dobrze zrealizowana produkcja, wciągająca fabuła, doskonałe zdjęcia (na miarę Oskara). Również gorąco polecam!!!

• christne1313 Jestem w średnim wieku. Sięgnąłem po ten serial szukając rozrywki, przygody, pięknych krajobrazów, może z tęsknoty za młodością gdy wręcz słyszało się łopot żagli czytając książki o tej tematyce.
    Obejrzałem na razie 3 odcinki, plus ze trzy kolejne przewinąłem żeby upewnić się czy faktycznie życie pirata polega wyłącznie na negocjacjach i knuciu intryg w jakichś budach krytych słomą. Bohaterowie najwyraźniej morzem się brzydzą, albo dysponują życiem wiecznym Są przy tym właściwie bez wyjątku tak antypatyczni że w ogóle mam problem żeby te ich "perypetie" (hmm.. przygody ?) śledzić a nawet połowę z nich odróżniać.

Nie piszę tylko po to by się wyzłośliwiać. Liczę na słowo jakiejś zachęty, bo pamiętam jak szarpałem się z pierwszymi odcinkami "The Wire", by w końcu dostrzec w nim najlepszy serial jaki w życiu wpadł mi w ręce.
    Czy zacznie się tu w końcu coś dziać ? Cokolwiek... cokolwiek innego ? I wcale nie rozumiem przez to 50 min. walenia się po łbach.
    Bo to co na razie dostałem kompletnie mi nie leży i jest równie zajmujące i klimatyczne jak perypetie trzech kucht z kolumbijskiego serialu które przy pomocy piętrowej intrygi próbują się pozbyć apodyktycznego kamerdynera.

• morfeusz120297 ocenił(a) ten serial na: 8

silent__hunter Serial zaczyna się rozkręcać w 5-7 odcinku, tez na początku odtrąciło mnie to że nie było właściwie jakiejś akcji bitew na morzu, w ogóle samej żeglugi postanowiłem jednak dać szansę... no i 2 tygodnie i już jestem w 3 sezonie można powiedzieć że z sezonu n sezon serial jest coraz lepszy, i pojawia się tam coraz więcej tych rzeczy które robili piraci.

• morfeusz120297 Dzięki, no to dam chłopakom kolejną szansę ;)

• ArcyLado ocenił(a) ten serial na: 10

silent__hunter daj daj... polecam jeśli dotrwasz do drugiego sezonu to potem to już sie rozkręca akcja ... i mój ulubiony finał 2 sezonu... po nim to 3 sezon obejrzysz w jeden dzień polecam
    d^_^b

• mitrus80 Czy to źle jeśli "spiracę" ten serial? :P

Yarrrrrrrr!

• Cecylio Ale tylko szablą!!!

• mitrus80 Jeśli za długo Ci czekać, to proponuję zagrać w Assassin's Creed Black Flag. Ta sama tematyka, te same miejsca, wielkie bitwy morskie, mapy, informacje o galeonach, ukryte skarby, zabójstwa na zlecenie i milion innych rzeczy. Jak ktoś nawet nie lubi gier, ale lubi tematykę piracką, to wsiąknie na rok :)
    Ale tez trzeba na początku być cierpliwym, bo zanim zostanie się piratem z własnym statkiem, trzeba się trochę nabiegać.
    Wprawdzie gra jest częścią o wiele większej całości, ale akurat ta część nie jest mocno związana z resztą,.
    Sterowanie jest wprawdzie strasznie skomplikowane i trzeba się naumieć, ale fabuła wynagradza wszystko.
    https://www.youtube.com/watch?v=BsDWBW-SQog

AJGOR_2 Za stary już jestem na takie gierki, no i szkoda mi kasy na konsolę ;-)

• mitrus80 Ja mówię o grze na peceta. A ja jestem emerytem i generalnie gry mnie nie bawią, ale ta mnie wessała jak bagno. To nie jest GIERKA. To jest wielka gra z milionem różnych rzeczy do robienia. I raczej nie dla dzieci bo brutalna niemiłosiernie :)

Tu tanio do kupienia (kurde a ja za nią dałem trzy razy więcej):

http://www.empik.com/assassin-s-creed-4-black-flag-pc-ubisof...

A tak wygląda gra na morzu (poprzednio to był tylko trailer):

https://www.youtube.com/watch?v=K5uoIry1qH8

I na lądzie:

https://www.youtube.com/watch?v=D1y6m0X0j8s

• pro_fan ocenił(a) ten serial na: 8

mitrus80 Właśnie skończyłem ogladac trzeci sezon. Mimo to ciągle mam zastrzeżenia do dialogów. Jak na mój gust, za bardzo filozoficzne, jak na takie "środowisko". Rozumiem, że niektóre z postaci mogą mieć lepsze wykształcenie, ale kiedy szary pirat lub zwykła , za przeproszeniem, dziwka prowadzą wysublimowane dysputy, to mam wątpliwości, co do realizmu. No i ta monotonna gra aktorki odtwarzającej postać Max - wszystkie kwestie wygłasza tym samym tonem, jak automat. Dlatego daję Black Sails tylko 8 punktów, bo wiem że to się już nie zmieni.
    Poza tym fajny serial :)

pro_fan No cóż masz rację szczególnie z tą czarną mądralą z burdelu. Max to taki wytwór obecnych czasów w serialach, trzeba było dać jakąś czarną, inteligentną i cwaną do tego taką co nie wyrzuca kobiet z łóżka. Poza tym nie robi afery z rozbieranymi scenami, coś mi się gdzieś wydaje że to była jakaś tam modelka z playboya czy coś więc jakiegoś hiper warsztatu aktorskiego od niej nie wymagam.

• ghost21 ocenił(a) ten serial na: 10

pro_fan Kierujesz się stereotypami uważasz że twoim zdaniem ci co mają większą władzę nad społeczeństwem są od razu inteligentniejsi i bardziej wykształceni? a jednak nawet oni mają swoich doradców. Jednak nawet zwykła "dziwka" czy szary pirat który wg ciebie nie mają wykształcenia nie mogą prowadzić dyplomatycznej rozmowy? każdy ma mózg i nawet jeśli nic nie znaczą w społeczeństwie to nie mają prawa głosu? po drugie Max nie byłaby kim jest gdyby nie Elenor kto ma prawo głosu dla Elenor to ma takie samo prawo głosu dla Rogersa.

• mateush87bpa ocenił(a) ten serial na: 10

mitrus80 Jest dużo więcej tego typu produkcji (kostiumowo-historycznych) dorównujących poziomem Black Sails.

mateush87bpa na przykład?

mitrus80 The Musketeers (2014) świetny , The White Queen (2013) rewelacja , Outlander (2014) z lekką nutką fantasy (chodzi o podróż w czasie do 18stego wieku) super , no i Poldark (2015) niby prosty zwyczajny a tak genialnie zrobiony ze zachwyci każde oko , świetnie opowiedziana historia . To wszystko co narazie przychodzi mi do głowy ale jeszcze może coś wymyśle, nie wymieniając już tych podanych wcześniej przez kogos.

mateush87bpa "Outlander" faktycznie jest dobry, z muszkieterów zrezygnowałem po chyba 2-3 odcinkach, ale przypomniałeś mi jedną pozycję której nie sprawdziłem i raczej jest dobra http://www.filmweb.pl/serial/Wersal.+Prawo+krwi-2015-724861

mitrus80 Muszkieterowie najlepiej od drugiego sezonu , Ryan Cage pokazał w drugim sezonie że jest znakomitym aktorem , a o której pozycji mówisz ?

mateush87bpa Wersal. Prawo krwi, podałem link

mateush87bpa "Last Kingdom" owszem, a dalej?

mitrus80 Jeszcze przypomniałem - Salem (kosriumowo-fantasy ) Turn (jeszcze nie oglądałem) i Versal ( do którego się zabieram) a jeśli ogladales Vikingow to zdziwisz się kto gra głównego bohatera :)

mateush87bpa Hehe o tym samym serialu napisaliśmy w tym samym czasie.

mateush87bpa Albo nie zauważyłem

mateush87bpa Widziałem ze 2 odcinki, nie wciągnął mnie ale może za szybko zrezygnowałem, bo jakieś momenty były trzeba przyznać, może kiedyś podejdę drugi raz. Polecam Wygnani do raju (Banished) ciekawy chociaż krótki, i jeszcze New Worlds może cię zainteresuje

mitrus80 Dzięki za New Wolds , bo kiedyś miałem oglądać ale gdzie mi uciekł i potem zapomniałem. Ja oprócz White Queen mogę polecić jeszcze Salem i Poldark , wszystkie wciągające a najbardziej chyba pierwszy i ostatni.

mitrus80 I oczywiście Demony Da Vinci , ten mi sie bardzo podobal Mega !!!

mitrus80 A jeżeli podobało ci się Last kingdom to polecam White Queen . trochę później się dzieje ale rewelacyjny serial

mateush87bpa A z krótkich jeszcze Saints and Strangers , świetne recenzje ma , ale nie można go nigdzie znaleźć po polsku, ja nie znalazlem

mateush87bpa Ulala! To mnie zaskoczyłeś teraz, nie słyszałem o tym akurat, to jutro poszukam.

mateush87bpa Turn jest dobry warto, tylko nie mam czasu na 2 i 3 sezon ;-) za dużo już tego wszystkiego oglądam...

mitrus80 Demony da Vinci , naprawdę warto , super

• Nihraz ocenił(a) ten serial na: 10

mateush87bpa The Last Kingdom jest nader dobry, przyznaję i z czystym sumieniem mogę polecić, natomiast White Queen jest w mojej ocenie beznadziejny. Nieładne, zgrzebne kostiumy i scenografia, większość aktorów gra sztucznie, a fabuła i sposób ukazania relacji międzyludzkich też nie jest najwyższych lotów.

Nihraz Racja. Jeszcze do pierwszego sezonu Last kingdom, można było go porównywać, natomiast z trzecim to już żadnej szansy niema. Komentarz pisałem dawno, Last kingdom od tamtej pory mocno uroslo w siłę

• mitrus80 Naprawdę Marco Polo taki dobry? Bo zabieram się za ten serial i zabrać nie mogę. Leży i kwiczy na dysku.

Gasza1910 Wg mnie bardzo dobry, warto obczaić, jest rozmach 1 sezon spróbuj, drugi troszkę słabszy IMO szczególnie ostatnie 2 odcinki, ale 1szy sezon sprawdź.

• mitrus80 Dobra. Przekonałeś mnie. Stawiasz flaszkę ;)

• mitrus80 no i jestem po siedmiu odcinkach. Super serial. Dzięki

Gasza1910 no i szafa gra, nie ma sprawy

Gasza1910 Dobry

• mateush87bpa Już obejrzałem, ale dzięki za odpowiedź ;)

• Baal ocenił(a) ten serial na: 8

mitrus80 Marco polo nie oglądałem całego chyba dwa odcinki zaś Black Sails po prostu wymiata tym bardziej ze mało jest filmów czy seriali nie licząc komedii przygodowej piraci z karaibów w tej tematyce a ona według mnie jest naprawdę ciekawa

• keteek ocenił(a) ten serial na: 8

mitrus80 jest to bardzo dobry serial ale mial slaby poczatek i z tad ten problem

ludzie zaczynaja ogladac, nie wciaga ich po paru odcinkach to rzucaja szybko serial ale zla ocene i tak wystawia (ta sama sytuacja jest z Agents of Shield - swietny serial, a niestety ludzie oceniaja calosc po paru odcinkach zanim sie rozkrecilo)

mnie Black Sails wciagnelo dopiero w polowie 2 sezonu, a niektore odcinki to miazga :)

• bruneta83 ocenił(a) ten serial na: 9

keteek Ja też oceniam ten serial bardzo wysoko. Po pierwszym odcinku byłam zniechęcona, ale później tak się rozkręcił, że nim się spostrzegłam kończyłam 4 sezon:) Według mnie najsłabszy był 2 sezon

• nietzsche ocenił(a) ten serial na: 6

mitrus80 >Dlaczego innym się nie podoba tak samo jak mi?
    No zgadnijmy xD