PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236096}

Skazany na śmierć

Prison Break
7,6 217 988
ocen
7,6 10 1 217988
7,0 11
ocen krytyków
Skazany na śmierć
powrót do forum serialu Skazany na śmierć

Scofield - Burrows

ocenił(a) serial na 6

Widziałem już kilka tematów z tym samym pytaniem, ale żadna odpowiedź która tam padła nie mogła być zwyczajnie poprawna. Mianowicie dlaczego bracia noszą różne nazwiska? Jedyna rzecz która przychodzi mi do głowy to taka, że jeden z braci miał wcześniej żonę która nie została w ogóle wspomniana w serialu, przyjął jej nazwisko, a po jej utracie nie wrócił do starego. Ale to tłumaczenie totalnie abstrakcyjne i absurdalne.

AgentB

Burrows był adoptowany, w 4 sezonie jest to powiedziane przez jego matkę.

ocenił(a) serial na 6
_chica_

Taka odpowiedź również padała, ale jak to się ze sobą łączy? Będąc adoptowanym Lincoln staje się jednocześnie członkiem rodziny. A gdyby rodzice Lincolna również nazywali się Burrows to trochę absurdalne by było to, że potrzebowali matki i z 30 lat by się dowiedzieć, że coś tu jednak nie gra i nie są ze sobą spokrewnieni.

ocenił(a) serial na 7
AgentB

Michael nosi nazwisko po matce, a Lincoln po ojcu.

ocenił(a) serial na 6
pocachontasss

Hmm, a czy jest to sytuacja możliwa z prawnego punktu widzenia? Czy małżeństwo może nosić zupełnie różne nazwiska i nadawać je synom według własnego widzimisię?

Właściwie to nie wiem po co twórcy aż tak przekombinowali z tymi nazwiskami bo dla serialu było to całkowicie zbędne.

ocenił(a) serial na 7
AgentB

Oczywiście, że taka sytuacja jest możliwa, przynajmniej w Polsce, podejrzewam, że w USA też. A co do serialu, to nie pamiętam, czy było to wyjaśnione.

ocenił(a) serial na 7
pocachontasss

Sprawdziłam - ojciec Scofielda zmył się, zanim ten urodził, więc prawdopodobnie dlatego Michael nosi nazwisko matki. Z kolei Burrows był adoptowany, z czwartego sezonu dowiadujemy się, że jego przybrana matka nigdy go nie chciała, to przybrany ojciec upierał się przy adopcji.

ocenił(a) serial na 9
pocachontasss

w Polsce chyba nie jest to możliwe, żeby dzieci z tego samego małżeństwa miały różne nazwiska, w usc przed ślubem składa się oświadczenie woli co do tego jakie nazwisko będą mieć dzieci, chyba w trakcie małżeństwa się tego nie da zmienić

ocenił(a) serial na 10
AgentB

Scofield to nazwisko panienskie matki braci. Burrows od ojca. Michael go widzial dwa razy w swoim zyciu, wiec mozna sie domyslec, ze matka wolala dac mu swoje nazwisko, niz czlowieka ktory ja zostawil. Lincowi nazwisko ojca zostalo i nie bylo sensu wg matki tego zmieniac, co dowiedzielismy sie pod koniec serialu. Mam nadzieje ze dosc wyczerpujaco wyjasnilem wszystko ;)

ocenił(a) serial na 9
wesolyromekvlog

Serial oglądałem wieki temu i tylko pierwsze 2 sezony, więc średnio to pamiętam, ale wiem, że w serialu było to wyjaśnione. Generalnie Michael wykorzystał tą właśnie sytuację by bez podejrzeń zostać osadzonym w tym samym zakładzie karnym co jego brat (sam wybrał więzienie w którym miał odbyć karę za napad, a ze względu na papierologię i różne nazwiska nikt się w porę nie zorientował, że w wybranym przez niego zakładzie na karę śmierci oczekuje jego brat).

ocenił(a) serial na 7
Miczelov

z tego co ja pamiętam co Burrows nawet wspominał o tym, że Scofield był całe życie odrzucany, niechciany. to w jakiś sposób też może wyjaśniać ten fakt (czyli ojciec którego prawie nigdy nie widział).

ocenił(a) serial na 9
darknemezis666

Nie chodzi o to że był niechciany tylko chodziło o to że każdy go opuszczał najpierw ojciec później matka nawet relacje Michael z Lincolnem nie był dobre dopiero w wiezieniu się to zmieniło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones