{"type":"film","id":846393,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Sky+Rojo-2021-846393/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum 1 sezonu
 • k3n_filmweb ocenił(a) ten serial na: 8

  po przeczytaniu komentarzy dot. tego serialu jestem w szoku, że praktycznie nikt nie zauważył głównego przesłania tego serialu jakim jest problem prostytucji.

  W Hiszpanii prostytucja (tak jak w naszym "wspaniałym kraju") jest legalna!!! Ale czy kobiety pracujące w takich "klubach" są tam dobrowolnie..... no raczej nie... zabieranie paszportów, grożenie śmiercią rodzinie....odpracowywanie wykreowanego długu... To wszystko jest gorsze niż niewolnictwo.... a za tym stoi wielomiliardowy biznes.... Według serialu z tego typu "usług" korzysta 40% Hiszpanów..a na każdej uprowadzonej dziewczynie alfonsi zarabiają setki tysięcy euro... wymiotować się chce....

  Popyt czyni podaż.... Przyzwalanie na tego typu działalności to jawne przyczynianie się do niewiarygodnej krzywdy ludzkiej.

 • k3n_filmweb Serial super, akcja, muzyka, montaż, gra aktorska, no napracowali się, zaskakujące zwroty akcji, a co do tematu prostytucji pełna zgoda, nie jest to miły temat, to powinno być zakazane. Jestem po ekonomii i to nieprawda, że popyt wymusza podaż. Często sama podaż pobudza popyt. Jest więc korzystam. Jakby ie było to bym nie skorzystała....

 • Cellar_Door1028 ocenił(a) ten serial na: 8

  Momoria Prostytucja powinna być zawodem jak każdy inny. Na szczęście w cywilizowanych krajach powoli tak się staje a tych ludzi nazywa się tam coraz częściej pracownikami seksualnymi. Problemem jest stręczycielstwo. Dlaczego akurat w tym zawodzie tak powszechny jest handel ludźmi, niewolnictwo? Z przywolenia społeczeństwa, które bierze się z braku szacunku. Wiedzą o tym choćby seryjni mordercy, którzy zwykle zabijają właśnie prostytutki, bo wiedzą że policja i opinia publiczna będzie to miała gdzieś. Nie ma żadnego racjonalnego powodu, żeby prostytutkę można było traktować jak zarobkową niewolnicę a sprzątaczkę czy pracownika budowy już nie. Jedynym powodem jest brak szacunku i biorąca się z tego ich samych i ich oprawców pewność, że można im zrobić wszystko i nik im nie pomoże.
  A skąd ten brak szacunku? Dlaczego gardzimy kobietami, których pracą jest dostarczanie przyjemności, czasem wręcz czułości i bliskości, której niektórzy mężczyźni nie są w stanie przez całe życie dostać za darmo? Dlaczego nie gardzimy raczej rzeźnikami czy najemnymi żołnierzami, których pracą jest zabijanie? Dlaczego seks miałby być jedyną usługą i jedyną potrzebą, której zaspokajanie za pieniądze jest złe?
  Bo obrzydliwie jest uprawiać seks z kimś kto nam się nie podoba? A nie jest obrzydliwie leczyć ludziom gnijące zęby? Wycinać raka i wyciskać ropnie, robić kolonoskopie? Czy bardziej upokorzona czuje się prostytutka dostająca po godzinie swojej pracy 500 zł czy pani sprzątając cały miesiąc brudne toalety na dworcu, kóra po miesiącu dostanie 1500?
  A może nie powinniśmy sprzedawać ciała? Ale czy nie to sprzedaje każdy pracownik fizyczny? Tylu z nich codziennie niszczy swoje kręgosłupy, truje się chemikaliami, naraża na groźne wypadki. I dlaczego sprzedawanie ciała w ogóle miałoby być gorsze, niż sprzedawanie umysłu?
  Najlepiej niech każdy sprzedaje z siebie na co ma ochotę, a my skupmy się na pilnowaniu, aby nikt go z tego nie okradał.

 • ewamia4 ocenił(a) ten serial na: 8

  Cellar_Door1028 Pięknie i słusznie napisane

 • Cellar_Door1028 Niby Pani wypowiedź tyczy się szacunku do wszystkich, ale przyrównała Pani zawód prostytutki czywiście do sprzątaczki lub pracownika budowy, a nie do zawodów takich jak prawnik czy informatyk. Więc niby szacunek, ale jednak klasowe podejście do zawodu i osoby, która to wykonuje, czyli po prostu dzielenie na lepszych i gorszych.

 • Cellar_Door1028 ocenił(a) ten serial na: 8

  Agusia1h Przyrównałam ten zawód do pracy sprzątaczki, pracownika budowy, rzeźnika, żołnierza, dentysty i chirurga. Wydaje mi się, że spory przekrój klasowy, doczytała Pani w ogóle? Ale zgadza się - praca adwokata bywa brudniejsza niż praca sprzątaczki.

 • Cellar_Door1028 Bzdury. Nawet gdyby była legalna nie byłaby nadzorowana a stręczycielstwo nadal by panowało.
  Kobieta to pisze, no brawo! Ksiezniczķą to ty napewno nie jesteś xD