PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778966}
7,4 2 973
oceny
7,4 10 1 2973
Sprawiedliwi Wydział kryminalny
powrót do forum serialu Sprawiedliwi - Wydział kryminalny

Jeśli jest to paradokument, to jest naprawdę wybitny. Na tle pozostałych, produkowanych wręcz masowo seriali paradokumentalnych jest to prawdziwe arcydzieło. Osobiście staram się patrzeć na ten serial nie przez ten pryzmat, bo aż nie przystoi. To solidny serial kryminalny, z niepotrzebnymi wstawkami paradokumentalnymi oraz z - gdzieniegdzie - kulejącą grą aktorską drugoplanową. Pierwsza seria może i nie jest wybitna (jeśli chodzi o scenariusz), ale naprawdę oglądało się z ogromnym zaciekawieniem. Moja ocena jest - fakt - pewnie przesadzona, ale uważam, że warto dać szansę temu serialowi, bo zdecydowanie wyróżnia się wśród kolejnych Policjantek, Gliniarzy czy innych Pielęgniarek. Choć stawianie go na równi z tymi tytułami to ogromna obraza dla Sprawiedliwych.

ocenił(a) serial na 5
emdzej

Zgadzam się, a 2 sezon już w ogóle jest dobry, jedynie odcinek z Misiewiczem mnie zażenował. Niezły serial zwłaszcza jak na dzisiejsze trendy. Polecam Ci podobny, znacznie lepszy, kultowy serial ''Fala zbrodni'' - Trzeba oglądać od początku, warto czekać, aż się dotrze do arcygenialnej 3 serii. Spodoba Ci się ;-)

ocenił(a) serial na 8
MygyBulla

Dzięki za polecenie, ale... Fala Zbrodni wisi w moich ulubionych ;) To jeden z lepszych polskich (choć na licencji...) seriali kryminalnych. Przypomniał mi się jednocześnie inny polsatowski twór - "Prawo miasta". Do niego podchodziłem dwukrotnie, najpierw w ogóle mi się nie podobał, ale dałem mu szansę i zacząłem od nowa... W ten sposób trafił do mojej czołówki. Polecam. A jeśli chodzi o odcinek z Miśkiem to też z początku niezbyt mi to pasowało, ale ostatecznie uważam, że to była fajna wstawka komediowa, których zresztą w Sprawiedliwych nie brakuje.

ocenił(a) serial na 5
emdzej

"Prawo miasta" nie oglądałem, dzięki ! :-)

MygyBulla

Odcinek z Misiewiczem? można wiedzieć który? Chyba przegapiłam a chciałabym zobaczyć z ciekawości ;)

ocenił(a) serial na 5
hana00

XD :-P Bardzo się zdziwiłem jak dostałem to powiadomienie, po prostu jak czytałem o Sprawiedliwych na filmwebie, z tego co pamiętam oglądałem na yt coś o polityce i że byłem raczej nie wyspany to prze pomyłkę zamiast Misiek Koterski napisałem Misiewicz :-P Ja pierdzielę. Ale nie mogę znaleźć tego odcinka.

MygyBulla

Z Miśkiem oglądałam

ocenił(a) serial na 1
MygyBulla

No właśnie serial Fala zbrodni jest też seriale producji ATM Grupa jak Sprawiedliwi - Wydział kryminalny . Wtedy jakoś udało im się zrobić tak dobry serial jak Fala zbrodni, a to co teraz zrobili z serialem Sprawiedliwi - Wydział kryminalny to dno . Jakieś paradokumentalne wstawki co tłumaczom ludziom jak debilom co dzieje się na ekranie, przecież to jest mega denerwujące . Człowiek chce sobie obejrzeć dobry serial jak Fala zbrodni czy Kryminalni a nie Dlaczego ja w wersji kryminalnej . Teraz będą robić 3 sezon Sprawiedliwych, czy można ich jakoś nakłonić żeby zrobili to bez głupich paradokumentalnych wstawek?

MygyBulla

Jeśli Fala Zbrodni, to dla Ciebie kultowy serial, to za ten Wydział Kryminalny nie ma co się zabierać...

emdzej

Jaki tam paradokument - normalny serial fabularny (choć widać, że budżet nie powala), z zawodowymi aktorami.

I rzeczywiście jak na zapyziały polski rynek całkiem przyzwoity, choć początkowo było trochę drętwo.
Bardziej wyrobionym odbiorcom może co prawda przeszkadzać to tłumaczenie do kamery jak debilom o co chodzi, oraz reżyseria (mimo, że też już lepsza niż na początku), ale ogólnie nie jest źle.

ocenił(a) serial na 1
emdzej

Nie pisz głupot bo ten serial to właśnie kokejny paradokument typu Dlaczego ja, Trudne sprawy czy Pielęgniarki . A to dlatego że co pare minut tłumaczą w debilnych wstawkach, o teraz jedziemy to sprawdzić, wiedziałem że tak może być i inne takie . Więc ten serial nie różni się niczym od tych wszystkich paradokumentalnych gniotów, bo serial kryminalny ma być serialem kryminalnym a nie jakieś gówno kryminalno - paradokumentalne .

ocenił(a) serial na 1
emdzej

Petycja do Polsatu lub ATM Grupa Żeby Polsat kazał nakręcić 3 sezon bez tych głupich przemówień i tłumaczeniem do kamery jak idiotom co się dzieje na ekranie . Bo to jest mega denerwujące sympatyczni aktorzy mógłby być dobry serial gdyby nie te debilne paradokumentalne wstawki . Człowiek chce sobie obejrzeć wreście dobry serial kryminalny bez tych głupich paradokumentalnych wstawek, a nie kolejne policjantki i policjancji czy detektywi w akcji . ATM Grupa zrobiła tak świetny serial jak Fala zbrodni i co dało się zrobić świetny serial bez tych paradokumentalnych głupot, wiadomo że tak jest taniej . Niech sobie robią bez reklam samochodów i innych rzeczy ale też niech jest normalny serial bez tych głupich elementów paradokumentalnych . Czy ktoś może wysłać emaila do Polsatu lub ATM Grupa w tej sprawie lub napisać na profilu Polsatu na facebooku i serialu ATM Grupa żeby 3 sezon był bez tego?

emdzej

Nie paradokument a dokumentalizowany. Czyli zwykły film udający dokument, co zresztą słabo mu to wychodzi. Słaba kamera, mierna jakość zdjęć, ma robić za dokumentalizowany a niestety przynosi odwrotny efekt. Aktorzy grają od niechcenia, drętwo i drewnianie.

ocenił(a) serial na 8
emdzej

Nawiążę trochę do swojego poprzedniego wpisu. Niestety coś złego się dzieje z tym serialem - urywane wątki głównych bohaterów, zmiany w obsadzie i ta FATALNA cenzura. Nie wiem jak wy, ale mnie ona strasznie irytuje. Przyzwyczaiłem się do Sprawiedliwych z wszystkimi przekleństwami, teraz są tacy bezpłciowi. Szkoda, że nawet na Ipli wszystko wypikane.

emdzej

Możesz coś więcej o fabule trójki? Bo drugi sezon już przerobiłem i mam mieszane uczucia. Jeżeli byłby na podobnym poziomie co drugi (poziom śledztw i wątki poboczne - dużo obyczajowych i mało kryminalnych albo słabe i poszarpane jak np. prześladowca Walczaka) to raczej sobie odpuszczę.

ocenił(a) serial na 7
emdzej

Całkiem dobry serial kryminalny. Te wstawki są faktycznie jak dziura w moście. No i niestety wypikane przekleństwa od nowego sezonu.

emdzej

Tak się powinno kręcić paradokumenty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones