Paradokument (?!), ale czy na pewno?

Jeśli jest to paradokument, to jest naprawdę wybitny. Na tle pozostałych, produkowanych wręcz masowo seriali paradokumentalnych jest to prawdziwe arcydzieło. Osobiście staram się patrzeć na ten serial nie przez ten pryzmat, bo aż nie przystoi. To solidny serial kryminalny, z niepotrzebnymi wstawkami paradokumentalnymi oraz z - gdzieniegdzie - kulejącą grą aktorską drugoplanową. Pierwsza seria może i nie jest wybitna (jeśli chodzi o scenariusz), ale naprawdę oglądało się z ogromnym zaciekawieniem. Moja ocena jest - fakt - pewnie przesadzona, ale uważam, że warto dać szansę temu serialowi, bo zdecydowanie wyróżnia się wśród kolejnych Policjantek, Gliniarzy czy innych Pielęgniarek. Choć stawianie go na równi z tymi tytułami to ogromna obraza dla Sprawiedliwych.

25
 • Zgadzam się, a 2 sezon już w ogóle jest dobry, jedynie odcinek z Misiewiczem mnie zażenował. Niezły serial zwłaszcza jak na dzisiejsze trendy. Polecam Ci podobny, znacznie lepszy, kultowy serial ''Fala zbrodni'' - Trzeba oglądać od początku, warto czekać, aż się dotrze do arcygenialnej 3 serii. Spodoba Ci się ;-)

 • Jaki tam paradokument - normalny serial fabularny (choć widać, że budżet nie powala), z zawodowymi aktorami.

  I rzeczywiście jak na zapyziały polski rynek całkiem przyzwoity, choć początkowo było trochę drętwo.
  Bardziej wyrobionym odbiorcom może co prawda przeszkadzać to tłumaczenie do kamery jak debilom o co chodzi, oraz reżyseria (mimo, że też już lepsza niż na początku), ale ogólnie nie jest źle.

 • Nie pisz głupot bo ten serial to właśnie kokejny paradokument typu Dlaczego ja, Trudne sprawy czy Pielęgniarki . A to dlatego że co pare minut tłumaczą w debilnych wstawkach, o teraz jedziemy to sprawdzić, wiedziałem że tak może być i inne takie . Więc ten serial nie różni się niczym od tych wszystkich paradokumentalnych gniotów, bo serial kryminalny ma być serialem kryminalnym a nie jakieś gówno kryminalno - paradokumentalne .

 • Petycja do Polsatu lub ATM Grupa Żeby Polsat kazał nakręcić 3 sezon bez tych głupich przemówień i tłumaczeniem do kamery jak idiotom co się dzieje na ekranie . Bo to jest mega denerwujące sympatyczni aktorzy mógłby być dobry serial gdyby nie te debilne paradokumentalne wstawki . Człowiek chce sobie obejrzeć wreście dobry serial kryminalny bez tych głupich paradokumentalnych wstawek, a nie kolejne policjantki i policjancji czy detektywi w akcji . ATM Grupa zrobiła tak świetny serial jak Fala zbrodni i co dało się zrobić świetny serial bez tych paradokumentalnych głupot, wiadomo że tak jest taniej . Niech sobie robią bez reklam samochodów i innych rzeczy ale też niech jest normalny serial bez tych głupich elementów paradokumentalnych . Czy ktoś może wysłać emaila do Polsatu lub ATM Grupa w tej sprawie lub napisać na profilu Polsatu na facebooku i serialu ATM Grupa żeby 3 sezon był bez tego?

 • Nie paradokument a dokumentalizowany. Czyli zwykły film udający dokument, co zresztą słabo mu to wychodzi. Słaba kamera, mierna jakość zdjęć, ma robić za dokumentalizowany a niestety przynosi odwrotny efekt. Aktorzy grają od niechcenia, drętwo i drewnianie.

 • Nawiążę trochę do swojego poprzedniego wpisu. Niestety coś złego się dzieje z tym serialem - urywane wątki głównych bohaterów, zmiany w obsadzie i ta FATALNA cenzura. Nie wiem jak wy, ale mnie ona strasznie irytuje. Przyzwyczaiłem się do Sprawiedliwych z wszystkimi przekleństwami, teraz są tacy bezpłciowi. Szkoda, że nawet na Ipli wszystko wypikane.

 • Całkiem dobry serial kryminalny. Te wstawki są faktycznie jak dziura w moście. No i niestety wypikane przekleństwa od nowego sezonu.

 • Tak się powinno kręcić paradokumenty.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię