7,5 11 388
ocen
7,5 10 11388
9 354
chce zobaczyć
{"rate":6.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":769361,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+Terror-2018-769361/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Terror
 • buddookan ocenił(a) ten serial na: 6

  Zawiodłem się. Niby OK ale serial nie porywa. Scena z pożarem jest tak niedorzeczna że ciężko się ją ogląda. Pomijając fakt że w niskich temperaturach ciężko jest cokolwiek rozpalić nawet przy użyciu benzyny to rozwalają mnie jeszcze:
  - tymczasowy obóz jak forteca. Uwięziły ich 3 prześcieradła na patykach...
  - jak rozcinasz płachtę to oczywiście wbijasz nóż w kolegę bo rozcięcie od góry by nikogo nie zranić jest zbyt dużym wyzwaniem
  - potwór dostaje z armaty i lekko krwawi.
  - zraniona noga ? Po co szyć ? Lepiej od razu odciąć

 • Richtie ocenił(a) ten serial na: 9

  buddookan 1. Na zewnątrz było pewnie zimno, ale rozbili namioty i w jakimś stopniu zostały one ogrzane - nie tylko przebywającymi w nich ludźmi, ale także piecykami - przecież kilka osób się tam kąpało.
  2. Nie prześcieradła, tylko namioty zbudowane prawdopodobnie z płótna żaglowego - nie sądzę, aby był to zbyt miękki materiał. Takie płótno trudno przeciąć nawet nożem.
  3. NIe wiadomo jak mocno dostał, bo nie zostało to pokazane. Widocznie został draśnięty - niedźwiedź pod skórą ma 10 cm tłuszczu, który go chroni przed zimnem. Taki potwór z serialu 3-4 większy od niedźwiedzia mógł mieć równie dobrze 20 cm, a zatem kula mogła go jedynie zahaczyć i przejść bokiem.
  4. W czasach, w których jeszcze nie stosowano aseptyki i antyseptyki nie dało się leczyć (zszyć) takiej rany. Gangrena była praktycznie nieunikniona. Sposoby leczenia takich ran nie polegające na amputacji odkryto dopiero w drugiej połowie XIX wieku kiedy np. zorientowano się czym są bakterie i jak je zwalczać czy zapobiegać ich namnażaniu.

 • buddookan Z tego co zauważyłem, to kula tego misia drasnęła, nie wbiła się centralnie, tylko szarpnęła kawał skóry. Poza tym to fikcyjny potwór, o którym niewiele wiadomo.

  Hickey wołał do nich, inna sprawa, że jego postać to raczej czarny charakter i osoba bezwzględna, chcieli to podkreślić. Tak jak kolega napisał, płótno żaglowe to nie prześcieradło.

  Nogi amputowano masowo jeszcze w czasach wojny secesyjnej. Mogliby zaryzykować, zalać ranę alkoholem, a potem zszywać, ale zbyt duże ryzyko niepowodzenia, gangrena zajęłaby większa część ciała i albo musieliby amputować więcej albo umarłby od zakażenia.

 • buddookan Niedorzeczna to jest twoja wypowiedź.

 • poziom ocenił(a) ten serial na: 4

  buddookan Zgadzam się z Tobą w 100%.
  @Ritchie - na siłę próbujesz wmawiać rzeczy, które nie miały by prawa mieć miejsca. Zacznijmy od tego:

  - Są uwiezieni w skutym lodem morzu -> to teraz zobacz jak są ubrani. A już szczególnie po zejściu na ląd..to co, nagle +15C się zrobiło? BZDURY na resorach.
  Polecam komuś nawet w naszą, polską zimę spędzić okrągłą dobę poza budynkami (robiłem to nie raz, namot, jama śnieżna) i wtedy zrozumiecie jak niedorzeczny jest ten serial...