PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708543}

Transrodzic

Transparent
7,7 2 340
ocen
7,7 10 1 2340
7,6 5
ocen krytyków
Transrodzic
powrót do forum serialu Transrodzic

Warto podchodzić w ogóle do tego serialu? Ktoś obejrzał pierwszy sezon i może coś ciekawego powiedzieć o serialu?

Wujek92

Podłączam się do pytania, również dzięki globom się zainteresowałem

ocenił(a) serial na 6
Wujek92

na pomidorach ma 98% pozytywnych recenzji.
Fabuła: serial śledzi losy dysfunkcjonalnej rodziny w Los Angeles

ocenił(a) serial na 8
Wujek92

Warto ! fakt serial dostał Globa jest dobry aczkolwiek werdykt kontrowersyjny w mojej opinii bo Transparent z komedią ma niewiele wspólnego no ale wracając do Twojego pytania to serial jest interesujący, bardzo dobry soundtrack, ciekawe postacie a od tego jest to prawdziwa historia. Twórczyni serialu tak naprawdę opowiada nam historię swojego ojca który kilka lat temu przyznał się do bycia osobą transseksualną. Serial dotyczy właśnie ojca, jego dzieci które muszą pogodzić się z tą informacją i z tym że tata to teraz moppa :) naprawdę polecam, dobrze że ktoś robi takie seriale i że ktoś je chce oglądać :)

CmaBarowa139

Glob poleciał pewnie za tematykę serialu, jak to obecnie jest 'w modzie', bo teraz wszystko co niekontrowersyjne jest raczej na drugim planie.
Tak czy owak, skoro są dobre recenzje, postaram się sprawdzić, anuż podejdzie. Na pierwszy ogień i tak chyba koniecznością jest obejrzenie "Fargo", czego jeszcze nie zrobiłem.
Dzięki!

ocenił(a) serial na 8
Wujek92

jeśli dotychczas nie obejrzałeś Fargo zrób to koniecznie jak najszybciej. zdecydowanie warto!

Wujek92

No jasne bo nie może być tak że serial jest po prostu dobry, prawda? Świetnie napisany, zagrany, zmontowany. Nie, to zawsze musi być przez "kontrowersje". Uwierz mi, że nikt w USA nie potraktował tego serialu jako kontrowersyjnego. Transseksualizm jest w amerykańskim filmie i telewizji obecny od dość dawna. Oceniasz wszystko ze swojego punktu widzenia, skoro dla ciebie coś jest kontrowersyjne to przecież dla wszystkich musi być. Na szczęście świat tak nie działa.

CmaBarowa139

zgadzam sie z toba.swietny serial.

ocenił(a) serial na 7
Wujek92

Bohaterem jest żydowska rodzina Pfferemanów, której głowa wychodzi z szafy i oznajmia, że jest transseksualną kobietą, Maurą. Jej dzieci są natomiast obłędnie skoncentrowane na sobie. Neurotyczne, rozchwiane emocjonalnie. Z odcinka na odcinek zmienia się bohater, który najbardziej działa na nerwy, bo gdy pojawi się jakiś przebłysk empatii czy rozsądku, to zaraz dobre wrażenie zostaje rozmyte kolejnym ekscesem egoizmu. Początkowo trudno odnaleźć się w tym ludzkim chaosie, jednak po kilku odcinkach poznajemy bliżej Pfeffermanów. Nadal nas zaskakują, denerwują, jednak ocena nie przychodzi już tak łatwo, nie jest tak surowa. Transparent bierze pod lupę ludzkie słabości i robi to zabawnie, świeżo i bez cienia fałszu. Finał zostawił mnie z poczuciem, że chcę wrócić po więcej.

Moje wrażenia po całym pierwszym sezonie, bez spoilerów => http://filmynakanapie.blogspot.com/2015/02/transparent-2014.html

ocenił(a) serial na 10
KinoDomowe

jeden z najlepszych seriali jakie oglądałam! nie opisuje po prostu spróbuj ;)

nela__

Czy wiadomo coś o napisach do 2 sezonu???

ocenił(a) serial na 10
gosia1408

ja oglądałam tylko z angielskimi napisami ponieważ polskich nie znalazłam

nela__

Dzięki za odp.ja też właśnie szukałam patrzyłam na strony, chyba zapomniało o tym serialu więc zabiore się za wersję ang:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones