PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547738}

Tysiąc i jedna noc

Binbir Gece
7,0 1 454
oceny
7,0 10 1 1454
Tysiąc i jedna noc
powrót do forum serialu Tysiąc i jedna noc
ocenił(a) serial na 9
Myszka_98

U mnie podobnie.Też się wciągnęłam.

ocenił(a) serial na 8
diavolo666

i ja! :)

ocenił(a) serial na 2
Myszka_98

u mnie najpierw byl sezon na milosc p6tem kontrakt a teraz ten

ocenił(a) serial na 9
Myszka_98

Tez sie wciagnelam i czekam z niecierpliwoscia na kolejne odcinki.. Jestem fanka latynowskich telenowel i te tureckie na pulsie mimo ze byly zabawne to mnie troche draznily (turecki jezyk i styl wypowiedzi zwlaszcza tej calej Oyku byl okropny!). A ten serial jest inny, ton wypowiedzi aktorow taki normalny i spokojny ze przyjemnie sie oglada. Jestem strasznie ciekawa dalszych losow Szeherezady i jej szefa :)

Carolinex6x

U mnie najpierw bylo wspaniale stulecie,sezon na milosc,potem kontrakt a teraz to :-) chociaz telki latino tez lubie czasem zobaczyc
Ten serial dobrze sie oglada,a co do oyku to sie zgadzam. Jej paplanina byla czasami nie do zniesienia.

ocenił(a) serial na 9
madzik_867

Jak slyszalam jak ona jeczy to mnie az trzeslo...
Wspanialego stulecia nie ogladalam bo nie przepadam za takimi kostiumowymi serialami, chociaz slyszalam i czytalam wiele pozytywnych opinii na temat tego serialu. Kontrakt na milosc i sezon na milosc ogladalam co 2-3 odcinek bo wlasnie zbyt przewrzeszczany byl tureckim jezykiem :P poza tym denerwuje mnie ze puls nie kupuje kolejnych sezonow i urywaja serial w ciekawych momentach, nie chce sie wciagac zeby potem sie ponownie zawiesc ze nie ma dalszych losow... :/

ocenił(a) serial na 6
madzik_867

Zachowanie Oyku przypominało czasami osobę z zakładu zamkniętego

Cherry21

tak,tam pasowałaby idealnie :P
widzę,że nie jestem jedyna,która tak uważa
ona prawie cały czas zachowywała się tak,jakby czegoś się nałykała albo nawąchała

ocenił(a) serial na 6
madzik_867

Pamiętasz akcję jak przebrała się za goryla albo związała do krzesła Ajaza? Totalnie jej odwaliło poza tym mówiła tak (wg mnie) jakby miała kartofla w ustach:)

Cherry21

ona miała mnóstwo głupich akcji,oczywiście w każdej musiała się totalnie skompromitować. Cała Oyku

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

A ja zaczęłam oglądać od niedawna. Mógł by ktoś wyjasnić mi o co chodzi z Keremem i Bennu? Czemu zaczęła pić i o co chodzi z tą babką przez którą chciała się zabić? Czy Kerem spał z nią kiedy był z Bennu?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

W sumie to nie bylo pokazane chyba kiedy zaczela pic, po prostu w sytuacjach stresujacych wyciagala swoja flaszeczke z szuflady czy z torebki i dolewala do herbaty(?) czy czegos tam.. A w Keremie byla od zawsze zakochana ale zanim on ja zaczal dostrzegac i sie spotykac na powaznie to przespal sie ze 2 razy chyba z ta Zejne czy jak ona tam ma na imie.. Potem Benu sie p tym dowiedziala i byla sfochowana ale Kerem wytlumaczyl jej ze to byl tylko przelotny romans i juz nic ich nie laczy i nie zalezy mu na Zejne. Tyle ze ta malpa (Zejne) nie pogodzila sie z odrzuceniem i probuje dalej swoich sil. I pryszla nieproszona na lodz Kerema podczas jego nieobecnosci i odebrala jego telefon od Benu i powiedziala po zlosci ze Kerem bierze prysznic. Oczywiscie Benu sie spila z zalu i nalykala tabletek. Kerem opowiedzial Benu jak bylo na prawde (po przyjsciu na lodz wygonil ja a prezent - spinki wyrzucil do morza) i juz jest wszystko ok miedzy nimi.

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Mieszka na łodzi? Nie stać go na normalne mieszkanie hehe ;)?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

No on jest jakims fanatykiem morza i lubi tam mieszkac bo zawsze moze uciec na pelne morze i sie wyciszyc ble ble ble cos takiego tam mowil hehe.. W sumie fajnie miec jacht czy taka lajbe jak on ale ilez mozna sie bujac na falach :P ja kiedys po 5 dniach na morzu myslalam ze juz nigdy na nie nie spojrze hehe

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Swoja droga ta jego lodz w srodku ladna jest luksusowa :) na pewno kosztowala wiecej niz niejedno mieszkanie..

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

To teraz pytanie...Jak oceniasz walory estetyczne aktora grajacego Kerema?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Wiesz sama nie wiem, czasami patrze na niego i nie widze nic szczegolnego a czasem mysle sobie ze calkiem niezly jest hehe.. Na poczatku w ogole mi sie nie podobal i denerwowala mnie jego postac w serialu, ale zapunktowal jak zmienil sie i przestal na chama uganiac sie za Szeherezada :) w scenach z Benu mi sie podoba bo jest taki cieply i serdeczny i na jego twarzy to wlasnie widac i taki fajny misiek z niego sie wtedy robi a ja lubie takich haha

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Też się zgadzam, niezły ;)

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Oglądam serial od niedawna. Możesz mi wyjasnić o co chodzi z synową Burhana, ma chyba na imię Fusun. Oglądałam dzisiaj jak kazał wybudować plac zabaw dla wnuków. A ona wściekła się, że robi to dopiero po narodzinach syna a wcześniej o tym nie pomyślał. Możesz mi to przybliżyć? Ona zawsze była taką jędzą? Czy złożyły się na to różne czynniki. Zachowanie męża, teściów. Przybliżysz mi trochę jej postać?

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Ten dzieciak ma na imię Kan. To chyba syn Fusun?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Kan to syn Szeherezady i Ahmeta (zmarlego syna Burhana). Fusun jest wsciekla i zazdrosna od poczatku ze to nie ona urodzila pierwszego nastepce w rodzinie tylko Szehe. Fusun ma 3 corki.
Wczesniej sie tak nie przejmowala bo bedac jeszcze w tej trzeciej ciazy z byla pewna ze urodzi syna i on bedzie traktowany jako pierwszy wnuk, bo Burhan wowczas nie akceptowal Szeherezady i jej syna Kana. W przeszlosci nie zgadzal sie na slub Ahmeta z Szehe ale ten sprzeciwil sie rodzinie i ozenil sie z nia. Potem zginal w wypadku o ktory po czesci obwinili Szeherezade..
Burhan dopiero po latach zrozumial swoj blad i probuje naprawic szkody jakie wyrzadzil rodzinie. Stara sie byc sprawiedliwy i rowno traktuje wszystkich wnukow jednak Fusun uwaza ze Burhan faworyzuje Kana bo jest chlopcem. On sam mowi ze jemu jest winien duzo wiecej dlatego stara mu sie teraz wszystko wynagrodzic. Burhan czuje sie najbardziej winny za to ze nie pomogl Szehe gdy Kan mial bialaczke i pilnie musial miec przeszczep kosztujacy chyba 200tys dolarow. Szehe poprosila go po latach o pomoc i pieniadze na przeszczep a on odmowil. Mysle ze to takie najwazniejsze rzeczy dzieki ktorym zrozumiesz lepiej serial ;)

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Czyli Fusun to jednak wredna zołza. A wiesz może o co chodzi z bratem Kerema? Czemu Kerem jakoś specjalnie nie chce się z nim kontaktować? Zrobił Keremowi coś złego? A może to Kerem zrobił coś złego bratu?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Nie wiem czy mu cos zrobil czy to tylko zazdrosc Kerema bo bylo cos w ktoryms odcinku ze ten brat chorowal na serce jako dziecko i zawsze wszystko krecilo sie wokol niego.

Ale, ale... Mozliwe ze okaze sie ze jego imie Burak to nie przypadek :D hehehehe

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Nie wiem. W końcu nazywa się jak warzywo :P

Cóż widocznie z tego powodu Kerem czuł się zaniedbywany przez rodziców. A ten jego brat pojawił się już w serialu? Czy tylko się o nim wspomina? A jak się pojawił to czy jest to postać bardziej pozytywna, czy negatywna?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Ja jeszcze go nie widzialam a chyba wszystkie odcinki ogladalam wiec raczej na razie tylko o nim rozmawiaja. Z tego co mowil o nim Kerem to ten Burak to taki luj co tylko w tarapaty wpadac potrafi ale to sie jeszcze okaze.

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Pierwszy raz spotykam się ze słowem "luj".

ocenił(a) serial na 9
christinearron

No to taki lobuz, chuligan, obibok.. Czasem tez menel ;) hehe

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Czyli zachowanie typowe dla dzieciaków, których rodzice rozpieszczali. No jestem ciekawa co to będzie z tym Burakiem....o ile pojawi się w serialu.

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Ta Zejneb to jednak wredna sucz. A Onu miał szczęście. Dostał pociskami myśliwskimi ze śrutem. Gdy strzelali do niego normalną amunicją, było by już po nim. Ciekawe kto kazał go wykończyć?

ocenił(a) serial na 9
christinearron

Nie wiem, ja jeszcze nie widzialam dzisiejszego odcinka bo nie mam takiej mozliwosci w pracy. Zawsze wieczorkiem na vod ogladam ;)

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Więc może lepiej ci nie spojlerować?

ocenił(a) serial na 7
Carolinex6x

Relacje Kerema z matką sa jak dla mnie dziwne. Kobieta ślepo trzyma stronę Buraka i ciągle robi Keremowi wyrzuty. Stara się wywołać u niego poczucie winy, względem brata.....Jak dla mnie to ten Buraczek chyba jednak zrobił Keremowi coś złego, skoro tak go unika.

ocenił(a) serial na 8
Myszka_98

Nie jesteś oryginalna. Połowa ludzi, w taki sam sposób się rozkochała w tych serialach:) Ja też zresztą

Myszka_98

Puszczono WS i teraz myślą że jakieś serialiki pokonają ten film

Myszka_98

Serial jest faktycznie rewelacyjny ;D Taka nasza magda M w tureckim wydaniu :D

ocenił(a) serial na 8
Myszka_98

byle co, byle jak, byle kasa była. powierzchowne, płytki, głupie. ale ubogaca... w pieniądze. peride matka onura se właśnie wreszcie zęby zrobiła. ma nadętą górna wargę, pod nosem napuchnięte, ale usmiech juz biały a nie zgnile żólty. alktorzy grajacy gł. role onura i szeherezady sa ze sobą na stałe i oboje zarabiają grając w takich szitach na co dzień. glupota zbliza.

Myszka_98

Moda na sukces wersja turecka

ocenił(a) serial na 9
giovanni50

Ee tam przeciez ani Onur ani Kerem nie spal ze swoja matka, ciotka czy innymi czlonkami rodziny :P
Ja tam uwielbiam ten serial, jedyny jaki widzialam gdzie wszystkie sytuacje i problemy sa racjonalnie rozwiazywane a nie jak w latynoskich telkach jedna mala tajemnica ciagnie sie 80odcinkow. Nie doszukalam sie za wielu absurdow, i jak ktos dostaje w leb to dosc autentycznie to wyglada :D np jak Onur pobil sasiada za skopanie Szeherezady co tez zreszta wygladalo strasznie..

Myszka_98

Rzeczywiście. Jest wciągający. Charyzmatyczni główni bohaterowie, niezłe dialogi. WS to coś innego. Na mnie działa sentyment do historii XVI wieku, naszej i tureckiej, nawet tak podkoloryzowanej, a BG to naprawdę dobra historia miłosna. Widziałam parę innych seriali tureckich, ale nie oglądałam ich z taką przyjemnością, jak tej z Halitem i Bergüzar. A latynoamerykańskich w ogóle nie lubię i nie oglądam, choć próbowałam kiedyś...

ocenił(a) serial na 7
kazaam18

Dla mnie tureckie tasiemce bija latynoskie na głowę, głównie pod względem aktorskim. Aktorzy są lepsi, nie grają tak sztucznie jak Latynosi. Fabuła też trochę inna. Latynoskie telenowele, zwłaszcza te z Meksyku są robione na jedno kopyto.

christinearron

Meksykańskiego nie oglądałam żadnego, więc trudno mi coś powiedzieć. W tureckich podoba mi się też to, że często nie ciągną się bez końca. W naszej telewizji mają głupi zwyczaj skracania odcinków, a przecież BG normalnie ma 90 odcinków, a u nas chyba ze 160...

ocenił(a) serial na 7
kazaam18

Nie wiem jak ty. Ale ja jakoś inaczej pokierowała bym fabułą. Zmieniła bym to i tamto, bo wydaje mi się, że ta cała motywacja Onura i jego podejście do kobiet jest jakieś takie nielogiczne.

christinearron

Podejrzewam, że ta nielogiczność wyjaśni się później. Sam powiedział Szeherezadzie, że miał parę nieistotnych związków za sobą i jedno narzeczeństwo, za którym stoi smutna historia. Ta historia może być kluczem do rozwiązania zagadki jego postępowania z kobietami...

kazaam18

Dobrze myślisz,bo tak właśnie będzie

madzik_867

Zdaje się, że ktoś ten serial już oglądał... :D

kazaam18

Oglądałam niektóre fragmenty z angielskimi napisami,więc mniej więcej się orientuję :D

ocenił(a) serial na 7
madzik_867

Jestem ciekawa, co takiego zrobiła mu ta jego była ukochana, że wrzucił wszystkie kobiety do jednego worka i postrzegał je w taki sposób. I jeszcze jestem ciekawa, czy w serialu kiedykolwiek pojawi się brat Kerema?

christinearron

Jak chcesz to mogę napisać ale w spoilerach

ocenił(a) serial na 7
Myszka_98

Ja tak samo na początku moim ulubionym serialem było Wspaniałe stulecie (i dalej jest) a Tysiąc i jedna noc to serial, który na początku z ciekawości obejrzałam ale potem to mnie strasznie mnie wciągnęło nie tylko ze względu na grę aktorską ale także na fabułę, chociaż muszę przyznać, że czasami denerwuje mnie ten serial ale ogólnie jest w porządku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones