PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847956}

Wąż

The Serpent
7,3 19 735
ocen
7,3 10 1 19735
6,4 7
ocen krytyków
Wąż
powrót do forum serialu Wąż

Sam dużo podróżuję i zawsze jestem zaskoczony ludzką naiwnością, chociaż jak ktoś przytomnie z kręgu moich znajomych określił- kiedyś były inne czasy :) Bardzo dobrze pokazane realia lat 70ych, świetny Tahar Rahim (polecam go obejrzeć w Proroku) i niesamowita historia, gdzie głównym bohaterem powinien być ten nieustepliwy Holender, a nie ,,wąż" :) jednak sprawidliwość istnieje - brawo!

ocenił(a) serial na 10
nieSEZONOWI_youtube

Polecam również film Main Aur Charles (2015) o tym mordercy.

ocenił(a) serial na 9
joker_mroczny_rycerz

O dzięki, na pewno skorzystam :)

ocenił(a) serial na 8
nieSEZONOWI_youtube

faktów to tutaj akurat prawie żadnych nie ma, jest to bardziej historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

ocenił(a) serial na 9
Pavlo1337

Możesz podać jakieś przykłady, które mówią, że faktów to tu nie ma żadnych? Musiałbym skonfrontować to co napisałeś z rzeczywistością, ale aż tak bardzo mi na tym nie zależy, żeby poświecać czasu temu psycholowi Sobchrajowi :) Sam sugerowałem się tym co zostało powiedziane na początku filmu

nieSEZONOWI_youtube

Chocby to ze sabhraj okradal ludzi razem z zona (ta z ktora mial dziecko)

ocenił(a) serial na 7
nieSEZONOWI_youtube

Skąd wiesz, jakie były realia lat 70? Z ciekawości pytam? Podróżowałeś wtedy po świecie?

ocenił(a) serial na 9
per333

Jaki ciekawy :D:D:D brawo, jakbyś zgadł:) Gdybyś odszedł czasem od komputera i wyszedł do ludzi to może też byś coś zobaczył ;)

ocenił(a) serial na 7
nieSEZONOWI_youtube

W latach 70. odszedłem od komputera i coś tam widziałem ;) Ty również?

nieSEZONOWI_youtube

Lata 70te , mamy 2021 czyli ok 50lat temu ,skoro podrózowałes po swiecie w tamtych czasach to masz jakies 70-80lat :):):)

nieSEZONOWI_youtube

Myśle, ze gdyby akcja działa się w 21 wieku, to tez zapewne znaleźliby Ci „naiwni”, ludzie są ufni i nieufni - mało kto zakłada, ze właśnie rozmawia z morderca. Z pewnością sam wąż spotkał dużo więcej potencjalnych ofiar, które były czujne i nieufne, ale z oczywistych przyczyn nie opisywano tego w serialu.
Natomiast sam serial - genialny, porządnie zrobiony, mocny..

ocenił(a) serial na 6
nieSEZONOWI_youtube

Moim zdaniem bohaterem jest Holender, ale serial, niestety, cierpi na to samo, co film Main Aur Charles; Sobhraj jest zbyt antypatyczny, żeby można było uwierzyć w to, że był w stanie wzbudzić zaufanie tylu osób, nakłaniać wielu do przestępstw i rozkochiwać w sobie te wszystkie kobiety. Charles Sobhraj był czarujący i charyzmatyczny, a przy tym przebiegły, czego serial nie pokazuje (jest to najsłabiej napisana postać). Z jednej strony rozumiem dlaczego nie chciano się na nim zbytnio skupiać, bo sama uważam, że nie należy robić celebrytów z morderców, ale też przez to historia wiele traci. Poza tym uważam, że za szybko to skończyli, w pośpiechu i po łebkach, wprowadzając jakieś dziwne stwierdzenia w stylu, że w Indiach go uwielbiają (ciekawe niby za co). A tymczasem, podobnie jak wcześniej w Tajlandii, indyjscy strażnicy byli po prostu przekupni.

ocenił(a) serial na 9
tatiana_filmweb

Tatiano po tym co napisałaś muszę się zaglębić bardziej w film Main Aur Charles, bo może być tylko ciekawiej :) fajny komentarz, dzięki

ocenił(a) serial na 6
nieSEZONOWI_youtube

Cieszę się. Miłego seansu!

ocenił(a) serial na 9
nieSEZONOWI_youtube

Dodatkowo cichą bohaterką jest Lawana, sekretarka Knippenberga :D Każda ich wspólna rozmowa i sposób, w jaki Lawana wspiera działania swojego przełożonego - miód!

ocenił(a) serial na 9
barbara_a_werner

Zgadzam się :) umiejętnie balansować w takim nieprzychylnym środowisku, jakim była ambasada to nie lada sztuka. Myślę też, że gdyby była Holenderką to nie mogłaby tak swobodnie załątwiać różnych spraw z miejscowymi (np z policją).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones