PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670340}
8,4 6 246
ocen
8,4 10 1 6246
Wentworth. Więzienie dla kobiet
powrót do forum serialu Wentworth. Więzienie dla kobiet

Czy wiadomo coś o sezonie 8?
Wydaje mi się, że czas już zejść ze sceny, póki nie schrzanią serialu. Właściwie wszystkie wątki wyjaśnione: Franky szczęśliwa na wolności, Liz nie żyje, ale udało jej się pojednać z synem, Boomer uwolniła się od matki, zostanie jeszcze w więzieniu, ale tak naprawdę to czy na wolności byłaby w stanie sobie poradzić? Śmierć Kaz wyjaśniona i pomszczona, Ruby zdrowa, jej siostra prawdopodobnie zostanie oczyszczona z zarzutów, Vera szczęśliwie urodziła, w całym sezonie widzieliśmy przemianę Jake'a, Will też zmądrzał. Nie wiemy tylko co z Allie, która nie została później pokazana, ale tak właściwie reszta już wyjaśniona dlatego po co w ostatnim ujęciu pokazywali nam Ferguson? Te odgrzewanie jej osoby będzie po prostu niesmaczne.
Wiadomo coś na temat 8 sezonu?

ocenił(a) serial na 10
mariola1618

Strasznie dużo spojlerów.....nawet nie czytając posta dowiedziałam się mnóstwa rzeczy, których wiedzieć nie chciałam. Nie umiesz tak napisać by nie psuć ludziom przyjemności?

sawbona

Przeczytałaś nagłówek? Jeśli tak to wiedziałaś, że są spojlery. Było nie czytać dalej. Wystarczy sam nagłówek napisany większymi literami. Tadam!

ocenił(a) serial na 10
mariola1618

W trakcie pisania posta jest specjalne oznaczenie, że to spojler i wtedy treść jest ukryta dla skrolujących forum. Chętni mogą kliknąć w post i przeczytać... Nie ogarniasz kuwety?

sawbona

No co Ty? Nie wpadłabym na to. Pech chciał, że zaznaczyłam tę opcję, a mimo to post dodał się normalnie.
W nagłówku jednak jest wyraźnie napisane 'Spojlery' wystarczy nie wchodzić i nie czytać. A jednak weszłaś w post i to zrobiłaś. Co za logika? Sama jesteś sobie winna teraz. Niewyjaśnione zjawisko dlaczego jednak zaczęłaś czytać dalej. Upss. Mam nadzieję, że te kuwete dlaczego to zrobiłaś już ogarnęłaś

ocenił(a) serial na 9
mariola1618

Bardzo mi się nie podoba pomysł powrotu Joan, ja wiem że postać była/jest bardzo wyrazista, ale nie lubię takich "zmartwychwstań". Była świetna okazja na świeży początek i nowe wątki, ewentualnie, spokojnie można pociągnąć wątek Rity (nie wiem czy to możliwe, może ma inne plany w filmach/serialach) ale wg mnie sprawa jest całkiem otwarta i możliwa do skomplikowania, dla obu sióstr. Śmierć Liz wisiała w powietrzu i nie było sensu przedłużać, dobrze się stało. W takim razie możliwy jest powrót wątku matki Very, no i oczywiście pozostałych umoczonych strażników z Willem na czele. No i kto niby teraz ma zostać Top Dog w Wentworth? Przecież nie Novak ;-D i nie Boomer, konieczne wprowadzenie nowych konkretnych więźniarek!!! i jestem na "Nie!!!" jeśli chodzi o powroty Joan (niestety tak się już stało) i ewentualnie jakieś przywracanie Franky do serialu.

mitrus80

Ferguson wydaje się niezniszczalna. Ile razy ukręcili świetny plan na nią to zawsze się wymigała. Zresztą czy nie pokazali jej twarzy w grobie? Czy może coś źle zapamiętałam. Jeśli rzeczywiście stawiają na jej powrót to równie dobrze można spodziewać się, że Bea też może powrócić, może poszła na chroniony, może ukartowała ucieczkę? Nie wiadomo czego się już spodziewać.
Franky na ich miejscu już bym nie ruszała. Przeszła dobrą resocjalizację.
Dlaczego myślisz, że powróci wątek matki Very? W sumie Vera zapewne będzie miała pewnie rozterki na temat swojego macierzyństwa.

ocenił(a) serial na 9
mariola1618

w sensie że Joan wraca, a z tego co pamiętam to Vera chyba pomogła mamie umrzeć, dodała jej leków czy coś tam... to już było dawno, nie pamiętam dokładnie, ale Joan była w to zamieszana, wiedziała o tym

ocenił(a) serial na 9
mariola1618

Will wiadomo pogrzebał Joan, jedyny motyw jaki mi przychodzi do głowy to że Ferguson jakoś się wykopała z grobu albo jakieś lumpy z okolicy, słysząc głosy, ją odkopały, dodatkowe przekombinowanie wątku że to niby nie ona była w trumnie będzie przegięciem po całości.

ocenił(a) serial na 9
mariola1618

no i sprawa Channinga nabiera nowego światła, przynajmniej jeśli chodzi o część oskarżeń...

mitrus80

Tak. Podała matce większą ilość leków, coś w tym stylu, tyle że Ferguson tego nie udowodni. Zresztą to sprawa sprzed 3 sezonów bodajże, to bezsensu do tego wracać.
Gdyby jej twarzy nie pokazali to można się sugerować jej powrotem, ale ewidentnie widać było, że to ona, dlatego nie wiem co oni dalej kombinują.

ocenił(a) serial na 10
mariola1618

wgl z mamą Very to jest trochę bardziej skomplikowane, ona w sumie jej ulżyła w cierpieniu, właściwie już w stanie agonalnym, no ale ja nie o tym- chcę napisać, że wystarczą umiejętności psychopatki Joan w połączeniu ze świeżym macierzyństwem Very, żeby namieszać dziewczynie w głowie i sprawić żeby żyła w ciągłym lęku. także powrót do tego jest całkiem możliwy podczas konfrontacji Joan z Verą. W końcu Joan dobrze wie gdzie i jak uderzyć.

ocenił(a) serial na 10
mariola1618

Osobiście nie jestem za powrotem Joan bo kompletnie nie wiem co miałaby dalej robić w serialu. Jak dla mnie jej wątek się już wyczerpał i to co miała zagrać już - zagrała najlepiej. No ale najwyżej twórcy sobie strzelą w stopę. Zobaczymy co faktycznie ujrzymy w 8 sezonie i mimo wszystko nie mogę się go doczekać.
Niemniej jednak 7 sezon jak dla mnie był mistrzostwem i mógłby już być tym ostatnim. =)

michaelowax3

A 8 sezon jest już oficjalnie potwierdzony?

ocenił(a) serial na 10
mariola1618

https://www.distractify.com/p/will-there-be-a-wentworth-season-8

:)

michaelowax3

Mam przeczucie, ze w sezonie 8 powróci postać Bea :)

ocenił(a) serial na 10
Wolnaprzestrzen

o rany jak ja bym tego chciała;(

lusjenda95

Ja również. Zresztą możliwe, że później upozorowali jej śmierć, a ona przeszła na chroniony lub stała się jakimś świadkiem.

ocenił(a) serial na 10
michaelowax3

a ja uwielbiam tą postać i może nawet ją odkopać czerwony kapturek z wilkiem i babcią w jego brzuchu a przyglądać się temu może jaś i małgosia i tak to kupuję. naprawdę Joan Ferguson to taka postać, która może umierać i wracać i nadal mieszać. xD ja nigdy nie uwierzyłam w to, że ona umarła i tak dalej. nie wiem co scenarzyści mieli na myśli uśmiercając ją, może chcieli spokojnie wprowadzić nowe postacie, może nie wiedzieli czy to wypali, czy wentworth będzie nadal tym samym wentworth i tak dalej.

ocenił(a) serial na 7
mariola1618

Ciekawe jak scenarzyści wyjaśnią "zmartwychwstanie" Joan. Ktoś usłyszał jej krzyki, wykopał ją, a ona tę osobę zabiła i wsadziła do skrzyni? A może ona nadal nie żyje, a w ostatnim odcinku ukazano... jej ducha, który od teraz będzie straszył bohaterów? Dobra aktorka z Pameli Rabe, ale postać, którą odgrywa jest zbyt przerysowana. Zresztą Wentworth, choć jest ciekawym serialem, to też nieco odrealnionym ;)

bula97

To nawet dobrze, że życie w więzieniu jest dla wielu "nieco"odrealnione :) ale nie zmienia to faktu, że w serialu przedstwione jest więzienie australijskie więc chyba nawet trudno nam okreslić w 100% co jest fikcją scenarzysty, a co faktycznie istnieje w rzeczywistości. Odnosząc się do postaci Joan, jak dla mnie to nawet pewnego rodzaju majstersztyk, ponieważ nie spotkałam się wcześniej w filmie z rolą tak negatywną postaci, którą bym po jakimś czasie zaczęła "uwielbiać" :D. Jeszcze trochę i sami się przekonamy kto i kiedy "zmartwychwstał" :D

ocenił(a) serial na 7
Wolnaprzestrzen

Z pewnością życie w australijskim więzieniu jest inne niż w polskim. Przede wszystkim, jak widzimy w serialu, australijskie osadzone mają znacznie więcej swobody i lepsze warunki. Oczywiście wolę pozostać niedoświadczony w temacie realiów więziennych, niż doświadczać tego na własnej skórze ;) Aktorka Pamela Rabe idealnie nadaje się do roli Joan, część osób znienawidziło ją za postać Ferguson, a sporo innych pokochało. Ja dopiero po obejrzeniu kilku wywiadów z aktorką przestałem się bać postaci Joan :D

bula97

Moc Ferguson "przebiła" ekran - to się nazywa zbudowac postać ! :D

Wolnaprzestrzen

Świruska wymiata :-D Ma w sobie moc ;-p

ocenił(a) serial na 9
mariola1618

Polecam przeglądać reddit w poszukiwaniu informacji o nowym sezonie r/Wentworthtv. Na chwilę obecną wyszedł nowy teaser i sporo informacji, które twierdzą że Sezon 8 Wentworth zostanie wydany 28 kwietnia 2020 r. Dodatkowo można spodziewać się sporej ilości nowych bohaterów. Alie prawdopodobnie przejmie rolę Top Dog, a Freak powróci z pełną mocą. Jeśli ktoś nie śledzi newsów to spieszę z informacją że serial zakończy się wraz z sezonem 9, który jak i 8 będzie miał 10 epizodów. Czyli ogólnie zostało 20 odcinków do obejrzenia więc powoli żegnamy się z naszymi kochanymi więźniarkami :(

marza4366

8 nie będzie ostatnim?! OMG...

ocenił(a) serial na 9
Qdom

Dokładnie tak. Foxtel oficjalnie potwierdził dwa sezony, które zamkną serial w magicznych 100 odcinkach, więc przed nami jeszcze sporo czekania na finał, który nastąpi w 2021 roku. W sieci pojawiło się kilka zdjęć, które pokazują znaczące zmiany jakie nastąpią w więzieniu no i dodam też że udostępniono tytuły odcinków ósmego sezonu, których nie znam, bo szkoda sobie psuć zabawę. Ogólnie to jestem ciekawa jak to się wszystko skończy i czy więzienie nie zostanie po prostu w końcu zamknięte, bo to co tam się wyprawia od jakiegoś czasu prosi się właśnie o taki koniec.

mariola1618

Czyli to ma być normalnie sezon 8 a nie jak gdzieś czytałam że to ma być taki spin off czyli życie po więzieniu jak vis a vis? Ten serial powinien zakończyć się już na sezonie 4 góra 5 jak Franki oczyściła się z zarzutów i oczywiście bez uśmiercania Bea ... Ciekawa jestem czy Bea powróci wydaje mi się że tak... Po drugie ciekawi mnie powrót Franki w sezonie 7 niby tylko odwiedziła Liz ale już samo to.. Zresztą bez Bea i Franki to juz nie jest to samo więzienie a po drugie nie zaoominajmy o Ferguson która powróci tylko zastanawia mnie kogo pochowała na swoje miejsce... I jeszcze burdelmama więc jeśli by wszystkie te postacie wróciły to wiecie jakie tam będą akcje... Ten serial owszem fajny tylko że dalsze sezony naciągane a. Już z postacią Ferguson to już w ogóle tylko ze patrząc na to wszystko to Jeszcze Ferguson sie nie zemściła na wszystkich swoich wrogach... No i jeśli by miała Bea powrócić to wydaje mi sie że trochę za późno te sezony no ale zobaczymy.. Czy wiadomo kiedy będzie sezon 8

mariola1618

gdzie mozna obejrzec ten serial ?????

sijkabbb

Był dostępny na alltube kiedy ja ogładałam. Nie wiem czy dalej jest.

mariola1618

A wiadomo cosik o 9 sezonie?

Ceberebek

Nie wiem nic. Nie śledziłam ostatnio tego tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones