Wychowane przez wilki (2020-2022)
Wychowane przez wilki: Sezon 1 Wychowane przez wilki Sezon 1, Odcinek 10
Odcinek Wychowane przez wilki (2020-2022)

The Beginning

49m
5,6 671
ocen
5,6 10 1 671
Wychowane przez wilki
powrót do forum s1e10

Zanim o serialu to zacznę trochę politycznie, ale czytając większość opinii nigdy bym nie sięgnął po ten serial. Teraz już nie tylko w telewizji widzę jak podzielone jest nasze społeczeństwo i jak osoby, które nie mają pojęcia z czym się zetknęły wygłaszają swoje opinie. To jakby wejść do muzeum i narzekać, że tam same stare obrazy na ścianach wiszą, a namalowani ludzie jacyś brzydsi i gorzej ubrani...
Urzekły mnie też głosy te bardziej merytoryczne. Typu, że wąż nie lata albo, że taka technologii, a ubrani jak w średniowieczu, albo, że przelecieli statkiem przez magmę we wnętrzu planety... Jeśli ktoś nie wyczuł klimatu w pierwszych trzech odcinkach (podobno najlepszych, chociaż ja wszystkie obejrzałem z równym zaciekawieniem) to powinien odpuścić sobie ten serial. Dlaczego? Bo widać fantastyka naukowa nigdy nie będzie jego (lub jej) konikiem. Pewnie takie osoby z równą zaciętością czepiają się fabuły w produkcjach o Transformersach, przygodach Batmana, Spidermana czy Supermana. Co więcej właściwie to bez sensu porównywać, bo tam to się dopiero dzieje, a świat jest taki kolorowy, fabuła zrozumiała, bohaterowie jakby ładniejsi...
Dlatego bardzo się cieszę, że nazwisko Ridleya Scotta przyciągnęło moją uwagę i mogłem skosztować tej wspaniałej historii. Co więcej nie mogę się doczekać jej kontynuacji.
Tym, którzy planują wylewać na mnie hejty polecam trochę prawdziwego SF takich autorów jak Philipa K. Dicka, Arthura C. Clarka, Isaaca Asimova czy naszego Stanisława Lema. Bez zaliczenia kilku obowiązkowych lektur nie dziwię się, że są osoby, które myślą, że wszystkie światy są wierną kopią Ziemii.
Wracając do serialu. Po każdym dobrym filmie powinien zostawać niedosyt i długa lista pytań. W tym przypadku nie jest inaczej. Sam obecnie walczę z własnym deficytem wiary, więc temat religijności oraz sposób jego filmowego przedstawienia uruchomił u mnie nowe przemyślenia. I tak właśnie powinno być. To nie jest kolejny komercyjny filmik kinowy, przy którym jedyny niedosyt pojawia się wtedy, gdy w połowie seansu zabraknie popcornu. I takie rzeczy warto doceniać w obecnych czasach. Zwłaszcza, gdy ktoś już dał radę i wytrzymał do końca. Jednak po obejrzeniu powinien go dopaść natłok pytań typu: co będzie dalej (chociaż to oklepane)?, kiedy wąż zalęgł się w brzuchu androida?, czy ten wąż jest potomkiem tych wielkich, po których zostały szkielety, a jeśli tak to dlaczego wyginęły?, czy Marcus faktycznie widział żołnierzy i statek ateistów? skąd się wzięli człekokształtni na tej planecie? i ostatnie, najważniejsze pytanie... czy faktycznie słyszeli głos Sola?
Oczywiście pytań są tysiące, ale fajnie jakby każdy z nas zadał ich sobie chociaż po kilka. Wewnętrzna próba odpowiedzi jest jakby przedłużeniem samej opowieści, tyle tylko, że to my wirtualnie łapiemy za pióro i piszemy nam wygodną kontynuację historii.
Nie wiem jak Wy, ale ja sam się coraz częściej łapię na tym, że konsumpcyjny tryb życia powoduje, że jakichkolwiek pytań pojawia się coraz mniej. A to bardzo źle, bo zaczynamy zgadzać się z tezami poprzedników, a pytań nie zadajemy, bo wszystkie zostały już zadane...
Jeśli kogoś zmotywowałem do przemyśleń lub pobudziłem kreatywną ciekawość to zapraszam do dyskusji. Jeśli nie to trudno. W końcu wszyscy nie mogą być wyznawcami jednego boga... ;)

ghostec

Nooo i to mi sie podoba!
+ genialne jest właśnie to że po obejrzeniu całości zostaje milion pytań i taki przyjemny smaczek co dalej , buut ja ogladajac to jako"miniserial" myślałam że scott aż po 10 odcinach xd skończy na 1 sezonie a nie że bedzie robił kolejny, bo to ostudziło trochę moją fascynację tym wszystkim

ocenił(a) serial na 5
ghostec

Zgadzam się, pytań jest mnóstwo. Tylko, że mało mnie już to wszystko obchodzi bo serial swoim poziomem, postępującym zdurnieniem, nudą i dłużyznami, skutecznie mnie do siebie zniechęcił. Nie wiem jak wytrzymałem do końca, chyba Sol dodał mi siły :) Czytałem tutaj, że pierwsze odcinki są dobre bo reżyserował je Scott a potem jest totalna nędza i nie chciało mi się w to wierzyć - po obejrzeniu całości niestety muszę to potwierdzić.

ocenił(a) serial na 2
ghostec

"Po każdym dobrym filmie powinien zostawać niedosyt i długa lista pytań." xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones