7,6 3 205
ocen
7,6 10 3205
1 470
chce zobaczyć
{"type":"film","id":649671,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Miss+Fisher%27s+Murder+Mysteries-2012-649671/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Zagadki kryminalne panny Fisher
  • e_mag ocenił(a) ten serial na: 8

Ta polszczyzna (jakiś szósty czy siódmy język, którym bohaterka się "swobodnie" posługuje) jest kiepska :). Czy ktoś wysłyszał, co to za zdanie?

• e_mag "Pokłóciliście się o grę w pokera?" - nie jest najgorsza tylko połączyła wyrazy. Natomiast ten "Polak" mówi absolutnie fatalnie. Ma totalnie rosyjski akcent i coś mówi do swojego kumpla, czego nie da się zrozumieć (brzmi jak rosyjski). Nie wiem dlaczego reżyserzy uważają, że polski i rosyjski akcent są w jakimkolwiek stopniu podobne. To jakby twierdzić, że włoski i hiszpański są takie same. Wcześniej w tym samym serialu Polka grała Rosjankę i ledwo usłyszałam od razu wiedziałam, że Polka i zero podobieństwa do rosyjskiego.

• kira13 ocenił(a) ten serial na: 8

banta Dla cudzoziemców słowiańskie języki brzmią tak samo.

• kira13 No nie wiem. Moim zdaniem to jednak ignorancja. Nie brzmią podobnie tylko z definicji dla kogoś mają być podobne. Bo różnica jest taka jakby ktoś (np. Polak) powiedział, że angielski Szkoda brzmi tak samo jak Anglika.

• darija ocenił(a) ten serial na: 8

banta Też tę Polkę wyłapałam. Tego w sezonie 3 odc. 6 nie mogłam zrozumieć. Wielokrotnie cofałam film i no nie!

• darija Tak samo.