Maciej_Karwowski

CINEMAciej Karwowski

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

#11 - Podsumowanie wakacyjnych ucieczek od rzeczywistości, cz.3
| 1 komentarz |
Wakacje skończyły się już dość dawno temu, a ja przez natłok zdarzeń nie miałem do tej pory okazji przysiąść do podsumowania wakacji numer 3. Czas nadrobić zaległości i postarać się wyrobić limit 2 notatek na miesiąc.

Sekretne okno - Klimat filmu był niesamowity, a napięcie trzymało mnie non stop przed ekranem, jednak zakończenie okazało się wielce wątpliwe i bardzo niezadowalające. Liczyłem na coś bardziej oryginalnego. Jednak 7 w ocenie ogólnej się należy.

Bonnie i Clyde - Jak na film-legendę to, rzecz jasna, spodziewałem się czegoś bardziej widowiskowego. Jednak fabuła dość sensownie opowiedziana, a zakończenie robi wrażenie.

Eksperyment SS - Chciałem od dawna obejrzeć ten film. Bo czy może być coś wspanialszego, niż naziści-zombie? NIE! Jako, że pomysł do lotnych nie należy, spodziewałem się samego wykonania w takim samym stylu, czyli półtorej godzinnego transferu amerykańskiej amunicji do zgniłych nazistowskich ciał. Reżyser jednak chciał najwidoczniej z tego głupkowatego konceptu stworzyć coś konkretniejszego, przez co wyszła zasadnicza kicha. Film jest nudny, w zasadzie nic się w nim nie dzieje, a strzelania do zombie praktycznie tu nie ma. Ech.

Strefa X - Wybrałem się na ten film do kina pełen dobrych chęci. Recenzje, które czytałem (nie licząc nieskładnych wypowiedzi forumowiczów) były dobre, więc wydawało mi się, że nie ma się czego obawiać. I cóż. Zdjęcia, które tak chwalił Pietras, okazały się na mój gust wielce niedopracowane i brzydkie, akcja praktycznie zerowa, psychologia postaci bardzo podobna, a efekty specjalne, jak już sugerował budżet, wielce mizerne. Nie lubię kina widowiskowego, dlatego sądziłem, że znajdę coś dla siebie w produkcji Edwardsa. Jest to ponoć film ambitny; dla inteligentnego widza. I tu czuję się obrażony. Gdzie jest ta ambicja? Finałową sceną filmu jest kopulacja kilkunastometrowych ośmiornic na stacji benzynowej! Jedynie motyw z komandosami, o których nie chcę tu spojlerować, był dobry. Tak, w zasadzie tylko to.

Kwarantanna - Ameryko, ależ ty kochasz remake'i. I jakże się starasz odbiegać od pierwowzorów! Tak! U was strażacy mieli więcej do zagrania. Te wszystkie teksty o seksie z początku film przesądziły już o klęsce. ajlawniujork.

Osada - Całkowite arcydzieło kinematografii. Niesamowita fabuła, świetni aktorzy, bardzo estetyczne i sprawne zdjęcia oraz miażdżące zakończenie. Jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem. Muszę koniecznie sobie sprawić wydanie dvd. I wypisać kilka cytatów, bowiem jest z czego wybierać. Coś pięknego.

Pogrzebany - No, można dopatrzyć się kilku niedociągnięć logicznych (hmm), jednak film ma w sobie wielką dawkę napięcia, którym obdarza widza w każdej scenie. I standardowo trzeba przypomnieć, że cały jest nakręcony w jednym miejscu- w drewnianej trumnie. 

Paranormal Entity - Pochwalić twórców trzeba za to, że odeszli od oryginalnego scenariusza praktycznie w każdym względzie. A to, że wyszło nielogicznie i momentami bardzo głupio to już mniej ważne. Dałbym pewnie jedną gwiazdkę mniej, jednak po raz kolejny uwiodła mnie aktorka. Erin Hogan wyglądała tu zdecydowanie pięknie.

Jumper - Rachel Bilson wyglądała pięknie, choć była postacią całkowicie bez charakteru. I to się tyczy całego filmu. + Kristen Steward w 2 minutach pod koniec = nie wiem po co, ale się cieszę.

Kill Bill vol.2 - Kill Tarantino, please.

Melancholia - piękny, nastrojowy film. Genialna rola Kirsten Dunst. Przepiękne zdjęcia i poruszająca muzyka. Chętnie zapoznam się z pozostałymi filmami von Triera

Ptaki - Kolejny film Hitchcocka, który mnie rozczarował. Film miał napięcie i wielce ciekaw byłem, co dalej się stanie. Jednak problem w tym, że się nic nie stało. Wszystkie wątki zostały zignorowane, a film kończy się w zasadzie niczym.

Amerykańska dziewica - Cycki zwykle sprawiają, że moja sympatia względem danego filmu wzrasta, jednak musi przy nich się znaleźć jakaś fabuła, jakiś sens. A tu zabrakło wszystkiego, co jest niezbędne w dobrych, czy choć przeciętnym filmie.

Ty będziesz następna - Lekki i niewymagający horror o całkiem ciekawym klimacie. Momentami pretensjonalny, jednak oglądało się przyjemnie.

Resident evil: Afterlife - Nagrywaliście prolog na końcu, prawda? Nie starczyło pieniążków? Peszek. Nierówny, nudnawy, ale miał w sobie element, którego oczekiwałem- była napierdalanka. Taki powinien być Resident, wówczas będzie się dało to oglądać.

Tożsamość - Już kiedyś wykorzystana fabuła brzmiała przez większość seansu obiecująco. Jednak w którymś momencie z ciekawego filmu stał się on typową amerykańską papką. Szkoda.

Niezniszczalni - Nie, dziękuję. Wolę RED.

Porozmawiaj z nią - Oto film, który będę długo wspominać. Inteligentny, smutny, piękny. 

Starsza pani znika - Takiej sieczki się nigdy bym nie spodziewał. Bójki, strzelaniny, pościgi, śpiewane szyfry. O nie, to było okropne. 

Podejrzenie - Taki powinien być Hitchcock! Jest napięcie, jest genialna gra aktorska, jest równomierna narracja. Podoba mi się. Szkoda tylko, że po filmie dowiedziałem się, że miał on mieć inne zakończenie. To całkiem zmieniło mój stosunek do niego...

Donnie Darko - Mroczny, klimatyczny, inteligentny. Bardzo wciągający i zmuszający do refleksji. Takie filmy chcę oglądać! 

Jedenasta czternaście - Na początku obawiałem się nudy, jednak forma narracji i nietuzinkowa fabuła pozwoliły mi dotrwać do końca z dużą dozą przyjemności. I jaka pointa! 

2001: Odyseja kosmiczna - Panie Stanleyu, nienawidzę pana. Ten film jest o wiele za długi, przez co nawet piękna muzyka staje się mizerna. Cóż, że kompozycja kadrów jest przepiękna, a efekty specjalne i wszelkie tricki wgniatają w ziemię. Film jest przerażająco nudny.

A teraz słów kilka o polskich filmach:

Święty interes - Mój ukochany Maciej Wojtyszko naraził się mi wielce tworząc to paskudztwo. Nie dzieje się tu nic, o nic tu nie chodzi, do niczego to nie prowadzi, a humor leży na podłodze i nie chce mu się wstać.

Pułkownik Kwiatkowski - Bardzo dobry humor! Piękna Renata Dancewicz! Całkiem ciekawa fabuła! Chociaż momentami było nudno, przepraszam.

Prawo ojca - Mmm, poczułem w polskim filmie nutkę amerykańskości. I to tej przyjemnej. Dobrze zrealizowany, dość wciągający. Poleca się.

Dekalog VII - Matka z córką idą lasem. Stoi tam chatka, przed którą Bogusław Linda rozwiesza pranie. Tyle wystarczy powiedzieć o tym filmie, by już wiedzieć, że mi się absolutnie nie podobał i wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że Kieślowski to klasyk. Barcisia się nie dopatrzyłem.

Kingsajz - O, kolejny klasyk. Paskudnie nakręcony, nie śmieszny i potwornie nudny. I muzyka... Ok, "Zmysły precz" to wspaniały utwór, jednak został on tu zdecydowanie źle wykorzystany. No, ale przyznać trzeba, że dzięki temu filmowi uwierzyłem, że Kasia Figura jest/była piękna.

Magiczne drzewo - Nienawidzę filmów familijnych. A ten, jak dla mnie, był bardzo dobry. To cud. Radujmy się!

Jeszcze nie wieczór - Jan Nowicki już wystarczy, by móc się zachwycić. A sam film nie do końca dla mnie jasny, przyznam, jednak wiem jedno- nie chcę trafić do takiego miejsca, jak bohaterowie. 

Mimo, że nie wymieniłem wszystkich filmów, które udało mi się obejrzeć w te wakacje, to sądzę, że na tym można poprzestać, bowiem i tak do żadnej pointy to nie prowadzi. Filmy widziałem różne- od tragicznych po wybitne, wakacje te były zdecydowanie bogate we wrażenia. I to tyle. 
Udostępnij

komentarze

Czekam na osobną notkę o "Nie ma takiego numeru".

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

dodaj komentarz
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię