Marac

Twórcy layoutu FW to debile

Polecam fajnego bloga, którego autor prezentuje wybrane krótkometrażówk i znalezione w sieci: http://justmake itshort.blogspo t.com (trzeba usunąć spacje dodane przez ochronę antyspamową).

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

Filmweb [1/10]
| 79 komentarzy


Coś się kończy, coś się zaczyna


Powoli zbieram swoje graty z tego pier.dolnika. Wuj ci w kuper, Gortych.
Zapraszam na FDB.
Instrukcja automagicznego przeniesienia ocen z FW na FDB: www.youtube.com/watch?v=G6UVE2nIzJc

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy FDB jest dla niego:

Zalety FDB (nie wszystkie muszą być dla kogoś zaletami, ale wypisuję to, co tam jest):
* Jest forum,
* na którym posty można edytować w nieskończoność,
* i jest odpowiednik działu "Inne",
* jest namiastka bloga z teoretycznie dużymi możliwościami,
* są wysłane prywatne wiadomości,
* a odebrane (jeszcze nie wiem, ale założę się) nie znikają w niebycie zastąpione przez nowsze.
* Są listy filmów (możesz sobie zrobić listę "Wszystkie filmy w których szambel...znaczy się Stifler kosztuje trufli".
* Są nieinwazyjne reklamy - podobno spokojnie można wyłączyć blokera reklam.
* Jest właściciel/programista, który udziela się na forum, na bieżąco odpowiada na zgłoszenia bugów, sugestie. Ludzie poprosili o import ocen i zrobił go w 24 godziny. Dodanie teatru TV zajęło 8 dni.
* spektakle teatru TV! http://bit.do/efvuu
* Import ocen z FW
* Brak limitów dodawania,
* a kolejki wynoszą kilka dni. Baza jest oczywiście uboższa, ale brakujący film można samemu dodać i będzie w bazie po kilku dniach z wszystkimi informacjami. Dodanie tego filmu zajęło trzy dni: http://bit.do/efwtb.
* A dodawanie to przyjemność,bo formularz prowadzi Cię za rączkę i wszędzie są dostępne szczegółowe FAQ dla dodających.
* brak ograniczenia w oglądaniu ocen i innej aktywności użytkowników - nie trzeba dodawać do znajomych, żeby przeglądać czyjeś oceny, komcie.
* całościowe oceny aktorów/twórców
* niższy limit słów, od którego można opinię o filmie dodać jako recenzję użyszkodnika na portalu
* mniej użyszkodników, a więc mniej komci pod filmami - Twoja opinia może być pierwsza lub jedna z pierwszych, a więc nie zginie w tłoku (fejm doje.any!)
* link do IMDB na stronie filmu wraz z oceną zbiorczą!
* słowa kluczowe (można wyszukać wszystkie filmy, w których pojawia się dany koncept - oczywiście pod warunkiem, że ktoś go wcześniej dodał), choć jest tam straszny burdel i nie można ich oceniać jak na IMDB
* właściciel aktywnie i bezlitośnie tępi trolle - niejaki "Raze" z FW dostał 2-tygodniowy urlop już po kilku dniach występów, a nie było to nic porównywalnego z tym co się odjaniepawla tu na forum

Wady FDB (nie wszystkie są wadami dla mnie, ale wypisuję to, czego tam nie ma, a jest, lub powinno być, tu):
* brak komci przy ocenach - i właściciel nie planuje ich wprowadzać  (ale komcie z FW nie giną - przenoszą się jako posty na forum filmu)
* komcie z FW przenoszą się jako posty na forum danego filmu (dla mnie to zaleta, ale dla niektórych wada, bo ludzie tam różne rzeczy wpisują)
* brak odpowiednika starego profilu FW, gdzie byłyby zbiorczo najważniejsze informacje o użyszkodniku (no ale tego tutaj już też nie będzie) - na głównej stronie profilowej jest tylko ostatnia aktywność
* brak funkcjonalności "znajomi",
* a co za tym idzie brak możliwości oglądania "streamu" aktywności wybranych użytkowników na jednej stronie
* brak ocen aktorów/twórców w poszczególnych filmach (jest tylko ta zbiorcza)
* tragiczne recenzje redakcyjne (przeczytałem jedną i się załamałem - jestem pewny, że Dorota by coś takiego odrzuciła, gdyby tu próbował to dodać zwykły użyszkodnik - i słusznie)
* mniej użyszkodników, a więc: mniej postów na forum, mniej komci pod filmami, mniej ocen filmów, mniej recenzji
* nie da się linkować w ten sposób (http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Post%C4%99py+w+pracach+nad+nowym+profilem+u%C5%BCytkownika,2997388?page=3#post_15768432) do postów na forum)
* brak info o emisji w telewizji filmów z listy "do obejrzenia" (i nie zostanie to dodane w przewidywalnej przyszłości, bo podobno firmy, które robią programy TV mają absurdalnie wysokie ceny)
* namiastka bloga ma teoretycznie dużą funkcjonalność, ale jest trudniejsza w użyciu, jeśli ktoś chce coś więcej niż prosty tekst - dziwaczny język Textile zamiast BBCode i problemy z jego kompatybilnością
* brak działu "Gry" ;->
* brak działu "Programy TVN, za dodanie których sypnęli nam kasiorą, oraz kilka innych programów dla niepoznaki", a więc nie ocenicie sobie "Kuchennych niestrawności" ani "Rolnik szuka żony" ;->>>>>
* na forum jest odpowiednik działu "Inne"
* nie da się oznaczyć filmu jako obejrzanego bez wystawiania oceny
* w "Aktywności" danego użyszkodnika są też posty na forum, a więc totalny burdel - jeśli ktoś dużo dyskutuje, to nie nadaje się to do użytku - można za to przestawić żeby pokazywał tam tylko notki z blogaska
* ale wtedy w ogóle nie będziemy mieli info, że ktoś odpowiedział na naszego komcia - system o tym nie informuje inaczej, niż dodaniem do owej "Aktywności".
Udostępnij

komentarze

ŁOŁ!
Ale obszerna i dogłębna portoanaliza (czyli psychoanaliza portalu WWW;)
Są zalety, to będą i wady, jak dla mnie FDB jest zatrzymane w czasie i wyglądem przypomina mocno FW sprzed jakiejś dekady i jest to wielka zaleta jak dla mnie w dzisiejszym trendzie na zalew infantylnego gówna i brataniem się wszystkich w kolorowy i nieczytelny tłum wyznawców komercji i product placementu!
Nie wszystko się mi spodoba od razu, ale czuję tam zupełnie inne wibracje, nie ma tego zadęcia jakie tu panuje, nie ma tego pobłażliwego patrzenia z góry, a i faktycznie ruch jest tam mniejszy. To ostatnie jest największą wadą FW - jest za popularny i przyciąga gnojarzy i inne śmieci jak magnes nie dając normalnym ludziom żyć i oddychać!
Do tego to poczucie tutaj na FW, że jesteś tylko nikim, tępym klikaczem i jedyne co masz robić, to stukać, stukać i stukać, klikać, klikać i klikać, nie ważne co i jak, ważne by dużo, bo kasa za reklamy musi się zgadzać! A jak chcesz coś, cokolwiek, co mogłoby pomóc poprawić funkcjonalność, to spadaj na drzewo!
Nie wiem czy ucieknę całkowicie z FW, ale zainteresowanie FDB przerodziło się po krótkim zapoznaniu z nim w chęć większego zaistnienia tam!
Polecam wszystkim, przynajmniej zobaczyć, spróbować.

Ja już się zdecydowałem. Będzie mi brakować kilku funkcji, ale mówi się trudno. Pomyślałem sobie tak - a jakby Gortych sprzedał FW, tak jak ta p|zda od Gastronautów parę lat temu? Wszystko by zniknęło z dnia na dzień. Więc zacząłem sobie wizualizować, że właśnie to się stało. Filmwebu już nie ma. Pozostaje uwić sobie gniazdko gdzieś indziej.

Czytałeś art. 6 ust. 8 pkt. e regulaminu Filmwebu? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

warto się tak angażować czasowo w tworzenie jakiegokolwiek forum?

tworzenie forum? co to znaczy "tworzenie forum"?

Udzielanie się na. A pytam - serio - bez żadnego sądu wartościującego, raczej dlatego że sam ze wszystkiego poza fb odszedłem, no i z fw odejdę w wakacje, jak znajdę chwilę żeby przepisać wszystkie swoje oceny.

A skoro sam dodawałeś mnóstwo do bazy fw, to dziwie się, że chcesz ponawiać to samo na nowym portalu.

Moje udzielanie się na forum nie jest wcale tak intensywne, jak może to wyglądać. Ograniczam się do tych kilku tematów na forum portalu przecież. Myślę, że są dziesiątki, jeśli nie setki użyszkodników komciujących bardziej intensywnie ode mnie, dyskutujących pod niusami, na forach filmów, aktorów, w dziale Inne. Gdzie mi tam do nich. To jeśli chodzi o forum.

A co do dodawania, to ja nie dodaję dlatego, że mi zależy na kompletności jakiejś bazy, bo takie już są: IMDB i FilmPolski. Dodaję, bo dodawanie mnie odstresowuje i sprawia mi frajdę samo w sobie. Jakby nagle zamknięto wszystkie portale filmowe, to zacząłbym dodawać do Wikipedii lub Wikisłownika. W związku z tym, to akurat jest dla mnie najmniejszy problem, że dodawałem tu, a teraz dodaję tam.

A co do samego ponawiania rozumianego jako dodawanie tych samych informacji - jest jeden wyjątek - zależy mi, żeby filmy, które oglądałem i o których piszę, miały w miarę kompletne strony. Więc tu rzeczywiście ponawiam, ale też nie stanowi to dla mnie jakiegoś problemu, bo - jak już pisałem - lubię sobie pododawać. Ponieważ to inny portal, w którego rozwoju pomagam, nie mam poczucia, że robię drugi raz to samo. Gdyby tutejsi kretyni wykasowali sobie bazę i konieczne byłoby wprowadzanie tych samych informacji po raz drugi na FW, to rzeczywiście - mógłby mnie wuj strzelić. Na FDB czy IMDB - żaden problem.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem co nieco moje podejście? :)

@patkot Marac ma w dupie regulamin.

Tak, brzmi sensownie, dzięki :)

@Kate, a Ty?

Pozwolę sobie sprecyzować - może nie tyle mam w dupie regulamin sam w sobie co raczej mam w dupie portal, który traktuje użytkowników tak jak FW.

Od lat jest tak samo, nic się ostatnio specjalnie nie zmieniło w tym temacie... Po każdej zmianie byli użytkownicy którzy odchodzili, usuwali konta. Największy bunt był w 2011 r, po całkowitej przebudowie starego czerwono-czarnego FW.

http://www.spidersweb.pl/wp-content/uploads/2012/07/filmweb2...

Pokaż to teraz użytkownikom, którzy założyli konto np. w zeszłym roku. Powiedz im, że gdy "to" zostało przebudowane na FW beta, to tysiące osób usunęło konta i popadło w rozstrój nerwowy :) Oni będą się śmiać, że ktoś bronił "czegoś takiego". Schemat każdej następnej zmiany jest dokładnie taki sam i nie ma co się za bardzo przyzwyczajać, chociaż ja pamiętam jeszcze stary FW, zaczynałem wtedy i nie powiem, stara czerwono czarna strona była wówczas czymś niesamowicie uzależniającym :)

@patkot28
Chciałem Ci odpowiedzieć wyczerpująco i na poważnie, zaczynając od tego, że jestem na tym portalu dłużej od Ciebie, poprzez to, że problem z FW nie tkwi wcale w tym co opisujesz, a kończąc na wyjaśnieniu po raz setny dlaczego tym razem odchodzę, skoro to "tylko" kolejna z wielu zmian, ale na szczęście otrzeźwiałem i nie będę marnował bez sensu czasu. Wolę go poświęcić na dodawanie do bazy filmów zwanych spektaklami teatru TV, tak żeby wreszcie filmografie Wajdy, Zanussiego czy Smarzowskiego były kompletne.

A więc jeśli tak Ci tu dobrze, to dobrze Ci tak. Bywaj zdrów.

Super obrazek :D

A dzięki, ale nie mój niestety. :) Ktoś znalazł na Wykopie i wrzucił linkę tu na forum.

Patkot - kiedyś to nawet kółeczko w logo FW się kręciło, gdy na nie najechałeś
http://web.archive.org/web/20050105095806/http://www.filmweb...

Ja już zapomniałem jak wyglądał profil "użydkownika" w tym czerwonym layoucie:P

ehh i kolejna fala uchodźców z Filmzjeba. Teraz na forum zostanie samo hejterstwo i ludzie z problemami psychicznymi.

Przesadzasz. Przecież widać, że wiele osób łyka tę żabę i ma zamiar zostać.

FDB ma za małą bazę, a na IMDB nie ma forum:-P

"FDB ma za małą bazę" - a ja jestem właśnie co i rusz miło zaskakiwany. Oglądam mnóstwo różnych dziwnych rzeczy i większość jest. A czego nie ma, można momentalnie i bezstresowo dodać.

"IMDB nie ma forum" - FDB praktycznie też, bo jest puste. Jeśli komciowanie na forum jest dla Ciebie niezbędne, to rzeczywiście na razie nie masz czego tam szukać.

No tak, ale zwróć uwagę, ile mam filmów ocenionych, ponad 7tys. I mogę dać sobię pęto uciąć, iż 1/3 filmów tam nie uświadczę.

Dawaj piętę...

https://fd b.pl/film/826107-the-space-between-us
https://fd b.pl/film/834786-batman-ninja
https://fd b.pl/film/849383-legion-samobojcow-piekielna-misja
https://fd b.pl/film/810095-batman-kontra-dwie-twarze
https://fd b.pl/film/849900-nowe-legendy-o-malpim-krolu
https://fd b.pl/film/849899-superstition
https://fd b.pl/film/831353-muse
https://fd b.pl/film/549192-niewidzialny-chlopiec
https://fd b.pl/film/768428-slumber
https://fd b.pl/film/825958-veronica
https://fd b.pl/film/384990-amityville-przebudzenie
https://fd b.pl/film/829791-hellraiser-judgment
https://fd b.pl/film/820838-24-godziny-po-smierci
https://fd b.pl/film/831352-12-strong

Dojechałem do "12 Strong", jadąc od góry na Twoim profilu. Nie znalazłem wyłącznie "The City and the City".

I większości mniej znanych SF z lat 80'

Muszę Cię rozczarować. Tym razem nie udało mi się znaleźć ani jednego brakującego. Poddałem się po dwunastym:

https://fd b.pl/film/2251-zaproszenie-do-piekla
https://fd b.pl/film/63027-skazenie
https://fd b.pl/film/65183-potwor-z-kosmosu
https://fd b.pl/film/180260-polowanie-na-indyka
https://fd b.pl/film/4190-galaktyka-terroru
https://fd b.pl/film/249362-listy-martwego-czlowieka
https://fd b.pl/film/3967-the-quiet-earth
https://fd b.pl/film/20557-xtro
https://fd b.pl/film/8722-widmo
https://fd b.pl/film/13206-komornicy
https://fd b.pl/film/50951-atomowy-glina
https://fd b.pl/film/76332-rozkaz-zabijac

Dawaj piętę, mówię. Bo naślę na Ciebie "Komorników"!

Nie piętę tylko pęto:P Chu1ka:P

Aaaa... rzeczywiście. No to już! Dawaj farfocla albo zakładaj konto na FDB!

Zakładaj Wujek bo jestem ciekawa ile ci tam faktycznie będzie brakować.

Zobacze, muszę się zastanowić...

Właśnie dodałam dwie krótkometrażówki, których tam brakowało. Zobaczę kiedy sprawdzą i dam znać.

Przecież to nic nie kosztuje - założenie konta i zrobienie importu ocen zajmie Ci kwadrans. Na końcu podobno jest podsumowanie, gdzie masz podane ilu filmów nie znalazło. Jak się okaże, że brakuje Ci 6 tys. z 7, to wrócisz tu i mnie wyśmiejesz.

Na pewno będzie brakować dużo krótkometrażówek, ale pełny metraż mają zaskakująco dobrze ogarnięty. A szorty sobie pododajesz - przecież i tak dodajesz, tylko tu - to będziesz tam. Dużo szybciej i przyjemniej.

Już są: "Omega" z 2012 i "Empsillnes" z 2015.

Marac, kosztuje mnie czas, jestem teraz 2 tyg na wyjeździe i nie mam mnie w Szczecinie, pojechałem do Niny na wczesne wakacje, jak będe w Szczecinie to się zastanowie, nie mam za bardzo czasu, żeby siedzieć na 2 forach, poza tym na FDB nie ma gier co? A ja mam chyba z tego co pamiętam ocenionych kolo 700...

844:-P

No nie, gier też nie ma, to prawda. Mnie akurat zupełnie nie będzie brakować. Lubię sobie czasem pograć, ale to jest portal filmowy, kurka wodna, i nigdy się tu w gry nie angażowałem (chociaż mam nawet jedną recenzję, hehe - ale przeniesioną, a nie napisaną specjalnie).

Zaraz... jak to 844? Przecież to niemożliwe, że grałeś w 844 gry!

Na forum będziesz siedział jednym, bo forum na FDB jest martwe - nie będę ściemniał, że jest inaczej. Ale możesz się przenieść chociaż z ocenianiem/dodawaniem.

To Ty Ninę znasz z oflajnu? No proszę. :)

Tak grałem w 844 gry, nie wszystkie przeszedłem, ale koło 200 na pewno skończylem, jestem dzieckiem lat 80', więc era nesów, smesów(nintendo) commadore, amiga, spectrum, atari, później konsole i jakoś się nazbierało tych tytułów :P Tak Ninę poznałem tu na forum i spotykamy się już parę miesięcy i dobrze nam razem, nie widziałeś, że coś iskrzy na forum i jak gadamy ze sobą?:P:P:P:P

No ja pierwszy komp w domu miałem dopiero jak miałem 15 lat, to może dlatego byłoby tego dużo mniej. No i już od lat gram bardzo mało. Ale to i tak wydaje mi się abstrakcyjnie dużą liczbą.

"Ninę poznałem tu na forum"

O, jeszcze lepiej! No to brawo. Lubię takie historie sieciowych znajomości przeniesionych do reala - sam poznałem żonę w Internecie. Tylko że to było w... 1999 roku. Teraz to normalne, a wtedy nikt nam nie wierzył. Nawet mieliśmy zaproszenie do jakichś "Rozmów w tłoku" czy innego gówna, ale kazaliśmy im spiertalać.

"nie widziałeś, że coś iskrzy na forum"

Wiesz, no nie czytuję forum od deski do deski, zwłaszcza takich personalnych dyskusyjek. Widziałem, że dużo ze sobą rozmawiacie, no ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Ja ostatnio dużo rozmawiam z Lordem Trufflem. ;->

1999r ładnie, gratki!!

Tak wyglądała strona główna Onetu w dniu, w którym wysłałem jej pierwszego e-maila. :)
https://web.archive.org/web/19990208015352/http://www.onet.p...

@Marac Witaj, Mi także nie odpowiada wygląd FW, a propo ocen, to dla Mnie przydałby się inny serwis, ponieważ mam następującą ilość ocen:
Filmy: 2605
Seriale: 506
Gry: 4310

To w razie czego muszę szukać dwóch serwisów i poszukać możliwości importowania ocen.

No chyba nie ma innego wyjścia. Wątpię, żebyś znalazł drugi serwis łączący filmy i gry.... To dość unikalne podejście FW. Import na FDB gra i buczy. Z growym serwisem niestety nie pomogę, bo nigdy się nie interesowałem ocenianiem gier. Spróbuj założyć temat na forum - może ktoś zna jakiś godny polecenia?

Hm, z 3282 ocen nie znalazło 431, niby i tak lepiej, niż się spodziewałem, ale jak pomyślę, że teraz miałbym to wszystko sam dodawać... :P

Czemu sam? Może znajdzie się ktoś do pomocy? Zapraszam do tego tematu:
https://forum.f db.pl/temat/40993-rozbitkowie-z-filmwebu-zglaszajcie-filmy-d o-dodania

No i zależy jak bardzo kompletnych informacji o filmach potrzebujesz. Bo samo dodanie filmu z podstawowymi informacjami to na FDB kilka minut i nie ma limitów.

filmweb stworzyli uzytkownicy piszac recenzje i dajac ciekawostki. teraz najwyrazniej kosztem pasjonatow ktorzy tworzyli fw zrobilo sie klikowisko do reklam

Tylko że nawet klikowisko do reklam można zrobić tak, żeby się przy okazji dało z niego normalnie korzystać lub nie.

Marac dzięki takim trollom jak ty ten portal to intelektualne dno !!! a od FDB to ty się trzymaj z daleka żałosny hipokryto !!!

Zieeeeew....

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

dodaj komentarz