Savio_Dan

Mateusz Michalak

Zapiski Dana
RSS
Czas Wizjonerów

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

Dan Savio Nagrody Filmowe
| 0 komentarzy
          



Filmy Roku


2018:
Peter Farrelly "Green Book"

2017: Luca Guadagnino "Call Me By Your Name"

2016: Martin Scorsese "Silence"

2015: Laszlo Nemes "Son of Saul"

2014: Andriej Zwiagincew "Leviathan"

2013: Spike Jonze "Her"

Wyróżnienie Artystyczne

2018: Jean-Luc Godard "The Image Book"

2017: Jordan Peele "Get Out"

2016: Damien Chazelle "La La Land"

2015: Gaspar Noe "Love"

2014: Xavier Dolan "Mommy"

2013: Nicolas Winding Refn "Only God Forgives"


Najlepszy Reżyser

2018: Peter Farrelly "Green Book"

2017: Luca Guadagnino "Call Me By Your Name"

2016: Martin Scorsese "Silence"

2015: Laszlo Nemes "Son of Saul"

2014: Andriej Zwiagincew "Leviathan"

2013: Martin Scorsese "Wolf of Wall Street"


Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy

2018: Willem Dafoe "At Eternity's Gate"

2017: Timothee Chalamet "Call Me By Your Name"

2016: Casey Affleck "Manchester by the Sea"

2015: Leonardo DiCaprio "Revenant"

2014: Jake Gyllenhaal "Nightcrawler"

2013: Joaquin Phoenix "Her"


Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa

2018: Amandla Stenberg "The Hate U Give"

2017: Diane Kruger "In the Fade"

2016: Amy Adams "Arrival"

2015: Brie Larson "Room"

2014: Scarlett Johansson "Under the Skin"

2013: Stacy Martin "Nymphomaniac"


Najlepszy Operator

2018: Alfonso Cuarón "Roma"

2017: Roger Deakins "Blade Runner 2049"

2016: Linus Sandgren "La La Land"

2015: Emmanuel Lubezki "Revenant"

2014: Emmanuel Lubezki "Birdman"

2013: Larry Smith "Only God Forgives"


Najlepszy Kompozytor

2018: Justin Hurwitz "First Man"

2017: Jonny Greenwood "Phantom Thread"

2016: Justin Hurwitz "La La Land"

2015: Junkie XL "Mad Max: Fury Road"

2014: Mica Levi "Under the Skin"

2013: Alex Ebert "All Is Lost"
Dan Savio Nagrody Filmowe 2018: Wyniki
| 0 komentarzy



Wyróżnienie Artystyczne


Jean-Luc Godard
"Le livre d'image"






Najlepszy Montaż


Hank Corwin
"Vice"






Najlepszy Kompozytor 


Justin Hurwitz
"First Man"






Najlepszy Operator


Alfonso Cuarón
"Roma"






Obsada Aktorska

Jong-seo Jun, Steven Yeun, Ah In Yoo
"Burning"






Najlepszy Aktor Drugoplanowy


Mahershala Ali
"Green Book"






Najlepsza Aktorka Drugoplanowa


Regina King
"If Beale Street Could Talk"






Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa


Amandla Stenberg
"The Hate U Give"






Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy


Willem Dafoe
"At Eternity's Gate"






Najlepszy Scenariusz Adaptowany


Barry Jenkins
"If Beale Street Could Talk"






Najlepszy Scenariusz Oryginalny


Brian Hayes Currie, Peter Farrelly, Nick Vallelonga
"Green Book"






Najlepszy Reżyser


Peter Farrelly
"Green Book"








Film Roku 2018





3 miejsce




"First Reformed"









2 miejsce




"The Favourite"









1 miejsce




"Green Book"




Dan Savio Nagrody Filmowe 2018: Nominacje
| 0 komentarzy


szóste rozdanie nagród filmowych



Film Roku 2018



              



"BlacKkKlansman" Spike Lee

"An Elephant Sitting Still" Hu Bo

"The Favourite" Yorgos Lanthimos

"First Reformed" Paul Schrader

"Green Book" Peter Farrelly



              




Wyróżnienie Artystyczne



              


"The Image Book" Jean-Luc Godard

"Mandy" Panos Cosmatos

"The Other Side of the Wind" Orson Welles

"Tehran Taboo" Ali Soozandeh

"Touch Me Not" Adina Pintilie


              




Najlepszy Reżyser



              


Hu Bo "An Elephant Sitting Still"

Peter Farrelly "Green Book"

Yorgos Lanthimos "The Favourite"

Spike Lee "BlacKkKlansman"

Adam McKay "Vice"


              




Najlepszy Scenariusz Oryginalny



              


Deborah Davis & Tony McNamara "The Favourite"

Paul Schrader "First Reformed"

Bryan Hayes Currie & Peter Farrelly & Nick Vallelonga "Green Book"

Alfonso Cuarón "Roma"

Adam McKay "Vice"


              




Najlepszy Scenariusz Adaptowany



              


Spike Lee & David Rabinowitz & Charlie Wachtel "BlacKkKlansman"

Nicole Holofcener & Jeff Whitty "Can You Ever Forgive Me?"

Barry Jenkins "If Beale Street Could Talk"

Desiree Akhavan & Cecilia Frugiuele "The Miseducation of Cameron Post"

Gillian Flynn & Steve McQueen "Widows"


              




Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy



              


Christian Bale "Vice"

Willem Dafoe "At Eternity's Gate"

Ethan Hawke "First Reformed"

Viggo Mortensen "Green Book"

John David Washington "BlacKkKlansman"


              




Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa



              


Glenn Close "The Wife"

Olivia Colman "The Favourite"

Elsie Fisher "Eighth Grade"

Joanna Kulig "Cold War"

Amandla Stenberg "The Hate U Give"


              




Najlepsza Aktorka Drugoplanowa



              


Amy Adams "Vice"

Cynthia Erivo "Bad Times at the El Royale"

Regina King "If Beale Street Could Talk"

Emma Stone "The Favourite"

Rachel Weisz "The Favourite"


              




Najlepszy Aktor Drugoplanowy



              


Mahershala Ali "Green Book"

Timothee Chalamet "Beautiful Boy"

Adam Driver "BlacKkKlansman"

Richard E. Grant "Can You Ever Forgive Me?"

Sam Rockwell "Vice"


              




Najlepsza Obsada Aktorska



              


Jong-seo Jun, Steven Yeun, Ah In Yoo "Burning"

Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz "The Favourite"

Sasha Lane, Forrest Goodluck, Chloe Grace Moretz "The Miseducation of Cameron Post"

Amy Adams, Christian Bale, Sam Rockwell "Vice"

Viola Davis, Elizabeth Debicki, Daniel Kaluuya "Widows"


              




Najlepszy Operator



              


Benoit Debie "Climax"

Łukasz Żal "Cold War"

James Laxton "If Beale Street Could Talk"

Alfonso Cuarón "Roma"

Sayombu Mukdeeprom "Suspiria"



              




Najlepszy Montaż



              


Barry Alexander Brown "BlacKkKlansman"

Louise Kugelberg & Julian Schnabel "At Eternity's Gate"

Jean-Luc Godard "Le livre d'image"

Orson Welles "The Other Side of the Wind"

Hank Corwin "Vice"


                




Najlepszy Kompozytor



              


Terence Blanchard "BlacKkKlansman"

Justin Hurwitz "First Man"

Nicholas Britell "If Beale Street Could Talk"

Alexandre Desplat "Isle of Dogs"

Johann Johannsson "Mandy"


              


Dan Savio Nagrody Filmowe 2017: Wyniki
| 0 komentarzy
najciekawszy zwiastun roku 2017:





CHARAKTERYZACJA & FRYZURY

"Darkest Hour"



2. "Wonder"
3. "I, Tonya"


SCENOGRAFIA

"Blade Runner 2049"



2. "The Shape of Water"
3. "Dunkirk"


KOSTIUMY

"Phantom Thread"



2. "The Shape of Water"
3. "Victoria & Abdul"


EFEKTY SPECJALNE

"Blade Runner 2049"



2. "War for the Planet of the Apes"
3. "Star Wars: The Last Jedi"


DŹWIĘK

"Baby Driver"



2. "Dunkirk"
3. "Blade Runner 2049"


MONTAŻ

"Baby Driver"



2. "Dunkirk"
3. "Blade Runner 2049"
4. "Phantom Thread"
5. "120 battements par minute"


PIOSENKA

"Call Me By Your Name"



2. "Mudbound"
3. "The Greatest Showman"
4. "Good Time"
5. "Guardians of the Galaxy Vol. 2"


MUZYKA ORYGINALNA

Jonny Greenwood
"Phantom Thread"



2. "Dunkirk"
3. "The Shape of Water"
4. "Good Time"
5. "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"


ZDJĘCIA

Roger Deakins
"Blade Runner 2049"



2. "The Killing of a Sacred Deer"
3. "Nelyubov"
4. "Call Me By Your Name"
5. "Dunkirk"


SCENARIUSZ ADAPTOWANY

James Ivory
"Call Me By Your Name"



2. "The Disaster Artist"
3. "Molly's Game"
4. "Blade Runner 2049"
5. "Logan"


SCENARIUSZ ORYGINALNY

Paul Thomas Anderson
"Phantom Thread"



2. "Get Out"
3. "Lady Bird"
4. "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
5. "The Killing of a Sacred Deer"

OBSADA AKTORSKA

"The Florida Project"
Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite



2. "The Square"
3. "Last Flag Flying"
4. "The Shape of Water"
5. "It"


AKTORKA DRUGOPLANOWA

Allison Janney 
"I, Tonya"



2. Hong Chau "Downsizing"
3. Tatiana Maslany "Stronger"
4. Allison Williams "Get Out"
5. Tiffany Hadish "Girls Trip"


AKTOR DRUGOPLANOWY

Armie Hammer
"Call Me By Your Name"



2. Christopher Plummer "All the Money in the World"
3. Sam Rockwell "Three Billboard Outside Ebbing, Missouri"
4. Michael Stuhlbarg "Call Me By Your Name"
5. Mark Hamill "Star Wars: The Last Jedi"


AKTORKA PIERWSZOPLANOWA

Diane Kruger
 "Aus dem nichts"



2. Vicky Krieps "Phantom Thread"
3. Margot Robbie "I, Tonya"
4. Jessica Chastain "Molly's Game"
5. Saoirse Ronan "Lady Bird"


AKTOR PIERWSZOPLANOWY

Timothee Chalamet
"Call Me By Your Name"



2. Daniel Day-Lewis "Phantom Thread"
3. Joaquin Phoenix "You Were Never Really Here"
4. James Franco "The Disaster Artist"
5. Gary Oldman "Darkest Hour"


WYRÓŻNIENIA



Harry Dean Stanton
za role w "Twin Peaks: The Return" oraz "Lucky",
a także za całokształt twórczości.

Kyle MacLachlan
za odegranie czterech różnych znakomitych postaci
w "Twin Peaks: The Return".

David Lynch
za powrót po latach nieobecności i wyreżyserowanie
siedemnastogodzinnego filmu "Twin Peaks: The Return"... który jest serialem,
a także za całokształt jego znakomitej twórczości.



Tommy Wiseau
za "The Room" oraz całokształt jego znakomitej twórczości.


WYRÓŻNIENIE ARTYSTYCZNE

Jordan Peele
"Get Out"



2. Yorgos Lanthimos "The Killing of a Sacred Deer"
3. Ildiko Enyedi "Testrol es lelekrol"
4. Joon-ho Bong "Okja"
5. Łukasz Ronduda "Serce miłości"


REŻYSER

Luca Guadagnino
"Call Me By Your Name"


2. Paul Thomas Anderson "Phantom Thread"
3. Jordan Peele "Get Out"
4. Denis Villeneuve "Blade Runner 2049"
5. Yorgos Lanthimos "The Killing of a Sacred Deer"


FILM ROKU 2017

za wygraną w kategoriach

piosenka, scenariusz adaptowany, aktor drugoplanowy,
aktor pierwszoplanowy, reżyseria oraz Film Roku 2017

nagrodę otrzymuje

LUCA GUADAGNINO

za jego film

"CALL    ME    BY    YOUR    NAME"



6 wygranych dla "Call Me By Your Name"
piosenka, scenariusz adaptowany, aktor drugoplanowy,
aktor pierwszoplanowy, reżyseria
FILM ROKU 2017

3 wygrane dla "Phantom Thread"
kostiumy, muzyka oryginalna, scenariusz oryginalny

3 wygrane dla "Blade Runner 2049"
scenografia, efekty specjalne, zdjęcia

3 wygrane dla "Twin Peaks: The Return"
wyróżnienia

2 wygrane dla "Baby Driver"
montaż, dźwięk

1 wygrana dla "Aus dem Nichts"
aktorka pierwszoplanowa

1 wygrana dla "Darkest Hour"
charakteryzacja i fryzury

1 wygrana dla "The Florida Project"
obsada aktorska

1 wygrana dla "Get Out"
wyróżnienie artystyczne

1 wygrana dla "I, Tonya"
aktorka drugoplanowa

1 wygrana dla "Lucky"
wyróżnienie

1 wygrana dla "The Room"*
Tommy Wiseau i jego wyróżnienie
(warto dodać, że to najstarszy nagrodzony film w historii Niesławnych Drani)

Dan Savio Nagrody Filmowe 2017: Nominacje
| 4 komentarze


        


Film Roku 2017

"Call Me By Your Name" Luca Guadagnino
"The Disaster Artist" James Franco
"Phantom Thread" Paul Thomas Anderson
"The Square" Ruben Ostlund
"Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" Martin McDonagh



        


Wyróżnienie Artystyczne

"Get Out" Jordan Peele
"The Killing of a Sacred Deer" Yorgos Lanthimos
"Okja" Joon-ho Bong
"Testrol es lelekrol" Ildiko Enyedi
"Serce miłości" Łukasz Ronduda



        


Najlepszy Reżyser

Paul Thomas Anderson "Phantom Thread"
Luca Guadagnino "Call Me By Your Name"
Yorgos Lanthimos "The Killing of a Sacred Deer"
Jordan Peele "Get Out"
Denis Villeneuve "Blade Runner 2049"



        


Najlepszy Scenariusz Oryginalny

Jordan Peele "Get Out"
Efthymis Filippou & Yorgos Lanthimos "The Killing of a Sacred Deer"
Greta Gerwig "Lady Bird"
Paul Thomas Anderson "Phantom Thread"
Martin McDonagh "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"


        


Najlepszy Scenariusz Adaptowany

Hampton Fancher & Michael Green "Blade Runner 2049"
James Ivory "Call Me By Your Name"
Scott Neustadter & Michael H. Weber "The Disaster Artist"
Scott Frank & Michael Green & James Mangold "Logan"
Aaron Sorkin "Molly's Game"



        


Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy

Timothee Chalamet "Call Me By Your Name"
Daniel Day-Lewis "Phantom Thread"
James Franco "The Disaster Artist"
Gary Oldman "Darkest Hour"
Joaquin Phoenix "You Were Never Really Here"



        


Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa

Jessica Chastain "Molly's Game"
Vicky Krieps "Phantom Thread"
Diane Kruger "Aus dem Nichts"
Margot Robbie "I, Tonya"
Saoirse Ronan "Lady Bird"



        


Najlepszy Aktor Drugoplanowy

Mark Hamill "Star Wars: The Last Jedi"
Armie Hammer "Call Me By Your Name"
Christopher Plummer "All the Money in the World"
Sam Rockwell "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"
Michael Stuhlbarg "Call Me By Your Name"




        


Najlepsza Aktorka Drugoplanowa

Hong Chau "Downsizing"
Tiffany Haddish "Girls Trip"
Allison Janney "I, Tonya"
Tatiana Maslany "Stronger"
Allison Williams "Get Out"



        


Najlepsza Obsada Aktorska

"The Florida Project" Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite
"It" Sophia Lillis, Bill Skarsgard, Finn Wolfhard
"Last Flag Flying" Steve Carell, Bryan Cranston, Laurence Fishburne
"The Shape of Water" Sally Hawkins, Richard Jenkins, Michael Shannon
"The Square" Claes Bang, Elisabeth Moss, Terry Notary 



        


Najlepsze Zdjęcia

Roger Deakins "Blade Runner 2049"
Sayombhu Mukdeeprom "Call Me By Your Name"
Hoyte Van Hoytema "Dunkirk"
Thimios Bakatakis "The Killing of a Sacred Deer"
Mikhail Krichman "Nelyubov"



        


Najlepszy Montaż

Robin Campillo "120 battements par minute"
Jonathan Amos, Paul Machliss "Baby Driver"
Joe Walker "Blade Runner 2049"
Lee Smith "Dunkirk"
Dylan Tichenor "Phantom Thread"



        


Najlepsza Muzyka Oryginalna

Hans Zimmer "Dunkirk"
Daniel Lopatin "Good Time"
Jonny Grenwood "Phantom Thread"
Alexandre Desplat "The Shape of Water"
Carter Burwell "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"



        


Najlepsza Piosenka
 
The Psychedelic Furs - Love My Way "Call Me By Your Name"
Oneohtrix Point Never - The Pure and the Damned "Good Time"
David Hasselhoff - Guardian's Inferno "Guardians of the Galaxy Vol. 2"
The Greatest Show - "The Greatest Showman"
Mary J. Blige - Mighty River "Mudbound"



    


Efekty Specjalne

"Blade Runner 2049"
"Star Wars: The Last Jedi"
"War for the Planet of the Apes"



    


Najlepsze Kostiumy

"Phantom Thread"
"The Shape of Water"
"Victoria & Abdul"



    


Charateryzacja & Fryzury

"Darkest Hour"
"I, Tonya"
"Wonder"



    


Najlepsza Scenografia

"Blade Runner 2049"
"Dunkirk"
"The Shape of Water"



    


Najlepszy Dźwięk

"Baby Driver"
"Blade Runner 2049"
"Dunkirk"



37 filmów nominowanych do Niesławnych Drani 2017


8x "Call Me By Your Name" & "Phantom Thread"

7x "Blade Runner 2049"

5x "Dunkirk"

4x "Get Out" & "The Killing of a Sacred Deer" 
& Three Billboards Outside Ebbing, Missouri & The Shape of Water

3x "The Disaster Artist" & "I, Tonya"

reszta po dwie lub jednej nominacji

Dan Savio Nagrody Filmowe 2016: Wyniki
| 1 komentarz

najciekawszy zwiastun roku 2016:




CHARAKTERYZACJA & FRYZURY
"Deadpool"

2. "The Neon Demon"
3. "Jackie"

SCENOGRAFIA
"La La Land"

2. "Arrival"
3. "Silence"

KOSTIUMY
"La La Land"

2. "The Neon Demon"
3. "Allied"

EFEKTY SPECJALNE
"Arrival"

2. "Rogue One"
3. "Deepwater Horizon"

DŹWIĘK
"La La Land"

2. "Arrival"
3. "Silence"

MONTAŻ
"La La Land"

2. "Hacksaw Ridge"
3. "Arrival
4. "Paterson"
5. "Silence"

PIOSENKA
Ryan Gosling za utwór "City of Stars" w filmie "La La Land"

2. "La La Land" A Lovely Night
3. "Moana" How Far I'll Go
4. "Deadpool" Angel of the Morning
5. "Lion" Never Give Up

MUZYKA ORYGINALNA
Justin Hurwitz za muzykę do filmu "La La Land"

2. Abel Korzeniowski "Nocturnal Animals"
3. Bertelmann & Halloran "Lion"
4. Cliff Martinez "The Neon Demon"
5. Nicholas Britell "Moonlight"

ZDJĘCIA
Linus Sandgren za zdjęcia do filmu "La La Land"

2. Greig Fraser "Lion"
3. Gianfranco Rosi "Fuocoammare"
4. Rodrigo Prieto "Silence"
5. Bradford Young "Arrival"

SCENARIUSZ ADAPTOWANY
Martin Scorsese & Jay Cocks za scenariusz filmu "Silence"

2. Tom Ford "Nocturnal Animals"
3. Eric Heisserer "Arrival"
4. Luke Davies "Lion"
5. August Wilson "Fences"

SCENARIUSZ ORYGINALNY
Kenneth Lonergan za scenariusz filmu "Manchester by the Sea"

2. Robert Bolesto "Ostatnia rodzina"
3. Jim Jarmusch "Paterson"
4. Paul Laverty "I, Daniel Blake"
5. Paolo Genovese "Perfetti sconosciuti"

OBSADA AKTORSKA
Jake Gyllenhaal & Michael Shannon & Aaron Taylor-Johnson
za film "Nocturnal Animals"

2. "Lion"
3. "Moonlight"
4. "Hidden Figures"
5. "Perfetti sconosciuti"

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Michelle Williams za rolę w filmie "Manchester by the Sea"


2. Viola Davis "Fences"
3. Naomie Harris "Moonlight"
4. Jena Malone "The Neon Demon"
5. Margot Robbie "Suicide Squad"

AKTOR DRUGOPLANOWY
Ben Foster za rolę w filmie "Hell or High Water"

2. Lucas Hedges "Manchester by the Sea"
3. Dev Patel "Lion"
4. Issei Ogata "Silence"
5. Michael Shannon "Nocturnal Animals"

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA
Amy Adams za rolę w filmie "Arrival"

2. Natalie Portman "Jackie"
3. Emma Stone "La La Land"
4. Emily Blunt "The Girl on the Train"
5. Rebecca Hall "Christine"

AKTOR PIERWSZOPLANOWY
Casey Affleck za rolę w filmie "Manchester by the Sea"

2. Ryan Gosling "La La Land"
3. Denzel Washington "Fences"
4. Adam Driver "Paterson"
5. Andrew Garfield "Silence"

WYRÓŻNIENIA
Gianfranco Rosi za film "Fuocoammare" i jego niezwykłą narrację dokumentu

Sasha Lane za jej debiut jako aktorka pierwszoplanowa w filmie "American Honey"

WYRÓŻNIENIE ARTYSTYCZNE
Damien Chazelle za film "La La Land"

2. "Paterson"
3. "Divines"
4. "The VVitch"
5. "Krisha"

REŻYSER
Martin Scorsese za reżyserię filmu "Silence"

2.  Damien Chazelle "La La Land"
3. Mel Gibson "Hacksaw Ridge"
4. Jan P. Matuszyński "Ostatnia rodzina"
5. Kenneth Lonergan "Manchester by the Sea"

FILM ROKU


za wygraną w trzech najważniejszych kategoriach:
scenariusz adaptowany;
najlepszy reżyser oraz film
nagrodę otrzymuje MARTIN SCORSESE
za jego film 
"S I L E N C E"




photo.title    photo.title    photo.title
8 wygranych dla "La La Land"
scenografia, kostiumy, dźwięk, montaż,
piosenka, muzyka oryginalna, zdjęcia, wyróżnienie

photo.title   photo.title    photo.title
3 wygrane dla "Manchester by the Sea"
scenariusz oryginalny, aktor pierwszoplanowy
aktorka drugoplanowa

photo.title    photo.title    photo.title
3 wygrane dla "Silence"
scenariusz adaptowany, reżyseria
FILM ROKU

2 wygrane dla "Arrival"
efekty specjalne, aktorka pierwszoplanowa

1 wygrana dla "American Honey"
wyróżnienie aktorskie

1 wygrana dla "Deadpool"
charakteryzacja i fryzury

1 wygrana dla "Fuocoammare"
wyróżnienie reżyserskie

1 wygrana dla "Hell or High Water"
aktor drugoplanowy

1 wygrana dla "Nocturnal Animals"
obsada aktorska


Dan Savio Nagrody Filmowe 2016: Nominacje
| 5 komentarzy


photo.title    photo.title    photo.title    photo.title    photo.title

Film Roku

"Fuocoammare" Gianfranco Rosi
"Manchester by the Sea" Kenneth Lonergan
"Ostatnia rodzina" Jan P. Matuszyński
"Perfetti sconosciuti" Paolo Genovese
"Silence" Martin Scorsese

photo.title    photo.title    photo.title    photo.title    photo.title

Wyróżnienie Artystyczne

"Divines" Houda Benyamina
"Krisha" Trey Edward Shults
"La La Land" Damien Chazelle
"Paterson" Jim Jarmusch
"The VVitch: A New-England Folktale" Robert Eggers

        

Najlepszy Reżyser

Damien Chazelle "La La Land"
Mel Gibson "Hacksaw Ridge"
Kenneth Lonergan "Manchester by the Sea"
Jan P. Matuszyński "Ostatnia rodzina"
Martin Scorsese "Silence"

        

Najlepszy Scenariusz Oryginalny

Robert Bolesto "Ostatnia rodzina"
Paolo Genovese & Filippo Bologna, Paolo Costella, Paola Mammini, Rolando Ravello "Perfetti sconosciuti"
Jim Jarmusch "Paterson"
Paul Laverty "I, Daniel Blake"
Kenneth Lonergan "Manchester by the Sea"

        

Najlepszy Scenariusz Adaptowany

Jay Cocks & Martin Scorsese "Silence"
Luke Davies "Lion"
Tom Ford "Nocturnal Animals"
Eric Heisserer "Arrival"
August Wilson "Fences"

        

Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy

Casey Affleck "Manchester by the Sea"
Adam Driver "Paterson"
Andrew Garfield "Silence"
Ryan Gosling "La La Land"
Denzel Washington "Fences"

        

Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa

Amy Adams "Arrival"
Emily Blunt "The Girl on the Train"
Rebecca Hall "Christine"
Natalie Portman "Jackie"
Emma Stone "La La Land"

        

Najlepszy Aktor Drugoplanowy

Ben Foster "Hell or High Water"
Lucas Hedges "Manchester by the Sea"
Issei Ogata "Silence"
Dev Patel "Lion"
Michael Shannon "Nocturnal Animals"

        

Najlepsza Aktorka Drugoplanowa

Viola Davis "Fences"
Naomie Harris "Moonlight"
Jena Malone "The Neon Demon"
Margot Robbie "Suicide Squad"
Michelle Williams "Manchester by the Sea"

photo.title    photo.title      photo.title    photo.title

Najlepsza Obsada Aktorska

"Hidden Figures" Taraji P. Henson, Janelle Monae, Octavia Spencer
"Lion" Abhishek Bharate, Dev Patel, Sunny Pawar
"Moonlight" Mahershala Ali, Naomie Harris, Trevante Rhodes
"Nocturnal Animals" Jake Gyllenhaal, Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson
"Perfetti sconosciuti" Valerio  Mastandrea, Alba Rohrwacher, Kasia Smutniak

photo.title    photo.title    photo.title    photo.title    photo.title

Najlepsze Zdjęcia

Bradford Young "Arrival"
Gianfranco Rosi "Fuocoammare"
Linus Sandgren "La La Land"
Greig Fraser "Lion"
Rodrigo Prieto "Silence"

photo.title    photo.title    photo.title    photo.title    photo.title

Najlepszy Montaż

Joe Walker "Arrival"
John Gilbert "Hacksaw Ridge"
Tom Cross "La La Land"
Affonso Goncalves "Paterson"
Thelma Schoonmaker "Silence"

        

Najlepsza Muzyka Oryginalna

Justin Hurwitz "La La Land"
Volker Bertelmann & Dustin O'Halloran "Lion"
Nicholas Britell "Moonlight"
Cliff Martinez "The Neon Demon"
Abel Korzeniowski "Nocturnal Animals"

photo.title    photo.title    photo.title    photo.title    photo.title

Najlepsza Piosenka

Juice Newton - Angel of the Morning "Deadpool"
Ryan Gosling - City of Stars "La La Land"
Ryan Gosling & Emma Stone - A Lovely Night "La La Land"
Sia - Never Give Up "Lion"
Auli'i Cravalho - How Far I'll Go "Moana"

photo.title     photo.title     photo.title

Efekty Specjalne

"Arrival"
"Deepwater Horizon"
"Rogue One"

photo.title     photo.title     photo.title

Najlepsze Kostiumy

"Allied"
"La La Land"
"The Neon Demon"

photo.title     photo.title     photo.title

Charakteryzacja & Fryzury

"Deadpool"
"Jackie"
"The Neon Demon"

photo.title     photo.title     photo.title

Najlepsza Scenografia

"Arrival"
"La La Land"
"Silence"

photo.title     photo.title     photo.title

Najlepszy Dźwięk

"Arrival"
"La La Land"
"Silence"


29 filmów nominowanych do rozdania Niesławnych Drani 2016
12x La La Land
9x Silence
7x Arrival
6x Lion & Manchester by the Sea
4x The Neon Demon & Nocturnal Animals & Paterson
3x Fences & Moonlight & Ostatnia rodzina & Perfetti sconosciuti
2x Deadpool & Fuocoammare & Hacksaw Ridge & Jackie
1x Allied & Christine & Deepwater Horizon & Divines & The Girl on the Train & Hell or High Water 
Hidden Figures & I, Daniel Blake & Krisha & Moana & Rogue One & Suicide Squad & The VVitch

Dan Savio Nagrody Filmowe 2015: Wyniki
| 5 komentarzy


najciekawszy trailer roku 2015:

Rok 2015 był równie wyrównany, co poprzedni rok i ponownie było ciężko wytypować
jednego słusznego zwycięzcę, głównie w kategoriach aktorskich, gdzie wreszcie aktorki
zaczęły dostawać ciekawe role i nie były one ozdobami w filmach.



CHARAKTERYZACJA I FRYZURY

"Mad Max: Fury Road"


2. Brooklyn
3. Black Mass

SCENOGRAFIA

Virginie Verdaux
za film "Love"


(2. Mad Max: Fury Road
3. Revenant)

KOSTIUMY

Jacqueline West
za film "Revenant"


(2. Brooklyn
3. Mad Max: Fury Road)

EFEKTY SPECJALNE

"Mad Max: Fury Road"


(2. Furious Seven
3. Spectre)

DŹWIĘK

Tamas Zanyi oraz Tamas Devenyi za film "Son of Saul"


2. Mad Max: Fury Road
3. Revenant

MONTAŻ

Denis Bedlow
oraz Gaspar Noe za film "Love"


2. Youth
3. Mad Max: Fury Road
4. Timbuktu
5. Revenant

PIOSENKA

Iarla O Lionaird
za utwór Casadh an Tsugain w filmie "Brooklyn"


2. Furious Seven - See You Again
3. Fifty Shades of Grey - Kiss Me Like You Do
4. Sumi Jo - Simple Song
5. Retrosettes - You Got the Love

MUZYKA ORYGINALNA

Junkie XL
za film "Mad Max: Fury Road"


2. Beasts of No Nation
3. Revenant
4. It Follows
5. Timbuktu

ZDJĘCIA

Emmanuel Lubezki
za film "Revenant"


2. Emmanuel Lubezki - Knight of Cups
3. Matyas Erdely - Son of Saul
4. Nicholas D. Knowland - Duke of Burgundy
5. Luca Bigazzi - Youth

SCENARIUSZ ADAPTOWANY

Charlie Kaufman
za scenariusz do filmu "Anomalisa"


2. Alejandro G. Inarritu, Mark L. Smith - Revenant
3. Adam McKay, Charles Randolph - Big Short
4. Nick Hornby - Brooklyn
5. Cary Joji Fukunaga - Beasts of No Nation

SCENARIUSZ ORYGINALNY

Laszlo Nemes
oraz Clara Royer za scenariusz do filmu "Son of Saul"


2. Alex Garland - Ex Machina
3. Abderrahmane Sissako, Kessen Tall - Timbuktu
4. Nick Lathouris, Brendan McCarthy, George Miller - Mad Max: Fury Road
5. Paolo Sorrentino - Youth

OBSADA AKTORSKA

Michael Caine, Harvey Keitel
oraz Rachel Weisz za film "Youth"


2. Knight of Cups
3. Mad Max: Fury Road
4. Revenant
5. Big Short

AKTORKA DRUGOPLANOWA

Alicia Vikander
za rolę w filmie "Ex Machina"


2. Kristen Stewart - Clouds of Sils Maria
3. Rachel Weisz - Youth
4. Dakota Johnson - Black Mass
5. Natalie Portman - Knight of Cups

AKTOR DRUGOPLANOWY

Sylvester Stallone
za rolę w filmie "Creed"


2. Tom Hardy - Revenant
3. Mark Rylance - Bridge of Spies
4. Harvey Keitel - Youth
5. Michael Shannon - 99 Homes

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA

Brie Larson
za rolę w filmie "Room"


2. Alicia Vikander - Danish Girl
3. Rooney Mara - Carol
4. Maika Monroe - It Follows
5. Nina Hoss - Phoenix

AKTOR PIERWSZOPLANOWY

Leonardo DiCaprio
za rolę w filmie "Revenant"


2. Johnny Depp - Black Mass
3. Tom Hardy - Legend
4. Michael Caine - Youth
5. Geza Rohrig - Son of Saul

WYRÓŻNIENIA

Tom Hardy
za jego role w filmach:
Legend, Mad Max: Fury Road, Revenant





George Miller
za film "Mad Max: Fury Road", który zapisze się na stałe w dziejach
kinematografii oraz wizję reżyserską, odkrywanie języka filmu



WYRÓŻNIENIE ARTYSTYCZNE

Gaspar Noe
za film "Love"


2. Jean-Luc Godard - Goodbye to Language
3. Terrence Malick - Knight of Cups
4. David Robert Mitchell - It Follows
5. George Ovashvili - Corn Island

REŻYSER

Laszlo Nemes
za reżyserię filmu "Son of Saul"


2. George Miller - Mad Max: Fury Road
3. Gaspar Noe - Love
4. Paolo Sorrentino - Youth
5. Abderrahmane Sissako - Timbuktu

FILM

Laszlo Nemes
za debiut, reżyserię oraz scenariusz oryginalny filmu "Son of Saul"


2. Mad Max: Fury Road
3. Timbuktu
4. Youth
5. Revenant

FILM ROKU 2015
za wygraną w kategorii dźwięk oraz w trzech
najważniejszych kategoriach: najlepszy film,
scenariusz oryginalny oraz reżyseria
otrzymuje LASZLO NEMES
za jego film
"SON OF SAUL"




5 wygranych dla "Mad Max: Fury Road"
charakteryzacja i fryzury, efekty specjalne
oraz muzyka oryginalna plus dwa wyróżnienia


4 wygrane dla "Son of Saul"
dźwięk, scenariusz oryginalny, reżyseria
oraz film roku 2015

4 wygrane dla "Revenant"
kostiumy, zdjęcia oraz aktor pierwszoplanowy
plus jedno wyróżnienie aktorskie


3 wygrane dla "Love"
scenografia, montaż oraz wyróżnienie artystyczne

1 wygrana dla:
"Room"
"Creed"
"Ex Machina"
"Youth"
"Anomalisa"
"Brooklyn"
"Legend"


Dan Savio Nagrody Filmowe 2015: Nominacje
| 4 komentarze
polecam oglądać w szerokości portalu 1320px
(ustawienia --> wygląd)



NAJLEPSZY FILM
"MAD MAX: FURY ROAD" George Miller
"REVENANT" Alejandro G. Inarritu
"SON OF SAUL" Laszlo Nemes
"TIMBUKTU" Abderrahmane Sissako
"YOUTH" Paolo Sorrentino


WYRÓŻNIENIE ARTYSTYCZNE

"CORN ISLAND" George Ovashvili
"GOODBYE TO LANGUAGE" Jean-Luc Godard
"IT FOLLOWS" David Robert Mitchell
"KNIGHT OF CUPS" Terrence Malick
"LOVE" Gaspar Noe


NAJLEPSZY REŻYSER

"LOVE" Gaspar Noe
"MAD MAX: FURY ROAD" George Miller
"SON OF SAUL" Laszlo Nemes
"TIMBUKTU" Abderrahmane Sissako
"YOUTH" Paolo Sorrentino


NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY

"EX MACHINA" Alex Garland
"MAD MAX: FURY ROAD" Nick Lathouris, Brendan McCarthy, George Miller
"SON OF SAUL" Laszlo Nemes, Clara Royer
"TIMBUKTU" Abderrahmane Sissako, Kessen Tall
"YOUTH" Paolo Sorrentino


NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY
"ANOMALISA" Charlie Kaufman
"BEASTS OF NO NATION" Cary Joji Fukunaga
"BIG SHORT" Adam McKay, Charles Randolph
"BROOKLYN" Nick Hornby
"REVENANT" Alejandro G. Inarritu, Mark L. Smith


NAJLEPSZY AKTOR PIERWSZOPLANOWY

"BLACK MASS" Johnny Depp
"LEGEND" Tom Hardy
"REVENANT" Leonardo DiCaprio
"SON OF SAUL" Geza Rohrig
"YOUTH" Michael Caine"

NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA

"CAROL"
Rooney Mara
"DANISH GIRL" Alicia Vikander
"IT FOLLOWS" Maika Monroe
"PHOENIX" Nina Hoss
"ROOM" Brie Larson


NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
"99 HOMES"
Michael Shannon
"BRIDGE OF SPIES" Mark Rylance
"CREED" Sylvester Stallone
"REVENANT" Tom Hardy
"YOUTH" Harvey Keitel


NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
"BLACK MASS"
Dakota Johnson
"CLOUDS OF SILS MARIA" Kristen Stewart
"EX MACHINA" Alicia Vikander
"KNIGHT OF CUPS" Natalie Portman
"YOUTH" Rachel Weisz


NAJLEPSZA OBSADA AKTORSKA
"BIG SHORT"
Steve Carell, Christian Bale, Ryan Gosling
"KNIGHT OF CUPS" Christian Bale, Natalie Portman, Imogen Poots
"MAD MAX: FURY ROAD" Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult
"REVENANT" Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson
"YOUTH" Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz

NAJLEPSZE
ZDJĘCIA
"DUKE OF BURGUNDY" Nicholas D. Knowland
"KNIGHT OF CUPS" Emmanuel Lubezki
"REVENANT" Emmanuel Lubezki
"SON OF SAUL" Matyas Erdely
"YOUTH" Luca Bigazzi


NAJLEPSZY MONTAŻ

"LOVE" Denis Bedlow, Gaspar Noe
"MAD MAX: FURY ROAD" Jason Ballantine, Margaret Sixel
"REVENANT" Stephen Mirrione
"TIMBUKTU" Nadia Ben Rachid
"YOUTH" Cristiano Travaglioli


NAJLEPSZA MUZYKA ORYGINALNA
"BEASTS OF NO NATION"
Dan Romer
"IT FOLLOWS" Rich Vreeland
"MAD MAX: FURY ROAD" Junkie XL
"REVENANT" Alva Noto, Ryuichi Sakamoto
"TIMBUKTU" Amine Bouhafa


NAJLEPSZA PIOSENKA

"BROOKLYN" Iarla O Lionaird - Casadh an Tsugain
"FIFTY SHADES OF GREY" Elie Goulding - Kiss Me Like You Do
"FURIOUS SEVEN" Wiz Khalifa, Charlie Puth - See You Again
"YOUTH" Sumi Jo - Simple Song #3
"YOUTH" Retrosettes - You Got the Love


NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE

"FURIOUS SEVEN"
"MAD MAX: FURY ROAD"
"SPECTRE"


 NAJLEPSZE KOSTIUMY

"BROOKLYN"
"MAD MAX: FURY ROAD"
"REVENANT"


CHARAKTERYZACJA I FRYZURY

"BLACK MASS"
"BROOKLYN"
"MAD MAX: FURY ROAD"

 
NAJLEPSZA SCENOGRAFIA

"LOVE"
"MAD MAX: FURY ROAD"
"REVENANT"


NAJLEPSZY DŹWIĘK

"MAD MAX: FURY ROAD"
"REVENANT"
"SON OF SAUL"


[11x] Mad Max:Fury Road
[11x] Revenant
[11x] Youth

[6x] Son of Saul
[5x] Timbuktu
[4x] Knight of Cups
[4x] Love
[4x] Brooklyn

[3x] It Follows
[3x] Black Mass
[2x] Ex Machina
[2x] Beasts of No Nation
[2x] Big Short
[2x] Furious 7

[1x] Corn Island
[1x] Goodbye to Language
[1x] Anomalisa
[1x] Legend
[1x] Carol
[1x] Danish Girl
[1x] Phoenix
[1x] Room
[1x] 99 Homes
[1x] Bridge of Spies
[1x] Creed
[1x] Clouds of Sils Maria
[1x] Duke of Burgundy
[1x] 50 Shades of Grey
[1x] Spectre
Dan Savio Nagrody Filmowe 2014: Wyniki
| 8 komentarzy

najciekawszy zwiastun 2014 roku:




CHARAKTERYZACJA I FRYZURY


photo.title
"Inherent Vice"

SCENOGRAFIA


photo.title
"Grand Budapest Hotel"

KOSTIUMY


photo.title
"Grand Budapest Hotel"

EFEKTY SPECJALNE


photo.title
"Interstellar"

DŹWIĘK


photo.title
"Mommy"

MONTAŻ


photo.title
Xavier Dolan
"Mommy"

PIOSENKA


photo.title
Red Bone - Come And Get Your Love
"Guardians of Galaxy"


MUZYKA ORYGINALNA


photo.title
Mica Levi
"Under Skin"

ZDJĘCIA


photo.title
Emmanuel Lubezki
"Birdman"

SCENARIUSZ ADAPTOWANY


photo.title
Xavier Dolan
"Tom at Farm"

SCENARIUSZ ORYGINALNY


photo.title
Andriej Zwiagincew, Oleg Negin
"Leviathan"

OBSADA AKTORSKA


photo.title
Steve Carell
Channing Tatum
Mark Ruffalo
"Foxcatcher"

AKTORKA DRUGOPLANOWA


photo.title
Suzanne Clement
"Mommy"

AKTOR DRUGOPLANOWY


photo.title
J.K. Simmons
"Whiplash"

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA


photo.title
Scarlett Johansson
"Under Skin"

AKTOR PIERWSZOPLANOWY


photo.title
Jake Gyllenhaal
"Nightcrawler"

REŻYSER


photo.title
Andriej Zwiagincew
"Leviathan"

FILM ARTYSTYCZNY


photo.title
Xavier Dolan
"Mommy"

FILM


photo.title
Andriej Zwiagincew
"Leviathan"

WYRÓŻNIENIA


photo.title
Antoine-Olivier Pillon w "Mommy" za najlepszy debiut
jako aktor pierwszoplanowy



photo.title
Rithy Panh za reżyserię "Missing Picture" ze względu na szczególny
wkład artystyczny i odkrywanie nowego języka filmowego.


FILM ROKU 2014
za wygraną w trzech najważniejszych kategoriach
najlepszy film; najlepszy reżyser
oraz najlepszy scenariusz oryginalny
otrzymuje ANDRIEJ ZWIAGINCEW
za jego film
"LEVIATHAN"
photo.title

5 wygranych Mommy

film artystyczny; aktorka drugoplanowa;
montaż; dźwięk; wyróżnienie

photo.title

2 wygrane Under Skin
aktorka pierwszoplanowa; muzyka oryginalna

photo.title


2 wygrane
 Grand Budapest Hotel

1 wygrana
Tom at Farm
Birdman
Foxcatcher
Whiplash
 Nightcrawler
 Missing Picture
 Inherent Vice
Interstellar
Guardians of Galaxy


Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię