Dowiedz się, co się dzieje na Filmwebie. Bądź na bieżą…co ze zmianami w serwisie: jako pierwszy / pierwsza poznawaj nowinki techniczne i innowacyjne funkcje Filmwebu.

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

Nowa strona newsów
| 15 komentarzy
Zapraszamy Was do odwiedzania odświeżonej strony newsów. Zebraliśmy na niej wszystkie artykuły informacyjne przygotowywane każdego dnia przez naszą redakcją. Dzięki wygodnym filtrom możecie szybko wyszukiwać artykuły na interesujący Was temat. Mamy nadzieję, że nowa strona stanie się dla Was głównym źródłem informacji ze świata kina. Odnośnik do niej znajdziecie na stronie głównej Filmwebu.

Udostępnij

komentarze

Czemu takie małe obrazki? Na jednym ekranie 1080p mieszczą mi się aż 4 niusy! Poprawcie to!

Screen powyżej pochodzi z ekranu 1080p i jak widać zmieściło się na nim 6 newsów, a gdyby przewinąć nieco niżej, pod filtry, byłoby ich aż 9 ;)

Aż 6? No rozpusta!

A widzisz taki magiczny przycisk w rogu ekranu? Ten obok krzyżyka? To kliknij. Czary, nie? Okno się zmniejszyło! Łooooooooo....!

Wszystkie okna na kompie uruchamiacie w full screenie? To może tłumaczyć tempo Waszej pracy nad portalem...

Aha, i jak już masz ten ekran o szerokości 960p to teraz wybierz "Dodaj film" z dolnego menu.

Skoro tu chwilowo zaglądasz...
A błędy autosprawdzacza kiedy naprawicie?
http://www.filmweb.pl/film/Mumia-1959-31578/contribute/other...
Wiem, wiem... Nigdy.

No ładnie to wygląda. +

Mi też się podoba!

Super. Kiedy naprawicie kodowanie na stronie "mój filmweb"? (sprawdzane na różnych przeglądarkach i urządzeniach)

Kapuję, że nigdy. Ruina. Zabawna sprawa, założyłem drugi profil i tam okazuje się, że problemu z kodowaniem nie ma - magia. Chętnie bym pomógł w dociekaniu w czym problem (np. winne blogi lub coś w związku z dodanymi znajomym, bo problem pojawił się od momentu gdy dwa miesiące temu zaczęliście grzebać, po czym na ok. tydzień zniknął i powrócił po kolejnych ogłoszonych zmianach). Niestety nie ma to sensu, bo nawet jeśli ja sam do czegoś dojdę, to i tak (ponownie) olejecie maile czy wpis na forum. Tutaj także nie widzę zainteresowania usterkami. Więc... Ruina^2.

Aha, żeby nie było: https://s4.postimg.org/t3rmyv76l/fail.png
Przeglądarka, system, urządzenie - nie mają żadnego znaczenia. Winne jest coś związanego z moim konkretnym profilem (pewnie i niektórych innych ludzi też). Reszta serwisu "ok". Problem występuje w osadzonym javascript, który wstawia tekst w złej stronie kodowej dla tekstu:

document.write('<div class="infoPlace center" id="dashboardInfoPlace"><div class="infoPlaceHdr s-40">M�j Filmweb to strona specjalnie dla Ciebie!

@xorandor
Pięknie ich zaorałeś. :)

Nie chcę być złośliwy, ale takie zlewactwo jest zwyczajnie obraźliwe dla userów. Widzę, że muszę jednak odkopać moje stare olane zgłoszenia wysyłane od ok. 2011 r. i porobić nową biblioteczkę z obrazkowymi przykładami (ba, wysyłałem wówczas nawet filmiki, bo myślałem, że nie ogarniają i u nich "wszystko działa", ale i one zostały olane). OK, to kiedyś tam, a tak kilka na szybko:

- wyszukiwarka zwraca od wielu lat takie cuda: https://s23.postimg.org/6vhn3z3tl/fail2.png
- podobny występuje także obficie na forum, generalnie google zwraca "About 19,700 results"
- nie da się (da się, ale poprzez ręczną modyfikację linka..) zrobić kontrybucji zmieniającej gatunek gry - nowe można ustawić, ale później istniejącej zmienić nie
- wyszukiwarka własnych ocen filmów/seriali itd. przywiesza się, czasem trzeba dodać lub usunąć literkę i dopiero zaskakuje
- j/w, ale zmiana zakresu ocen lub daty produkcji (wybór z rozwijanej listy) często owocuje zupełnie błędnymi wynikami - trzeba ze dwa zmienić (na inny i z powrotem na nasz wybór), by uzyskać co chcemy https://s23.postimg.org/nabkgjlsp/fail5.png
- zupełnie głupi drobiazg, ale zgłaszany jeszcze w czasach, gdy można było wystawiać ogólne oceny aktorom/reżyserom i podstrona ta miała jeszcze sens: https://s23.postimg.org/hwcs8zw2h/fail3.png - widać w czym rzecz? (bold+kolejność) drobiazg, ale co tam
- aha, a to ciekawe: https://s23.postimg.org/keyh9ohsp/fail4.png
- programy TV - niby coś tam oceniać można, ale wciąż nie wyświetlają się w profilu ani w aktywności znajomych
- czasem pojawia się problem (prawdopoodbnie to skutek tego, że ktoś zrobił kontrybucje do wcześniejszych odcinków, np. daty premier?), że po ocenieniu jednego sezonu serial znika z "masz do obejrzenia", pomimo dalszych nieobejrzanych odcinków - jedyny sposób naprawy, to odznaczenie i ponowne zaznaczenie kilku odcinków z wcześniejszego sezonu. Nie znalazłem korelacji, ale proawdopodobnie tyczy się to seriali, które nie są w kolumnie "nadchodzące premiery odcinków", czyli zakończonych lub oczekujących na kontynuację
- dawno na to nie natrafiłem, ale zdarzyło się kilka razy, że na stronie filmu ocena zaskoczyła, ale nie pojawiłą się w moich obejrzanych (nawet po kilku dniach), pomaga jedynie odznaczenie i ponowna ocena filmu
- wystawienie oceny serialowi, np. po pierwszym sezonie kasuje znacznik, że chcę go oglądać dalej
- nagminny błąd z tym, że po ocenie jakiejś produkcji data wyświetla się jako "wczoraj" lub co śmieszniejsze... "jutro", pomimo iż oceniliśmy przes paroma sekundami (prawdopodobnie występuje to w okolicach +/- 1-2 godziny wokół północy)
- wiele oficjalnie zakończonych seriali ma wciąż niezamkniętą datę emisji - możliwe, że to wina kontrybutorów, ale serial, który nie ma zaplanowanych odcinkóω oraz ma 2+ lat powinien mieć już datę (D1-D2), nie w nieskończoność (D1-)
- pomimo tego, że znajomi mają dziesiątki filmów, które chcą obejrzeć, to w moim profilu przy sprawdzaniu co chcą obejrzeć, a czego nie widziałem lub ja także chciałbym obejrzeć - wieje kilkoma tylko przykładami
- lista filmów, które chcemy obejrzeć (i parę innych) powinna także być dzielona na podstrony, bo "tydzień" się ładuje
- na telefonie (zarówno widok mobilny jak i desktopowy) menu główne jest kompletnie nieużywalne, zamiast menu się rozwijać (ok, jak zmieniliście, to początkowo się wcale nie rozwijało, teraz chociaż na 0,5 sekundy) to od razu przyjmuje to jako klik i przenosi do podstrony. Stare menu działało.

...i wiele wiele innych...

PS. w punkcie "dawno na to nie natrafiłem, ale zdarzyło się kilka razy, że na stronie filmu ocena zaskoczyła, ale nie pojawiłą się w moich obejrzanych (nawet po kilku dniach), pomaga jedynie odznaczenie i ponowna ocena filmu" - nie chodzi o znikanie ocen, ona przy filmie dalej istnieje. Problem opisywany przez innych użytkowników dotyczący zupełnego znikania ocen, to oddzielna kwestia i akurat tego nie zaobserwowałem (lub jeszcze nie zaobserwowałem).

Kolejny żenujący błąd Filmwebu. Film z 2008 roku, w cenach znajomych wyświetla mi, że kumpel ocenił go… 16 lat temu. Tak, 7 lat przed premierą.

ocenach* oczywiście. Po wyszukaniu na jego profilu ukazuje się jednak data "8 lutego 2009".

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

dodaj komentarz