Szklana pułapka

Michał Walkiewicz wybiera ulubione sceny z filmowych przygód Johna McClane'a.

komentarze 46

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
DarthJoker
John w Harlemie z rasistowskim napisem.
29
adrianzlotek
9 milionów terrorystów a ja musiałem zabić gościa z małymi stopami ;)
21
kto
Szklana pułapka to prawdziwa kopalnia bon motów, pierwsza część szczególnie, ja natomiast uhonorowałbym dopisując do listy trzy sceny z drugiej części: Johna McClane’a zabijającego terrorystę przy pomocy sopla wbitego w oko, później strzelającego ślepakami do kapitana Lorenzo aby go przekonać o wykrytej mistyfikacji i scenę z samolotu gdy Holly McClane traktuje paralizatorem nieznośnego dziennikarza schowanego w kiblu i nadającego relację na żywo. Jedynka i dwójka na pewno będą grane w okolicach Świąt albo Nowego Roku na Polsacie, trzeba będzie odświeżyć lekturę
6
ProF_A_N_
@kto Polsat Film nadał "dwójkę" w Wigilię o 21. Chcieli chyba trochę "odciążyć" tradycję. Co do sceny z ślepakami to mam z nią zawsze problem... Co gdyby któryś z policjantów strzelałby szybciej niż myślał? W obliczu zagrożenia terrorystycznego wszyscy mają palce na spustach. John sporo ryzykował. Wystarczyło wycelować w szybę.
kto
@ProF_A_N_ Moim zdaniem podjął idealną decyzję, inaczej ten moment nie zapadłby w pamięć ;)
dezertx
Scena z zestrzeleniem helikoptera radiowozem wykonalna - wykazał to ten facet na słowacji który kilka dni temu "wystrzelił się" przed wjazdem do tunelu :D
6
Juna_3
@dezertx To miejsce jest jakieś pechowe. Rok czy dwa lata temu, dokładnie w tym samym miejscu co ten gość na SK wyskoczył odkręciły mi się śruby od jednego z kół w aucie. Nie wiem jakim cudem... Ale dobrze, że tam, gdzie przed tunelem trzeba trochę zwolnić. Jak zobaczyłem tego gościa, to miejsce od razu poznałem. :)
dezertx
@Juna_3 I już jest pomysł na film: "Przeklęty tunel 3D" ;)
1
Juna_3
@dezertx Gdyby nakręcić film na podstawie materiałów ze Słówacji czy Rumunii z mojej kamerki samochodowej, to byłby dreszczowiec... ;)
Kalafiores
Czwórka? Jaka czwórka? Ostatni raz McClane'a widziałem w budce telefonicznej, dzwoniącego do żony.
8
Atmospherate
Ostrzał pojazdu opancerzonego z bazooki.
2
da7iel
Wubuch komputera z C4 był lepszy niż dachu wieżowca :P
1
jarek1985
Ja najbardziej lubię scenę gdy po odkryciu, że terroryści przejęli wieżowiec Nakatomi John mówi ,,Argyle, mam nadzieję, że dzwonisz teraz na policję" a tymczasem rozbawiony Argye rozmawia sobie przez telefon słuchając hip-hopu.
1
amekamor
zrzucenie krzesła obrotowego, monitora i C4 do szybu windy
Ponizeros
Bardzo dobry odcinek skupiający w sobie epickość kina akcji, sentymentalną kultowość i zwyczajną zajebistość ;) Wielkie dzięki. Można niby było dobrać nieco inne sceny z serii na poszczególne miejsca ale i tak odcinek świetny. No i na szczęście nie było nic z części piątej, która jest gniotem totalnym ;)
emil_866
"włóżcie swoje najlepsze podkoszulki..." - dobre :D
oleksiey2000
Już sama scena z zaciemnionym tunelem była epicka a moment z rozwaleniem helikoptera autem trochę kiczowata.
baraja_2
Mistrzowskie zestawienie! Choć naturalnie można narzekać na brak wystrzelenia Johna McLane'a z rury wodociągowej (cały kontekst sytuacyjny jest mega śmieszny) - DH 3, strzelaninę na śnieżnych skuterach - DH 2 oraz pojedynek policjanta "wręcz" z F-22 DH 4.0
hagen_filmweb
To od Helsinek w Szwecji - wypowiedź prezentera TV.
ProF_A_N_
1. Ci panowie w windzie byli przebrani za ochroniarzy banku a nie policjantów. Poza Ottem -gościem w garniturze z odznaką kumpla McClane. Tu zresztą jedna z największych wpadek filmu, gdyż Otto nie mówił po angielsku. Gdyby więc MacClane spytał go o cokolwiek -a przecież powinien to zrobić ( nawet jak glina glinę)- do sytuacji w windzie by nie doszło.
ProF_A_N_
@ProF_A_N_ @ProF_A_N_ @ProF_A_N_ Sorry odliczanie jest o d tyłu :) W więc. 6. Scena z helikopterem pokazuje w pigułce pokazuje jakie problem ma część czwarta. I jak mało jest w niej scen kultowych. A mogło być tak dobrze... . 3. Co do przeciwników z części drugiej to uważam, że są naj... czarniejsi z całej serii. Dlaczego? Bo to przecież MARINES i to marines działający dla wyłącznie dla kasy. Czy trzeba tłumaczyć więcej...? 1. W "czwórce" wystrzał zagłusza przekleństwo. . I PG 13 przeszło.
ProF_A_N_
P.S. do 3. John nieco podobnie rozkleił się jeszcze w "trójce" na kontenerowcu, gdy zobaczył, że bomba znajduje się na statku a nie w szkole. O ile jednak płacz na płycie był wynikiem smutku po tragedii, to w scenie z trójki "załamanie" jest wynikiem mieszaniny ulgi, zmęczenia i jakby rezygnacji. Skąd wiem? Bo została dużo lepiej zagrana. Na tyle dobrze, że można by pomyśleć, że Bruce Willis potrafi dobrze grać...
ProF_A_N_
@ProF_A_N_ @ProF_A_N_ I "piątki" będę bronił. Mimo wad jest bardziej "pułapkowska" niż część czwarta. A choćby dlatego że w filmie znów słyszę dramatyczny motyw muzyczny charakterystyczny dla serii ( i dzielony z ... "Zabójczą bronią" -posłuchajcie sami).
pawelk1504
@ProF_A_N_ Gdzie tu masz wpadkę? Ochroniarz w banku prowadząc Johna do windy mówi - "to jeden z waszych-detektyw Otto". I o co niby miał zapytać Otto,jak już porozmawiał z ochroniarzem? Poza tym witają się przy windzie i zaraz do niej wsiadają...
ProF_A_N_
@pawelk1504 Co tu robisz tak stojąc przy windzie gdy cała policja biega po mieście?
ProF_A_N_
@pawelk1504 Dlaczego ochroniarze zabierają nas na obchód skarbca? Nie mają jakiś wewnętrznych procedur?
pawelk1504
@ProF_A_N_ Znów ci coś uciekło,bo witając się z Otto przedstawia się "John McClane". A to dlaczego jeden policjant jest w środku zamiast biegać po mieście wyjaśnia podczas wcześniejszej rozmowy ochroniarz. Tak to można czepiać się przy każdej scenie wymyślając bzdety. Nie masz sensownych argumentów, więc z mojej strony finito.
ProF_A_N_
@pawelk1504 Nie uciekło mi że witając się z człowiekiem którego widzi pierwszy raz w życiu przedstawia się z imienia i nazwiska? Człowiekowi czasem braknie języka w gębie przy nowo poznanych osobach nawet, jeśli ma się wiele wspólnych tematów z kolegą po fachu stoimy w obliczu największego w dziejach atak terrorystyczny w mieście i jednocześnie mamy podejrzenia( a właściwie olśnienie), że terroryści chcą okraść największą rezerwę federalną złota. Ale dobrze, że chcesz kończyć. Na spokojnie i jeszcze przyznasz mi rację. Nie czepiam się każdej sceny tylko ta mnie wyjątkowo uderzyła. Na kiego przedstawiać policjantowi gościa jako policjanta, gdy ten nie zna ni słowa po angielsku. To Otto-nasz cieć .
Krismeister
piąta część jest jak łyżka z matriksa - nie istnieje
1
3
Shiloh
@Ruben_fw Tak, to jedna z lepszych. W ogóle nie kojarzę szczególnie pamiętnych scen po "dwójce" (szóstej części wcale nie oglądałem, z czwartej nie pamiętałem prawie nic, a już na pewno nie tej sceny).
DarthJoker
@Shiloh Pewnie dlatego że 6 część nie powstała :) A 5 to gówno.
1
Shiloh
@DarthJoker Wiem, że nie powstała, to był taki świąteczny żartowk*rw.
Shiloh
A gdzie sceny: duszenie łańcuchem, rozśmieszenie terrorystów, a następnie odpinanie zegarka... - zapomniałeś o nich?
AutorAutor
NAJLEPSZA SCENA: John McClane mówiący przez radio do Ala Powella, by przekazał Holly, że ją przeprasza. "Powiedz jej PRZEPRASZAM" (miliony razy mówiłem "kocham cię", ale nigdy "przepraszam").
AutorAutor
To paradoks, ale "YIPPIE KI YAY" najlepiej wypowiada... ALAN RICKMAN.
AutorAutor
@Juna_3 Ponieważ wypowiada te słowa sarkastycznie i to wtedy wybrzmiewają one z pełną mocą. Najgroźniej.
Ars_Ers_2
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny