Serial Killers

Ślepnąc od świateł

Bez spoilerów o nowym polskim serialu HBO "Ślepnąc od świateł" rozmawiają: Małgorzata Steciak i Łukasz Muszyński.

Serial "Ślepnąc od świateł" obejrzysz w HBO GO, które możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.

zwiastuny filmowe

komentarze 32

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
laki_2
Zapomnieliście dodać o wspaniałych kreacjach Janusza Chabiora i Jacka Belera. Ale Frycz pozamiatał-wielkie łał, powtarzałem sobie jego sceny wielokrotnie. I ta muzyka tak idealnie wkomponowana w serial. Najlepszy polski serial w tym roku!
14
Picu
Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że przy tylu wymienionych inspiracjach nie wpadliście na wymienienie tytułu filmu Paula Schradera "Light Sleeper" (Bezsenny, Margines życia), który opowiada o nocnych spacerach po Nowym Jorku dilera kokainy granego przez Willema Dafoe - sam autor zresztą przyznał się, że widział i zrobił coś rzekomo lepszego. Już byliście tak blisko kołując koło "Taksówkarza"... ale nic z tego.
7
marian234
Każdemu na koniec jego własny dowcip ..
9
Blase
drewniany to za słabe określenie na grę Nożyńskiego
16
Matt_5
Blacha wrócił i przeszedł sam siebie.
4
partiid
Ten serial to dno. Nie ma tam dialogu bez kur*y. Ktoś miał wizję stworzenia narkotykowego imperium ale troszkę się przeliczył.
2
wasper
Następny serial do omówienia moim zdaniem to 6odcinkowy Bodyguard
1
cinemapower
Ukłony dla wszystkich zaangażowanych w produkcję tego serialu, chapeau bas!
1
Zloty_Deszcz
"Redaktor" Muszyński tak się wczuł, że aż sam prawie zaczął rapować.
1
zosia samosia
Wspaniały serial, odlotowy! Ogladałam ponad tydzień temu a wciąż jakoś wraca. Wszystkie role bardzo dobre. Wiem, że są różne zdania na temat głównej postaci szczególnie nie zachwycają się ci, którzy przeczytali książkę, ja nie czytałam, dla mnie rola rewelacyjna, Ogadaliśmy po 2 odcinki, ale ciężko było się oderwać , choć od 5 odcinka, trochę ten mój zachwyt przygasł, ale ogólnie - scenariusz, reżyseria, zagrany, muzyka, zdjęcia -SUPER! Wielkie gratulacje dla panów Żulczyka i Skoniecznego!
shandage
Bodyguard z Richard Madden, fajny był w nastepnym odcinku !
Derek_Calm
Nożyński, rewelacja. Wybitna kreacja. Pazura, cos na co czekalem lata. Frycz, Wieckiewicz klekajcie narody. to tyle. Serial rewelacja.
aftersun
Czy sceny w klubie były kręcone w Nowej Jerozolimie?
Kirq
Absolutnie zgadzam się z Panem Łukaszem co do czołówki.
Agatonik
Obejrzałam wszystkie 8 odcinków za jednym posiedzeniem. Nie mogłam przestać. Świetny serial, fantastyczna gra aktorska. Oczywiście Frycz, Więckiewicz, ale też Chabior. A że niedawno przeczytałam książkę, tym bardziej ciekawiło mnie, jak to zostało nakręcone. I jestem pod wrażeniem tak trafnego oddania atmosfery literackiego pierwowzoru.
Kinoman_max
Brawo! Jak na polskie kino film jest bardzo ciekawą propozycją. Ogląda się dobrze kreacje aktorów znanych i niej znanych. Reżyser czuje temat. Czekam na 2 sezon.
rafalhecko
Dobre skojarzenie z Frankiem Boothem ;)
drdr2
ile razy można użyć słowa oryginalny? i to bez Y
kuba1193
Przede wszystkim podzielcie dany film na część bez spoilerów i ze spoilerami, ponieważ część osób chciałaby posłuchać, jakie macie opinie odnośnie poszczególnych framentów opowiadanej historii w serialu. PS: Następny serial, któremu powinniście się przyjrzeć jest drugi szon ,,Making a Murderer''. Tylko wówczas zróbcie część ze spoilerami. :)
2
4bs0rb3nt
też macie wrażenie że Pan Łukasz ostro napalił się na Panią Małgorzatę koło 6-stej minuty? :)
Bella_88
Plusy: Frycz, Więckiewicz, Maluch i zdjęcia. Minusy: chaos w doborze muzyki, tragiczny aktor pierwszoplanowy, słabości w dialogach i w scenariuszu. Ja zmogłam, ale nie polecam.
2
borstw
Strata czasu. Dialogi .... same ku .... , pier... itp. Gra niektórych aktorów (m. in. Nożyńskiego ) od 3 odcinka już mdli. czasami ma się wrażenie, że ogląda się aktorów uczących się dopiero roli... Nie polecam. Chyba, że ktoś nie ma na co spożytkować kilku godzin. Niestety lepiej poodkurzać w domu i wytrzeć podłogę. Lepszy efekt.
3
Roy_v_beck
Przekozak serial. Główny bohater jest taki nijaki, żeby reszta aktorów mogła się wyszaleć. Głos ma zresztą niczym Fabijański. Ogólnie za dużo na koniec jego snów i wizji, które znów nie wprowadzają tak wiele, raczej mają klimat stwarzać, ale odrzucają od tego warszawskiego nastroju.
2