Serial Killers

Ślepnąc od świateł

Bez spoilerów o nowym polskim serialu HBO "Ślepnąc od świateł" rozmawiają: Małgorzata Steciak i Łukasz Muszyński.

Serial "Ślepnąc od świateł" obejrzysz w HBO GO, które możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.

zwiastuny filmowe

komentarze 31

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
laki_2
Zapomnieliście dodać o wspaniałych kreacjach Janusza Chabiora i Jacka Belera. Ale Frycz pozamiatał-wielkie łał, powtarzałem sobie jego sceny wielokrotnie. I ta muzyka tak idealnie wkomponowana w serial. Najlepszy polski serial w tym roku!
13
Picu
Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że przy tylu wymienionych inspiracjach nie wpadliście na wymienienie tytułu filmu Paula Schradera "Light Sleeper" (Bezsenny, Margines życia), który opowiada o nocnych spacerach po Nowym Jorku dilera kokainy granego przez Willema Dafoe - sam autor zresztą przyznał się, że widział i zrobił coś rzekomo lepszego. Już byliście tak blisko kołując koło "Taksówkarza"... ale nic z tego.
7
marian234
Każdemu na koniec jego własny dowcip ..
8
Blase
drewniany to za słabe określenie na grę Nożyńskiego
16
Matt_5
Blacha wrócił i przeszedł sam siebie.
3
partiid
Ten serial to dno. Nie ma tam dialogu bez kur*y. Ktoś miał wizję stworzenia narkotykowego imperium ale troszkę się przeliczył.
2
wasper
Następny serial do omówienia moim zdaniem to 6odcinkowy Bodyguard
1
cinemapower
Ukłony dla wszystkich zaangażowanych w produkcję tego serialu, chapeau bas!
1
Zloty_Deszcz
"Redaktor" Muszyński tak się wczuł, że aż sam prawie zaczął rapować.
1
shandage
Bodyguard z Richard Madden, fajny był w nastepnym odcinku !
Derek_Calm
Nożyński, rewelacja. Wybitna kreacja. Pazura, cos na co czekalem lata. Frycz, Wieckiewicz klekajcie narody. to tyle. Serial rewelacja.
aftersun
Czy sceny w klubie były kręcone w Nowej Jerozolimie?
Kirq
Absolutnie zgadzam się z Panem Łukaszem co do czołówki.
Agatonik
Obejrzałam wszystkie 8 odcinków za jednym posiedzeniem. Nie mogłam przestać. Świetny serial, fantastyczna gra aktorska. Oczywiście Frycz, Więckiewicz, ale też Chabior. A że niedawno przeczytałam książkę, tym bardziej ciekawiło mnie, jak to zostało nakręcone. I jestem pod wrażeniem tak trafnego oddania atmosfery literackiego pierwowzoru.
Kinoman_max
Brawo! Jak na polskie kino film jest bardzo ciekawą propozycją. Ogląda się dobrze kreacje aktorów znanych i niej znanych. Reżyser czuje temat. Czekam na 2 sezon.
rafalhecko
Dobre skojarzenie z Frankiem Boothem ;)
drdr2
ile razy można użyć słowa oryginalny? i to bez Y
kuba1193
Przede wszystkim podzielcie dany film na część bez spoilerów i ze spoilerami, ponieważ część osób chciałaby posłuchać, jakie macie opinie odnośnie poszczególnych framentów opowiadanej historii w serialu. PS: Następny serial, któremu powinniście się przyjrzeć jest drugi szon ,,Making a Murderer''. Tylko wówczas zróbcie część ze spoilerami. :)
2
4bs0rb3nt
też macie wrażenie że Pan Łukasz ostro napalił się na Panią Małgorzatę koło 6-stej minuty? :)
Bella_88
Plusy: Frycz, Więckiewicz, Maluch i zdjęcia. Minusy: chaos w doborze muzyki, tragiczny aktor pierwszoplanowy, słabości w dialogach i w scenariuszu. Ja zmogłam, ale nie polecam.
2
borstw
Strata czasu. Dialogi .... same ku .... , pier... itp. Gra niektórych aktorów (m. in. Nożyńskiego ) od 3 odcinka już mdli. czasami ma się wrażenie, że ogląda się aktorów uczących się dopiero roli... Nie polecam. Chyba, że ktoś nie ma na co spożytkować kilku godzin. Niestety lepiej poodkurzać w domu i wytrzeć podłogę. Lepszy efekt.
3
Roy_v_beck
Przekozak serial. Główny bohater jest taki nijaki, żeby reszta aktorów mogła się wyszaleć. Głos ma zresztą niczym Fabijański. Ogólnie za dużo na koniec jego snów i wizji, które znów nie wprowadzają tak wiele, raczej mają klimat stwarzać, ale odrzucają od tego warszawskiego nastroju.
2