Ślepnąc od świateł

Bez spoilerów o nowym polskim serialu HBO "Ślepnąc od świateł" rozmawiają: Małgorzata Steciak i Łukasz Muszyński.

Serial "Ślepnąc od świateł" obejrzysz w HBO GO, które możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.

komentarze 37

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
laki_2
Zapomnieliście dodać o wspaniałych kreacjach Janusza Chabiora i Jacka Belera. Ale Frycz pozamiatał-wielkie łał, powtarzałem sobie jego sceny wielokrotnie. I ta muzyka tak idealnie wkomponowana w serial. Najlepszy polski serial w tym roku!
16
marian234
Każdemu na koniec jego własny dowcip ..
13
Picu
Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że przy tylu wymienionych inspiracjach nie wpadliście na wymienienie tytułu filmu Paula Schradera "Light Sleeper" (Bezsenny, Margines życia), który opowiada o nocnych spacerach po Nowym Jorku dilera kokainy granego przez Willema Dafoe - sam autor zresztą przyznał się, że widział i zrobił coś rzekomo lepszego. Już byliście tak blisko kołując koło "Taksówkarza"... ale nic z tego.
7
Matt_5
Blacha wrócił i przeszedł sam siebie.
6
Blase
drewniany to za słabe określenie na grę Nożyńskiego
18
wasper
Następny serial do omówienia moim zdaniem to 6odcinkowy Bodyguard
3
Zloty_Deszcz
"Redaktor" Muszyński tak się wczuł, że aż sam prawie zaczął rapować.
3
Derek_Calm
Nożyński, rewelacja. Wybitna kreacja. Pazura, cos na co czekalem lata. Frycz, Wieckiewicz klekajcie narody. to tyle. Serial rewelacja.
2
shandage
Bodyguard z Richard Madden, fajny był w nastepnym odcinku !
1
cinemapower
Ukłony dla wszystkich zaangażowanych w produkcję tego serialu, chapeau bas!
1
clavier
Wizualnie super. Jednak główny bohater wypada jak Pinokio w porównaniu ze świetnymi aktorami drugiego planu. No dobra wygląda o niebo lepiej niż Pinokio, ale wystarczy, że się odezwie … Wtedy cała magia pryska jak bańka mydlana. Równie dobrze mogliby podłożyć Ivonę i wyszłoby równie sztywno. Fabuła mnie nie powala, jakoś nie fascynują mnie ani karki, ani dilerzy, ani nawet narkomani. Ale Może jestem nienormalny. Skoniecznego Hardcore disco BARDZO szanuję. Może dlatego liczyłem na więcej po genialnym wręcz zwiastunie. 6/10 , no może 6,5/10. Taki wymęczony, niedorobiony jeszcze "Łociec krzestny". I do "Drive" jeszcze bardzo daleko. Sorki panie reżyserze za tę krytykę, młodyś pan jeszcze, wyrobisz się, a żeby się wyrobić trzeba mieć pokorę. I tego życzę.
Margot_13
Bez szału ..Główny bohater jakiś taki sztywny..Nie porywa.Gdyby nie Jan Frycz"Dario"
Bodzio10_filmweb
Ja oglądałem odcinek dziennie (gdzieś do 6/7 odcinka, bo wtedy już nie przebolałem i obejrzałem resztę tego samego dnia) i osobiście polecam taki, jeśli nie bardziej rozciągnięty "system oglądania" żeby na spokojnie przetrawić każdy odcinek. I chwała im za to, co zrobili, bo zacząłem oglądać ten serial, bo ciekawiło mnie jak Saful wypadł. Okazało się że, choć momentami widać brak doświadczenia, to itak wypadł wybitnie. Każdy odcinek, każdy fragment przyklejał mnie do fotela i wciągał coraz bardziej w historię Kuby. Historię niby prostą, ale jednak bardzo złożoną i nie jednoznaczną.
Bodzio10_filmweb
P.S. Chyba jeszcze żaden finał nie zrobił na mnie tak ogromnego wrażenia, pomimo że koniec "Tabu" z Hardy'm o mało nie wywołał u mnie palpitacji serca. I nie wiem czy dam rady obejrzeć go drugi raz, ale tutaj to akurat wielki komplement. Mam problem z powrotem nie dla tego że był to syf, a dla tego, że wywarł na mnie tak ogromne wrażenie i nie wiem czy moja psychika przetrzyma drugie podejście. POLECAM!!
van_der
Ja i tak sam decyduję jak oglądam, gdyż najpierw nagrywam wszystkie odcinki, a dopiero później oglądam.
partiid
Ten serial to dno. Nie ma tam dialogu bez kur*y. Ktoś miał wizję stworzenia narkotykowego imperium ale troszkę się przeliczył.
3
aftersun
Czy sceny w klubie były kręcone w Nowej Jerozolimie?
Kirq
Absolutnie zgadzam się z Panem Łukaszem co do czołówki.
rafalhecko
Dobre skojarzenie z Frankiem Boothem ;)
drdr2
ile razy można użyć słowa oryginalny? i to bez Y
kuba1193
Przede wszystkim podzielcie dany film na część bez spoilerów i ze spoilerami, ponieważ część osób chciałaby posłuchać, jakie macie opinie odnośnie poszczególnych framentów opowiadanej historii w serialu. PS: Następny serial, któremu powinniście się przyjrzeć jest drugi szon ,,Making a Murderer''. Tylko wówczas zróbcie część ze spoilerami. :)
zosia samosia
Wspaniały serial, odlotowy! Ogladałam ponad tydzień temu a wciąż jakoś wraca. Wszystkie role bardzo dobre. Wiem, że są różne zdania na temat głównej postaci szczególnie nie zachwycają się ci, którzy przeczytali książkę, ja nie czytałam, dla mnie rola rewelacyjna, Ogadaliśmy po 2 odcinki, ale ciężko było się oderwać , choć od 5 odcinka, trochę ten mój zachwyt przygasł, ale ogólnie - scenariusz, reżyseria, zagrany, muzyka, zdjęcia -SUPER! Wielkie gratulacje dla panów Żulczyka i Skoniecznego!
Agatonik
Obejrzałam wszystkie 8 odcinków za jednym posiedzeniem. Nie mogłam przestać. Świetny serial, fantastyczna gra aktorska. Oczywiście Frycz, Więckiewicz, ale też Chabior. A że niedawno przeczytałam książkę, tym bardziej ciekawiło mnie, jak to zostało nakręcone. I jestem pod wrażeniem tak trafnego oddania atmosfery literackiego pierwowzoru.
Kinoman_max
Brawo! Jak na polskie kino film jest bardzo ciekawą propozycją. Ogląda się dobrze kreacje aktorów znanych i niej znanych. Reżyser czuje temat. Czekam na 2 sezon.
4bs0rb3nt
też macie wrażenie że Pan Łukasz ostro napalił się na Panią Małgorzatę koło 6-stej minuty? :)
Bella_88
Plusy: Frycz, Więckiewicz, Maluch i zdjęcia. Minusy: chaos w doborze muzyki, tragiczny aktor pierwszoplanowy, słabości w dialogach i w scenariuszu. Ja zmogłam, ale nie polecam.
3

zwiastuny