Życie rodzinne jest w pewien sposób teatrem, gdzie bliscy krewni odgrywają przeważnie określone role. Lecz co się stanie, jeśli jeden z bohaterów sztuki zapragnie zmienić scenariusz ?
Imperfect jest uczuciowym dramatem opisującym stopniowe wykorzystywanie prowadzące do zerwania więzi rodzinnych w ciągu zaledwie jednego weekendu.
The Colvilles, jest wielką katolicką rodziną, która nieoczekiwanie odziedziczyła majestatyczny dom 20 lat wcześniej. Odtąd ojciec Edward Colville, zabrał się do przywrócenia domu jego dawnej świetności. Bohater ten jest zwykłym snobem z niższych warstw społecznych, który stracił majątek w Lloyds. Jest także na swój sposób dziwakiem, który twierdzi że wszystko, co robi jest wyłącznie dla dobra rodziny, a co w rezultacie pogrąża jego samego. Wydając pomyślnie (według swojej woli) swoje córki za mąż miejscowym właścicielom ziemskim, nie zauważa, iż doprowadził do niespełnienia i zniszczenia ich życia. Jego żona Diana (prawna właścicielka domu), zaślepiona w mężu, nie potrafi dostrzec jego błędów, i gotowa jest poświęcić dla niego wszystko nawet ich własne dzieci. Nie jest ona osoba bystrą, aczkolwiek potrafi zastosować moralną presje na rodzinie. Juliana i Beanie są zepsutymi córkami Diany i Edwarda. Mężem Juliany jest Bobby który jest bliski załamania nerwowego. Beanie zaś wyszła za Philipa, który jest niepoprawnym kobieciarzem. Milly ich trzecia córka, jest małą dziewczynką zamkniętą w ciele seksownej kobiety. Inteligentny, ale przerażająco naiwny Archie jest jej bliźniakiem. W jego zachowaniu łatwo można dostrzec odmienność granicząca z autyzmem, ktorą jego rodzina ignoruje już przez wiele lat. Ale dla obcych wydaje się on dziwaczny i niebezpieczny. Do tego wszystkiego w tej z pozoru normalnej rodziny, dochodzi Nathan, najmłodszy syn, Chrissie jego czarnoskóra dziewczyna oraz Ojciec Simon, miejscowy katolicki nauczyciel. Trzy lata temu Nathowi udało się opuścić rodzinny dom udajac się na studia i ta separacja otworzyła mu szerzej oczy na otaczającą rzeczywistość, w jakiej znajduje się reszta jego rodziny. Dlatego też, powrót do domu jest dla niego ciężkim przeżyciem. Pogodził się z tym faktem tylko dlatego, iż ma świadomość że to jego rodzina.
Jednak, czy Edwardowi uda się utrzymać swój żelazny uścisk nad całą rodziną - włączając Nathana - pomimo stopniowego rozpadu związków jego córek oraz czy pozwoli ingerować obcemu czlowiekowi jakim jest dla niego Chrissie w życie jego rodziny. Chrissie jest zmuszona patrzeć jak Edward próbuje z powrotem wprowadzić Natha do grona rodziny, ale czy będzie on dostatecznie silny by oprzeć się, oraz zachować własną niezależność i pomimo tego wszystkiego, utrzymać jego miłość do niej ?

programy Filmwebu