Kair, historia pewnej kamienicy to najdroższa produkcja w historii egipskiej kinematografii, oparta na kontrowersyjnym światowym bestselerze o tym samym tytule.
Życie w budynku starej kairskiej kamienicy nie jest łatwe, ale w oczach biedaków mieszkających w blaszanych chatkach na jej dachu wydaje się rajem. Los dzikich lokatorów z “dodatkowego” piętra jest bardzo smutny: Taha bez powodzenia stara się o przyjęcie go do Akademii Policyjnej, a piękna Busejna zostaje seksualnie wykorzystana przez właściciela sklepu.
Bogacze, którzy zajmują dolne piętra, również nie mają zbyt wielu powodów do radości. Podstarzały playboy, Zaki ad Dassukim, z coraz większym trudem zdobywa przychylność kobiet, a wzięty dziennikarz, Hatim Raszid, płaci wysoką cenę za swoje homoseksualne skłonności. Nawet przedsiębiorczy Azzam, który ma dość pieniędzy, by kupić sobie miejsce w parlamencie za milion funtów i drugą żonę, musi mieć się na baczności przed skorumpowanymi politykami.
Jedyna grupa, która przestrzega nakazów Koranu to Bractwo Muzułmańskie, które słynie z organizowania krwawych zamachów...

programy Filmwebu