Jest to historia oparta na faktach, rozgrywająca się w mieście Joban , którego życie przez dziesiątki lat opierte było na miejscowej kopalni. Gdy w roku 65 kopalnia przestaje byc rentowna i obcinane zostają etaty, równowaga miasta podupada. Zwolnionym pracownikom proponowane są posady w planowanym, hawajskim centrum rozrywki.
Rada miasta chce stworzyć sekcje tańca hawajskiego, ale żony górników nie akceptuja pomysłu, aby ich córki zabawiały obcą publikę kręcąc biodrami w skąpych spudniczkach.
Do miasta przybywa profesjonalna instruktorka tańca, której droga okazuję się później nie do konca taka jak wyobrażają to sobie dziewczyny z Joban. Madoka Hirayama od początku nie lubiana w kręgach starszyzny, swoim podejściem zjednuje młode adeptki hawajskich rytmów. Sanae jest jedną z nich i wie, że taniec może stać się dla niej jedynym biletem do przyszłości.
Różne sposoby myślenia, rózne pochodzenie powodują że nauczycielce nie jest łatwo, ale widząc pasję swoich uczennic zaszczepia w nich nadzieję.

Pozostałe dla Tancerki hula (2006)

programy Filmwebu