Zwiastun Nr 1 (polski) Twój Vincent(2017): Zwiastun nr 1 (polski)
Bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty.

komentarze 49

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Raven_86
Napisy, błagam niech to dadzą z napisami, bo na dubbing za nic mnie nie namówią. Ta próbka mi wystarczy. Zero życia w głosach.
27
natamog
@Raven_86 skupisz się na napisach i stracisz najważniejsze w tym filmie...
9
Raven_86
@natamog wszystkie filmy, na których byłam w kinie w ciągu ostatnich dwóch lat oglądałam z napisami. To, że ty nie masz podzielnej uwagi nie oznacza, że inni również są pozbawieni tej umiejętności
6
MadameMadeleine
@Raven_86 Zgadzam się, dubbing w tym filmie to porażka.. Bardzo chciałabym zobaczyć, ale seans z dubbingiem w 100% mnie odstrasza.
3
Raven_86
@MadameMadeleine A w którym filmie nieprzeznaczonym przede wszystkim dla dzieci dubbing nie jest porażką? Ze świecą takiego szukać!
5
kondziolek
@Raven_86 Oj po wizycie w kinie, myślę że nie jest to film przeznaczony dla dzieci.
Raven_86
@kondziolek Nigdy nie sądziłam, że to film dla dzieci. Ale dubbing? Serio? Po kiego grzyba niszczą w ten sposób film?
3
gebser
@Raven_86 Istotnie! Działanie odpowiedzialnych za ten dubbing, całkiem serio, oscyluje moim zdaniem w granicach przestępstwa. Podobnie, jak w przypadku filmów, często nagrodzonych za genialny sound-track czy wybitne efekty dźwiękowe, masakrowanych dla zysku przez niewielką grupkę t.zw. lektorów, jest to przykład przestępstwa przeciwko mieniu (Art. 287 - 388 KK "kto dla korzyści majątkowej cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5). "American Beauty", na przykład, film w Polsce na DVD dostępny TYLKO z monotonnym czytaczem, jest typowym przypadkiem, gdzie dzieło najwyższej klasy, za sprawą prowincjonalnych i archaicznych nawyków stało się 'niezdatne do użytku'. Obawiam się, że z dubbingowanym Vincentem jest podobnie.
1
Raven_86
@gebser cóż, wobec lektora nie jestem już tak bardzo na nie, choć i tak wolę napisy. Za to dubbing... Miałam okazję obejrzeć Piękną i Bestię w wersji z napisami i wyszłam oczarowana cudowną muzyką oraz tym, co z głosem zrobił naprawdę świetny Ewan McGregor. Później przesłuchałam wygraną w jakimś konkursie płytę z muzyką z filmu w wersji dubbingowej i dziękowałam Bogu za to, że najpierw obejrzałam film, bo dubbing zamordował cały urok tych melodii.
Micowhy_4
@Raven_86 Akurat polski dubbing w tym filmie jest dobry :) i chodź nie jestem zwolennikiem dubbingów uważam ze akurat tutaj jest świetny
2
Raven_86
@Micowhy_4 Wystarczyła mi próbka ze zwiastuna do odznaczenia filmu z "chcę zobaczyć" do "nie interesuje mnie"
2
ekdmochowska
@Raven_86 byłam i w 100% popieram - dubbing zdewastował fenomenalny wizualnie i koncepcyjnie film, czyniąc postacie sztucznymi i drewnianymi niczym bohaterów Klanu. Wielka szkoda...
3
qoobson41
No to teraz Polska i Wielka Brytania czekają na Oscara :)
17
Scott4
Wizualnie wygląda, to pięknie :)
10
piq
Widziałem już. Fabularnie podobny do przygodówek point & click - "idź i pogadaj z osobą x, żeby powiedziała, że osoba y, ma przedmiot 1, który doprowadzi do osoby z". Polski dubbing jak widzę po zwiastunie, jeszcze bardziej potęguje to wrażenie :)
9
krosnycki_midon
Byłem na tym arcydziele wizualnym i powiem nie zawiodłem się. I fabularnie jak i realizacyjnie film jest bradzo dobry
8
slan1975
No nieee. Proszę. Kiedy słyszę Sthura w dubbingu to widzę osła ze Shreka ;-(
2
Ziutencja
Nawet jeśli okaże się fabularną klapą to uratuje go forma. Nieźle :)
2
plfinearts
Tylko jeden dubbing może się rownać z tą makabrą i jest to Powstanie Warszawskie.
Tyche
No niestety, dubbing nie wyszedł, zastanawiam się co mi w tym filmie nie pasuje i jest to właśnie polski dubbing i w ogóle dźwięk, poza dialogami praktycznie cisza, najgorsza była końcowa piosenka :/ Szkoda, bo wizualnie piękny i miałam nadzieję dać 9 lub 10 gwiazdek.
Vantessa
Grają również na Słowacji w Liptowskim Mikulaszu z czeskimi napisami :) Idę :D
Gibon_Szybkoreki
Van Gogh za życia sprzedał tylko jeden obraz. Dla brata Theo. Nie rozumiem jak takie malarstwo mogło być odrzucane, Podobnie było z Modiglianim. Obojętność "znawców sztuki" doprowadzała ich do rozpaczy.
univer
@Gibon_Szybkoreki gdybys zyl w tamtym wieku nie wiadomo jak bys mowil, jak reagujesz na sztuke wspolczesna?
Gibon_Szybkoreki
@univer Patrząc na prace Van Gogha na pierwszy rzut oka widać że jest to coś wielkiego, oryginalnego stąd moje zdziwienie. Co do sztuki współczesnej jest sporo interesujących rzeczy, nie brakuje też "twórczości" która na miano sztuki nie zasługuje. Komuś ewidentnie brakuje umiejętności artystycznych. Druga sprawa rynek sztuki regulowany jest przez chciwych kolekcjonerów i domy aukcyjne, którzy nie szukają wartości w sztuce, ale dolarów. Polecam dokument "klątwa Mony Lisy".
Holy_Ghost
Już sobie zęby starłam do połowy od ostrzenia.
Secosa
Wyglada wspaniale, juz sie wzruszylam :)
cuprumargentum
@Secosa :) nie wiem dlaczego ale tez sie wzruszylem ;)
1
Panl47
Aplikacja Prisma daje zblizone jakociowo obrazy zastosowana dla fragmentow video. Rotoscoping, i kilka interesjącycych animacji nałożonych na nagrania zywych aktorow nie czynią dzieła sztuki. Praca kamery gryzie się tu nieco z abstrakcyjną przestrzenią malarską
cieplykrzyk
@Panl47 z tego co mi wiadomo film jest w całości stworzony z odręcznie malowanych obrazów ;)
2
Panl47
@cieplykrzyk doprawdy ? a ilu ? 25-ciu na sekundę ? proszę doczytać o technikach animacji i rotoscopingu a także algorytmach ewolucyjnych pozwających imitować programowo w półautomatyczny sposób style malarskie
gabuhna
@Panl47 https://www.youtube.com/watch? v=dLP8Fj2vU4c :)
gabuhna
@Panl47 https://www.youtube.com/watch? v=0CQKHWvK8Ro lepszy film ;)
Panl47
@gabuhna "[...]and this pictures are automatically edited together to create sequence"... chwile wcześniej jest tez mowa o odmalowywaniu obrazów z materiału wideo z żywymi aktorami czyli rotoscopingu.
1
widbos
@Panl47 " Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata" Tak jest napisane w opisie filmu.
Panl47
@widbos odmalowana recznie z materialu referencyjnego video. Namalowana recznie jest tylko faktura, stylizowana na konkretne obrazy. To forma rotoscopingu (polecam wikipedie) Jest to pokazane i powiedziane w making of.
BHRnow
@Panl47 Dokładnie, przerost formy nad treścią, mogli lepiej napisać narzędzie, które pomogłoby w postprodukcji, efekt pewnie byłby niezauważalny. Jedyny powód dla którego zrobili to w ten sposób to marketing.
Wojciech_N
Czy to jest rotoskopia? Nie wygląda jakby było rysowane od ręki.
Pawlak365
Widziałbym Wiedźmina w takiej wizualizacji
ToTenCeocs
ToTenCeocs
@Pawlak365 Porównywać Vincenta do wiedźmina...
Pawlak365
@ToTenCeocs Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? TAKIEJ WIZUALIZACJI
3
2
AutorAutor
Godny następca "PASJI ŻYCIA" Vincenta Minelli z niezniszczalną kreacją Kirka Douglasa.
3
katedra
Sam zwiastun poniekąd męczy już formą. Ciekawe, czy film wytrzyma w tak długim metrażu z takim przepychem malarskim. I podobno fabularnie nieco zawodzi.
1
m_k_preis
@katedra Fabularnie jak i formą świetne do samego końca. Obraz nie męczy, dodaje drugie dno do odbioru filmu. A zwiastun jak to większość zwiastunów - słaby i za dużo ujawniający. Ale ja już się nauczyłem, że przed filmem ogląda się co najwyżej teaser by poczuć klimat - nigdy zwiastun bo nie lubię spoilerów.

programy Filmwebu