Tenet

(2020)
Zwiastun Nr 1 (polski) Tenet(2020): Zwiastun nr 1 (polski)
...

komentarze 105

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Miotka_fw
Nie mogę się doczekać, jak każdego kolejnego filmu Nolana :)
50
obleh
Jeszcze tylko zwiastun Diuny i można świętować.
29
shoplifter
@toyminator Efekciarska wydmuszka od reżysera Bladerunnera, Arrival, Sicario, Pogorzeliska? Bardzo odważna prognoza :D
16
Midnite
@shoplifter Nie wrzucaj Pogorzeliska i reszty do jednego worka, bo Denis jest teraz kurą znoszącą złote jaja dla Warnera, a nie artystą.
Nawrocki
@Midnite BR2049 to był raczej finansowy zbuk, a nie złote jajo.
2
tocomnieinteresuje
@shoplifter Dokładnie. Poza BR (tylko dlatego, że był ładniejszy, niż ciekawszy w treści) który film mógł kojarzyć się z wydmuszką?
Midnite
@Nawrocki To fakt. Chociaż ewidentnie miał być złotym jajem, który zapoczątkuje nowe uniwersum (Warner ma bzika na tym punkcie). Z "Diuną" obawiam się, że będzie podobnie.
1
shoplifter
@Midnite Nie widzę powodu, żeby nie wrzucać do jednego worka czterech bardzo dobrych filmów, nie ważne jak bardzo różnią się od siebie gatunkowo, czy realizacyjnie. Jeśli każda kura w hollywood miałaby znosić złote jaja takiej jakości, to świat byłby lepszym miejscem. Akurat na tle blockbusterów ostatniej dekady Bladerunner czy Arrival jak na współczesne, wysokobudżetowe sci-fi miały w sobie całkiem sporo artyzmu :)
Gonciar
Kolejny raz trailer w stylu Nolana gdzie nie wiemy z czym tak naprawdę mamy do czynienia. A prolog puszczany przed Star Wars wgniata w fotel, będzie epicki film!
19
shewie
@Gonciar w czym jest genialny bo ja w nim znalazłem ogrom nielogiczności, jak choćby fakt że wszyscy padają jak fala meksykańska potem zrzucony cel na sznurach siedzi w pomieszczeniu bez maski i prowadzi konwersacje w zagazowanym pomiesczeniu. Rzeczywiście, wgniata w fotel. Fani Nolana troche jak Apple'owe Owce.
Nevarius
2000 - Momento 2010 - Inception 2020 - Tenet Tylko Christopher Nolan wie jak rozpocząć kolejną blockbusterową dekadę z przytupem!!
13
Nevarius
@obleh Nie psuj klimatu... a tak fajny komentarz miałem... ;(
5
grzegorz_cholewa
@Nevarius A sam film jest krzyżówką obydwu. Które są zresztą najlepszymi jego filmami.
_Betejger_filmweb
@Nevarius Może Krzysiek jest fanem numerologi kto wie?Te daty mogą być celowym zabiegiem z jego strony. Widać bardzo u Nolana zainteresowanie tematyką snów i innej rzeczywistości, jego brat Jonathan jest twórcą Westworld który ma wiele nawiązań do Incepcji.
1
jaffat
@_Betejger_filmweb i biorąc pod uwagę że nazwa Tenet jest lustrzanym odbiciem słowa TEN czyli dziesięć i tyle właśnie wynoszą różnice między filmami :D
5
Pike_Bishop
@Nevarius Jest też palindromem, co jawnie sugeruje narracyjną strategię Nolana polegającą na bawieniu się koncepcją czasu. A co za tym idzie, widać też niestandardowe podejście do ekranowego ruchu, co jest zasugerowane między innymi dwiema scenami na pełnym morzu. Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, w 35 sekundzie ruch szalupy i wiatraków odbywa się zgodnie z fizycznymi prawidłami. Ale już w drugiej scenie widzimy odwrotny ruch śmigieł wiatraków i łodzi, tak jakby ktoś włączył przewijanie wsteczne na magnetowidzie. Zapowiada się ciekawie.
artson
Tak jak czytam o wkurzającym fanbase Nolana, to mam wrażenie że Ci których to wkurza popadają w skrajność. Hejtowanie innych że podoba im się coś co mi niekoniecznie, takie czasy.
10
Fass_
@artson ja tam widzę więcej oświeconych mędrców którzy gadają o wkurzającym fanbase Nolana niż tych drugich XD
1
lukasztonia
Ciary. Incepcja mnie zagieła, Interstellar tak samo. Jak dla mnie po tym jednym zwiastunie zapowiada się epicko...
3
telcontar_2929
Przekonałeś mnie Panie Nolan. Pójdę na ten film.
5
JayKob80
Kawałek filmu pokazywany w imaxie sprawił że nie mogę się już doczekać premiery
3
wtsmg
Nolan i można iść do kina w ciemno. Zacny zwiastun. Trochę Incepcją zalatuje.
2
turtlak
Szykuje się kolejny montażowy majstersztyk:) Filmów z cofaniem się w czasie jest sporo, ale z przwijaniem (skrawka przestrzeni) nie kojarzę żadnego.
2
whitestripes_333
O Panie :) Pattinson nadchodzi i chyba zacznie w 2020 wyłazić z lodówki ;)
2
SLAVKING
No nie wiem. Ogólnie za Nolanem (i jego niezwykle wkurzającym fanbasem robiącym z niego najwybitniejszego reżysera wszechczasów) nie przepadam, ale z ciekawości się przejdę do kina.
2
Yeety21
-Coś tu się u diabła stało, -To się jeszcze nie stało. TENET :) Czekam
2
DefinicjaStylu
Muszę przyznać, że o ile cenię filmy Nolana, bo to świetna rozrywka na najwyższym poziomie, o tyle ten zwiastun mnie nie zachwycił. Tym razem mnie nie kupili, dla mnie to wygląda jak kino akcji klasy B. Troszkę ostro? Możliwe, ale wtedy sobie przypomniałem, że przecież pierwsze zwiastuny od Nolana ani nie podają za dużo z treści, ani nie wgniatają w fotel,. Za to same filmy to już inna bajka, której nie pokolorował Disney, hehe. Dlatego poczekam na drugi zwiastun.
2
toyminator
Wygląda miejscami biednie. Nie wiem o co chodzi,ale zaciekawiło mnie ,i to bardzo. W sumie taki powinien być zwiastun.
2
the_watcher_of_rivia
Szykuje się kino najwyższych lotów, ale z takim reżyserem nie może być inaczej. Czekam z niecierpliwością.
1
dezertx
kolesie mają mini-maszyki do cofania czasu jak pilot z Klik i robisz co chcesz z Sandlerem. Fajnie
1
Liia_
Trochę z Ubikiem mi się skojarzyło :) czekam niecierpliwie...
PAWEL_KIPER
Eh Saab na końcu tak bezpieczny że się cofa w czasie ;)
tomix90
Chyba Nolan znów skradnie mój umysł. Pozostaje tylko czekać :D
SlimShady85
Jak tu nie czekać na kolejny film Nolana jak to geniusz. Szkoda, że tak mało Pattinsona będzie w tym filmie, nie przepadam za tym synem od Washingtona .
schaumoloczek
W IMAXie przed nową częścią Star Warsów puszczają ponad 5 minutowy prolog z nowego filmu Nolana. Żaden zwiastun, tylko pełna akcji i intrygi scena. Szykuje się coś wielkiego.

programy Filmwebu