Pompeje

(2014)
Zwiastun Nr 1 Pompeje(2014): Zwiastun nr 1
Gladiator Milo zwany Celtem trafia do Pompejów, gdzie bierze udział w igrzyskach na cześć senatora odpowiedzialnego za śmierć jego rodziny. Tymczasem górujący nad miastem Wezuwiusz przebudza się.

komentarze 42

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
SimonTempler
osądzasz go po jednym serialu(do mareta23) w którym go oglądałaś i od razu ha ha jesteś żałosna niech przykryje cię SNOW
mareta23
Uśmiałam się. Kiedyś to była jedna katastrofa na film. Teraz w jedno miasto uderza tsunami, wulkan wybucha a ziemia się rozstępuje. A Snow i tak uratuje dziewczynę.....na koniu, haha.
wiesiek202kino
Film zapewne sprawdzi się jako obraz katastroficzny z elementami kina przygodowego oraz melodramatu. Niestety filmem historycznym go nazwać nie będzie można. Tak się składa, że swego czasu interesowałem się erupcją Wezuwiusza i przeczytałem książkę M. Granta "Miasta Wezuwiusza". Przeczytałem też list Pliniusza Młodszego do Tacyta, który obserwował wybuch wulkanu z daleka bo z Misenum, z domu swojego wuja - dowódcy floty rzymskiej stacjonującej w Zatoce Neapolitańskiej, która zresztą pośpieszyła mieszkańcom Pompejów z pomocą ale nie dopłynęła do celu z powodu spadających z nieba kamieni. (fragment: "Nagle otworzyła się mielizna a brzegi stały się niedostępne wskutek obsunięcia się góry"). Pliniusz opisał chmurę pyłu, która "zakryła słońce" tak, że najbliższe wulkanowi miasta Pompeje i Herkulanum pogrążone były w ciemnościach. Pompeje zostały zasypane popiołem. Na ziemię spadały kamienie oraz gorące i parzące płaty popiołu zaś większość mieszkańców udusiła się wypełniającymi powietrze trującymi gazami oraz siarką. Lawa błotna natomiast zalewała nie Pompeje lecz pobliskie Herkulanum. Płynęła powoli i z tego miasta większość mieszkańców zdążyła uciec. Nie oglądałem filmu a jedynie zwiastun ale po jego obejrzeniu niestety domyślam się czego mogę się spodziewać. Zastanawiam się zatem czy iść na to do kina.
ag1515
Na końcu bardzo wzruszający, można się zakochać w aktorze ♥
lilu_2004
Super film, wspaniałe efekty specjalne w 3D i niebanalna fabuła.
roland1919
A ja pójdę do kina i się będę dobrze bawił.
anna_o2
"mi się zawsze wydawało, że lawa ich zalała kiedy spali, a nie taki rozpi!erdol ogólny. I widzę z zwiastuna, że czarny umiera." Wybuch wulkanu nie ogranicza się do wyrzutu lawy i to nie ona w głównej mierze zabiła mieszkańców Pompejów. Wraz z lawą, wulkan wyrzuca z siebie trujące gazy, pył wulkaniczny. Większość mieszkańców tego miasta,a także Stabii, I Herculanum zginęła przez uduszenie. Zamiast uciekać kryli się w domach, dusili się, a opadający pył wulkaniczny pokrył ich ciała jak cement. W miarę upływu lat po ciałach pozostały jedynie kości, natomiast zachowały się przerażająco realistyczne odlewy. Te odlewyto rejestr ostatnich sekud życia tych ludzi, umarli w takich pozycjach jak możemy to obejrzeć w Pompejach. Niektórzy tulili się nawzajem, matki odeszły chroniąc własnym ciałem swe dzieci, próbowali zasłonić się przed morderczym pyłem, osłaniali głowy, kulili się i tak właśnie zastygli na całą wieczność.
Zapiekanka
"nie trzeba iść już do kina, skoro cała fabuła jest w zwiastunie... szkoda" No tak kurna, przecież historia Pompejów jest tak mało znana, że to niemal spoiler. Nie chodziłaś do szkoły?
szyszka1224
nie trzeba iść już do kina, skoro cała fabuła jest w zwiastunie... szkoda
kinoman1985
Mnie zaciekawiło teraz czekam na recenzje tylko czas tym razem kino mogło by być dość dłuższe ale poczekamy .
Robert_Sawyer
Pamiętam, że bodaj 10 lat temu ten projekt (a przynajmniej o tym samym tytule) należał do Romana Polańskiego, który miał z tego zrobić dramat kostiumowy (ale nie blockbuster), jednak zrezygnował z powodu przeciągającej się preprodukcji i scenariusz trafił do kosza. Jak widać został on napisany na nowo a ewolucja projektu poszła w kierunku komercji. Nie sądzę, żeby ten film odniósł sukces. Widowiskowy będzie na pewno, ale czy to wystarczy? W 2012 nie wystarczyła...
Zuzak222
Ale dramatyzujecie! To jest tylko zwiastun, wiem że narzekacie na Kita, bo tylko pobiega taki laluś z mieczem po ekranie, ale ja tam wielki krytyk filmowy nie jestem i wystarczy mi, jak będą wybuchy i coś się będzie działo, bo fabuła taka sobie, ale jak znam pana Paula Andersona to zrobi z tego wizualne arcydzieło. No i może niektóre dziewczyny zgodzą się ze mną, że miło będzie popatrzeć na takiego Jona Snowa biegającego w spódniczce gladiatora na tle walącego się miasta, co mi tam, moim zdaniem jego gra i tak jest lepsza od np. Stewart, Pattinsona czy Radcliffe'a albo Saorise Ronan, bo filmy w których występuje są chociaż ciekawe i robione na wysoką skalę, myślę że grając w takich produkcjach nawet jak będzie miał małe zdolności aktorskie to daleko zajdzie. Choć nie wiem jak będzie z "Pompejami", to trzymam za niego kciuki. :D Chętnie pójdę na to do kina, grunt to dobra zabawa :)
monto
straszne CGI, slaba obsada, jak juz wspomnieli musyka zalatuje GoT, a jak murzyn zginie dopelnia sie wszystkie oznaki kiepskiego filmu
SlimShady85
Film to bedzie szajs cos czuje.Obasada kiepska, sami z seriali (24 Godziny, Gra o tron, Grimm, Lost). Reżyser tez kiepski, ale za znający sie an efektach i rozpierdusie wiec z tego powodu bedzie szło na to popatrzeć ale romans ??, przez pierwszą cześć filmu no trzeba bedzie jakoś wytrzymać. Kit Harington to fatalny aktor ale idol nastolatek dlatego dostaje takie role.
wild flame
well, you know something after all Jon Snow... wygląd to ty masz, żebyś jeszcze się nauczył grać :D
Sewek151
Muzyka momentami bardzo przypomina motyw z Gry o Tron
sarniakus
nie ma to jak film o zwykłej zagładzie... chyba tylko dla efektów warto będzie obejrzeć:/
Dellirium
Czy mi się wydaję, czy muzyka miejscami podjeżdża pod czołówkę Gry o Tron :P ?
guaviareto
Do Nabrut: Martin da mu jeszcze szansę :-)
LinaInverse
Kit Harington - aktor o niezmiennym wyrazie twarzy jak Kristen Stewart. Ale przynajmniej jest śliczniutki ^^
eneye
Emmerich po WHITE HOUSE DOWN powinien pogadać z Andersonem o robieniu dobrych filmów :) teraz obaj mają widać smykałkę do zagłady na ekranie
A_Maximus
To będzie film czy nowe Age of Empire?
SaiRIthy
wybuchy, powodzie, jeszcze komety brakuje

programy Filmwebu