Zwiastun Nr 1 Catherine the Great(2019): Zwiastun nr 1
...

Pozostałe dla Catherine the Great (2019)

komentarze 21

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
zarptak
Taka ciekawostka. Helen Mirren naprawdę nazywa się Jelena Wasiljewna Mironowa i pochodzi z rosyjskiego rodu arystokratycznego który po puczu boszewickim osiadł w Wielkiej Brytanii. Teoretycznie więc dobry wybór ale jak dla mnie jest za stara i za sucha do te roli. Katarzyna ze Szczecina w chwili śmierci miała 10 lat mniej niż Helen Mirren ma teraz no i była w swych ostatnich latach dużo pulchniesza. W zwiastunie widać zresztą sceny z powstania Pugaczowa z 1774 roku gdy Katarzyna miała 45 lat. Tym bardziej więc Helen Mirren mi tu nie pasuje. Ja bym z chęcią zobaczył ten serial z Charlize Theron. Ma 43 lata podobnie co Katarzyna podczas powstania Pugaczowa, ma korzenie niemieckie podobnie jak Katarzyna i dobrze sprawdza się w rolach zimnych egoistycznych suk.
13
voliereen
@zarptak prawda, tylko dla nas 45-latka to kobieta w sile wieku, w tamtym okresie patrzyli na nią raczej tak jak my teraz na panią Mirren
3
Konrades
@voliereen Bez przesady. Wojny + duża umieralność wśród dzieci najbardziej obniżały średnią wieku w tamtych czasach. No i oczywiście epidemie. Zdarzali się tacy co dożywali sędziego wieku i było ich niemało. Mirren wybitna aktorka. Co do tego nie ma wątpliwości, ale również uważam, że jest za stara do tej roli. Nie zmienia to faktu, że serial i tak mnie interesuje.
2
Alex_Tyler
@voliereen Nie patrz na takie rzeczy jak srednia wieku. Częste wojny ją zaniżały i kiepskie warunki sanitarne na wsiach. W czasie pokoju zwłaszcza w grupach mieszczańskich, a przede wszystkim arystokracji żyło się długo. Spójrz na portrety władczyń i wskaż mi jakąkolwiek wygladającą na 73 w wieku 45 lat. To jest duża różnica wieku.
Woooo
@zarptak - A pamiętasz jak wyglądali 45-latkowie jeszcze 30 lat temu? Siwe włosy, zmarchy, papucie, kamizeli w serek, łysinki, garbiki, chustki, powłóczenie nogami, rogowe okulary na łańcuszku... A to przecież XX wiek! Naprawdę spodziewasz się, że Katarzyna wyglądała jak współczesne 45-letnie laski z ich siłowniami, spa, kremami nawilżającymi i zbalansowaną dietą? Tak naprawdę nie obchodzi mnie, czy Mirren pasuje fizycznie do roli. Jestem przekonany, że stworzy genialną postać. Z Theron toś brachu grubo przesadził. Katarzyna nie była przez współczesnych postrzegana jako aż taka boginii.
zarptak
@Woooo "A pamiętasz jak wyglądali 45-latkowie jeszcze 30 lat temu? Siwe włosy, zmarchy, papucie, kamizeli w serek, łysinki, garbiki, chustki, powłóczenie nogami, rogowe okulary na łańcuszku... A to przecież XX wiek! "
zarptak
@Woooo Chyba biedota na zapadłej wsi, lub żuleria.
Woooo
@zarptak - Mógłbyś nie obrażać mojej rodziny? Moja matka nosiła chustki przez całe dorosłe życie. Obejrzyj sobie zresztą choćby Czterdziestolatka. Przeczytaj Historię Brudu. Uświadomisz sobie, jak słabo było i z higieną i z wyglądem w tych czasach. Jestem przekonany, że Mirren wygląda lepiej niż Katarzyna u schyłku życia.
Nevonik
Omujborze! Flagi anarchistyczne z krzyżem prawosławnym przy Powstaniu Pugaczowa XD W XVIII WIEKU! XD Także już wiadomo jakie mają podejście do historii twórcy. Nie żeby muzyka ze zwiastuna dobitnie tego nie pokazywała.
3
lagaj
Seks, władza, przemoc! Pfyyyy przecież wszystkie współczesne seriale opierają się na tym schemacie. Też mi nowość!
2
GunMeat
@lagaj Ale tu będzie w odwrotnej kolejności :)
Woooo
@lagaj - Muszę Cię zmartwić, na tym opiera się cała historia... Nawet Kościoła.
1
MusztardaSaperska
Ciekawe czy będzie coś o naszym Staszku Poniatowskim
1
Alex_Tyler
@michal.2907 Właśnie oby tak. Zanim został królem był jej kochankiem. Pomogła mu zdobyć tron bo sądziła, że będzie prorosyjski. Jednak on próbował reformowac kraj i walczył z Rosjanami przed utratą niedpodległości.
1
michal.2907
@Alex_Tyler Wiem o tym i właśnie o to mi chodziło. Do polskiej korony przez łóżko rosyjskiej suki? Nie jest to najlepsza reklama naszego kraju.
daw1d
Catherine the Great and Helen the Great. Zapowiada się obiecująco.
1
Woooo
Jaka piękna obsada, mam spontaniczny ślinotok!
Ottiss14
Koniecznie seks! I to na pierwszym miejscu. Przecież jak wiemy wzbogaca on każdy serial i film zanudzający nas intrygami i zwrotami akcji. Bez seksu nie ma pumexu!

programy Filmwebu

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię