Mulan

(2020)
Zwiastun Nr 1 Mulan(2020): Zwiastun nr 1
...

komentarze 101

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Wironin
Dlaczego nie jest czarna? Serio pytam. Dlaczego Azjatów nie przerobią na czarnych? Należy walczyć o diversity i tolerancję w Chinach.
77
RoyamI
@Wironin bo Mulan jest osadzona w Chinach i opowiada o Chince, wiec jej "azjatyckość" jest kluczowa zarówno dla tej postaci jak i historii? Za to przyda się wyjaśnienie dlaczego białasy zawsze mają ból dupy o wszystko.
26
RevolverOcelotFilmweb
@Wironin Jak bardzo trzeba być nieśmiesznym, żeby pisać coś takiego? Twój ulubiony tekst to ''jesteś szybki jak woda w klozecie''?
17
IndianaKingston
@RoyamI ...więc twierdzisz, że gdyby Idris Elba dostał tu główną rolę i się nie sprawdził - albo sprawdził - to byłoby to tylko ze względu na jego skórę, bo nie jest "kluczowo azjatycki"? ;>
10
Wironin
@RoyamI W takim razie to czemu we Francji w Pięknej i Bestii występowali niebiali aktorzy? Na takiej samej zasadzie europejskość powinna być kluczowa. A jeśli chcesz coś powiedzieć o przypadkach czarnych ludzi mieszkających w dawnej Francji to wiedz, że w Chinach żyli również Europejczycy. Czyli jak najbardziej biali powinni występować w filmie. Poza tym trzeba uczyć Chińczyków tolerancji i oswajać ich z widokiem obcych twarzy.
14
dada2201
@RevolverOcelotFilmweb Ojojoj, taki mądry, a nawet tego powiedzenia nie potrafisz poprawnie napisać... "Bystry", a nie "szybki".
2
RevolverOcelotFilmweb
@dada2201 To wyobraź sobie, że istnieją dwie formy tego żenującego tekstu
4
deadstroke
@Wironin Bo Azjatów jest zbyt dużo, a biali to posłuszne pieski.
4
3
RevolverOcelotFilmweb
@kadim_filmweb No tak, nie śmieszą mnie powtarzane 100 razy żarty o czarnoskórych, ha ha. Jaki to ja jestem nieśmieszny, bez poczucia humoru...
8
Slimak_6
@Wironin Ponieważ to "białych" ról jest najwięcej i żeby niebiali też mieli robotę przy filmach, obsadza się ich często trochę na siłę w "białych" rolach. Zamiana Azjatów na Murzynów nie ma z tego punktu widzenia żadnego sensu, bo tych pierwszych występuje w filmach zapewne mniej, niż tych drugich :) Tak wiem, radomskie poczucie estetyki cierpi, ale sprawiedliwszy dostęp do ról to wartość, na którą stawia bezbożny zachód. Poprzewracało im się we łbach z dobrobytu i faktycznie próbują wcielać w życie swoje wartości, zamiast walić ściemę i zagarniać pod siebie, jak Bóg przykazał.
1
Dravic
@RevolverOcelotFilmweb jesteście w mniejszości, pajace. Też uważam że Mulan powinna być czarna, dlaczego niby księżniczka z Azji nie może mieć ciemnego koloru skóry, a ruda syrenka mieszkająca na dnie oceanu gdzie nie ma światła i nie można się opalić MOŻE być czarna? To nie fair, że małe azjatyckie dzieci nie mogą się identyfikować z czarnoskórą Mulan. Kim jesteś żeby im tego zabraniać?
8
RevolverOcelotFilmweb
@Dravic Właśnie powiedziałeś, że ludzie, którzy nie mają uprzedzeń rasowych, są w mniejszości. To przykre. :(
7
Kucharz7
@RevolverOcelotFilmweb A co powiesz na czarną Małgorzatę Andegaweńską. Czy dla poprawności historycznej pownismy zmieniać fakty historyczne?
6
RoyamI
@Wironin I jak rozumiem odgrywali role kluczowych bohaterów? Ich obecność jakoś zmieniła treść?
2
isobel
@Wironin ah te polaczkowe poczucie humoru... niby nie na serio a jednak. Azjatów nie przerobią na czarnych, bo w przeciwieństwie do takiej Małej Syrenki, pochodzenie i rasa Mulan jest istotne. odnosi się do chińskiej legendy i kultury. dodatkowo Mulan to jedyna azjatycka księżniczka Disneya a sami azjatyccy artyści filmowi są zdecydowanie jedną z najbardziej niedocenianych i niedoreprezentowanych mniejszości w Hollywood. plus Azjatów nie przerobią na czarnych również z tego względu że w Hollywood od dawien dawna kocha się obsadzać w azjatyckich rolach białych aktorów. to ich domena.
11
xlandia1
@Wironin Pełna zgoda, skoro wszyskich przeabiają na czarn uchy to czemu jej nie?
1
buterfly
@isobel To jestem ciekaw jak jest z Indianami - Oj chyba są jeszcze bardziej niereprezentowani niż Azjaci ;)
1
IndianaKingston
@buterfly zobaczymy, jak przyjdzie kolej na aktorską wersję Pocahontas
buterfly
@IndianaKingston No jednak mam nadzieje że nie będą oni kombinować ;) - Podobno ma też powstać aktorska wersja ''Dzwonnika z Notre Dame'' wiec jestem ciekaw czy też wybiorą cygankę do roli Esmeraldy ;)
isobel
@buterfly czy bardziej? hm. powiedziałabym, że jest tu raczej po równo. nie jeden raz biały aktor zagrał rdzennego Amerykanina. ale to prawda że od lat rdzenni Amerykanie są bardzo niedoreprezentowani jak to w końcu mniejszość.
buterfly
@isobel Też tak uważam chociaż zdarza się że im obecnie zagrać w w większej produkcji, chociaż fakt są to pojedyncze przypadki.
31
IndianaKingston
@cava22 niestety, zapowiada się rażący przykład dyskryminacji smoczej mniejszości
15
LanserkaShana
@cava22 też ubolewam teraz jakiś feniks ma być . To już nie to samo, okaże się czy wyjdzie to na lepsze .
buterfly
@LanserkaShana Może dlatego że Feniks istnieje w kulturze Chińskiej :)
18
Raditz
@VaDeR_ek zamiast Mushu będzie Feniks Disney chce przedstawić inną wersję Mulan a nie wersję 1:1 jak Piękna i Bestia. W Mulan ma również nie być piosenek.
2
guga_buzka
@Raditz to po co brali aktorke która też śpiewa?
2
MyShadow1000
@guga_buzka Żeby pośpiewała im do obiadku na planie filmowym.
2
michal9403
Zaskakująco mało pstrokato to wygląda jak na Disney. I am intrigued.
18
Kielones
Dziwne odczucie jak wszyscy mówią po angielsku :D
12
9
oleksiey2000
Niesamowite! Żadnego amerykańskiego aktora.
7
IndianaKingston
@oleksiey2000 ale przynajmniej mówią w języku cywilizo... znaczy: angielskim ;)
2
Niepokonana
@IndianaKingston ja chętnie obejrzałabym ten film z chińskim dubbingiem :D
2
IndianaKingston
@Niepokonana ja podobnie, gdyby była opcja - choć jest chińska produkcja z 2009
1
Drabek44
Dlaczego nie widać tutaj w ogóle tego małego smoka.
4
Tosiamajor
A czemu nie jest czarna ? Jakoś Aurielkę zrobili czarną to czemu Mulan jest jaka była w bajce ? A no tak bo nie ma wyglądu EUROPEJKI czyli najgorszej rasy na ziemi.
11
aaron_
@Tosiamajor A to temu, bo historia Mulan odnosi się do legendy o Hua Mulan? I do chińskiej kultury? Ciemny kolor skóry Małej Syrenki nie zmienia w żaden sposób treści fabuły. Tylko drażni oczy rasistów.
11
Dravic
@aaron_ Zmienia, bo oznacza, że zamiast pływać w pobliżu dna oceanu, Ariel i jej przodkowie wylegiwali się na Afrykańskich plażach, ostro chłonąc promienie słoneczne, których to na pewno nie ma na dnie oceanu. :)
9
karolina199
Boże te wasze komentarze o poprawnosci politycznej sa tylko coraz bardziej żenujące, naprawde nie widzisz różnicy między powtacia wzorowana na prawdziwej histori a fantastyczna syrenka , która rownie dobrze moglaby byc zielona albo pomarańczowa i to by wam nie przeszkadzało, ale byle tylko nie dali czarnej aktorki bo juz was dupy bolą @Tosiamajor
4
IndianaKingston
@karolina199 a kto tu porównuje prawdziwą historię? Arielka z baśni może być czarna, legendarny Mały John może być czarny, ale równie legendarna Mulan już czarna być nie może?
1
buc123
@Dravic dokładnie to atak na cywilizację białego człowieka. Czarna syrena jest kompletnie nierealistyczna Tak naprawdę powinni obsadzić w tej roli prawdziwą białą syrenę, a nie jakieś pokraki z nogami. Poza tym zauważyłeś, że w rzeczywistości nie możliwe jest mówienie pod wodą? Oburzające!
1
karolina199
@IndianaKingston jeśli nie widzisz róznicy w kontekście kulturowym tych dwóch przykładów o cóż.. rasa Mulan jest kluczowa w jej historii, syrenka nie ma żadnej okreslonej rasy poza tym, że jest syrenką, zresztą jej kolor nie gra żadnej roli w jej historii, jak wspominałam wcześniej może być nawet fioletowa nic to nie zmienia.
2
IndianaKingston
@karolina199 a umieszczenie w kontekście kulturowym czarnego Małego Johna już Ci pasuje? To też jest ważna rola w historii Robina. Ale jeśli nie dostrzegasz pewnej pojęciowej schizofrenii producentów i hipokryzji tych, którzy jednych decyzji obsadowych bronią (bo chodzi o kunszt aktorski, nie o rasę itp.) a drugich już nie (bo czarna obsada Mulan nie przyniosłaby $$$ z Chin) - to już Twój problem. Albo robimy różnorodne obsady wszędzie, albo trzymamy się oryginału. Podwójne standardy zawsze są krzywdzące
cloe4
Nie ma Mushu - nie oglądam. "Mulan" tą na poważnie w wersji aktorskiej otrzymałam w świetnym filmie z 2009 roku. Liczyłam, że tu będzie remake z 1998 z piosenkami i wszystkimi postaciami jak w przypadku "Pięknej i Bestii" i "Aladyna". Zawód. Ale gorszy od "Małej Syrenki" i tak nie będzie.
7
buterfly
@cloe4 I chyba dlatego tak bardzo rozczarowałem się w przypadku ''Pięknej i Bestii '' - Niestety kalka animacji nie służyła temu filmowi ):
2
toyminator
Hmm myślałem że to będzie tak jak bajka. Charyzmatyczne postacie, smok. A tutaj tylko historia o Mulan. Nie taka ,jak drugi film. Ale jednak zwykła historia. W sumie to może i wyjdzie na dobre. Bo gdzie by dobrali takich aktorów .
3
dampirg85
Kolejny film o Mulan, który jest nie będzie różnił się niczym od innych... Zdecydowanie liczyłem na trochę więcej podobieństw do Disney'owskiej bajki. Już pomijam piosenki, bo może ich nie być, ale całkowite wykasowanie najlepszej postaci jaka były w bajce to już przesada - Mushu! Nowa filmowa adaptacja nie będzie się niczym wyróżniać od tej z 2009 r. :] Już wiem, że nie wybiorę się na ten film do kina...
2
buterfly
@dampirg85 No cóż nikt cie nie zmusi, mi osobiście oglądanie praktycznie kalki na dużym ekranie się znudziło ;)
kubix28
Czyżby pierwszy aktorski remake,który wyjdzie Disneyowi??? Wygląda super! :-D
2
1
Tsurumivy
Dlaczego ona tam walczy jako kobieta? Przeciez ona udawała mężczyznę. Jak dobrze pamiętam jedyne sceny walki jako kobieta były w pałacu.
1
IndianaKingston
@Tsurumivy pewnie to jej marzenia/sny lub wyobrażenia o służbie w cesarskim wojsku, a rzeczywistość będzie wymagała przebrania się itp.
1
basiula9
Zapowiada się dobrze. Jak będą fajne walki jak w Hua Mulan to wyjdzie super film.
1
Samaranth
Jakoś tak ciężko uwierzyć że to disney, wygląda jak losowy azjatycki blockbuster, z tych co to nigdy azji nie opuszczają.
star_voyager
Cieszę się, że nie wybrali aktorki, która jest jakoś nieziemsko ładna, tylko taką, którą można przy odrobinie wyobraźni przerobić na faceta. W bajce drażniło mnie to jak nikt nie mógł poznać, że Mulan w armii jest kobietą. To prawie jak maskujące okulary Clarka Kenta.
olka0207
Ładnie to wygląda i ma szansę się udać. Natomiast mielenie kultowych animacji z lat '90 i przerabianie ich na słabawe aktorskie wersje kompletnie do mnie nie przemawia bo nie lubię jak ktoś cynicznie żeruje na nostalgii widzów.
2
buterfly
@olka0207 Do tej pory chętnie nie miałem o to pretensji, niestety przy ''Pięknej i Bestii'' mocno się rozczarowałem niby było wszystko jak w animacji ale to nie służyło filmowi ):
cloe4
@buterfly A ja uważam, że Piękna i Bestia jako remake sprawdziła się znakomicie.
1
buterfly
@cloe4 Cóż kwestia gustów to tej pory jeżeli chodzi o aktorskie wersje animacji od Disneya największy zawód, w animacji czuć tą magię i nawet w odpowiednich monetach grozę w aktorskiej mi tego zabrakło mimo że przecież najważniejszych scen nie zabrakło ):
justek999
Ładnie to wygląda.. może Disney zadba o to, by wyszedł z tego dobry film.
1
andrea_paolo_nigro
Wyglada ciekawie. Jest klimat a to już duży plus. Jedynie co mi nie pasuje to sama Mulan. I z wyglądu trochę mi nie pasuje i na pierwszym zwiastunie brak tej iskry która miała animowana wersja. Ale może takie jest założenie i film faktycznie ma być przedstawiony w innej formie.
mitrus80
niestety mimo że wygląda to nie najgorzej, mam w pamięci Mulan (2009) który był dobrym filmem i dosyć poważnym, więc tutaj tego amerykańskiego nie mogę pochwalić
__Vermilion__
ależ ona śliczna! i to się nazywa wierne odwzorowanie kultowej animacji
whitestripes_333
@__Vermilion__ Co niby mogli w tej animacji zmienić skoro historia Mulan pierwotnie odnosiła się do chińskiej historii (najazd Hunów na Chiny), kultury a przede wszystkim legendy o Hua Mulan ??
1
__Vermilion__
@whitestripes_333 Myślałam, że i tym razem zarzucisz czymś równie kreatywnym jak ostatnio "jak się nie podoba to sam sobie nakręć" - pomijam już fakt, że jestem kobietą. Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, bye
2
EMERSION
Będzie Shan Yu?? To jeden z moich ulubieńców.
Gwiazdeczka
Nagle Disney szanuje materiał źródłowy i robi film tak, żeby nie urazić widzów z kraju z których historia pochodzi. No cóż trzeba się przymilić, bo to oni nabijają im kasę, a skoro smok, piosenki i romans im się nie podobał, to wypada z wersji live action.
buterfly
@Gwiazdeczka A skąd niby ta pewność że się nie podobał? - Po drugie uważam to za dobre posuniecie, bo Disney był już posądzany o to że tylko kopiuje swoje animacji na filmy aktorskie.
Gwiazdeczka
@buterfly, oh... wydawało mi się, że ogólnie większość osób już o tym słyszała lub wie.
Gwiazdeczka
@buterfly en.wikipedia.org/wiki/Mulan_(1 998_film)#Reception_in_China
Gwiazdeczka
@buterfly jeden ze starych newsów scmp.com/article/275997/mulan- sinks-box-office-heroine-fails -charm-patrons
buterfly
@Gwiazdeczka Dzięki za info - Mimo to to nie zmienia tego że Disney coraz bardziej był krytykowany że tylko bezmyślnie kopiuje animacje, wiec akurat te zmiany zaliczam jako plus no ale to oczywiście kwestia indywidualna :)
DamosPasaBododcv
nie zaskoczył mnie ten zwiastun kolejny film o Mulan taki jak 2009 https://www.filmweb.pl/film/Mu lan-2009-504470 jeśli nie ma tam Mushu to tego filmu nie ma co oglądać. żal :(
1
IndianaKingston
myślałem, że przynajmniej siostra Mulan będzie czarna, albo chociaż jej ojciec - oj, zawód... ;>
7
maiev888
@IndianaKingston nie pokazano ksiecia ani cesarza, oni na pewno są czarni wiec nie mamy co rozpaczac tylko pytanie - gdzie jest jakis gej?
5
Maydo
@maiev888 Będzie nim kapitan Li Shang, który zakocha się w Mulan przebranej za mężczyznę.
3
IndianaKingston
@maiev888 podtrzymuję pytanie o geja, choć produkcja oparta jest o ponaddwatysiącetrzystuletnią legendę o poniekąd osobowości trans w głównej roli...
4
1
1

programy Filmwebu

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię