Zwiastun Nr 2 The Mandalorian(2019): Zwiastun nr 2
...

Pozostałe dla The Mandalorian (2019)

komentarze 130

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Optimus_999
To będzie świetny serial. Wręcz nawet najlepsza rzecz, jaka przydarzyła się uniwersum Gwiezdnych Wojen od czasów Łotra 1. Szykuje się kawał dobrego kina wielkiej przygody, którym od zawsze powinny być Gwiezdne Wojny. A ten mroczny klimat oraz muzyka tylko sprawiają, że jeszcze lepiej się to wszystko ogląda. Moje nadzieje względem tego serialu stały się jeszcze większe. Szkoda tylko, że będzie trzeba piracić, by to obejrzeć w Polsce w tym roku...
20
marcusfenix345
@Rinzler Kolejny który gada głupoty. Szkoda na was prądu.
5
Pidiiinne
@Rinzler A po co się produkować nawet i te 10 minut na odpisanie tobie. Może się wysil i sam sobię sprawdz co o tym sądzą ludzie i jakie są opinie wśród fanów. Po to masz mózg aby zweryfikować opinie. A te są bardzo pochlebne wobec Rogoue 1 wśród fanów jak i nie fanów 18+.
1
Pidiiinne
@Rinzler I jeszcze. Żyjemy w 21 wieku więc jak zakładasz tezę, że "otr 1 nie jest dobrą rzeczą która przydarzy się temu universum " to wypadało by samemu zacząć od uargumentowania swojej opinii tak aby przyszły rozmówca mógł się bezpośrednio odnieść do twoich argumentów.
1
Rinzler
@marcusfenix345 ''gada głupoty'' ? Uzasadnij. chyba że jesteś po elektrowstrząsach :)
1
Rinzler
@Pidiiinne a co uważasz że nie warto ? A może ty się wysilisz ? Wiesz ilu ludzie, tyle opinii. Po to mam mózg żeby myśleć racjonalnie, co tobie chyba przychodzi z wielkim trudem.
Rinzler
@Pidiiinne nie ucz ojca dzieci robić. "otr 1'' ? Nie znam. Dobry to film ? :) Wiesz to nie miejsce i nie czas na argumenty. Zwłaszcza gdy druga strona zaczyna od ataku personalnego.
ciosina
@Optimus_999 Dla mnie Star Wars to legenda , mit. Tak zawsze postrzegałem pierwsze Star Wars. W nowych produkcjach widzę pustkę. To są filmy, które można przyrównać do burgerów, które są projektowane przez chemików dobierających smaki tak by pobudzały odpowiednio mocno konkretne receptory smaku. W tych filmach nie ma nic odkrywczego ani zaskakującego.
4
Lucas207
@Optimus_999 Imponuje mi Twój entuzjazm. Co by nie mówić, to universum już raczej leży. Tak czy owak, jeśli ktoś szuka perełek, to mały kameralny serialik dla garstki fanów, którzy strawili młodość na fascynacji SW, którym nie podchodzą niedawne oficjalne kontynuacje serii, a dziś pragną czegoś nieco bardziej trudnego i poważnego byłoby czymś w sam raz.
1
Ybor
@Lucas207 leży i kwiczy, wiekszość fanów już dorosła, a sam serial po dwóch odcinkach wydaje się być płytki w fabule, typowe kino familijne i chyba będzie tak do końca, co odcinek albo zdobywanie jaja albo licytacja kto da więcej za Yodę. Jak narazie 6/10.
nillvo
@Optimus_999 zaiste, to prawda. Serial przebił nawet Łotra i Haha. Oczywiście filmy są znakomite, ale skala się powiększyła. Abrams ma naprawdę trudne zadanie, sprostać tak wysoko postawionej poprzeczne W Uniwersum i jednocześnie odratować zniszczoną przez Ostatniego Jedi sagę. Z drugiej strony być może oczekiwań już wygorowanych względem ostatniej części niema.
ash_williams85
Serial "The Mandalorian" niczym mityczny tytan Atlas w pojedynkę dźwiga sklepienia nieba tworzące disneyowskie Gwiezdne Wojny, którego blask zaczął blednąć na naszych oczach za sprawą Jar Jar Abramsa, Riana Johnsona i Kathleen Kennedy.
12
TheSakuy
@ash_williams85 O czym Ty gadasz? The Last Jedi to jeden z najlepszych filmów z uniwersum.
4
Kante10
@TheSakuy I see that you're a man of culture as well.
2
Dravic
@ash_williams85 Tacy podludzie jak TheSakuy próbują baitować i trollować przy każdej okazji fanów Star Wars. Tym frajerom zależy po prostu na atencji. Najlepiej ignorować. :)
3
nirvana79
@TheSakuy Czy ty oszalales? Last Sprzedaj to gniot nad gniotami...
1
TheSakuy
@Dravic Boli, że podoba mi się film który jest ceniony przez krytyków (średnia ocen metacritic 85/100), który przy okazji ciekawie rozwija stare zakurzone postacie (Luke). No ale ten fandom niestety to jedno wielkie szambo zawierające takie sfrustrowane jednostki bez wartości jak Ty, które same nie wiedzą czego chcą od tej marki. Pluje Ci w ryj.
Lucas207
@ash_williams85 Jar Jar Abrams - kradnę. Internet powinien znać to określenie! Winszuję wirtuozerskiej kreatywności w operowaniu słowem!
1
Lucas207
@TheSakuy Ja w sumie po słabowitej siódemce też nie wiedziałem czego oczekuję. Dostałem parę sucharów i genialnego Luke'a, którego z pewnością zapamiętam na długo. Po wyjściu z kina byłem zadowolony.
1
matzek
Yodasz zjadł żabę a Mando zajumali radio z fury. Rzekłem
3
Zabor85
Moim zdaniem bieda. Chyba jestem już za stary na Gwiezdne Wojny.
6
hitman4334
@Zabor85 No, jesteś za stary, nie zapomnij zamknąć za sobą drzwi.
justek999
Wygląda jak film, więc mogliby to śmiało puścić w kinach..
6
Cescus
to mam szanse byc dobre, w przeciwienstwie do wiekszosci rzeczy wypuszczonych w tym universum przez disneya
2
ratinello
W 01:29 to Bill Burr? Wszędzie bym się go spodziewał, ale nie tutaj ;)
2
mistrz_sheldon
Jedyne na co bardziej czekam ze SW niż to jest, 7 sezon TCW.
1
turtlak
Kolejna ładna bajka bez klimatu... Dzieciom może się spodoba, ale ja wolę obejrzeć coś o ludziach z krwi i kości, a nie jakimś międzygalaktycznym rambo. Taki Bourne na przykład może i kładł 50 ludzi na film, ale za każdym razem musiał się mocno postarać i często kończył ledwo żywy. Tutaj typki strzelają tylko po to, żeby Chińczyk wiedział do kogo strzelać. Beznadzieja.
Raphaelus
Mały "Yoda" będzie kobietą? :D w końcu to Disney
sjuraniec
@KisielowskiMK Europa Zachodnia w ciągu sześciu miesięcy od października tego roku do marca przyszłego roku Europa Wschodnia w ciągu roku, najpóźniej do października 2020 r
ciosina
A to nie w Imperium dopiero wymyślili sposób zatapiania ludzi w tcych blokach? Przecież specjalnie chcieli przetestować na Solo by mieć pewność , że Luke przeżyje.
galagaguy
@ciosina ale, to się dzieje ile lat po upadku imperium, więc wszystko się zgadza
mistrz_sheldon
@ciosina Zamrażanie karbonitem ludzi miało miejsce od czasów starej republiki, w V części był problem bo instalacja była przeznaczona do zamrażania gazu, a nie osób żywych.
Aigneis
@ciosina W serii TCW nawet Jedi używają zamrażania w karbonicie, więc to technologia znana co najmniej od ery Republiki (kanonicznie).
CyboRKg
To powinno sie dziac w czasach Starej Republiki...
1
DroMak
epizody 1-6 mogę oglądać codziennie. Epizod 7-8 poszedł w zapomnienie dawno po oglądnięciu w kinie. Czuję, że z tym serialem będzie podobnie.
6
Optimus_999
To będzie świetny serial. Wręcz nawet Nlnajlepsza rzecz, jaka przydarzyła się uniwersum Gwiezdnych Wojen od czasów Łotra 1. Szykuje się kawał dobrego kina wielkiej przygody, którym od zawsze powinny być Gwiezdne Wojny. A ten mroczny klimat oraz muzyka tylko sprawiają, że jeszcze lepiej się to wszystko ogląda. Moje nadzieje względem tego serialu stały się jeszcze większe. Szkoda tylko, że będzie trzeba piracić, by to obejrzeć w Polsce w tym roku...
1
1
Nevarius
Poszli po rozum do głowy i bardziej ten trailer jest w stylu kina nowej przygody, czyli tym, czym SW zawsze było. Choć cały czas obawiam się, że przekroczą tą granicę dobrego smaku i ten cały mrok, powagę, którą będą zapewne próbowali serwować wyjdzie bokiem i zrobi się z tego nieoglądalny kicz. Ale jestem dobrej myśli, hejtowałem pierwszy zwiastun, ten jest lepszy.
2
katedra
@Nevarius SW ma dość pojemną formułę i nie musi być koniecznie Kinem Nowej Przygody, nawet jeśli filmy sprzed 50 lat były
2
Nevarius
@katedra w taki sposób zostały zapamiętane, a scenografia złożona z bajecznych robocikow i kolorowych laserkow nie pasuje mi do mrocznego klimatu. Znaczy można, ale wtedy to będzie już kiczowate. Z uniwersum dla dzieci nie da rady zrobić mrocznego klimatu który będzie się poważnie odbierało.
katedra
@Nevarius Pamięć nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ formuły filmowe są m.in. po to, aby z nimi eksperymentować, niezależnie od przyzwyczajeń widzów. Właśnie takie filmy są szczególnie cenne, gdyż pogrywają z oczekiwaniami. W świecie SW jak najbardziej może rozgrywać się horror, pościelówa, jak i komedia.
Nevarius
@katedra Właśnie ma dużo, bo na pamięci opierają się sentymenty i przyzwyczajenia, a ludzie rzadko trawią zmiany, popatrz jak prequele są odbierane, mimo nowej zawartości i odejścia od post apokaliptycznego designu statków dostaliśmy pełną futurystyczną wizję space fantasy, co nie podoba się wielu fanom. "Właśnie takie filmy są szczególnie cenne, gdyż pogrywają z oczekiwaniami." - Fabularne zwroty akcji jak najbardziej okej, ale odchodzenie od rdzenia SW na którym całość wznieciła swój ogień popkulturowy - nie widzę tego. Seria dla dzieci powinna zostać serią dla dzieci. Nie tylko z powodu konsekwencji trzymania się raz obranych ram, ale też dlatego, że mrok nie pasuje do bajki w kosmosie. SW jest jak odległe fantasy, gdzie specjalnie uciekamy w to uniwersum by odciąć się od "mroków" naszego rzeczywistego świata. Tam zawsze wygra dobro, królują takie wartości jak przyjaźń, odwaga, honor i miłość. Uniwersalna opowieść o zwycięstwie dobra nad złem, oparta na motywach kosmicznych i naszych romantycznych wyobrażeniach. Nie chcę by SW to porzuciło i zniszczyło mi wizję tego swiata jako fantasy idealnego.
1
katedra
@Nevarius Bardzo niepostępowe i wsteczne myślenie. Największą wadą nowych SW jest właśnie kurczowe trzymanie się starych wątków oraz schematów, które zrodziły się w trakcie trwania serii Skywalkerów.
2
Nevarius
@katedra Dlaczego? Co jest złęgo w tym, że wymagam konsekwencji w obranych ramach uniwersum? Chcę po prostu by bajka dla dzieci pozostała bajką dla dzieci. Robienie z Batmana komedii romantycznej też nazwałbyś postępowym i niewstecznym myśleniem? Twój przykład wady nie wpisuje się w to o czym mówię. Bo ty mówisz o schematach i postaciach, czy jakimś scenariuszu (pomijając czy komuś się podoba zabieg cykliczności sagi czy nie), a ja mówię o całości. Nie zaprzeczysz że epizod 7,8,9 są robione dla dzieci, tak samo jak poprzednie części. Można narzekać na scenariusz, czy pewne odtwórstwo, ale duch GW jako lekkiej space opery istnieje. Tymczasem Mandalorian ( i w pewnych aspektach Łotr 1) próbuje odejść od formuły bycia tylko dla dzieci i tylko się na tym wyłoży. Obiektu docelowego się nie zmienia, bo nie po to powstał produkt familijny, by teraz na siłę zawężać grupę odbiorców.
katedra
@Nevarius To nieuzasadnione pretensje do czegoś, co nigdy nie miało jasno ustalonych reguł i zasad oparte przede wszystkim na: bo mnie się to nie podoba. Widocznie ktoś w Disney ma o wiele szersze horyzonty i dopuszcza do siebie myśl, że uniwersum może być pogłębiane i rozwijane w różnych kierunkach.
katedra
@Rinzler Widzę właśnie, że koleś ma jasno określoną wizję świata i nie dopuszcza do siebie zmian
Nevarius
@Rinzler Ale, że o co ci chodzi? Ujmujesz Katedrze rozumu że samodzielnie nie umie zdecydować czy mi odpowie czy nie?
Nevarius
@katedra Ależ miało - zobacz: Cała stara trylogia to przerobiona na kosmiczną modłę baśń o księżniczkach i mężnych rycerzach ratujących świat przez złymi bucami. Motyw stary jak świat i przeorany przez tysiące innych baśni tak chętnie czytanych dzieciom do snu. Prequelowa trylogia - kolorowa baśń o dorastającym chłopcu którego skusiły ciemne siły, bo chciał bronić swoich najbliższych (cała ta argumentacja że polityka w prequelach jest dorosła to xDDD). Nowa trylogia - opowieść o dziewczynie, która nie może odnaleźć się w świecie mocy, kuszona zarówno przez jasną i ciemną stronę, jak również opowieść o anarchistycznym chłopcu, który kuszony ciemną stroną chce dorównać swoim krewnym poprzednikom. A wszystko podane w dziecięcej formie (zero krwii, patetyczne dialogi i nawet meta filozofia oparta na zabawkach) . Powiedz mi - jakim cudem komuś przyszło do głowy, że to uniwersum potrzebuje poważnej dorosłej opowieści? Równie dobrze można robić poważną opowieśc w świecie Kucyków Ponny.
Nevarius
@Rinzler Czyli jak zwykle przychodzi jakiś koleś, który nie ma nic ciekawego w temacie do powiedzenia, następny proszę!
katedra
@Nevarius Tylko Ty mówisz o tym, co leży u podstaw starych SW, a nie dlaczego twórcy nie powinni rozwijać uniwersum w kierunkach np. westernowych.
Nevarius
@katedra Ależ jak najbardziej mogą, możesz wskazać kierunek mojej wypowiedzi, w której sugeruję coś innego? Mi chodzi właśnie tylko o to, by cały ten nowy kierunek pozostał w duchu SW czyli dla dzieci. Marvel fajnie to pokazał. Miał w swoich szeregach filmy szpiegowskie ( Winter Soldier), komedie (GOTG 2), przygodowe (Thor). Wszystko jednak w lekkim dziecięcym stylu, trzymał się swojego, nie wychodząc poza bezpieczną granicę swoich ram. Dlatego właśnie DC ma problem ze swoimi filmami. Bo robią z książeczki z obrazkami dla dzieci próbę jakiejś poważnej historii (Joker), co sprawia, że oglądam takie coś i nawet nie mogę wczuć się w bohatera, bo ta powaga to zrobiona tak na siłę, że aż chlapie na boki.
1
DroMak
@Nevarius Gwiezdne wojny były filmem familijnym, nie tylko dla dzieci. I nawet jeśli celujesz argumentem pod legendy czytane dzieciom, to pamiętaj, że wśród nich znajdywały się i te o władcach zjadanych przez myszy, opowieść o Czerwonym Kapturku to metafora gwałtu. Nawet w baśniach Andersena znajdziesz te, które można czytać z jeżącym się włosem na głwowie, a któych za nic nie przeczytałbym 5 latkowi. Skoro więc baśnie mogą, to dlaczego nie SW?
1
Nevarius
@DroMak Celny argument z tymi baśniami, ale zauważam jeden problem. Każda baśń była w ...hmm innym uniwersum. Czerwony Kapturek raczej nie dział się w świecie Pinokia czy małej syrenki, albo Atlantydy. SW jest całym uniwersum i to właśnie ono jest kreowane na to grzeczne, dziecięce, familijne (jak to określasz) oraz pełne przesadnego patosu. Odpalając taki film chcę uciec do tego świata z rzeczywistego świata. Uciec od mroku na rzecz pełnych nadzieii i epickości opowieści. Jednakże w momencie, gdy powstaje taki Mandalorian i okazuje się (przypuszczalnie na potrzeby argumentacji) być mroczną opowieścią z brutalnym, nie czarnobiałym światem, to ta "odległa galaktyka" przestaje być dla mnie taka odległa. Bo nie po to zgłębiam się w fikcyjny idealny świat fantasy by zderzyć się z tym jaki to on jednak nie jest idealny. Żeby twój argument działał, musiałbyś mi podać przykład bajki, bądź baśni, której formuła zmienia się w tracie jej trwania. CK ma spójny klimat od początku do końca, Pinokio również itp itd.
DroMak
@Nevarius Jeśli by się uprzeć, to oryginalna wersja CK kończy się tak, że CK jest zjadany przez wilka. De facto milutka opowieść o dziewczynce, która zbiera grzybki i ziółka zmienia się w masakrę rodem z Happy Three Friends (to też przykład kolorowej bajki z krwawym rozwinięciem). Nawet powstał na jej kanwie horror z 2011 roku. Nie twierdzę, że jakiś dobry - ale eksperyment był i twórcy nie bali się spróbować. Takie eksperymentowanie gatunkami pozwala po prostu spojrzeć na całość z innej perspektywy. No i oczywiście nie musisz się zmuszać, by odbierać ten projekt jako kanoniczny. W sensie - nie zaburzy on twojej wizji świat SW, jeśli tylko powiesz sobie "to się nie wydarzyło, to ciekawostka". Pamiętaj, że filmy, to jednak tylko filmy. Można się angażować emocjonalnie, ale nie odbieraj twórcom radochy z prób eksperymentowania w ogromnym uniwersum tylko dla twojego psychicznego komfortu.
katedra
@Nevarius Wydaje się, że za wszelką cenę próbujesz pocisnąć SW, że są infantylne pod płaszczykiem ożywionej dyskusji na temat dalszych losów sagi
Nevarius
@DroMak Ta wersja jednak nie powstała z myślą o dzieciach, nie stricte by przekazywać im jakieś uniwersalne, czy banalne z punktu widzenia dorosłego, wartości. Dlatego ta baśń najpopularniejsza jest uznawana za tą prawidłową i to w niej widzi się przekaz by móc czytać dzieciom. Sam widzisz, że bajka dla dzieci przestaje być bajką dla dzieci, gdy doda się do niej elementy dorosłe. HTF ma status (+ 18) więc nie wiem, czemu to przytoczyłeś. No i widzisz i taki horror będziesz traktował tylko jako ciekawostkę. Nie zaangażujesz się emocjonalnie w tę kreację, a jeśli nawet to mówimy o wąskiej grupie ludzi, a blockbustery w taką nie celują. "No i oczywiście nie musisz się zmuszać, by odbierać ten projekt jako kanoniczny. W sensie - nie zaburzy on twojej wizji świat SW, jeśli tylko powiesz sobie "to się nie wydarzyło, to ciekawostka"." - oczywiście, ale w ten sposób dyskredytujesz racjonalność takiego działania. Sam w tym momencie przyznajesz, że to "nie to samo, więc dla swojego komfortu nie bierz tego na poważnie". Nie sądzisz, że to trochę krzywdzące dla kina, że komuś proponujesz odciąć się emocjonalnie od produkcji? Zaangażowanie widza i konsekwencja w ramach obranej strategii to podstawa w dzisiejszych czasach. Podałem wcześniej przykład DC i Marvela. Marvel zdobył sukces finansowy i komercyjny, bo w swoich 20 filmach nigdy nie zboczył ze ścieżki i z zakutym łbem doprowadził samodzielnie do wielkiego finału swoją lekką superbohaterską opowieść. A jak jest u DC? Jeden film próbuje być na siłę poważny, drugi na siłę śmieszny, trzeci stara się by koniecznie współczuć antagoniście batmana (Joker). W jaki sposób mam więc traktować to uniwersum, skoro ono samo nie wie czym chce być? Zobacz np. co się stało z Grą o Tron. Kreowana od 6 sezonów na brutalny świat fantasy, a 7-8 sezon uznawany jest za najgorszy (pomijając najlepsze wizualia jakie wykreowali) właśnie dlatego, że odcięto się od pierwotnie założonej konwencji i zrobiono z tego klasyczną bajkę dla dzieci, gdzie dobro wygrywa, zło przegrywa.
Nevarius
@katedra To, że są infantylne uważam za zaletę. W końcu to bajka. Tym mnie ujęły i fascynowały. Kolorowe lasery, piękne planety, oparte na łatwych skojarzeniach archetypy postaci (czarny lord to pewnie szef tych białych szturmowców, zły lord siedzi na tronie i strzela błyskawicami, a dawny mistrz tak naprawdę nie umiera, tylko przechodzi do mistycznego duchowego świata).
katedra
@Nevarius Powtarzasz to dobitnie, mimo iż obecnie SW z powodzeniem przybrały inny kształt.
Nevarius
@katedra Tzn. jaki? Sugerujesz, że to nie są produkcje dla dzieci?
Nevarius
@katedra Możesz podać jakąś argumentację? Bo z tego co widzę (zabawki w sklepach, naklejki, żadnego pegi w filmach, komiksy, produkcje animowane typu Clone Wars, rebels, czy resistance, albo lego) jest jednak tak, że to produkcje dla dzieci.
katedra
@Nevarius To nie jest produkt tylko i wyłącznie dla dzieci, gdyż ma jasno określoną kategorię wiekową. Dzieci są z jedną z grup odbiorców, lecz ani nie największą, ani docelową. Ty wymieniłeś typowe produkty tworzone na licencji SW i kierowane dla najmłodszych, które nijak mają się do tego, co tworzone jest na ekranie kinowym
1
Nevarius
@katedra Dorośli ludzi jak najbardziej mogą czuć radość i rozrywkę z oglądania SW. Filmy Pixara również są dla dzieci pomimo tego, że często dorośli zdają się więcej rozumieć z tych produkcji. "największą, ani docelową." - czy największą to nie wiem, docelową na pewno. "nijak mają się do tego, co tworzone jest na ekranie kinowym" - prosiłem cię o argumentację, co takiego jest tworzone na ekranie kinowym co kłóci się z produktami tworzonymi na licencji SW?
katedra
@Nevarius Ty chyba za bardzo nie wiesz, o czym piszesz, prawda?
Nevarius
@katedra Podasz argument i rozmawiamy jak ludzie, czy schodzisz na rzecz pyskówki?
elmiaster
@Nevarius Tak, bo scena jarającego się Anakina z pewnością to scena którą można puszczać dzieciom w czasie wigilijnej kolacji :)
DroMak
@Nevarius Moment, bo się trochę pogubiłeś. Wychodzisz najpierw z założenia, że SW są dla dzieci, a dopiero potem próbujesz dopasować argumenty pod twoją tezę, robiąc to wybiórczo. W SW jest mnóstwo elementów, które zaprzeczają twojej wizji idealnego świata. Mamy chociażby spiski polityczne w epizodach I-III, mamy motyw płatnych zabójców którzy polują na ważne osobistości. Intrygi związane z przekabacaniem młodych zdolnych mężczyzn na ciemną stronę. I nawet jeśli dobro wygrywa to tylko z perspektywy lokalnego bohatera. Bo taki Anakin to się poddał ciemnej stronie i umarł, był postacią tragiczną, może i się nawrócił, ale na kilka chwil. Jest nawet scena egzekucji i scena zamrażania w karbonicie. To już są elementy, których na próżno szukać w typowych bajkach dla dzieci. Nie są dosłownie tak czarnobiałe, jak próbujesz to przekazać. SW ma jednak ten próg bardziej przesunięty w stronę emocjonalnej powagi, którą z powodzeniem odczuwają nawet dorośli. Bo w ten sposób zkładam, że będziesz bronił każdej produkcji ze świata SW. Coś jest źle zrobione? - aa to film dla dzieci, czego oczekujesz xDD Wygodna strategia
1
Nevarius
@elmiaster Nie ma to jak wybrać sobie kilku sekundową scenę z ponad 9 filmowej sagi i na podstawie tego stwierdzać co jest dorosłe a co nie xD Nawet scena jarającego się anakina jest pokazana na rwanym montażu, nie ma krwi, a drastyczność sceny jest minimalna (zaledwie jedno bliższe ujęcie jego zjaranej skóry). Poza tym, heloł! Jest taka bajka dla dzieci Tom i Jerry - tam postacie wpadają do maszynek do mięsa, są przypalani żelazkiem, albo rozjeżdżani kosiarką. A mimo to produkcja dla dzieci.
Nevarius
@DroMak Tylko widzisz, problem którego nie dostrzegasz w twojej argumentacji jest taki, że ty wybrałeś pojedyncze elementy z całości sagi (argumentacja niereprezentatywnej próbki statystycznej), a ja zrobiłem coś dokładnie odwrotnego, całość sagi przedstawiłem baśniowo w jednym zdaniu. Miało to pokazać, że korzeniem serii jest przemielona setki razy przez kulturę mitologia o dobrym i złym. Z dwojga tych argumentacji moja przedstawia lepszy wniosek (co nie znaczy że w 100% trafny). I nawet jeśli mówisz o elementach takich jak polityka (która pomimo scenariusza jest działającą w tle samonapędzającą się machiną, której wcale nie musimy śledzić by połapać się w fabule), czy złych elementach w świecie (które służą jako kontrast dla wypuklenia dobra), to nadal poruszamy się w obrębie baśni dla najmłodszych. Ostatnie zdanie to nadinterpretacja, nie mam żadnej strategii, choć zgodzę się, że filmy dla dzieci rozpatruję w kategoriach "filmy dla dzieci". Bo dla mnie głupotą jest ocenianie ryby pod kątem wspinania się na drzewo.
Rinzler
@katedra bo jego hype na Star Wars z pod znaku Disneya wykracza daleko poza uwielbienie. To bardziej jakaś dziwna odmiana chorego fanatyzmu gdzie augmenty przeciw nie trafiają do głowy.
buterfly
@Nevarius Ja właśnie takie bardziej mroczne GW zaprezentowane w tym zwiastunie trafia w moje gustu i nie mam obaw że zrobią z tego kicz, natomiast kolejną bajeczkę o ratowaniu księżniczki już bym osobiście nie strawił i to były uważam dopiero już nieoglądalny kicz znowu historia o Jedi ):
buterfly
@Nevarius Odnosząc się do jeszcze do bajki w kosmosie to samo można uważam powiedzieć o Atlasie Chmur - Od na pierwszy żut oka kolejne filmowa bajeczka sf jednak okazuje że można zrobić sf mrocznie :)
buterfly
@Nevarius A co do Łotra to się widać nie wyłożył skoro jest jedną z lepiej ocenianych Star Warsów i z tego co wiem jest chwalony właśnie za klimat Star Warsów od Disneya :)
Nevarius
@buterfly Ratowanie księżniczki niekoniecznie, to był przykład pokazania o uniwersalizmie baśni i tym, że SW były, są i chcę by były baśnią. Nieoglądalny kicz jest wtedy gdy ta baśń jest źle zrobiona, a nie wtedy, gdy powiela znane schematy - inaczej kino skończyłoby się już w latach 90. Łotr 1 jest oceniany wysoko, tak, ale moim zdaniem to najsłabszy z dotychczasowych Disneyowych filmów. Gdzie ten humor, przygody, zagadki do rozwiązania? W łotrze 1 tego nie ma, tylko ponura historia, gdzie klasyczny podział na dobrych i złych gdzieś zanikł, próbując robić z bajki w kosmosie.. poważny film, no ludzie. Łotr 1 jest chwalony głównie dlatego, że jest remedium po (zdaniem wielu) nieudanym The Force Awakens. Nawet pamiętam jak po premierze tutaj główny temat nr 1 brzmiał: LEPSZY OD TFA - FILM MIAŻDŻY
buterfly
@Nevariu Tyle że z takim schematami można przedobrzyć, co uważam pokazuje Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów przez większość filmu właśnie zajęto się romansem głównych bohaterów a właśnie tutaj zabrakło mi przygody ): - Co do Łotr 1 i chociażby humoru to dzięki robotowi K-20 gdy tylko się pojawiał to uśmiech nie schodził mi z twarzy też Powrót Jedii mnie zaskoczył bo klimatycznie uważam to dość mroczna opowieść mimo to uważam przygoda aż się wylewa.
Nevarius
@buterfly Nie mówię o konkretnych schematach, mówię o ogólnym wydźwięku filmu. Abstrahując od tego, czy ten romans był długi czy nie (gdyby był krótszy można by zarzucić produkcji, że jest nierealistyczna, a Amidali, że jest dziw*ą), Atak Klonów nadal pozostaje kolorową produkcją dla dzieci. Niestety K-20 mimo tego, że miał parę dobrych tekstów, to za mało by sprawić, by łotr 1 nie był dla mnie drogą przez mękę. Taki Han solo całościowo był filmem, przy którym banana na twarzy mam cały czas, bo składa się na to nie tylko humor, ale żywa muzyka, przygody, lekko parodiowy ton filmu, brak przesadnie dramatycznej wstawki - porównałbym to do Indiany Jonesa. Powrót Jedi jest mroczny, ale nadal w granicach zdrowego rozsądku, nie miałbym żadnego problemu by ten film puścić dzieciom.
buterfly
@Nevarius No i właśnie po raz kolejny się różnimy :) - U mnie to właśnie han solo było drogę przez mękę, tego humoru jak dla mnie było i przesadnie parodiowego tonu w pewnym momencie już za dużo:) - Co do Powrót Jedi to się zgodzę jednak uważam po zwiastunach to samo uważam tyczy się nadchodzącego serialu, osobiście chętnie zapoznałbym dziecko z takim kilmatem SW no ale możliwe że klimat komediowego sf w świecie SW już mi się przejadł :) .
Nevarius
@buterfly Każdy się różni! Inaczej na forum byłoby nudno. Oo to w takim razie jak przeszedłeś przez inne części GW, hmm? W każdym z nich był taki lekki, miejscami parodiowy humor. No mi ta powaga nie pasuje, kolorowe laserki , absurdalnie wyglądające zwierzęta, kolorowe światy i zabawne roboty z poważną i ciężką klimatycznie fabułą? No nie... nie trawię tego, to tak jak zrobić z batmana komedię romantyczną. Znaczy można... ale, jaki sens jest w obdzieraniu uniwersum z ich największej zalety i CECHY?
buterfly
@Nevarius No widzisz a ja to uwielbiam :) - Ale fakt dobrze że można się różnic - Przez większość przeszyłem i to bez problemu bo uważam wszystko było odpowiednio wyważone, dopiero mroczne Widmo i Atak klonu w których brakło mi ciekawej historii i klimatu w Widmo cała przygoda była już uważam nie ciekawa nawet biorąc pod uwagę to że SW jest dla dzieciaków a w Ataku klonu romans głównych bohaterów mnie również tylko wynudził.
Nevarius
@buterfly Pytanie tylko w jaki sposób pogodziłeś taki dysonans klimatyczny w świecie SW?
buterfly
@Nevarius dysonans? - No ja nie miałem właśnie takiego odczucia już Nowa Nadzieja była uważam jak na ''bajkę dla dzieciaków'' dość mroczna.
Nevarius
@buterfly Nadal to jednak bajka dla dzieciaków. Mrok nie wyklucza bycia bajką. Sednem jest by ten mrok przedstawić na tyle strawnie i bajkowo, by dziecko się nie bało (tak jak w Powrocie Jedi wydarzenia w Gwieździe śmierci był kontrastowane przez trwającą na Endorze zabawną bitwę miśków ze szturmowcami)
Nevarius
@Nevarius Czy taki zabieg jest używany w Łotrze 1? Nie, ten mrok i poczucie beznadzieii wypełnia dosłownie cały film, a próby ratowania klimatu poprzez robota K-20 przypominają próby smarowania kromki chleba deficytem budżetowym Bangladeszu
buterfly
@Nevarius Dlatego nie miałem z tego powodu dyskofonu - Bo właśnie od początku SW były raz bardziej lekkie raz bardziej mroczne - Łotr 1 należy do tej drugiej kategorii, odnosząc się jeszcze do K-2O to nie miałem poczucia że jest on wepchany na siłę czy że nie pasuje do całości filmu jego postać od początku jest lekko niewymuszoną komediową postacią.
Nevarius
@buterfly ja też nie miałem poczucia, że jest on wepchany na siłę. Po prostu w mojej opinii nie ratował z zbytnio klimatu, nawet w horrorach są wstawki komediowe, bądź żarty, ale nie wpłwają na ogólny wydźwięk filmu.
buterfly
@Nevarius W moim odczuci mroczniejszy Łotr 1 nadal niczego nie zmienił w wydźwięku filmu, nadal opowiadał tak naprawdę bajeczkę o dobru i złu jak to było od samego początku GW.
Nevarius
@buterfly to już nie była bajka, pojawiło się wiele opinii, że LOTR 1 zatarl ta granice między dobrym i złym (motyw cassiana, który robił zle rzeczy w imię rebeliantów). Nie po to wybieram SW, w którym wygrywa dobro, świat jest kolorowy i przyjazny, a zło groteskowe I karykaturalne, by dostać w twarz jakimś brutalizmem, a klimat jest ponury i beznadziejny
buterfly
@Nevarius Ja uważam że jednak za mało nadal wiemy o tej postaci żeby tak jasno go ocenić, po drugie w wspominanym już w Powrót Jedi klimat akut też jest już ponuro i raczej beznadzieje no a przynajmniej ja odebrałem tak film :)
Polako89
Sa jakies informacje odnosnie pojawienia sie Disney+ w Polsce?
Dravic
@Kante10 Czyli nigdy. Harr, harr. Na pewno nie będę czekać dwa lata żeby obejrzeć ten serial, Disney inspiruje do pływania po morzach.
pawelgola_fw
Jestem tylko ciekaw czy uda im się wyprodukować film, w którym zbroja lub hełm, które wszyscy tak zawzięcie noszą, przyda się do czegokolwiek.
1
Dravic
@pawelgola_fw Przecież w trailerze masz scenę jak zbroja tytułowego bohatera pozwala mu przyjąć na ramię blaster bolt i nawet nie zwrócić na to uwagi. Ślepy jesteś? Timestamp jakoś między 0:56 a 1:00
1
Lucas207
Nosorożec Włochaty :) Tylko co on robi na pustyni? Fajnie to wygląda.
Nevarius
@Lucas207 włosy mogą zapewnić ochronę skóry przed parzącym promieniem słońca
1
Lucas207
@Nevarius Wielbłądy -symbol pustyni, noszą bardzo grubą okrywę włosową która izoluje je od gorąca w dzień i przenikliwego zimna w nocy -to nie żart, tam na pustyniach bliskiego wschodu amplituda dobowa temperatur potrafi być ogromna. Wełna wielbłądzia jest bardzo cenionym materiałem w produkcji tkanin i wykonuje się z niej np. ciepłe kołdry do spania. Historycznie rzecz biorąc, Wielbłądy wyewoluowały w Ameryce Północnej, a swój obecny kształt (i futro) zawdzięczają właśnie Epoce Lodowcowej. To co napisałeś ma więc głęboki sens.
dezertx
szczelaniny na laserowe rewolwery i cudaczne stworki czyli klasyczny starwarsowy kicz. Jak facet nie zdejmie hełmu przez cały serial to czarno to widzę
1
dagon1911
@dezertx A to dobra, będą udawać że nie ma tam kosmitów no bo kicz. Co z tego ze to jest Star Wars.
1
dezertx
@dagon1911 co ja ci poradzę, że to wygląda kiczowato? Że coś się sprawdzało w latach 70tych to nie znaczy, że się sprawdzi dziś. Z drugiej strony ultrasi SW się czepiali scen w kasynie z TLJ które przynajmniej były zabawne.
1
Nexov
@dezertx Co ty bredzisz śmieszny człeku, to są właśnie Gwiezdne Wojny. Westernowy klimat, brud, łowcy nagród, znane wszystkim rasy kosmitów (tj. quarreni, devorianie), praktyczne efekty z domieszką nowoczesnej choreografii plus dobry podkład dźwiękowy. Jeśli to dla ciebie kicz to sugeruję powrót to avendżersów, bananmanów lub innych rajtuzowych pajaców. Filoni nawet mówił, że do ról szturmowców ściągali fanów z 501 legionu bo im brakowało statystów w niektórych scenach. Po trailerze widać, że to star warsy w najlepszym wydaniu jak za czasów OT.
6
nicobellic94
@dezertx @Nexov Właśnie chciałem zwrócić uwagę na rasy jakie się pojawiają na trailerze, są większości tymi które przewijały od filmów, animacje książki i komiksy, a nie jak to było w najnowszej sadze gdzie pododawali nowe rasy bez sensu. Przecież gwiezdne wojny jak same wskazują nie są wojnami między ludźmi strzelającymi pistoletów, więc nie wiem na co ty się w ogóle nastawiasz...
dezertx
@Nexov no kiczowate te stworki dla mnie i co poradzę. Jakoś Groot i Rocket tak nie kłuli w oczy w MCU. A te teorie o tym że SW to zawsze były westerny to już przesada XD
Nexov
@dezertx Naucz się czytać, potem możemy do siebie pisać. Póki co, pasuję.
taksidrajwer
Ciężko mi nawiązać emocjonalną więź z głównym bohaterem. To chyba przez ten jego hełm...
elkolo
@taksidrajwer bo to serial skierowany do mniejszości hełmogłowej.
mercx
O tak- poprosimy o więcej serialów traktujących o anonimowych i zupełnie nieciekawych postaciach ze świata gwiezdnych wojen .. przecież tylko na to czekamy. Po co robić serial o kimś fajnym i ciekawym - np o jakimś rycerzu jedi (trochę ich było) albo lordzie Sith. E tam. Wszyscy wiedzą ze najciekawsza w gwiezdnych wojnach jest walka mieczami świetlnymi dlatego zrobimy serial o facecie z pistoletem.
LEGOMANIAKofficial
@mercx No właśnie ten serial stworzy nową lubianą postać :P A SW to nie tylko walki na miecze...
Rinzler
Lepsze niż The Rise of Skywalker...
AutorAutor
Ten trójząb w finale, z którego mierzy Mandalorian uderzająco podobny do tego z "THORGALA : GWIEZDNE DZIECKO" Jean Van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego...
2

programy Filmwebu

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię