Fargo

(2014)
Zwiastun Nr 3 (sezon 4) Fargo(2014): Zwiastun nr 3 (sezon 4)
Rok 2006, Minnesota. Do prowincjonalnego Bemidji przybywa tajemniczy mężczyzna, Lorne Malvo. Swoją brutalnością i bezwzględnością wpływa na mieszkańców miasta, w tym na udręczonego przez życie sprzedawcę ubezpieczeń, Lestera Nygaarda.

komentarze 23

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
forintleader
Kiedy kochany Filmweb, wprowadzi osobne strony dla takich seriali jak Fargo lub Detektyw? Każdy sezon to osobna historia, mam sobie wyciągnąć średnią z każdego sezonu żeby wystawić ocenę, czy o co chodzi ?
14
Burzujzmiasta
@forintleader a po co wprowadzać osobne podstrony, skoro wszystkie dotychczasowe sezony Fargo się Ze sobą łączą i dzieją się w tym samym świecie? ;)
7
forintleader
@Burzujzmiasta Bo opowiadają kompletnie inną historię, bo mają całkowicie inną obsadę i umiejscowienie akcji a fakt, że twórcy czasami puszczają oczko do widza nawiązując przykładowo do postaci z innego sezonu, jakoś mnie nie przekonuje, żeby wrzucać to do jednego worka.
1
Burzujzmiasta
@forintleader Hmm, no nie wiem. Wszystkie sezony mają bardzo podobny i spójny „egzystencjalistyczny” przekaz (inspirowany mocno Camousem, Kierkegaardem, Sartrem). Stylistycznie też są baaardzo podobne w założeniach. Pojawiają się w nich lub wspomniane są te same postacie i wydarzenia (Mr. Wrench w 3 sezonie, Lou w 2 sezonie, masakra w Sioux Falls). Nie powiedziałbym, że to są tylko mrugnięcia okiem do widza. To zgodziłbym się co do detektywa. Ciężko tez rozgraniczyć te sezony w momencie kiedy nie robią tego sami twórcy. Przy takim American Crime/Horror Story prędzej można rozdzielać, bo tytuły poszczególnych sezonów są rzeczywiście różne.
Nethvoy
@forintleader ale już taki "Nowy Papież" ma osobną podkategorie, a w innych serwisach jest to po prostu drugi sezon... cały filmweb...
WiwLeSaint
Póki co drugi sezon najlepszy. Mam nadzieje, że Gianni Savastano stanie na wysokosci zadania ;)
3
returner
@WiwLeSaint 1 i 2 sezon dawały radę równie dobrze. 3 sezon mniej się mi podobał. W 1 sezonie świetny był klimat oraz dwie świetne zagrane postacie - Malvo i Lester. W 2 sezonie było więcej wyrazistych ról i fabularnie było jeszcze ciekawiej, ale nikt nie dorównał Malvo i klimat też nie był tak fantastyczny jak w 1 sezonie. Czuć, że Fargo w 1 sezonie podobnie jak X-Files, Lost, The Killing i mnóstwo innych seriali kopiuje pewne rzeczy z legendarnego Twin Peaks 1990-1991, który jest najbardziej przełomowym serialem w historii TV. Zdecydowanie najlepszym z lat 90, który złamał schematy i żonglował gatunkami. Powiedzmy, ze jedynie Sopranos, Prwo ulicy, Breaking Bad podważają to, że nr 1 jest Twin Peaks, ale są zupełnie inne i też wiele zawdzięczają Twin Peaks. Sądzę, że do dziś pod względem klimatu nic nie dorównało dwóm serialom Robin of Sherwood 1984-1986 i Twin Peaks 1990-1991, które są niedoścignione pod tym względem. Mają klimat urzekający i niepowtarzalny., Twin Peaks zawdzięcza to Lynchowi, i wielu postaciom wyrazistym, a zwłaszcza pozytywny Dale Cooper agent FBI, placek wiśniowy i kawa. Symbolika serialu i sam finał 2 sezonu też stały się legendarne. Robin of Sherwood wiele zawdzięcza znów muzyce Clannad oraz wyrazistym postaciom jak szeryf, Gisburne, Will Szkarłatny, Nasir czy pierwszy Robin grany przez Preada stąd serialowa wersja miażdży wszystkie kinowe adaptacje, Ale jeśli mam wskazać, gdzie jeszcze był klimacik w serialach niepowtarzalny to postawiłbym na Przystanek Alaska 1990-1995, który ma też coś z Twin Peaks i może właśnie 1 sezon Fargo i Detektyw.
muhfucka4real
Patrzta ile czarnych w Minnesocie no szok
7
banan684
jakiej Minnesocie, 4 sezon dzieje się w Misouri (Kansas City) coraz dalej od Fargo
3
kto
Czy to Fargo ma jeszcze cokolwiek wspólnego z filmem Coenów? Oprócz tytułu.
2
Nethvoy
Mówcie co chcecie, to nadal Fargo, czyli poziom będzie. Mam nadzieję, że tylko za bardzo nie będzie przekłamań i czarni będą raczej działali incognito, a nie wszyscy będą udawali, że Ameryka lat 30-40 XX wieku jest taka postępowa. Póki co widać, że jednak chyba za bardzo poszaleli i murzynów w garniakach jest dużo, dużo za dużo, ale przynajmniej jest klimacik. Na pewno obejrze.
Arolowy
Uwielbiam Fargo, nowy sezon zapowiada się oczywiście świetnie <3
marviek
czyli 5 sezon będzie się dział w przyszłości
Niewierny_Tomasz
Słabo to wygląda. Z pierwszej połowy 20 wieku to interesuje mnie tylko okres 2 wojny światowej. Trailer przypomina Boardwalk Empire, którego nie strawiłem.
1
returner
@Niewierny_Tomasz Zakazane imperium było w miarę ciekawe dla mnie tylko w pierwszych 2 sezonach, ale jako całość wyraźnie odstawał od Sopranos, Prawo ulicy, Breaking Bad. Poza tym mieli zekranizować cały okres prohibicji 1920-1933, a serial tracił oglądalność więc musieli na szybko go zakończyć dając epilog w 5 sezonie i skasować. Więc sezony 1-4 pokazały lata 1920-1925, a potem nagle w 5 sezonie 1931 i retrospekcje. Wszystkie wydarzenia ważne z lat 1926-1933 nie pojawiły się. Najbardziej stracił Al Capone. Plan na 7 pełnych sezonów stracony, bo jak wiesz były 4 pełne po 12 odcinków i 5 sezon skrócony, by dać na szybko choć zakończenie dla serialu. Zakazane imperium trzeba przyznać, że miało dobre aktorstwo i wyraziste postacie. Na tym polu nic nie traciło do topowych seriali HBO jak Sopranos, Prawo ulicy, Rzym, Gra o tron z pierwszych sezonów.

programy Filmwebu