Zwiastun Nr 4 (polski) Batman v Superman: Świt sprawiedliwości(2016): Zwiastun nr 4 (polski)
W obliczu wielkiego zagrożenia Batman niechętnie łączy siły z Supermanem. Poza herosami do walki staje także wojownicza Wonder Woman.

komentarze 61

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
_GsHock_
"Rząd nie brudzi rąk"? Na prawdę? Te słowa zupełnie tracą na przekazie jeśli ktoś kierowałby się tak przedstawionym tłumaczeniem.
12
HubHaw
@_GsHock_ Chyba ludzie, którzy to tłumaczą nie znają w ogóle angielskiego, serio... "That power can be innocent" Co to wyrażenie w ogóle ma wspólnego z podaną przez nich frazą >.<
DarthDream
@HubHaw Może w kontekście całej sceny to tłumaczenie ma sens. Poczekamy, zobaczymy, pomarudzimy. :)
3
_GsHock_
@DarthDream Pytanie, co ma kontekst danej sceny do tłumaczenia? Skoro w oryginalnym języku wyrażenie to jest (zapewne nie przypadkowo) inne i o wiele głębsze dla interpretacji.
DarthDream
@_GsHock_ Ma dużo, bo dosłowne tłumaczenie wypadłoby kulawo więc zostało zmienione żeby dobrze brzmiało po polsku i pasowało do sceny. Tak przypuszczam.
3
_GsHock_
@DarthDream A więc wedle Twojego toku rozumowania dosłowne przetłumaczenie (czyt. "Zna Pani Senator najstarsze kłamstwo w USA? - Iż Potęga może być niewinna") kuleje na tle słów "rząd nie brudzi rąk" i mniej pasuje do epickiego pojedynku między dwoma najsłynniejszymi superherosami filmu/komiksu?
2
DarthDream
@_GsHock_ Zdecydowanie kuleje. Przecież to po polsku nawet nie brzmi zbyt dobrze. Tłumacz szukał pewnie w języku polskim zwrotu o zbliżonym znaczeniu.
1
_GsHock_
@DarthDream Może i po polsku jest to trochę przerysowane, jednak trzyma się kontekstu i przekazu jaki ma ze sobą nieść. Jestem więcej niż pewien, że napisy kinowe będą bliższe oryginalnym słowom niż "rządowi nie brudzącemu rąk" (z resztą ciekawe ile realnych osób wierzy w to?) Jeśli się pomylę to tez nie stanie się jakaś tragedia, bo o cztery słówka na krzyż nie po co pisać rozprawki. Chciałem jedynie zaznaczyć że takie "wolne" tłumaczenie potrafi popsuć efekt wypowiadanych słów na ekranie.
1
szuler2
@DarthDream Dwa tuziny wrogów to 24 osoby a przetłumaczyli to na 20 wrogów. Jak to ma pasować do kontekstu niby? Taki przykład ;)
DarthDream
@szuler2 Potworna pomyłka! To odbiera sens całej tej scenie! :c
1
2
pinker_2
@skrillex15 Wcześniej było powiedziane, że jest to najstarsze kłamstwo USA...więc można pomyśleć, że rząd jednak brudzi sobie ręce.
bandama77
Odnośnie "Ben-Hur" Ten styl trailerów robi się nudny, z resztą w jaki sposób takie trailery mogłyby nie być nudne - tym napakowaniem efektami, wybuchami i w każdej scenie bohater ociera się o śmierć, jeśli jednymi z najbardziej dochodowymi produkcjami są Avengers... Ale wracając do trailerów, to wymiotować się chce od tej esencji amerykańskiej napinki. Ten trailer jest jak: "The new mothaf***'a big double cheesy super size rich fat beef, only one popcorn pork baseball triple hot cola sauce turbo ultra captain mc american and crispy motha chips f***'n burger! " Porównajmy to sobie do chociazby tego ot co nieco już dojrzałego trailera...https://www.youtube .com/watch?v=LjLamj-b0I8 Czy zauważamy różnicę? No wali po pyskach jak wściekła Uma Thurman w Kill Bill pierwszym i drugim razem wziętych! Efekt piorunujący trailera "Aliena" to typowy przykład gdzie uruchamiana zostaje nasza wyobraźnia, a nie jak to w przypadku dzisiejszego standardu - wszystkie najlepsze sceny skompresowane, zmielone wymiociny jakichś napakowanych Johnów i Jacków którzy ratują świat przed zagładą i pstryknięciem palców wywołują trzęsienie ziemi. Martwi mnie fakt że temu nie są winni tylko twórcy i wielkie mainstreamowe wytwórnie, lecz w równym stopniu publika, która godzi się na tak tanią i pustą rozrywkę, ZGROZA !!!
4
Metropholis
@bandama77 Trailer to pochodna filmu. A w tym przypadku to twórcy postawili na ten patos, powagę, mrok i wszystko inne, więc tym się reklamują. Jasne, że nudne to i chaotyczne ale co publika ma do powiedzenia w sprawie trailerów? Od lat wszyscy narzekają na te zdradzające całą fabułę przed seansem i nikt sobie nic z tego nie robi, takie trailery montuje się nadal.
budiepipa
Trailer sugeruje, Batman się już nie pieści i chyba dał sobie spokój z niezabijaniem. Dla mnie to dobra wiadomość.
3
szuler2
@budiepipa Jeśli będzie zabijał to przekreśli wszystko co sobą reprezentował Batman więc jak dla mnie to zła wiadomość, poczekamy zobaczymy.
6
budiepipa
@szuler2 Wiesz, jeśli umiejętnie pokażą, co go skłoniło do podjęcia tak drastycznych środków, to wcale nie musi okazać się plamą na jego honorze czy systemie wartości. Ale jak sam stwierdziłeś- poczekamy, zobaczymy. Pozdrawiam.
batgniewko
@budiepipa w serii gier Batmana Arkham też wyglądało, jakby łamał swoją zasadę niezabijania, ale tak nie było. Po prostu ich mocno uszkadza. Gdyby zrobiono z Batmana zabijakę w tym filmie, nikt nie zostawiłby na Snyder'ze suchej nitki.
2
Romek2348
@batgniewko Mało prawdopodobne. Myślę, że on po prostu nie będzie im wycierał buziek, tylko łamał co umie, zachowując przy tym ich życie. To nie jest już trylogia Nolana, w której zachowany jest "realizm", więc pewnie będzie to coś zbliżone do tego, co zaprezentowała nam seria Arkham, jak już z resztą powiedziałeś :)
batgniewko
@Deathstroke_filmweb co to ma do rzeczy? Przecież mówię że ich nie zabija. Nie umiecie czytać czy co?
Filmweb ma beznadziejne buforowanie...
2
maszin
ci co oglądali... nie macie wrażenia że cały film jest za ciemny ? a może to wzrok mi siada, lub jakoś lampę w kinie oszczędzali :)
2
Nikos2237
@maszin Zrobili to specjalnie w filmie by podkreślić że to nie wesoły film. A przynajmniej tak sądzę.
boloyoo
@maszin Dlatego nawet nie idę na 3D, bo mnie szlag trafi. Na Suprmenie prawie nic nie widziałem...
maszin
@maszin tak teraz zrobiłem "riserdź" w mózgu :) i wszystkie filmy Zack'a Snyder'a są takie raczej w obrazie właśnie przyciemnione
Elf_Noldor
Ostatnia scena zwiastuna, w jaki sposób batman zahamował cios? Jakieś pomysły?
1
eNKeyyy
@Elf_Noldor Superman słabnie gdy w pobliżu znajduje się kryptonit ,więc pewnie dlatego batman zablokował jego cios
8
roman_stec
Wam też sie zdaje że ten typek do którego gada Alfred to Superman? A tak wgl to widać że Whedon grzebał przy tym filmie.Według mnie Flash i Aquaman wymiatają!!!!!!!!
Ozzmo
czy ktoś mi może powiedzieć jak wyłączyć to cholerne przeskakiwanie do kolejnego filmu? Kończy się zwiastun i po chwili włącza się następny. Musi się to dać jakoś wyłączyć... :-/ Może jakaś nakładka na FF?
scorpion6
Przecież Dubbing to będzie cały czas w filmach marvela oprócz Deadpoola bo przyznali mu inną kategorię
whitestripes_333
Irons? panie Irons, dlaczego, ach dlaczego...
KubaLBN92
Dubbing Tonego rzeczywiście wymiata:DD
szuler2
PS: od kiedy 2 tuziny = 20szt.? Przecież 1 tuzin to 12szt. więc 2 to 24szt. Teraz nasi tłumacze nawet liczą gorzej niż dzieci z podstawówki ;)
szuler2
Trailer z poprawnym tłumaczeniem https://www.youtube.com/watch? v=eX_iASz1Si8
DarthDream
Super zwiastun. Oby film też był super.
budiepipa
Ten trailer powinniśmy byli zobaczyć trzy miesiące temu zamiast jakiegoś g**na z doomsdayem. Gdyby jeszcze tłumaczenie nie było tak denne...
kubusvspuchatek
Ja pier... Kto tłumaczy te filmy. Przecież każdy kto zna angielski wie, że tłumaczenie jest do bani. Kto daje prawo na tłumaczenie po swojemu. Masakra
2
Deathstroke_filmweb
@kubusvspuchatek Pewnie dostęp mają tylko ważne osobistości i oni tłumaczą jak im się podoba.
adi_koko
Ludzie to już jest na yt w 4 odcinkach se możńa zobaczyć cały film każdy odcinek ma po 15 min albo nawet nie to wogle ten film jest już w necie oglądałem kilka razy i po polsku i po andgielsku OPŁACA się wystsrczy że se poszukacie dobrze i będziecie mieć ;) ! A tak wogle muzyka genialna ale ostatnie 20 min do dupy ;)
Losu7
Uwielbialem Batmana z Christianem B, co teraz poczniem kiedy nawet trailer powyzej to dno i nie zacheca do obejrzenia filmu? Co poczni3m, co poczniem, co poczniem co
2
TheBlur
@Losu7 Ten koleś w wykonaniu Bale'a ma tyle wspólnego z Batmanem co Hulk z baletem. Jak na razie Affleck WSTĘPNIE sugeruje znacznie lepsze odwzorowanie jego postaci.
3
TheBlur
@skrillex15 Batman z niego żaden. Oglądałeś choć raz kreskówkę/komiks?
Kerad122
@TheBlur Nolan wniósł batmana na wyższy poziom , Bale był bardzo dobry . A Afleck to drewno straszne (ale wygąda jak w komiksach xd). Ja widzę że to bd słabe . Jak wgl batman może walczyć z supermenem :D przecież w świecie który stworzył Nolan batman by zginął w sekunde . Szykuje się totalny odjazd , mi bardziej przypadł do gustu w miarę realny batman .
pinker_2
@Kerad122 Superman ma 1 słaby punkt, dlatego ta walka nie wydaje się tak do końca nierówna jak ci się wydaje.
TheBlur
Racja - tłumaczenie tragiczne, teksty tracą swój "polot" i stają się głupawe.
3
1
Deathstroke_filmweb
@sully_avatar Dokładnie tak samo myślę. Wcześniejsze zwiastuny były zbyt chaotyczne. Ten jest najlepszy.
sully_avatar
sully_avatar
@Deathstroke_filmweb zle myslisz, ten zwiastun jest nudny i zero epickosci... Trailer 1 i 2 są mega epickie. Ciary cały czas. Ten to jakas idiotyczna skladanka
Deathstroke_filmweb
@sully_avatar Tutaj dostaliśmy trochę akcji, zamiast gadania o fałszywym bogu. Szczerze mówiąc dobrze, że dali jakiś nowy trailer, bo tamte robiły się trochę monotonne.
Losu7
@Deathstroke_filmweb jak jakis debil oglada trailer 50 razy, to nawet porno z gianna michels bedzie.monotonne

programy Filmwebu

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię