Fragment Jestem Bogiem Jesteś Bogiem(2012): fragment Jestem Bogiem
Trzej przyjaciele, Magik, Rahim i Fokus, zakładają grupę Paktofonika. Nie podejrzewają, że ich utwory zmienią oblicze polskiego hip-hopu, stając się głosem młodego pokolenia.

komentarze 28

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
rradek21
Mgik to był szczur. Słaby był, nie umiał sobie radzić z problemami, tylko tchórze i szczury się zabijają. Ciota z niego była, tchórzliwa i słaba
Sheinor1
Komentarz specjalnie dla tych którzy jadą po aktorze który jest przedstawiony w filmie jako Magik, podniecacie się że Fokus, Rahim dobrze zagrany, jestem tylko ciekaw jakim bylibyście "sobowtórem" Magika w filmie w ogóle nie znając jak on się zachowywał w realnym życiu i znając jego charakter oraz niektóre zachowania tylko z archiwum PFK. Nie dziwcie się ze może być słabiej zagrany ale aktorzy którzy grają Fokusa i Rahima mieli żywy przykład jak mają grać ponieważ byli poprawiani przez obydwóch artystów podczas robienia filmu.
g_lox
Strasznie drętwe te teksty w tym filmie,jakie oni mieli wtedy komórki?
kozaq20
Celem każdego artysty jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, więc nie rozumiem dlaczego ktoś się oburza że Fo i Rah chcieli być w radiu. A co mieli do końca życia grać po piwnicach i zbierać piątki od garstki osób które są w temacie ? Teraz jest internet, wtedy albo radio i tv, albo zostajesz niszowym artystą i palisz jana na scenie przed 20 osobami ;) Ciekaw jestem kiedy do polaków dotrze że jeśli ktoś chce zarabiać na muzyce (malowaniu, filmach, whatever) to nie dlatego że sie sprzedał tylko że kosztuje go to masę siły i pieniędzy (jego własnych najczęściej) i chciałby z tego żyć i na tym zarobić ? Jak chcece być niesprzedajni to też pracujcie za darmo. Pozdro ;)
janeksl
Jeśli film będzi taki mega jak zwiastun to mamy hit
tomekkuzminski88
kurde dokładnie chciałem napisać to co zrobił lucynek21. historia scenariusza i filmu jest ogólnie, polecam lekturę swoją drogą. a co do argumentu o sprzedajności bo padło "radio nie puści" to mi to bardziej pokazuje po prostu ludzkie zmęczenie pracą nad płytą niż bycie dziwkami raha i fo.
lucynek21
buzon84 jak nie wiem o czym piszesz to nie pisz, film powstal z naglej fascynacji pfk ty chyba powstales z naglej fascynajci twojego ojca twoja matka. Maciej Pisuk pisal ten scenariusz 10 lat przebywajac z Fo i Rahem zamieszkal nawet na slasku, zyl z nimi bawil sie wsiaknal w ten klimat, poznal zone Magika i cale otoczenie. Scednariusz byl gotowy dawno temu a dlaczego film powstaje dopiero teraz?? Bo nikt nie chcial tego zekranizowac na warunkach Pana Pisuka na warunkach takich zeby nie zniekształcić całej historii. Wiec nie pierdo* glupot i idz usiadz z dziecmi neostrady ktorzy mysla ze Magik wyskoczył z okna bo był zwyklym cpunem. PFK. + i - to jedyne co widze, rzycze Ci zebys zobaczył +.
Jakoś te klipy nie zachęciły mnie do tego filmu, aktorzy kiepsko dograni, odtwarzają swoje role jakby byli z dupy wyciągnięci, bez żądnego przekonania... oto kolejna polska gówniana produkcja... z dużej chmury mały deszcz.
kosa480
Ale to będzie kiła... powinni zrobić fake biografię Peji:D
bj12
Z "Jesteś bogiem" chodzi o to że kawałek jest kontrowersyjny pod względem religijnym i stąd pojawia się kwestia że żadne radio nie będzie chciało tego puścić.
Asmok96
Ogólnie zapowiada sie bardzo fajnie <33 uwielbiam PFK !! ; DD
yoozio94
Ten Magik to bardziej przypomina Peję :D Z twarzy.
Pionier18
Wydaje mi się, że w całym filmie na pewno będzie wzmianka o "Nowinach", ale w trailerze tego nie pokazali. Film ten robią po to by przypomnieć historię Paktofoniki, ale też by zarobić pieniądze, no stary nie zmienisz tego taki kraj, a jak najwięcej osób przyciągnąć do filmu? Pokazując im największy hit Paktofoniki "Jestem Bogiem". Według mnie (wiele osób może mnie skrytykować, ale mam prawo do własnego zdania) Fo, Mag i Rah chcieli zarobić na tej płycie jak by nie patrzeć to był ich sposób zdobywania pieniędzy ( rodzaj pracy). Nie wiem czy słuchasz dalej członków PFK, ale oni teraz też robią to dla pieniędzy po prostu z tego żyją tak więc myślę, że Twoje słowa "...polscy raperzy tworzyli dla samych siebie, brzydząc się mediów" są kłamstwem tym bardziej, że jeżeli chcieliby robić to sami dla siebie to nie wydawaliby płyty ( może jakiś "nielegal")
Wiem że dzisiaj polski hip hop to biznes, istnieje w mediach głównego nurtu obok Dody i Kombi, ale przez to nastąpiła jego ogromna degradacja (z kilkoma wyjątkami), dzisiejsza scena przypomina bardziej cyrk, a młodzi słuchacze często nie są świadomi korzeni. Jeśli dobrze rozumiem ten film powinien nieco rozjaśnić historię polskiego hip hopu, ale temat jest śliski, zwłaszcza jeśli film powstał z nagłej fascynacji PFKą, przez człowieka który nie siedzi w temacie od lat. Dla mnie cała sprawa jest z góry mało wiarygodna i nie wiem czy mam ochotę oglądać takie coś. Wolę czerpać wiedzę z muzyki, która w przypadku hip hopu, niesie ogromną ilość informacji. Dodam jeszcze że z chęcią obejrzałbym jakiś solidny dokument o początkach tej sceny w Polsce (K44 i PFK to tylko kropelka w studni). "Blokersi" to jakiś smutny dowcip.
Chodzi mi o to, że skoro przyczepili się do utworu "Jestem Bogiem", to dlaczego nie było problemów z dużo cięższymi "Nowinami", chyba że w całym filmie jest o tym mowa. W ogóle sprawa wydaje się być absurdalna, gdyby jakikolwiek szanujący się hip hopowiec postawił argument "bo nie puszczą nas w radio" nie powstałaby chyba żadna prawdziwa płyta. Ta muzyka z założenia, od samego początku, była kierowana w bardzo specyficzną niszę, a w wielu przypadkach polscy raperzy tworzyli dla samych siebie, brzydząc się mediów, w tym radia. Gdyby ten argument "nie puszczą nas w radio" był prawdziwy, PFK straciłaby na autentyczności, a szczerość i działanie pod prąd to podstawa polskiego hip hopu. Z tego zwiastuna wynika, że albo PFK to hipokryci i populiści, albo panom od filmu coś się ostro pomieszało.
Pionier18
buzon84 To jest tylko zwiastun ! Nie możesz kształtować swojej opinii na podstawie zwiastuna. Wybrali, że w zwiastunie pokażą kawałek "Jestem Bogiem", ponieważ najlepiej się "wbił" w osoby słuchające PFK. Gdyby "Nowiny" były tak samo popularne co "Jesteś Bogiem" to myślę, że też pokazaliby ten utwór w trailerze. Jeżeli krytykujesz film po zwiastunach to widać co masz w głowie... taki rzeczy po prostu się nie robi. Jest też prawdą, że Magik bardziej "otworzył" swoje życie w K44 na płycie " Księga Tajemnicza Prolog", ale to nie jest film o K44 tylko o PFK, chcesz to napisz scenariusz i zmotaj ekipę, która zrobi ten film. Pozdro
Pionier18
koli_25 Nie krytykuj osoby, która gra Magika taki po prostu jest, a chce Ci przypomnieć, że to m.in. Fokus i Rahim wybrali tę, a nie inną osobę. Widocznie była najlepsza spośród kandydatów i wątpię, że wszyscy, którzy wybrali akurat Marcina Kowalczyka chcieli źle dla filmu i samego wizerunku Magika. Następnym razem przemyśl to co piszesz i bez spiny. Pozdro
Jeśli faktycznie tak wyglądał proces powstawania "Kinematografii" to ja przepraszam. Co to w ogóle jest? Młodzi biznesmeni? Puszczą w radiu, nie puszczą? Chyba nie o to chodzi w hip hopie. Poza tym bardziej osobistym i kontrowersyjnym kawałkiem są "Nowiny", ale widać twórcy filmu woleli skupić się na "Jestem Bogiem", bo swego czasu ludzie podchwycili ten kawałek i stał się on istnym hitem. Żaden film nie powie tyle o magiku co on sam w swoich tekstach, już na "Księdze Tajemniczej..." słychać było że koleś ma poważne problemy, osobiście stawiam na browna. Film moim zdaniem zupełnie zbędny, i skierowany raczej do totalnych laików, albo do gimnazjalistów którzy nie żyli w tamtych czasach i teraz mogą się masturbować wizją jakiegoś filmowca. Jeśli ktoś chcę zrozumieć tą muzykę, to niech kupi kilka płyt, i w spokoju, ze zrozumieniem je przesłucha. Żaden film nie odda tego co muzyka.
koli_25
Ailawju Wszyscy są dobrze dobrani oprócz tego kolesia co gra magika.Krzyczy jak jakaś małe dziewczynka ktrórej zabrali klocka.I ten wyraz twarzy żałosny,do tego uszy jak jakiś legolas
Ailawju
moim zdaniem dobrze dobrani aktorzy, tylko boję się, że ludzie nie wezmą poprawki na czasy i utwierdzą się w swoich stereotypach
koli_25
Yamira masz racje reszta spoko ale on jakiś dziwny,mogliby dobrać kogoś innego
interplaygirl
Będzie pięknie. A aktor grający Rahima jest świetny.
Dymiano
Coś ciekawego się zapowiada :D :D

programy Filmwebu