Fragment Priorytety Jesteś Bogiem(2012): fragment Priorytety
Trzej przyjaciele, Magik, Rahim i Fokus, zakładają grupę Paktofonika. Nie podejrzewają, że ich utwory zmienią oblicze polskiego hip-hopu, stając się głosem młodego pokolenia.

komentarze 19

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
matkapolka
Dla mnie ten film to niesamowita podróż sentymentalna do czasów młodości. Może nie jest łatwy, brak amerykańskiego rozmachu i happy endu, ale warto obejrzeć, bo jest bardzo prawdziwy.
ToCoMamPodRekom
hehe Tomasz Schuchardt ( fokus) nawed ze podobny do niego Pozdrowienia dla normalnych
arvedui89
@Tokar2 i reszta - nie będę ukrywał, że 10 lat temu hip-hopu nie słuchałem, podobnie i teraz. Więc pod tym kątem można mnie (niestety) porównać do tych dzisiejszych nastolatków. Wierz mi, dla całej tej rzeszy ludzi, o ile "Paktofonika" z czymś się kojarzy, to ani "Jestem Bogiem", "Chwile ulotne" itd. nic nie mówią. P.S. Filmu jeszcze nie widziałem, ale na fali zainteresowania trochę się podszkoliłem. Nie będę zgrywał wielkiego fana, ale każda okazja jest dobra, żeby przynajmniej poznać wartościowe rzeczy.
_guchy_
@Tokar2 - a nie wiesz czasem jaki był tytuł scenariusza? No to ci powiem: tytuł scenariusza: ''Jesteś Bogiem''. Dla czepialskich: tytuł książki w której był scenariusz, plus wywiady i inne rzeczy (wydawnictwo Krytyka Polityczna czy coś) - ''Paktofonika''.
romkowe
dla osób wychowanych na pfk lektura obowiązkowa i bardzo przyjemna.
GreeN_15
To jest chyba pierwszy Film który był kręcony zaraz kolo mojego bloku... Dla Bogucic to będzie wielki debiut. Jeszcze o takich wielkich ludziach.
Zmora
Wszyscy ten film robią tak bardzo dla kasy, że przez 10 lat nie można było znaleźć producenta, bo wszyscy twierdzili, że to nieopłacalne. W końcu wydano nawet scenariusz w formie książki, bo wszyscy porzucili nadzieję, że ten projekt kiedykolwiek dojdzie do skutku. Jasne, że skoro już powstaje to znajdą się tacy, którzy będą chcieli z tego jak najwięcej wyciągnąć, ten interes tak działa! Jednak fakt faktem, że gdyby nie ludzie zaangażowani w to emocjonalnie - ten film by po prostu nie powstał.
Tokar2
mastodynon, nie no oczywiście masz racje film został wyprodukowany dla celów czysto duchowo-artystycznych, jakby nie miał miec celów komercyjnych to szybciej mogliby to wystawić jako sztukę w teatrze, a nie nadawac filmowi tytuł jednego z ich najbardziej znanego kawałka.
Asmok96
Nie wydaje mi sie zeby kto kolwiek to robil dla kasy . Wręcz jestem pewna że film został nakrecony zeby historie tego zespolu mogli poznac tez ludzie nie interesujacy sie Hip - Hopem , lub interesujacy sie jakims dziadostwem typu tede i uwaza to za dobry rap-,- (przepraszam jesli to kogas obraza) bo jest to naprawde warte wydania tych paru zlotych na bilet by poznac historie legendy polskiego (moim zdaniem najlepszego) Hip-hopu
Skillet
Też nie mogę sie doczekać kiedy wkońcu wyjdzie, ale nie zapatruje się na arcydzieło, bo po zwiastunach widać że jakieś to takie... nie zbyt profesjonalne, aktorzy też zbytnio nie pasują, ale pożyjemy zobaczymy :)
mastodynon
Tokar2 za bardzo sie spinasz -.- niech ogladaja to nawet 14 latkowie wole zeby 14 latkowie sie tym jarali i wiedzieli co to prawdziwy hip hop niz sluchali firmy i J##AC POLICJE... czlowieku ty myslisz ze wszystko dla hajsu jest robione nie wiem czy Ci tego hajsu tak brakuje mocno ze wszedzie widzisz tylko hajs i hajs ? Fokus i RAH myslisz tez ten film dla Hajsu robili ?
Tokar2
Teraz to na tym producenici zbiją hajs, a młodzi (15-25 lat) będą szczać z zachwytu. I biznes się kręci wszystcy zadowoleni, śmierć "gwiazd" nie zły hajs. Już wiem że będę tym rzygał jak zaczną o tym mówić "jakie to nie zaj***ste" jest.
encore419
UMRE UMRE ..... UMREEEE JAK GO NEO BEJRZE !
presence
moja dzielnia, muszę to zobaczyć:D
yrek125
,,Hip-hopowa podróż do przeszłości"...Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć ten film

programy Filmwebu