Kler

(2018)
Making of Wywiad z Arkadiuszem Jakubikiem Kler(2018): making of Wywiad z Arkadiuszem Jakubikiem
Życie trzech księży ulega zmianie, kiedy ich drogi krzyżują się ponownie.

komentarze 5

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
paninaturalna
Nie zgadzam się z opinią Pana Arkadiusza. Prawda, że księża są takimi samymi ludźmi jak my ale są bardziej odpowiedzialni. Bo wiedzą na co się piszą idąc na takie studia. W dodatku to oni mają mieć najbliższą relację z Bogiem, by być przewodnikami dla ludzi. To też jest najlepszy patent na oparcie się takim pokusom, które są ich słabością.
sontagwoj
Aż się wzruszam, jak to twórcy filmu Kler bronią w tych swoich nagraniach księży:P. Jakubik i Smarzowski w ciągu roku z hakiem stworzyli antyklerykalny i trywialny teledysk, film krótkometrażowy (order dla tego kto dał radę zobaczyć do końca) i antyklerykalny film pełnometrażowy (czy też trywialny i banalny jak ich dwa poprzednie "dzieła", to nie wiem, bo jeszcze nie widziałem).
Piontaas
@sontagwoj z której strony "Ksiądz" atakuje księży? Poza tym, mają w tych nagraniach ich obrażać żebyś był pan zadowolony?
sontagwoj
@Piontaas Przynajmniej by żałośnie nie mydlili oczu innym. Po tych trzech rzeczach, które w tak krótkim czasie zrobili jest jasne i oczywiste, że nienawidzą księży i na niczym poza pokazaniem tej nienawiści (może ubranej w jakąś śmieszną iluzję współczucia) im w tym filmie nie zależało.
Staszek_Pawelski
@Piontaas W którym miejscu ten film jest antyklerykalny? Od kiedy pokazywanie prawdy jest wystąpieniem przeciwko komuś/czemuś? Zresztą sam ojciec Rydzyk stwierdził onegdaj: "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Nie twierdzę, że KK jest aż szambem, ale święci nie są, tylko kłamią i wszelkie niewygodne fakty zamiatają pod dywan milczeniem lub zastraszaniem
2

programy Filmwebu